(FM15) Koga trenutno vodite?

Sve o FM15
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Socivar пише:Momci, 3 nedelje priprema pred svaku polusezonu posvetite treniranju fitnesa. Radite to i nece vam se desavati ovo sto je zadesilo Duleta. Cim se moji igraci vrate sa odmora, postavljam im da treniraju fitnes, 2 nedelje na average i jednu na high. Posle ide normalno, team cohesion ili sta vam vec treba. I apsolutno nemam frku sa povredama, bilo da vodim klub u Primeri ili srpskog treceligasa.
Misliš da ne radim to? Imaju i dve nedelje fitnesa i pred početak druge polusezone.
Gagi пише:loša sreća
Zbog te sreće sam ispao iz LE , i ne mogu gol da dam u ligi, Herta me otresla jer mi Asensio igra špica. :slap:
DS_RS пише:Dule load/save je rjesenje
Nisam ja čiter kao ti. :rugalica:

Donekle i volim kad mi se povredi neki igrač pa onda pružim šansu izmeni ali ovo je preterano. :yesko:
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ja recimo fitnes ne stavljam pred start sezone ili polusezone vec na samom startu priprema za sezonu i drugi deo sezone.

E sad...

Ja izdominirao u Gruziji.. Potrosio brojne pare.. Napravio,timcinu i uzeo triplu krunu i obrukao se u Evropi. Dao ostavku i sad sam u Kazahstanu jbg balance ekipi koju vodim 37m € al ima raznih ogranicenja i posto sam ih preuzeo posle 13 kola cilj je da se vidi sta mogu da uradim pa cu videti gde dalje.

Elem, ss stavim kasnije.. Tri dana me net zajebava..
Корисников грб
Salabajzer
Youth Team Coach
Поруке: 62
Придружен: 09 Нов 2010, 19:26
Место: Bijeljina, RS
Klub koji vodite: Hibernian FC
Status: Није на вези

Порука од Salabajzer »

Samo da podjelim sa clanovima jednu bizarnu stvar sto me danas pogodila ko iz vedra neba. Vodio sam omiljeni klub - Hibernian. Prve sezone izborio promociju u PL, zavrsio drugi iza gradskog rivala, ali sam usao kroz play-off. U prvoj sezoni u PL 4. mesto. U drugoj se sve poklopilo, pogodio sa free pojacanjima, neki mladji igraci preuzeli glavnu rolu, igrao fantasticno, Celtic i Hearts napravili neke neocekivane kikseve i na gol-razliku uzeo titulu ispred Celtic-a. Nisam usao u LS, ali sam preko Twente-a otisao u LE i tamo u prvom kolu igrao 2:2 protiv Feyenoord-a. Dobro stojim na tabeli u PL, finansije super, obecanja ispunjena, harmonija OK... i odjednom otkaz.

Navodno zbog narusene harmonije u timu. Jedini "problem" tokom leta mi je pravio jedan igrac kada se zainteresovao Celtic. On je hteo da ode ja odbio ponudu i zatim se sve smirilo jer je rekao da je happy to stay. Tada sam razgovarao sa upravom zbog narušene harmonije.

Ali to je davna proslost, situacija se u međuvremenu popravila, došao kraj septembra i otkaz bez upozorenja. Posle prve titule posle 65 godina. E moja upravo...

:winner:
Nema džabe ni za babe
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Слика

Слика

Bez obzira na dosta učitanih liga ne ide mi sporo nakon prve sezone uopšte..

S01EP01 - DINAMO TBILSI

Слика

Koga više zanima o istoriji kluba može da pogleda ovde.

Kada sam došao u klub prvo me je sačekala poruka predsednika i moram istaći da sam transfer budžetom baš bio zadovoljan. Imao sam nekih 5-6M € za troškarenje... bez ikakvih ograničenja za strance i mlade igrače u ligi je bilo što sam iskoristio i to na najbolji način.

DOLAZNI TRANSFERI

Слика

Bilo je tu nekoliko jako zvučnih imena za sam kvalitet lige i većina (uglavnom) je se uklopila bez ikakvih problema.

ODLAZNI TRANSFERI

Слика

Kad su odlazni transferi za celu sezonu u pitanju ništa spetakularno ali moram istaći da sam na neki način izvukao klub. Mladi Tsintsadze je jedan od najboljih bio u klubu i umesto da ostane i drugu polusezonu pa ode na kraju sezone odabrao sam manje bolnu opciju da ga odmah prodam za 0€ i 50% od sledeće prodaje nego da ode bez obeštećenja i na kraju sezone a zamene sam svakako doveo.

Kako je sezona počela....

Слика

Pa ne baš najbolji. Samo par dana nakon preuzimanja i bez ijedne prijateljske pod mojom komandom ekipa je igrala dvomeč sa za nas velikim Ludogorecom. Jednostavno nismo imali šanse i evropski put je počeo i pre nego što je završen.

Слика

Prvi trofej je osvojen već u Decembru kada smo bez ikakvih problema trijumfovali protiv Čikure sa 0:3.

Слика

Sezonu smo loše otvorili ali smo se konsolidovali i do 27 kola je bilo sve otvoreno a mi prvo mesto smo preuzeli tek u 24 kolu i do kraja ga ljubomorno čuvali. Dila ali i neki drugi timovi su bili tvrd orah za nas tokom cele sezone. Na kraju najbolji napad i najbolja odbrana dovoljno govore koliko smo bili iznad drugih kada se sve sumira a vredi pomenuti da je u MP bio 3 mesto pred start sezone..

Слика

Слика

I na kraju - tripla kruna! Mnogo sreće u samom takmičenju za nas a loše smo igrali no ipak na kraju uspeli u zacrtanom a to je osvajanje kupa i ako je uprava ovde očekivala da dođemo tek do finala... u finalu smo poveli 0:3 ali je onda usledilo opuštanje pa sreća što nismo kažnjeni u potpunosti...

Слика

A sada da izvojim i neke pojedince:

Слика

Слика

Слика

Слика

Na kraju sezone je usledilo ono neminovno:

Слика

Na novi posao nisam dugo čekao ali naravno da nisam baš odmah mogao u Ajaks ili Benfiku u najgorem slučaju ili najboljem Čelzi, Real... dobio sam posao u Kazahstanu gde sam jedan tim poveo posle 13. kola kada sam seo na njihovu klupu... koliko su finasijski dobri govori podatak da im je balance bio 37M € ali opet sam u velikom problemu dok se tim uigra pod mojom taktikom a zatim i brojna ograničenja za strance i mlade igrače što u Gruziji nisam imao. No o tome više u narednom UpDateu...
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Izvinjavam se za dupli post ali nema smisla editovati onoliki post a ovo će biti preglednije... sem toga prošlo je tri sata :D

S01EP02 - FK ASTANA

Слика

Слика

Слика

Jedan od najboljih timova u Kazakhstanu je izrazio želju da ih izvedem na pravi put i preuzeo sam ih u jako lošoj situaciji kada su bili sedmi na tabeli sa očajnim igračkim kadrom i slično.

Sve je dobro krenulo i naređao sam šest utakmica bez poraza da bi nakon EURO kvalifikacija usledio niz jako loših utakmica i do kraja sezone odnosno u narednih 15 utakmica zabeležio sam samo tri pobede...

Ipak imam i valjan razlog za to a to je da sam nakon 22 kola kada se liga deli na dva dela otpustio i prodao sve na koje ne računam za narednusezonu. Sa tim se i kockao da ne izborim Evropu koju sam obezbedio tek u zadnja dva kola sa dve pobede.

U Evropi tj. u Evropskoj ligi u 1. kolu kvalifikacija Botev je bio prejak rival za nas (1:1, 1:2).

Слика

Potrošio sam dosta na nove igrače ali se mnogi i nisu pokazali. U narednoj sezoni za nas će između ostalog nastupati Sigporson iz Ajaksa, Sol Bamba iz Palerma kao i Vilson Palacios nekadašnji fudbaler Stouka i Totenhema.

Слика

Evo krajnje tabele. Ekipu sam vodio na 19 prvenstvenih utakmica i 2 evropske..

Ciljevi za narednu sezonu:
- formiranje tima koji će imati jednog kvalitetnog i jednog solidnog igrača na svakoj poziciji;
- maksimalno pet stranaca, eventualno šest;
- imperativ je osvajanje lige ali ni ostala takmičenja nećemo zapostavljati;
- dobro se predstaviti u Evropi;

Neki moji lični ciljevi su ko šiša ostala takmičenja već osvojiti ligu pa da se ide dalje, odnosno da tražim posao u nekoj drugoj državi...
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Završena i četvrta sezona. Zbog povreda i nekih nesrećnih rezultata sam završio 4. i ispušio za Ligu Šampiona jer je ligi opao koeficijent pa nam ukinuli jedno mesto. Kup sam osvojio, u LE ispao od Monaka u četvrtfinalu. Doveo sam Matića, prodao Sista za 23 miliona jer mu isticao ugovor a nije hteo da produži, stiže mi umesto njega neki kinezčić regen a u prvoj postavi će biti Vela. Doveo i nekog Turčina regena na štoperu.

Слика

Слика

Слика
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Последње учитавање од Gagi дана 02 Апр 2015, 16:27, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Cim je prvo stavio Season Preview, znao sam sta sledi... :zelenko:
Cestitke Gagi macko, puno srece u Cempionsipu. :fanman:
Trust me, i'm the Doctor
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Слика

Koga briga što nije atraktivno. Ali nikad ovako nisam uspeo da imam rezultate da sve pobeđujem sa po 1:0.. ili jednim golom razlike.. Samo ovako da nastavim pa da mogu da idem dalje. :D
Корисников грб
DS_RS
World Class Manager
Поруке: 5579
Придружен: 20 Јан 2011, 11:34
Место: BL
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од DS_RS »

Slobo kakvi su ti to dodaci kad imas tolike budzete ?
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ovo su sve privatizovani klubovi... mislim da ni Dinamo Minsk (ali on nije imao nešto puno samo 3-4m za transfere i manji daleko balans) a ni ovi sada nemaju domaćeg vlasnika (neki Rus) + se mora uzeti u obzir da sam ja u trećoj sezoni a ne znam da li ste pratili onda pre kad je pričano pred duel Jagodina - Ordabaši... pa taj im je jedan od slabijih ali imaju bolje uslove nego Partizan... a svi klubovi su im dobri finasijski ali neće svi tamo da idu... ne odgovara im država i zaista ni na menadžeru ne mogu mnogo dobrih igrača da dovedem već preplaćujem domaće... tipa Kojić i Kasalica mi sada najveća pojačanja... mada opet imam tim koji odskače od ostatka lige.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Слика

zlatan doesn't do auditions
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Dal je ovo realno...

Слика

Izbacim Sarajevo (1:2 na Koševu i 5:0 kod mene kući), zatim dobijem Kasimpasu za rivala i razbijem ih na strani sa 1:5 i istim tim rezultatom i izgubim kod kuće... jeste da mi par igrača nije igralo zbog umora jer ipak nije da imam baš dva podjednako kvalitetna tima, a neki važni igrači su i povređeni ali ovo nije realno... jbt opsedali su mi gol dok nisu dali 5 i onda su čekali da se završe produžeci i da se pristupi penalima gde naravno nisam imao šanse...

Sledeći put se javljam na kraju sezone. Samo da mi se ovo ne odrazi na tim u ligi sada pošto imam veću zalihu bodova prednosti a ulazimo u PO sada..
jocar96
Youth Team Coach
Поруке: 121
Придружен: 10 Авг 2011, 15:22
Место: Nis
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од jocar96 »

Kakva cast !!!!
Слика
Svega i svacega sam se nagledao na managaru ali ovo nisam ocekivao, jos nosi moje prezime :D

Ovaj sejv cuvacu do kraja svoje managerske karijere (tj. dok traje manager, nadam se 2100 god. mada moze i jos :P)

Inace stadion ce biti veci od postojeceg za oko 15000, a gradnja se zavrsava 2023.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ovi moji izgleda imaju Vosin sindrom posto nikada nisu bili sampioni drzave u istoriji :xD: Sve je bilo full do PO a tamo jedna pobeda, cetiri neresena i dva poraza. Ostalo mi da odigram jos tri utakmice i nadam se da cu ostvariti bar jednu pobedu. :D pet poena je razlike u odnosu na drugog. Sreca pa su inace svi ujednaceni/losi. Nekako sam se umuvao i u finale kupa. Pouzimao sam za ove tri sezone sve nacionalne licence.

Vredi izdvojiti da sam doveo Eliomara iz Pfc na startu sezone i dominira. Naj asistent lige je..

Nadam se da cu uzeti titulu pa da mogu da ponosno kazem "2/51" i da krenem dalje. Ali moja neka zelja su Litvanija ili Estonija, mozda i neki jos slabiji. Rano je za jace.. Mada.. Ici cu na jedan trik. Mislim da sledi privatizacija Osijeka (vec tri fma je u 3-4 sezoni) pa ako otpuste trenera mozda apliciram tamo...

Sutra SS kada dodjem iz grada tj kada prvo zavrsim sezonu..
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Gagi пише:Image

zlatan doesn't do auditions
VALENCIA? :wtf:
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Biće da je zbog Continental Pro licence. Nisam nikome bio zanimljiv pre toga. Slovaci me tražili prvi, posle toga Partizan, Rad, Mladost Lučani, Nica, razni Brazilci, itd. Moćna Valensija je prekul, ali ne planiram da napuštam Pilgrimse.
Корисников грб
Ronin
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 15 Дец 2010, 14:30
Место: Šabac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Ronin »

Poceo sa Gazelec Ajjacio, FRA druga liga.
Prijateljske odradio odlicno, prvo kolo iznenadjujuce tukao Valencien i onda krenuo sunovrat i 4 vezana poraza, a najvise zahvaljujuci povredama.

Слика
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

S01EP03 - FK ASTANA V2

Слика

Слика

Pred start nove sezone izboksovao sam najbolji mogući ugovor. Uprava je ispala korektna i sezona je mogla da počne...

Pre nastavka posta samo da kažem da FK Astana nikada nije bila šampion države dok su dva puta osvojili kup i jednom super kup. Titula bi značila osim prve titule šampiona i prvi izlazak na scenu u LŠ ovog kluba...

TRANSFERI

Dolazni

Слика

Odlazni

Слика

Nije tu bilo mnogo filozofije. Para je se imalo a dovedeno je sve ono najbolje što je moglo da se uzme iz Kazahstana i najbolje strano što sam dobio priliku sobzirom da u ligu malo ko hoće da dođe a ima i ograničenja za strance pa pare ovde malo toga znače.

EVROPSKE UTAKMICE

Слика

Dugo je se čekalo na početak Evrope i malo je falilo da za ovaj Kazahstanski klub bude to uspešan izlet. Sarajevo je raznešeno i bez ikakve šanse protiv nas poniženi su (tamo manje ili više ali kod nas kući su uništeni) i Kasimpasa je za malo slično prošla. Dobijena je 1:5 u sred Turske ali ono očekivano se dogodilo u revanšu jer su zapeli, postigli isti rezultat kao u prvoj utakmici i izbacili nas na penale... šteta jer je do plej ofa bio otvoren put pošto je rival u narednoj fazi trebala da bude rumunska Astra gde mislim da bi imali izgledne šanse.

LIGA KAZAHSTANA

Слика

Sve je bilo super do PO ali onda... liga Kazahstana se igra dvokružno u okviru lige koja broji 12 klubova i onda se liga deli na dve grupe od po 6 ekipa gde u svakom tom delu opet svako sa svakim igra 2 utakmice što daje ukupno 32. Mi smo nakon 22 utakmice bili ubedljivo prvi sa +9 ali onda je došao famozni plej of kao i prošle sezone gde je dobijena prva utakmica ali onda je usledila serija od 2 poraza i 6 nerešenih da bi tek u zadnjem kolu pobedili i da nismo pobedili, odnosno uzeli bar nerešeno, ne bi osvojili titulu tako da i ako je titula mogla biti overena par kola pred kraj mi smo čekali da ligi damo uzbuđenje...

Слика

TITULA!!!

NACIONALNI KUP

Слика

Слика

Слика

DUPLA KRUNA! Nije ovde trofej bio prioritet ali je osvojen radi reda. Protiv velikog rivala Kairata smo slavili u finalu nakon produžetaka i to na najslađi mogući način - autogolom.

Od igrača moram izdvojiti Eliomara koji je bio najbolji asistent ali i golmana Grahovca. Kasalica je bio konačno pravo pojačanje napred ali je se povredio na našu žalost i mučili smo se do kraja sezone sa Fedinom koji i nije imao neki kvalitet.. Šomko je po meni inače najbolji i najkonstantniji igrač u ekipi kada nije bio povređen. Pravi kapiten, lider.

Слика

Na kraju je usledilo ono očekivano. Podneo sam ostavku i sada idem dalje. Nešto se "krčka" u Albaniji... hm, miriše mnogo dobro...
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

U Albaniji se jeste nešto krčkalo ali po mene bezuspešno. Ali sobzirom da sam odigrao do kraja sezone i da od najniže reputacije i bez licence grabim ka vrhu menadžerstva i svetskog fudbala pa mislim da za mene će uvek biti posla a želim što više da osvajam i učim različitih jezika i tako to.. nigde se ne planiram zadržavati.

S01EP04 - KF VLLAZNIA


Слика

Слика

Oko uslova smo se lako dogovorili.

Слика

Po preuzimanju klub je bio u daleko boljoj situaciji nego pre nego što sam ja došao mada... ispali su od niželigaša iz kupa ali i evrope dok su u ligi bili prvi nakon 15. kola.

Слика

Odigrao sam četiri utakmice do polusezone i samo jednom pobedio. Na polusezoni sam dosta toga promenio ali bezuspešno.

Слика

Слика

I sam nezadovoljan nakon razgovora sa upravom sam odlučio da podnesem ostavku na mesto trenera. Vratiću se jednom u Albaniju da dovršim posao...

Слика

Mesec dana sam razmatrao svoje mogućnosti. Čak i dogovorio uslove sa CSKA iz Moskve i godišnjom platom od 210k € ali na kraju odustao i izabrao meni najomraženiji bugarski klub Ludogorec. CSKA je imala manje para na raspolaganju a ni Evropu nisu izborili. Ludogorec će igrati LŠ i uzeli su triplu krunu ali trener im je se penzionisao. Uneću određene promene u ovaj tim. Napadam i prezimljavanje u evropi. Osim CSKA vodio sam pregovore i sa još nekim zvučnim klubovima...
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2015”