Civilization

Корисников грб
Androsito
World Class Manager
Поруке: 3025
Придружен: 11 Јун 2011, 20:06
Место: Krusevac
Status: Није на вези

Civilization

Порука од Androsito »

Aj evo i teme :) Zapazio sam neke likove pišu priču iz civilizacije kao i mi za menadžer. Nije loša fora da pišeš istoriju svog naroda... Dobije igrica na draži nekako...
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

sad bi svi da budu Herodot. Kul fora, nadam se da će biti zanimljivih priča i ovde.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
TheBigOneFCB
Manager
Поруке: 2159
Придружен: 02 Мар 2012, 20:16
Место: Београд
Status: Није на вези

Порука од TheBigOneFCB »

Који је од старијих, мање захтевних делова најбољи, јер су шансе врло мале(никакве) да ћу моћи да покренем петицу кад је "купим"?
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

civ3 ja tako počeo.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Keyser Söze
World Class Manager
Поруке: 3053
Придружен: 29 Апр 2011, 18:46
Место: Bogatic
Status: Није на вези

Порука од Keyser Söze »

Jebite se sad moram i ja skinuti da probam da li ce mi se svideti.
Корисников грб
Androsito
World Class Manager
Поруке: 3025
Придружен: 11 Јун 2011, 20:06
Место: Krusevac
Status: Није на вези

Порука од Androsito »

TheBigOneFCB пише:Који је од старијих, мање захтевних делова најбољи, јер су шансе врло мале(никакве) да ћу моћи да покренем петицу кад је "купим"?
Daj performanse kompa... Ja se ne bi zamajavao sa drugima, ovaj mi je definitivno najjači... Sistem borbi je mnogo bolji nego na ostalim, tj činjenica da nema "stackovanja" nego moraš da se ozbiljno taktički namučiš da prođeš sa što manje gubitaka...
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Ма шта морам да се намучим, направим 6-7 стелтова и 2 тенкића, довољно да сјебем град. Наравно, ту је и нуклеарка за сваки случај :)
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Zasto je research i pravljenje sporije u drugim gradovima? Sad sam napravio i treci grad i treba mu najmanje 30 turnova da bi stvorio neku jedinicu, da ne pricam za nesto drugo.

Meni zanimljije sa macevima, ti tenkici i to smara. Mada nisam jos ni stigao dotle, sad sam oko 300. godine pre nove ere.
Последње учитавање од Dule93 дана 25 Јул 2013, 21:25, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
Keyser Söze
World Class Manager
Поруке: 3053
Придружен: 29 Апр 2011, 18:46
Место: Bogatic
Status: Није на вези

Порука од Keyser Söze »

A izmedju kojih nacija imas da biras?
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Mene pitas?


P.S.

Код: Изаберите све

http://forums.civfanatics.com/forumdisplay.php?s=494f3c7a16ad931fb2542e35cc3cbf68&f=393

Imate tu neke ekstra modove, mape, nove civilizacije. Ima i Srbija ali za Gods & Kings ekspanziju.
Последње учитавање од Dule93 дана 25 Јул 2013, 21:36, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Androsito
World Class Manager
Поруке: 3025
Придружен: 11 Јун 2011, 20:06
Место: Krusevac
Status: Није на вези

Порука од Androsito »

Keyser Söze пише:A izmedju kojih nacija imas da biras?
Zaključno sa brave new world ekspanziju, plus addoni i bonus civilizacije... Imaš 47 civilizacija između kojih možeš da izabereš. Mada ja i dalje tvrdim da je najjače kad ne znaš šta te čeka... Staviš huge mapu, 22 nacije, max grad država(ne znam tačno koliko je to), map type random ili fractal i krećeš bukvalno a da ne znaš šta te čeka...

PS: Evo i kompletne liste svih oficijalnih civilizacija u igri...

Код: Изаберите све

http://www.civfanatics.com/civ5/civilizations
PS:PS: Osećam da ću da izgubim opet game... Prošli put sam izgubio od Grka... Dobiše diplomatski... Sad osećam da će Egipćani na turizam da me dobiju.... Ako ne onda teško da mogu nešto da uradim da ne dobiju na poene jer su izgradili 19 svetskih čuda...
Последње учитавање од Androsito дана 25 Јул 2013, 22:20, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Koja je poenta igrice uopste? Jel ima kraj ili mozes da igras do kad oces?
Корисников грб
Androsito
World Class Manager
Поруке: 3025
Придружен: 11 Јун 2011, 20:06
Место: Krusevac
Status: Није на вези

Порука од Androsito »

Kraj je 2050te godine. Poenta je naravno da pobediš :) Na 5 mogućih načina:

Dominacija- Da budeš jedini koji drži svoj glavni grad. Ne moraš sve glavne gradove da osvojiš. Može neko da odvali sve i ti da uletiš i digneš mu glavni grad i pobedio si.

Nauka- Pred kraj igre dobićeš apolo program. Daljim razvojom tehnologije moćićeš da gradiš delove za šatl. Po završetku šatla isti šalješ na alpha centauri. Ako to uspeš prvi pobedio si.

Diplomatija - Po formiranju Ujedinjenih Nacija(otprilike kad više od pola uđu u moderno doba) održaće se glasanje za world leadera. U zavisnosti od početne postavke igre, tj broja civilizacija i grad država određuje se broj potrebnih delegata za diplomatsku pobedu. To može da se vidi u victory progress.

Kultura - Ovo je promenjeno sa ovom novom ekspanzijom, pomalo je kompleksno ali se svodi na to da moraš da podigneš turistički uticaj prema svakom aktivnom protivniku na influental. Uticaj je odnos ukupne količine kulture i ukupnog uticaja na određenu zemlju od strane tebe tj tvog turizma.

Points - Ukoliko 2050te godine(500 krugova na standard) niko ne odradi nešto od gore navedenog pobednik se određuje ukupnim brojem poena.

Igra ti dozvoljava da nastaviš da igraš u nedogled ali je pobednik određen 2050. godine ili pre. Evo i najekstremnijeg primera

Код: Изаберите све

http://games.yahoo.com/blogs/plugged-in/man-plays-same-game-civilization-ii-10-years-182343243.html
Lik 10 godina igra isti save na CIV II
Корисников грб
Keyser Söze
World Class Manager
Поруке: 3053
Придружен: 29 Апр 2011, 18:46
Место: Bogatic
Status: Није на вези

Порука од Keyser Söze »

Evo ovako da ukratko opisem:

Krenuo sam sa Keltima jbg kul mi sto se zovu Kelti,godina je 25-a nove ere ja posedujem 5 gradova 4 sam izgradio i 1 osvojio,za religiju sam izabrao Pravoslavlje (editovao ime Protestizmu ili kako se vec zove) birao sam Honor nesto u necemu gde biras izmedju honora i jos neka 3 :D (jebacki sam objasnio znam) i tako :D
Корисников грб
Androsito
World Class Manager
Поруке: 3025
Придружен: 11 Јун 2011, 20:06
Место: Krusevac
Status: Није на вези

Порука од Androsito »

Tradition, Honor i Liberty. Social policies... To ćeš da dobijaš svaki put kad ti kultura pređe određeni nivo. Možeš da vidiš u gornjem uglu gore... Tradicija ti se fokusira na 4 grada a posebno na glavni grad, Liberty na širenje, a Honor na vojsku. Sad bi ti bilo možda pametno da ideš na piety da bi poboljšao malo religiju... I na tebi je da odlučiš na koju pobedu ideš... Šta možeš da izvedeš... :)
Корисников грб
Ličke
Assistant Manager
Поруке: 583
Придружен: 05 Нов 2011, 01:20
Место: Kula
Steam: licke2
Status: Није на вези

Порука од Ličke »

Sutra cim donesem komp kuci prvo skidam FM pa onda ovo :D
:partizan:ZNAJ DA NA OVOME SVETU NE POSTOJI NIKO KO CE DA SPRECI DA SA JUGA SE ORI PARTIZANE VOLIM TE JA :partizan:
Слика
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

На крају ће више људи овде играти Цивилизацију него менаџер :)
Корисников грб
Androsito
World Class Manager
Поруке: 3025
Придружен: 11 Јун 2011, 20:06
Место: Krusevac
Status: Није на вези

Порука од Androsito »

Da napravimo mi nas forum i batalimo ovaj? :zelenko:
Корисников грб
Keyser Söze
World Class Manager
Поруке: 3053
Придружен: 29 Апр 2011, 18:46
Место: Bogatic
Status: Није на вези

Порука од Keyser Söze »

E posto sam malo prosao kroz onaj sejv i upoznao se sa igrom sada planiram da krenem neki "ozbiljniji" odlucio sam se za Dance jer su jebeni vikinzi i imaju Berserka kao Fighting Unit :D Stavio sam da bude World Map i Huge tj da ima 12 nacija i 24 grada-drzave. E sad hteo sam da vas pitam koju tezinu da stavim,necu da mi bude ni pretesko a necu ni da lagano osvajam,tj. na kojoj vi igrate?, i game pace mi stoji na standard.
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Ja igram na 4, to je valjda normal, mislim da se prince zove ta tezina.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Igre”