FK Crvena zvezda [2013/14]

Ko je najbolji igrač Zvezde?

Boban Bajković
1
4%
Boban Bajković
1
4%
Boban Bajković
1
4%
Darko Lazović
3
12%
Dragan Mrđa
6
23%
Miloš Ninković
2
8%
Nejc Pečnik
10
38%
Nikola Mijailović
0
Нема гласова
Nenad Milijaš
0
Нема гласова
Neko drugi
2
8%
 
Укупно гласова: 26

Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Dmitrović ponovo na treninzima
Слика
Supertalentovani mladi golman Crvene zvezde, Marko Dmitrović, posle više od pet meseci pauze zbog bolesti, juče se ponovo uključio u trenažni proces. Dileme više nema, mononukleoza je prošlost, Marko je uspešno prošao sve neophodne kontrole i ispitivanja, i konačno dobio zeleno svetlo da se pridruži Bajkoviću, Kirovskom, Vesiću i ostalim saigračima na terenu.

Ova vest svakako je najviše obradovala našeg mladog prvotimca, koji je još u juniorskim danima najavio veliki potencijal, a prošle godine, proglašen je i za najperspektivnijeg mladog igrača Crvene zvezde. Dmitrovićev povratak fudbalu lepa je vest i za trenera Prosinečkog koji sada ponovo ima četipi sjajna golmana u konkurenciji za najbolji tim.
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

moj komsija :zelenko:
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Srećan rođendan Žigo!
Слика
Stariji naši pamte bolje igrače i one koje su više dali Zvezdi od njega. Ali ako je neko poslednjih 15 godina, čak i od Barija, obeležio onda je to on. Došao je neprimetno, sa podsmehom večine koji su ga već proglasili greškom i osudili na propast, postao Kralj. Retko kome se peva, ne samo na Severu, na “Mari” posle odlaska, on je jedan od tih. Heroj detinjstva! Nikola Žigić! Srećan rođendan, Nikola!

25. septembra 1980 godine rođen je u malom mestu Krivaja, kod Bačke Topole. Roditelji su mu branili profesionalno da se bavi fudbalom, dok ne završi školu i dok ne bude imao diplomu u rukama, ali niega je nešto vuklo. U Krivaji su svi trenirali fudbal, pa i on sa ostalima. Ali roditeljima je bilo obrazovanje na prvom mestu,. “Šta ako se povrediš?”, razmišljali su. U osnovnoj školi se nije izdvajao po visini, ali u srednjoj je već bila primetna velika razlika. Svi gu terali na košarku. “Sa takvom visinom u fudbalu nemaš šta da tražiš”, govorili mu. Počeo je u lokalnom klubu AIK Bačka Topola, debitovao za prvi tim, tresao mreže kao od šale. Nije odustao. Kada je završio srednju mašinsku školu, gde je predavao njegov stric koji ga je bodrio da nastavi fudbalski put, otišao je na odsluženje vojnog roka u Bar. Tamo je igrao za Mornar. Nastavio da teroriše golmane. Visok 202cm, retka pojava u fudbalskom svetu. Jedan od najviših fudbalera sveta.

Posle povratka iz vojske kratko se zadržao u Kolubari iz Lazarevca, a zatim otišao u Francusku, u Sent-Etjen na probu. Nije uspeo, maleri su bili jači u tom trenurku. Ali, sreća prati hrabre. Ostvaruje svoj san. 2003 godine dolazi u najveći klub – Crvenu zvezdu. Ostalo je istorija. Kakva divna istorija. Šest meseci provodi u Spartaku iz Subotice na pozajmici, gde na 11 utakmica postiže 14 golova. Krenule su priče i podsmejavanja. Visok je, blentav, ne zna da trči, krakat je. “Komšije” su prednjačile. Slavoljub Muslin ga, kako kažu. Slučajno povede na pripreme u Sloveniju. Prva prijateljska utakmica protiv Mure, 4:0, Nikola 4 gola! Sledi poraz na premijeri sezone u Kruševcu 1:2, zatim počinje Žigomanija, koju nikad neću zaboraviti. Hettrik moldavskom Nistruu, fantastični dvomeč protiv danskog Odenzea, dva gola u derbiju i pobeda od 3:0, Lotar Mateus i “komšije” dobijaju milo za drago, padaju na kolena pre svetim Nikolom! Overavanje titule protiv Vojvodine, golovi u derbiju, najbolji strelac lige, golovi u Evropi i utakmica života protiv italijanske Rome. Definitivno utakmica koju mi mlađi pamtimo, koju ćemo pamtiti večno. Roma je povela, Nikola je uradio ono što je nije uspelo ni Hanibalu, ni Asteriksu, Obeliksu i Galima. Pobedio je i pokorio rimljane. Bomba sa 35m je gol urežan u mojoj memoriji kao nešto najlepše što sam video u životu! Kao nešto najlepše što sam doživeo, rame uz rame sa golom Zokija Jovičića Barseloni. Dve titule, dva Kupa, dve Duple krune. 17 golova u Evropi – četvrti strelac u istoriji. 110 utakmica, 71 gol. Hvala veliko, najveće hvala Nikola! Igrači se danas, u veoma brzom vremenu zadrže jako kratko po klubovima, lojalnost je paravan za. On je primer kako doći do zvezda, biti legenda. Nikola Žigić!

Otišao je kao Kralj. Jasno se sećam ispadanja od italijanskog i svetskog velikana

Слика
Milana u kvalifikacijama za Ligu Šampiona i Nikolinog gola Hajduku iz Kule, njegov poslednji meč u najlepšem, svetom dresu. Nagađalo se koji je njegov sledeći klub, čitava Evropa je poludela za njim. Arsenal je prednjačio, Arsen Venger nije štedeo prideve za Nikolu, ali… Otišao je u Španiju, Rasing Santander, da uveseljava i obraduje druge navijače. Mi se uvek radujemo kad on postigne gol, iako nije u našem dresu. Debitantska sezona za primer. 32 utakmice, 11 golova, nosio je Rasing na leđima. Ostaje u Španiji. Svi lude za njim. On bira Valensiju kao sledeću destinaciju. Ali ga Valensija nije zasluđila. Vraća se u Rasing na pozajmicu i cveta. 19 utakmica, 13 golova. Ali ljudima iz Valensije to nije dovoljno. Slepi su. Nikola menja destinaciju i dolazi u englesku Premijer Ligu, klub Birmingem. Za Valensiju je odigrao 42 utakmice, postigao 11 golova, osvojio španski Kup Kralja.
Слика

U Birmingemu nastavlja svoju priču. Postiže pobedonosni gol protiv gradskog rivala Aston Vile, vodi ih do osvajanja Liga Kupa, prvi trofej u istoriji kluba posle 43 godine.. Pada Arsenal pred Nikolom. Postigao je gol i asistirao u poslednjem minutu, i pored vođstva Arsenala, za trofej. Ipak Birmingem ispada iz lige, iako ništa nije slutilo na to par meseci pre toga. Nagli pad forme i Nikolina povreda su doprinele tome. Danas navijači Birmingema se moleda se Nikola vrati, a kad uđe u igru ceo stadion mu skandira. Zna i Žiga da nigde na svetu to ne zvuči, kao na njegovoj “Marakani”!

Za reprezentaciju debitovao 31. marta 2004. u Beogradu protiv Norveške (0:1). Prvi gol je postigao 8. juna 2005 protiv Italije, na prijateljskom meču u Kanadi. Za sada ima odigranih 54 utakmica i postignutih 20 golova. Učestvovao je na dva svetska prvenstva – 2006 u Nemačkoj i 2010 u Južnoj Africi. Danas je predvodnik nacionalnog tima na putu ka evropskom prvenstvu u Poljskoj i Ukrajini 2012.

Oženjen je i ima jednog sina.

Veliki čovek, veliko srce. Najveći među najvećima. Tvoji golovi su deo Zvezdine slavne istorije, ti si deo nje. To nije svako. A mi te čekamo na “Marakani”, broj 25. Da ponovo padaju Roma i ostali pred nama i pred tobom. Hvala ti majstore! Srećan rođendan! Nikola Žigić, jedan je Nikola Žigić!!!
Stefan
Manager
Поруке: 1988
Придружен: 25 Окт 2010, 17:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Stefan »

Kadu 1:0
Корисников грб
Joca
World Class Manager
Поруке: 4764
Придружен: 27 Окт 2010, 21:00
Место: Novi Beograd
Status: Није на вези

Порука од Joca »

Kaduu :shy: Losa igra prvo pol, sad smo se kao malo popravili... Inace ovaj komentator mi nevidjeno ide na k***c :slap:
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Ko komentarise?
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
Joca
World Class Manager
Поруке: 4764
Придружен: 27 Окт 2010, 21:00
Место: Novi Beograd
Status: Није на вези

Порука од Joca »

Ovaj neki lik sa RTV Vojvodina..
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Ne znam te, znam samo da kad gledam a komentarise Strajnjic i Stojanovic, ja se vise svadjam sa njima nego sto pratim utakmicu :slap:
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Stefan
Manager
Поруке: 1988
Придружен: 25 Окт 2010, 17:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Stefan »

Jovan Nisic пише:Ovaj neki lik sa RTV Vojvodina..
Cini mi se da je Lazo Bakmaz.Uspavanka teska od utakmice,jos on sa svojim jednolicnim glasom doprinosi jos vise tome..
Корисников грб
Gaginho
Newgen
Поруке: 10
Придружен: 25 Сеп 2011, 17:47
Место: Novi Sad,Serbia
Status: Није на вези

Порука од Gaginho »

Zvezda vodi golom Kadua u Kuli, u toku su poslednji minuti


Derbi šestog kola fudbalskog šampionata Srbije igra se u Kuli, gde se od 16 časova sastaju Hajduk i Crvena zvezda, timovi koji su u ovu rundu nadmetanja ušli sa po 12 osvojenih bodova.


Слика


Pred skoro 5.000 gledalaca u Kuli, Robert Prosinečki je odlučio da protiv ekipe koja je sakupila isto bodova kao i njegova nastupe Bajković, Adi, Mikić, Vilotić, Petković, Dimitrijević, Lazović, Kadu, Evandro, Borha i Kaluđerović, dok je njegov kolega Vignjević Zvezdi suprotstavio postavu kojoj su bili odlični golman Brać, Pauljević koji je potpuno zaustavio Borhu, te Mujdragić, Jovanović, Kovačević, Ragipović, Čovilo, Bubalo, Novković, Ćovin i Hadžibulić.


Iako je umalo bio junak utakmice, da nije bilo Kaduove majstorije koja je za njega bila prevelik zalogaj, Brać je u 15. minutu mogao da bude i tragičar. Tada je mladi golman a kapiten Kuljava bespotrebno istrčao na bezopasan centaršut a onda očajno izbio loptu i to pravo do Borhe. Kolumbijac je ostao sam sa "bubamarom" na 20 metara, no iako je probao da zatrese nebranjenu mrežu, nespretnim udarcem prokockao je tu šansu.

Zvezda je od tada potpuno preuzela inicijativu, no dugo je jedini vredan pomena bio udarac Lija Adija sa 30-ak metara koji je bilo lep za oko, ali ne i dovoljno precizan. Pred sam kraj poluvremena Brać je prvom odličnom intervencijom sprečio goste sa Marakane da povedu: Darko Lazović je odlično šutirao sa desne strane, no njegov lukav pokušaj da matira suparničog golmana snažnim udarcem u bliži ugao naišao je na odličnu reakciju čuvara mreže Kuljana.

Uoči odlaska na odmor došlo je do koškanja između igrača oba kluba nakon jednog od bezazlenih prekršaja, pa su Petković i Mikić sa jedne, a Kovačević i Mujdragić sa druge, zbog nesporotskog ponašanja dobili žute kartone. Meč je bio prekinut na dva minuta, potom je nastavljen u prilično žustrom ritmu (Novković je javno opomenut zbog grubog strarta) ali je sve brzo utihnulo - i to jer je označen kraj prvog poluvremena.

Drugo je počelo kolosalnom prilikom za Kaluđerovića, koji je dobro reagovao na centaršut sa desne strane, loptu glavom sa peterca poslao ka golu Hajduka, ali se na pravom mestu još jednom našao golman domaćih i intervencijom sprečio promenu rezultata.

Ipak, 22-godišnji Bojan Brać bio je nemoćan u 56. minutu, kada je Kadu sa više od 20 metara raspalio po lopti, a ona je u "izlaznoj" putanji prevarila golmana čiji je pokušaj da odbrani samo ulepšao pogodak crveno-belih.

Razigrali su se tada izabranici Roberta Prosinečkog, Kaluđerović je još jednom bio najviši u skoku i dobro pokušao glavom, ali je po drugi put njegov udarac odbranjen.

Sredinom drugog poluvremena ritam igre je malo pao, dobrim delom zbog nemoći Kuljana da organizuju neki ozbiljniji, čak ni duži napad, ali ni Zvezda nije uspevala da potpunu dominaciju kruniše ozbiljnijim poslom za protivničkog golmana. Čak i kada je stvarala šanse, poput Evandrovog voleja koji je otišao daleko iznad gola i "raspevane" tribine prepune navijačima crveno-belih, Brać nije morao da interveniše. A kada je i morao - lopta mu je išla pravo u naručje, poput Kaluđerovićevog pokušaja glavom u 88. minutu.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18920
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 246 times
Been thanked: 255 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

udenu ga Mendes ali mnogo smo slabi
Корисников грб
Gaginho
Newgen
Поруке: 10
Придружен: 25 Сеп 2011, 17:47
Место: Novi Sad,Serbia
Status: Није на вези

Порука од Gaginho »

Nije mi se svidelo današnje izdanje.
No,optimista sam i nadam se lepim rezultatima i ituli ove sezone. :winner:
Rossobianco
World Class Manager
Поруке: 3468
Придружен: 24 Окт 2010, 14:08
Место: Jagodina
Status: Није на вези

Порука од Rossobianco »

Bleda igra,dobar gol Kadua,Lazovic odlican,Kaludjer :slap: ne moze da se izbori sa protivnickim igracima :slap:

Idemo do TITULE! :fanman:
Корисников грб
Gaginho
Newgen
Поруке: 10
Придружен: 25 Сеп 2011, 17:47
Место: Novi Sad,Serbia
Status: Није на вези

Порука од Gaginho »

Evo i gola.Ko nije video.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wZ894Pcj ... ture=share[/youtube]
Слика
Корисников грб
Gaginho
Newgen
Поруке: 10
Придружен: 25 Сеп 2011, 17:47
Место: Novi Sad,Serbia
Status: Није на вези

Порука од Gaginho »

Zvezda odnela ceo plen iz Kule prelepim golom Kadua



Crvena zvezda je prelepim golom Kadua savladala sa 1:0 Hajduk u Kuli i tako se, rešivši u svoju korist derbi šestog kola fudbalskog šampionata Srbije, izjednačila na vrhu tabele sa Partizanom. Iza "večitih" su, na tri boda udaljenosti, Vojvodina, Radnički, Spartak, Hajduk i Sloboda Point Sevojno.


Слика


Pred skoro 5.000 gledalaca u Kuli, Robert Prosinečki je odlučio da protiv ekipe koja je sakupila isto bodova kao i njegova nastupe Bajković, Adi, Mikić, Vilotić, Petković, Dimitrijević, Lazović, Kadu, Evandro, Borha i Kaluđerović, dok je njegov kolega Vignjević Zvezdi suprotstavio postavu kojoj su bili odlični golman Brać, Pauljević koji je potpuno zaustavio Borhu, te Mujdragić, Jovanović, Kovačević, Ragipović, Čovilo, Bubalo, Novković, Ćovin i Hadžibulić.


Iako je umalo bio junak utakmice, da nije bilo Kaduove majstorije koja je za njega bila prevelik zalogaj, Brać je u 15. minutu mogao da bude i tragičar. Tada je mladi golman a kapiten Kuljana bespotrebno istrčao na bezopasan centaršut a onda očajno izbio loptu i to pravo do Borhe. Kolumbijac je ostao sam sa "bubamarom" na 20 metara, no iako je probao da zatrese nebranjenu mrežu, nespretnim udarcem prokockao je tu šansu.

Zvezda je od tada potpuno preuzela inicijativu, no dugo je jedini vredan pomena bio udarac Lija Adija sa 30-ak metara koji je bilo lep za oko, ali ne i dovoljno precizan. Pred sam kraj poluvremena Brać je prvom odličnom intervencijom sprečio goste sa Marakane da povedu: Darko Lazović je odlično šutirao sa desne strane, no njegov lukav pokušaj da matira suparničog golmana snažnim udarcem u bliži ugao naišao je na odličnu reakciju čuvara mreže Kuljana.

Uoči odlaska na odmor došlo je do koškanja između igrača oba kluba nakon jednog od bezazlenih prekršaja, pa su Petković i Mikić sa jedne, a Kovačević i Mujdragić sa druge, zbog nesporotskog ponašanja dobili žute kartone. Meč je bio prekinut na dva minuta, potom je nastavljen u prilično žustrom ritmu (Novković je javno opomenut zbog grubog strarta) ali je sve brzo utihnulo - i to jer je označen kraj prvog poluvremena.

Drugo je počelo kolosalnom prilikom za Kaluđerovića, koji je dobro reagovao na centaršut sa desne strane, loptu glavom sa peterca poslao ka golu Hajduka, ali se na pravom mestu još jednom našao golman domaćih i intervencijom sprečio promenu rezultata.

Ipak, 22-godišnji Bojan Brać bio je nemoćan u 56. minutu, kada je Kadu sa više od 20 metara raspalio po lopti, a ona je u "izlaznoj" putanji prevarila golmana čiji je pokušaj da odbrani samo ulepšao pogodak crveno-belih.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ATs6c2zO ... r_embedded[/youtube]


Razigrali su se tada izabranici Roberta Prosinečkog, Kaluđerović je još jednom bio najviši u skoku i dobro pokušao glavom, ali je po drugi put njegov udarac odbranjen.

Sredinom drugog poluvremena ritam igre je malo pao, dobrim delom zbog nemoći Kuljana da organizuju neki ozbiljniji, čak ni duži napad, ali ni Zvezda nije uspevala da potpunu dominaciju kruniše ozbiljnijim poslom za protivničkog golmana. Čak i kada je stvarala šanse, poput Evandrovog voleja koji je otišao daleko iznad gola i "raspevane" tribine prepune navijačima crveno-belih, Brać nije morao da interveniše. A kada je i morao - lopta mu je išla pravo u naručje, poput Kaluđerovićevog pokušaja glavom u 88. minutu.
Слика
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Gaginho nema potrebe da postavljas vesti posle utakmice ako su je ljudi na forumu vec ispratili ovde i komentarisali ;)



Mando jak ti ovaj kaludjer u pm. :xD:
Корисников грб
Gaginho
Newgen
Поруке: 10
Придружен: 25 Сеп 2011, 17:47
Место: Novi Sad,Serbia
Status: Није на вези

Порука од Gaginho »

Dule93 пише:Gaginho nema potrebe da postavljas vesti posle utakmice ako su je ljudi na forumu vec ispratili ovde i komentarisali ;)



Mando jak ti ovaj kaludjer u pm. :xD:
Ok. :cheers:

Mislio sam na one koji će tek da dođu na forum pa neka pročitaju.
Последње учитавање од Gaginho дана 25 Сеп 2011, 19:21, учитано 1 пут укупно.
Слика
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18920
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 246 times
Been thanked: 255 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Dule93 пише:Mando jak ti ovaj kaludjer u pm.
Ja ti kazem da nikakve razlike nema izmedju njega i Mezenge tj Kaludjer je jos pkazao nesto prosle godine,ove jos nije dao gol al razbice maler.Posle toga ce resetati videces.Dok Bruno...slabo,al realnost je da ni jedan ni drugi veze nemaju sa fudbalom
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Pa znam da su slicni ali ovaj bar daje golove..Ko god da daje golove nek igra pa nek i ignjatijevic igra spica ako ce da trese mreze..
Stefan
Manager
Поруке: 1988
Придружен: 25 Окт 2010, 17:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Stefan »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AkiUh2qm ... r_embedded[/youtube]

jedno par godina zivota mi je oduzeo..
Закључано

Повратак на “Arhiva sporta”