FM15 - Ispravke

Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Danijel_CH пише:Sto se tice researcha u Srbiji, ne zelim da se gospodin oseti uvredjeno ali uvek su igraci CZ imali daleko bolje ocene od Partizanovih. Tako da se ja vise i ne cimam oko toga preterano.
Pa da se cimaš i da predlažeš konkretne ocene, možda bi u igri nešto bilo onako kako želiš da bude. Ima li nečeg da is predložio, a da nije ispoštovano, pa se sada buniš?

A hajdemo sada malo brojeve - poslednjih 8 (i slovima OSAM) sezona je prosečni Current Ability najboljih 16 Partizana bakar za 2 indeksna poena viši od Zvezdinog.
Последње учитавање од dukiss дана 16 Нов 2014, 15:33, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Proverio sam i osmu bazu posle sedme unazad!
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

zele пише:Evo ja predlažem Škuletiću finišing 15 ili 16, jebiga koliko god da je ova naša liga k***c, opet je bolji igrač od Spalevića koji je imao 15 ili 16 finišing. Nisam pogledao, ali ako Škuletić nema neke omiljene poteze to bih kasnije predložio. Kad upalim editor, pogledaću i to.
Ja bih pre rekao da je greška bila što je Spalević imao finishing 15 (ne 16)! U toj sezoni kada je ludovao i bio najbolji strelac imali smo neki dogovor da najbolji strelac mora da ima Finishing 15, što i nije mnogo mudro.
Danijel_CH
Status: Није на вези

Порука од Danijel_CH »

Cimali smo se mi svi i pisali, ali je to sve bilo uzalud. Sad nemam ni toliko vremena da igram, upalim odigram par utakmica i onda ne palim FM metar dana. Nek mladji narastaj brine o ocenama :poz:
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Danijel_CH пише:Cimali smo se mi svi i pisali, ali je to sve bilo uzalud. Sad nemam ni toliko vremena da igram, upalim odigram par utakmica i onda ne palim FM metar dana. Nek mladji narastaj brine o ocenama :poz:
Cimao si se i pisao, i bilo je uzalud?

Truješ.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

dukiss пише:Ja bih pre rekao da je greška bila što je Spalević imao finishing 15 (ne 16)! U toj sezoni kada je ludovao i bio najbolji strelac imali smo neki dogovor da najbolji strelac mora da ima Finishing 15, što i nije mnogo mudro.

Teško je predlagati ocene bez repera, ja sam krenuo od toga da je Spalević imao 15, prema tome Škuletić je bar kao on, ako ne i bolji za jednu ocenu. Bilo bi dobro da imamo nešto sa čime bismo mogli da poredimo, jer je ovako dosta nezgodno. Zato i ne volim to da radim. Ništa od ovih ocena nije pouzdano, jer nemamo reper za ocenjivanje. A velika je razlika izmedju npr. finišinga 14 i 16, pogotovo na ovom fm-u. Odigrao sam pet i po sezona sa Zvezdom, Jović mi je imao finišing 14 i znam kako je igrao i šta je mašio, sad je podigrao na 16 i znam šta pogadja, jasno se vidi razlika.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

Kao i uvijek kada se takini ubaci u priču, ispiše se 2-3 strane bez ičega konkretnog.

Ove godine smo se složili da najbolji napadači iz Srbije imaju 14. To su Škuletić, Mirosavljević i ne znam da li još neko.

Takini priča o nekom poznavanju fudbala. Kada bude radio kao skaut ili trener ili menadžer u nekom uspešnom klubu ili kada stvori i preporuči i predvidi karijeru nekoliko dobrih igrača onda može da se njegovo poznavanje uvrsti ovde. Do tada može da predloži, a da statistikom briše dupe to baš ne može.

Statistika je najrelevantniji parametar ovde, jer mi drugog nemamo. Statisika nastupa, golova za klub i reprezentaciju. Predviđanja stručnjaka, trenera, selektora i neko naše lično viđenje sa utakmica koje smo gledali.

Sad ne znam kako neko može svoje mišljenje da stavi ispred statistike i da ga nameće ostalima kao mjerodavno, a opet kažem taj neko nije neki provjereni stručnjak.

Daleko od toga da se slažem da je Zvezda bila bolja od Partizana. Radim sa Dušanom research već 8-9 godina i ni jedne godine to nisam mogao da mislim.

Ne treba nekog posebnog vremena za research. Evo sačekate kraj polusezone, uzmete fm, izdvojite sat-dva i predložite šta treba da se menja konkretno i naravno super bi bilo kada bi neke veće promjene mogle da se objasne i potkrepe činjenicama.

Jović, Jovanović, Stojanović, Rajković, Grujić, Ristić naspram Stevanovića, Bogosavca, Lukića, Pantića, Živkovića, Šaponjića. Meni se čini da su svi oni talenti na fm i samo od toga kako vi, kao menadžer, ih koristite zavisi kako i koliko će napredovati.
Последње учитавање од tadicweb дана 16 Нов 2014, 16:04, учитано 1 пут укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Tadiću, Dule@

Jel mogu da predlažem i izmene u CA/PA a da ne moraju konkretno ocene? :)

Video sam par igrača nevezano za večite gde mislim da treba odraditi promene.

Uradiću to čim se završi polusezona (a i ovako sada nemam vremena). :cheers:
Jović, Jovanović, Stojanović, Rajković, Grujić, Ristić naspram Stevanovića, Bogosavca, Lukića, Pantića, Živkovića, Šaponjića. Meni se čini da su svi oni talenti na fm i samo od toga kako vi, kao menadžer, ih koristite zavisi kako i koliko će napredovati.
Za ovo se slažem u potpunosti. Meni je jedino zasmetalo što se omalovažava učinak Škuletića. Nije on TOP klasa, daleko od toga. Ipak, ono što je uradio u ovih par meseci treba poštovati bar malo.

Mislim da je jedan od retkih igrača koji skoro stalno igra dobro. A nema ih takvih mnogo... Lazar Veselinović iz Voše je takođe jako sličan Škuletiću. Dva napadača koja odskaču od ostatka lige i to vidno. Lazovića ne računam.. ne kažem da je loš, igra on ok ali svaku treću otprilike. On je sve golove više dao na iskustvo. Ali da poseduje određeni kvalitet za našu ligu, poseduje.
Последње учитавање од Sloba дана 16 Нов 2014, 16:12, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Sloba пише:Tadiću, Dule@

Jel mogu da predlažem i izmene u CA/PA a da ne moraju konkretno ocene? :)
PA možeš da predlažeš bez promene ocena

CA prati ocene i njega ne možeš tek tako da predlažeš bez konkretnih promena u ocenama, jer on postoji zbog njih.
Корисников грб
Tachini
First Team Coach
Поруке: 319
Придружен: 07 Нов 2010, 12:54
Место: NY
Status: Није на вези

Порука од Tachini »

Ajmo malo da se uozbiljimo i da skrenemo sa nebluoznih postova i tvrdnji bez pokrica. Mislim da je Dusan sve objasnio i kakvo je cinjenicno stanje kada se pogleda Zvezda vs Partizan poslednih godina. Mislim da ova tema nije namenjena navijackim raspravama vec da pomognemo coveku i damo konkretne predloge, a ne da pisemo gluposti i stvari kakve ne bi dete od 12 godina napisalo. Kazu ljudi kada se ja ukljucim u raspravu ispise se dosta strana bez konkretnih predloga. Ajde neka bude da je tako, a ne zato sto ostrasceni ljudi se nadju svaki put prozvani ako kazes da neko iz voljenog im kluba nije toliko dobar kao sto oni misle. Takodje kada pocnu da pisu gluposti, pa onda napadnu mene, jer sam im rekao da pisu gluposti)jer ih istina pogodi), ali da ne bi bilo toga vise, ja se od sada drzim samo konkretnih predloga, a navijacka polemisanja ostavljam "strucanjcima", statisticarima i serimudima koji dodju ovde samo kako bi napisali da su zakljucili da ja navijam za Zvezdu i kako zelim da ugrobarim Partizan.

Evo mojih konkretnih predloga:
Vladimir Volkov
Corners sa 14 na 12
Crossing sa 15 na 13
First Touch sa 14 na 12
Long Throws sa 15 na 13-14
Flair sa 13 na 11
Vision sa 11 na 9-10
Work rate sa 15 na 13
Acc sa 15 na 14
Pace sa 14 na 13
Agility sa 15 na 13-14
Marking sa 13 na 12
Prosecan bek i po meni previse dobro uradjen. Takodje smatram da ce i sa navedenim promenama i ako mozda deluju radikalno i dalje biti dobar.

Ismael Fofana
Dribling sa 11 na 12
Acc sa 13 na 14
Agility sa 12 na 13-14
Po meni sasvim solidan igrac koji je mnogo podcenjen u Partizanu.

Nikola Drincic
Dribling sa 13 na 12
Long Shots sa 15 na 16
Vision sa 15 na 14
Sigurno uz Kovacevica najbolji Zadnji vezni u ligi, ali mislim da mu je glavno oruzije sut i prekid, a da nije bas toliko kreativan kao sto je napravljen, kao ni dribler.

Djordje Rakic
Dribling sa 11 na 12
Finishing sa 12 na 11
Technique sa 11 na 12
Sasvim solidna tehnika, ali losa zavrsnica. Pokazuje to iz meca u mec.

Djordje Despotovic
Finishing sa 13 na 12
Long Shouts sa 10 na 12(ima poprilicno jak cuk, sto je cesto pokazivao dok je igrao u Spartaku)
Takodje ima problema sa zvrsnicom.

Aleksandar Katai
Technique sa 13 na 14
Work Rate sa 11 na 10
Flair sa 12 na 13
Vision sa 12 na 13
I staviti mu one skrivene da je totalno ne profesionalan. Dobar igrac, ali dzaba kada ne radi na sebi.

Nenad Gavric
Dribling sa 13 na 12
Pace sa 13 na 14
Brz, prodoran, ali treba mu veci dijapazon driblinga kako bi bio ozbiljniji igrac.

Marko Petkovic
Dribling sa 11 na 12
Mislim da je ofanzivno jedan od boljih bekova u ligi, ako ne i najbolji, uz Vulicevica.

Aleksandar Kovacevic
Passing sa 13 na 12
Acc sa 12 na 13
Pace sa 11 na 12-13
Natural Fitnes sa 14 na 15-16 jedan od fizicki najspremnijih igraca u nasoj ligi

Dejan Drazic
Dribling sa 13 na 14
Finishing sa 11 na 12
Passing sa 10 na 12
First Touch sa 12 na 13
Po meni jedan od najtalentovanijih i najboljih krilnih igraca u ligi, uz Lazovica i Gacinovica.

Nemanja Antonov
Crrosing sa 11 na 12
Marking sa 12 na 13
Tackling sa 12 na 13
Work Rate sa 11 na 13
Acc sa 12 na 13
Odlicno igrao za mladu reprezentaciju i sigurno jedan od boljih mladih bekova u ligi.

Luka Belic
Pace sa 9 na 12

Aleksandar Filipovic
Crrosing sa 11 na 12
Dribling sa 9 na 10-11
Heading sa 11 na 12
First Touch sa 7 na 10
Acc sa 10 na 11
Pace sa 9 na 11
Po meni najkompletniji defanzivni igrac u ligi.

Patrick Eze
Dribling sa 10 na 11
Finishing sa 11 na 12
Technique sa 10 na 11
Off the ball sa 11 na 12-13
Odlicno poceo sezonu i u mnogome zashvaljujuci njemu Mladost fino napreduje nakon promocije.

Mijat Gacinovic
Passing sa 11 na 12

Igor Matic
Finishing sa 7 na 10

Petar Jelic
Heading sa 12 na 13
Corners sa 11 na 10

N'Diaye
Finishing sa 9 na 10
Heading sa 10 na 11
Techinque sa 9 na 10

Ukah
Heading sa 10 na 12
Marking sa 11 na 12
Positioning sa 10 na 11
Odlicno igra ove sezone u paru sa Pjasentinom.

Admir Kecap
Finishing sa 10 na 11

To bi bili neki predlozi za sad.
Последње учитавање од Tachini дана 16 Нов 2014, 16:43, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Hvala na predlozima, Tachini.

Tadiću, proveri Tachinijeve predloge za Partizanove igrače i kaži mi šta misliš,...

Ako mogu Manda ili Karna da pogledaju predloge za Zvezdine i urade isto...
Корисников грб
Tachini
First Team Coach
Поруке: 319
Придружен: 07 Нов 2010, 12:54
Место: NY
Status: Није на вези

Порука од Tachini »

Nema na cemu. Nemam sad vremena da napisem i neka obrazlozenja za promene, ako bude trebalo reci, pa cu videti sutra/prekosutra da napisem zasto mislim da su potrebne te promene.
Последње учитавање од Tachini дана 16 Нов 2014, 16:47, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

Crossing sa 15 na 13
First Touch sa 14 na 12
Flair sa 13 na 11
Vision sa 11 na 9-10
Marking sa 13 na 12

Sa ovim se ne slažem. Krosing mu je sasvim dobar, može možda na 14 da se smanji. First touch mu ne bih dirao, ima odličan prijem lopte, eventualno na 13. Flair je zaslužen jer voli loptu, voli da je voza, voli da se izvlači iz situacija driblingom. Vision isto ne bih smanjivao, za marking se najviše ne slažem jer odlično isprati igrača što se vidjelo protiv Zvezde, Totenhema, pa čak i protiv Bešiktaša jer po njegovoh strani nije bilo toliko prodora. Generalno mislim da je imao možda najbolju sezonu do sada, kao i većina igrača Partizana i da nema neke potrebe za tolikim smanjivanjem ocjena, a i mislim da će od januara u neku od liga petice.

Ne bih vision smanjivao Drinčiću jer je po meni pokazao da mu lopte imaju oči i da može vrlo lako da otvori prostor i napadačima i bekovima i krilima jednim potezom.

Ostalo se sve slažem.

Ja ću predložiti promene tek po završetku polusezone, jer ima još dosta da se igra, a pogotovu Partizan čeka još dosta jakih mečeva.
Последње учитавање од tadicweb дана 16 Нов 2014, 16:54, учитано 3 пута укупно.
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

Aleksandar Katai
Technique sa 13 na 14
Flair sa 12 na 13
- Sa ovim se ne slazem

Kovacevica mislim da treba ostaviti kakav jeste, sem mozda natural fitness.

Drazic mislim da je dovoljno poboljsan u odnosu na FM14.

Za Antonova se slazem da treba povecati crossing i work rate, ali to je neko moje zapazanje na osnovu starijih utakmica, nisam toliko pratio OFK ove godine.
Nikola F.M 87
Youth Team Coach
Поруке: 182
Придружен: 15 Дец 2010, 01:33
Место: Niš
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од Nikola F.M 87 »

U Radnickom iz Nisa umesto Marka Ljubinkovica (5743473) je Zoran Ljubinkovic (132826)
Последње учитавање од Nikola F.M 87 дана 18 Нов 2014, 23:24, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Igorz
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 20 Јун 2013, 21:35
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Igorz »

dusanu zivkovicu iz zvezde povecati malo pa,takodje kataiju staviti neprofesionalizam i smanjiti dribling i pace na 12-13,fofana cim ode iz partizana ubica,po 20 golova u proseku,lazovicu(darku) freekick takind na 13,14 je previse + stojanovicu iz zvezda pa+
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Pročitao sam danas jedan post na forumu. Delo je markonh22. Naime, rekao je da je gledao u editoru i da Austrijska baza ima oko 2 hiljade klubova dok englezi imaju oko 800-900...

Moje pitanje glasi zašto se i mi ne potrudimo bar za početak da dodamo sve moguće klubove iz 4 i 5 liga u bazu (u niže lige) sa nekim osnovnim informacijama itd.. igrači i nisu toliko bitni. Ne primećujem nešto da se ti klubovi u nižim ligama apdejtuju tako da ti igrači unutar njih i nisu toliko bitni.

Mnogo bi olakšalo nama koji pravimo dodatke, a pritom mislim da bi to bilo jako pozitivno i za forum koji bi po izlasku igre mogao da izbacuje što više tih liga uz minimalan rad. Eto to je jedan moj apel. Primera radi trenutno u bazi ni svi zonski klubovi nisu.

Znam da si bazu Cg dobro uredio i da tamo imaju svi mogući klubovi iz Cg i više no što ih ima u ligaškim strukturama.. možemo i mi tako da skupljamo informacije za klubove osnovne pa da se ubace u igru. Meni nije to problem da odradim a veruj mi da bi bilo korisno po srpsku fm scenu iz razloga koji sam gore pomenuo. Hvala unapred na razumevanju i nadam se da će biti moguće tako nešto. :cheers:
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

U CG je to bar lako, kad imamo 60ak klubova ja mislim, u vrh glave :D

A pregledao sam čitavu Evropu, od najjačih liga jedino Italijani imaju 2000+ klubova, a još više od Austrijanaca su me iznenadili Bugari i Rumuni sa blizu 2k.
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
mrek
SFM Hall Of Fame
Поруке: 2668
Придружен: 13 Дец 2010, 20:32
Место: Beograd, Srbija
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од mrek »

Naša baza je pre nekih 5-6 godina skraćivana.
Joga Bonito - Nije za svakoga
vule82 пише:Upisah se u istoriju i postah besmrtan!
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Austrijanac, Rumuni i Bugari su sve te rangove i klubove dodali bez prethodne konsultacije sa SI-jem, dakle van pravila. Posle je iz nekog razloga SI-u bilo lakše da ih ne briše nego da ih briše... takvo sam obrazloženje dobio. Za naše zonske lige nisam dobio zeleno svetlo, ali svake godine promuvam po nekoliko novih klubova.

Iz perspektive SI-a dodavanje bilo čega ispod našeg trećeg ranga je samo višak u bazi. Trenutno smo na 372 kluba i mislim da je to sasvim optimalno. Engleska ima 857 klubova u bazi, a 7 puta više stanovnika od nas. Red je da se poredimo sa normalnim bazama, a ne sa onima koji su skloni preterivanju. I da radimo na kvalitetu, ne na kvantitetu. Više od ubacivanja hiljada klubova bi nam značio dobar skauting za pojedine klubove u drugom rangu.
Последње учитавање од dukiss дана 22 Нов 2014, 22:27, учитано 1 пут укупно.
Закључано

Повратак на “Football Manager 2015 - Research”