FM 2014 - diskusija

Sve o Football Manager-u 2014
Корисников грб
Qgla
Newgen
Поруке: 14
Придружен: 06 Сеп 2012, 11:36
Место: Novi Beograd
Formacija: 4-2-3-1, 4-3-3
Steam: trumicbg
Status: Није на вези

Порука од Qgla »

Ja sam pauzirao godinu dana. Ko pao s Marsa sam. Pola stvari ne mogu da nađem i da podesim.
Корисников грб
uros
Manager
Поруке: 1783
Придружен: 28 Окт 2012, 22:45
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од uros »

Jel samo beta nece moci u window modu?
We'll keep the Red flag flyin' high!
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

If you've been unable to play the FM 14 Pre-Release Beta in "Windowed" mode, there has been an update that should now allow you to do so. The game will automatically update the next time you launch it. Please follow these simple instructions carefully once you've relaunched the game:


1- On the game's Start screen, click on the [Preferences] button in the bottom left.


2- Click on the "Interface" sub-tab.

Слика


3- Open the "Size of Text & Images" menu.


4- Select the "Zoom out to 0.75 times" menu option.

Слика



5- Click the [Confirm] button in the bottom right.

At this point, you will be taken back to the Start screen with a reduced text size.


6- Go back into the Preferences.


7- Open the "Window Mode & Resolution" menu.

The "Windowed" menu option should now have become enabled.


8- Select the now enabled "Windowed" menu option.

Слика


9- Click the [Confirm] button in the bottom right.

The game should now have changed into "Windowed" mode.


If you're having problems getting this to work, please let us know.

Код: Изаберите све

http://community.sigames.com/showthread.php/364108-New-Instructions-on-how-to-Enable-Windowed-Mode-in-the-FM-14-Pre-Release-Beta-PLEASE-READ
Последње учитавање од Gagi дана 18 Окт 2013, 13:37, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Jovan
Assistant Manager
Поруке: 637
Придружен: 09 Апр 2011, 13:47
Место: Beograd
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Jovan »

Svidja mi se ME na prvi pogled, mozda odbrana malo vise ispada, ali verujem da ce ispeglati to do finalne verzije. I da, golman je malo suntav.

Opet ima previse suteva i dosta golova na tekmi, bio je slican problem i prosle godine u ovo doba.

Ima neki bag sa widgetima u toku meca, postavis ih na jedno mesto pa se posle sami od sebe pomeraju...
Последње учитавање од Jovan дана 18 Окт 2013, 14:08, учитано 1 пут укупно.
dekiman
Youth Team Coach
Поруке: 72
Придружен: 05 Нов 2010, 00:09
Место: zemun
Status: Није на вези

Порука од dekiman »

meni sve grafike rade,sem stadiona! Predpostavljam da je to zbog skina?
Корисников грб
Mental Mickey
Youth Team Coach
Поруке: 87
Придружен: 16 Сеп 2011, 11:26
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Mental Mickey »

Za transfere ne znam, nisam ih jos probao, mozda jesu realniji (u sta duboko sumnjam), ali plate.....nastavlja se ludilo iz `13, samo je to sto rekao Kristijan "jedno veliko ludilo sastavljeno od vise manjih ludila" :)

Ne samo da su sad ubacili da igraci traze pare za to sto ostanu na klupi i ne udju u igru - unused substitute fee (???!!!!), nego skoro svaka susa trazi duplu platu, a da ne pricam nebulozu da cena igraca koju klubovi traze sad ima jos 5 raznih dodataka, tako da osnovni transfer od recimo 5 miliona, ispadne 6-7.....IDIOTIZAM!!

Naravno, ovi sto igraju sa velikim klubovima nece imati problem ni sa transferima, ni sa platama, ni sa taktikom ni sa treninzima... :zelenko:
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

dekiman пише:meni sve grafike rade,sem stadiona! Predpostavljam da je to zbog skina?
Tako je.
Корисников грб
insomniac_cro
First Team Coach
Поруке: 221
Придружен: 26 Сеп 2013, 21:55
Место: Split
Status: Није на вези

Порука од insomniac_cro »

Koliko vidim i dalje je multi-threading ukurcu , kad igra analizira podatke koristi samo jednu jezgru na full load .

A quad core proc je trenutno standard kod kupovine novog računala. :argh:

Код: Изаберите све

http://community.sigames.com/showthread.php/364652-Problem-with-multi-threading?p=9097109#post9097109
Dropbox signup (dodatnih 500 MB free)
https://db.tt/iowuLCtr
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

delboy пише:Nema da se stavi counter attack osim ako stavis stil igre counter attack i to mi za sad izbija oci..
Ranije je to bilo jedno te isto, kad stavis Counter isto je kao kad stikliras Counter Attack. Da to ne bi zbunjivalo ljude, napravili su takav kompromis.

Mental Mickey пише:Za transfere ne znam, nisam ih jos probao, mozda jesu realniji (u sta duboko sumnjam), ali plate.....nastavlja se ludilo iz `13, samo je to sto rekao Kristijan "jedno veliko ludilo sastavljeno od vise manjih ludila" :)

Ne samo da su sad ubacili da igraci traze pare za to sto ostanu na klupi i ne udju u igru - unused substitute fee (???!!!!), nego skoro svaka susa trazi duplu platu, a da ne pricam nebulozu da cena igraca koju klubovi traze sad ima jos 5 raznih dodataka, tako da osnovni transfer od recimo 5 miliona, ispadne 6-7.....IDIOTIZAM!!
Ja sam igrao sa manjim klubom i cak stavise uspevao sam da dovodim igrace za manje nego sto kostaju u igri. Sto se tice plata, ni tu nisam imao prevelik problem, sada sa velikom vecinom igraca mozes da se dogovoris. Das im manju platu i 5 nebitnih klauzula i oni dodju.

Jedino sto je meni recimo teze, to je da nagovorim igraca da potpise maksimalan ugovor na 5 godina.
Корисников грб
insomniac_cro
First Team Coach
Поруке: 221
Придружен: 26 Сеп 2013, 21:55
Место: Split
Status: Није на вези

Порука од insomniac_cro »

U zadnjem sam igra samo fm classic i sad kada probam "punu verziju" neznam di san :slap:
Dropbox signup (dodatnih 500 MB free)
https://db.tt/iowuLCtr
Корисников грб
Mental Mickey
Youth Team Coach
Поруке: 87
Придружен: 16 Сеп 2011, 11:26
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Mental Mickey »

Karna пише: Ja sam igrao sa manjim klubom i cak stavise uspevao sam da dovodim igrace za manje nego sto kostaju u igri. Sto se tice plata, ni tu nisam imao prevelik problem, sada sa velikom vecinom igraca mozes da se dogovoris. Das im manju platu i 5 nebitnih klauzula i oni dodju.

Jedino sto je meni recimo teze, to je da nagovorim igraca da potpise maksimalan ugovor na 5 godina.
Svaka cast onda, meni Ben Arfa nece ni da cuje za ugovor ispod 96.000 funti nedeljno, 15.000 funti kao unused substitute, agent trazi milion i po funti, a svi pokusaji smanjivanja plate su zavrseni neuspesno....
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

Moguce da to zavisi od igraca do i graca i od menadzera do menadzera. Probaj da mu namestis neke klauzule koje znas da nece uticati na tebe (tipa neke olaksice ako ispadnes iz lige a ti znas da neces ispasti) ili tako neke zafrkancije.
Корисников грб
Mental Mickey
Youth Team Coach
Поруке: 87
Придружен: 16 Сеп 2011, 11:26
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Mental Mickey »

Ma veruj mi probao sam sve, godinama igram, ali uvek je isto, a sad izgleda jos i gore.
Ako nesto znam, to su finansije, u svakom klubu su mi najbolje ocene bile u finansijskom delu :)
Fora je uvek (a to znam iz iskustva igranja sa jadnim klubovima) da maksimalno smanjis bonuse na golove, na igranje u mecu i sl. jer to onda unistava budzet jer se trosi po mecu, dok plata ide mesecno. Ali ovde on trazi pare vece nego sto uopste mogu da dam i da hocu. Ali ajde Ben Arfa, on je kao neka zvezda, ali drugi neki bedni igraci sta mi traze...a agente su napravili pravim azdajama.... :argh:
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Ali i u RL agenti su azdaje. Pogledajte samo poteze menadzera koji je posredovao prodaji Ognjenovica u real, nedavno je bio u novinama. Bukvalno sve njegove prodaje su debelo naplacene.
Корисников грб
DS_RS
World Class Manager
Поруке: 5579
Придружен: 20 Јан 2011, 11:34
Место: BL
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од DS_RS »

Kakvi su utisci na ukanje onih slajdera u taktikama ?
Корисников грб
uros
Manager
Поруке: 1783
Придружен: 28 Окт 2012, 22:45
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од uros »

Meni se to dja mnogo. :smajli1:
We'll keep the Red flag flyin' high!
Корисников грб
arseNal-serbia
Manager
Поруке: 1063
Придружен: 15 Мај 2012, 17:51
Место: Smederevo
Status: Није на вези

Порука од arseNal-serbia »

Toliko je glupo to sto su ukinuli slajdere da ja to ne mogu da opisem.Nekako mi je igra izgubila draz.
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

Generalno gledano 95% ljudi je zadovoljno novim taktikama (po ovome sto citam i pratim na SI forumu).

Licno, i meni se vise svidja. Realnije je mnogo bez slajdera.
Последње учитавање од Karna дана 18 Окт 2013, 21:33, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

Daj baci onda primer tvoje taktike ako ti ide nekako jer ja sam uzas
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Meni je iskreno bolje ovo jer koliko mi se cini sto im kazes to i rade i ne mozes da stavis recimo i direct passing i retain possesion sto nema logike. Takodje ako imas prosecan tim i igras protiv slicnih i imas posed lopte 40 % i zelis da preokrenes posed u svoju korist ne moras da bacas pasulj nego im posaljes odredjene instrukcije i posle nekog vremena posed predje na tvoju stranu. Do sad mi se desavalo sto im kazem to i rade sto mislim da u 13. nije bio slucaj kod mene.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2014”