Football Manager 2015 - Diskusija

Sve o FM15
Корисников грб
Gymbro
Youth Team Coach
Поруке: 163
Придружен: 09 Мар 2012, 21:04
Место: Niksic/Podgorica
Status: Није на вези

Порука од Gymbro »

Baš mnogo očekujem od ove nove role Raumdeuter.
Mada, ni Inverted Wing Back neće zaostajati.

Ako sam ranije kombinovao Complete Wing Back + Inside Forward, sada mogu Inverted Wing Back + Winger.
Последње учитавање од Gymbro дана 08 Окт 2014, 00:03, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
sergavra
Global Moderator
Поруке: 1009
Придружен: 22 Дец 2012, 05:14
Место: Berlin
Has thanked: 22 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Порука од sergavra »

Izgleda zabavno. Scouting odlican. Vidi se progres zbog saradnje sa Prozonom. Sve u svemu odlicna reklama :P Kad sam kod reklame odoh da gledam An alternate Reality :) Imate ga legalno na netu ;)
Последње учитавање од sergavra дана 08 Окт 2014, 00:12, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Код: Изаберите све

http://pdl.vimeocdn.com/99289/108/294917825.mp4?token2=1412724895_4a699dbce964ee0ca36324db46840f6b&aksessionid=1990c8bc7eb68ebe
Evo ga ceo film. Bice i preveden uskoro. :cheers:
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

Šteta što se nisu iscimali za treninge ni malo.
I dalje su retardirani.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Ok, što je tiče GUI, ovo je baš velika promena, ali kontam da neće biti problema. Možda i urade skin bez side bara, pa možemo da biramo. Font je dobar.
Što se tiče šminkanja (interakcije, pres konfe, itd), vidim da su tu uveli neke nove stvari i to ne može da bude loše jer su kzš bile dosadne, sada moram da pazim šta odgovaram.
Divno što su radili na meč endžinu, nadam se da će biti bolji nego prošle godine. Animacije me ne zanimaju previše.
Sviđa mi se što su uradili individualne treninge, sada mogu da kažem Gorecki da uči za ADP-S, ne da budži previše ofanzivne atribute.
Sve u svemu, naložio sam se. :zelenko:
Корисников грб
Boyshane
Youth Team Coach
Поруке: 75
Придружен: 13 Окт 2011, 17:58
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Boyshane »

Ne znam za vas, drugari, ali za mene (a više od deceniju trošim svoje vreme na ovu divnu za.ebanciju), ovo deluje prilično obećavajuće. Da ne izbaksuziram nešto, ali moram da kažem da mi se čini da imamo par prilično revolucionarnih poboljšanja u najavi, pa držim palčeve. I, da, primetićete, ovako pozitivno nabrušen, postajem veoma pričljiv ;))

Dakle, redom, sve po spisku (mislim, filmu)
  • a) "Podešavanje težine" igre: ako je i zbog toga što su mnogi iskusni & manje iskusni igrači kukali (a mislim da nije), sjajno je što se uvodi mogućnost ovako detaljnih podešavanja nivoa sopstvenog (ne)znanja na početku karijere. Izbor između Tracksuit i/ili Tactical menadžerskog pristupa pruža neograničene mogućnosti za razigravanje + numerička podešavanja za osobine u skladu sa zanatskim nivoom (licenca) i prethodnim igračkim (ne)iskustvom, te ličnim afinitetima/karakterom - dušu dalo za eksperiment, jedino što me već sada koleba u odluci da krenem kao dvadesetak godina mlađi i desetak kila lakši fudbaler Bulbuderca (aka FK Zvezdara, op.aut.) koji je odlučio da se penzioniše u 25-oj, zato što mu je noćni život slađi od korice 'leba jednog centarhalfa, jeste pitanje koliko će vremena (u igri) oduzimati i kako će izgledati pripreme i polaganje za licence (Majlsova najava u ovom kontekstu ne izgleda obećavajuće). Ono što, takođe, ne videsmo je da li činjenica da možemo da budemo vrlo posvećeni direktnom trenerskom radu sa igračima znači da će to biti reflektovano i na mogućnosti podešavanja treninga (nisam preterani optimista ni po ovom pitanju, bar po onome što je inicijalno predstavljeno).

    b) GUI - "Sajdbar": meni prija, mada kapiram da će biti krajnje šarolikih mišljenja na ovu temu;

    c) Obećanja ili ludim radovanja: jako mi se dopada što neću više morati da pravim belešku za svako obećanje dato mučenicima koji igraju za platu koju dobijaju sa par meseci zakašnjenja i koji bi voleli malo više vremena u igri koje im moja tvrdoglava dinaroidna glavudža ne da, pa onda jedva dočekaju priliku da se isplaču pred novinarima i traže da ih metnem na listu za prenos :)

    d) ME-eeee: izgleda da saradnja sa kolegama iz sveta dizajna i razvoja ozbiljnih igara (Creative Assembly i korišćenje njihovih "čitača pokreta") i Prozone-a (skauting "u sitna crevca" i iz svih mogućih uglova) donose najveća poboljšanja u dva dela igre koja su bila možda i najakutnija mesta u igri.
    Ono, meni kao nekome ko ovu igru igra zbog neiscrpnih taktičkih i ljudsko-finansijsko-upravljačko-manipulatorskih mogućnosti, a nikako zbog ME grafike i koji u 2D prikazu i dalje mnogo bolje vidim kako se realizuju taktičke zamisli i gde su mi "bolna mesta" tokom utakmica, pomak u ovom segmentu nije vitalan, ali kapiram da je važno da se baza igrača FM-a iz godine u godinu širi kroz podmladak, a da je "šminka" u današnjem svetu igara neophodna kako bi jedna brkata-devojka-koja-voli-fudbal mogla da bude dobra udavača za populaciju malo širu nego što je ovih nekoliko hiljada opsesivno-kompulsivnih-ludaka koji prestaju da budu u stanju da povuku jasnu granicu između FM-a i stvarnog života :)
    Elem, sa 3D strane, kad je realizam u pitanju, vidim da golmani deluju mnogo realističnije nego ranije (mada, da ne grešim dušu, takav sam utisak imao i sa prvim promo-videom za FM14, pa je posle bilo malo razočaravajuće kad se pojavila beta), a ako budu imali dovoljno energije da ovaj mo-capping iskoriste na pravi način, ima nade da će i igrači u polju u dogledno vreme skinuti klizaljke (uz golmane do sada potpuno nadrealnih (ne)sposobnosti, moja, realno, jedina ozbiljnija zamerka na 3D prikaz igre).
    Kapiram da su novi modeli stadiona i stolice u bojama klubova (da ne beše ovdašnjih pivara, morali bi za moj Lavor da prave izuzetak - op.aut. :)), pa i navijačke zastave po tribinama delom uticaj i FM-zajednice i činjenice da za to nije bilo potrebno neko licenciranje (kao korak dalje, očekujem da nekad grafičarima otvore mogućnost da edituju i .sia fajlove, znajući koliko ima pozitivnih fanatika sa dovoljno grafičke umešnosti na forumima, mislim da bismo za maksimum 6 meseci imali i kompletnu bazu realističnih modela stadiona, sa sve gorepomenutim Lavorom i komšijskom nam Rupom).
    Što se tiče osvetljenja i uticaja vremena na grafiku, mislim da je to priličan za.eb, bar tako trenutno deluje, al' znam da će se dobre teksture terena pojaviti verovatno u roku od odma', pa se i ne brinem.

    e) YES, YES, YES: Ono što me najviše raduje, uz uslov da implementacija bude dovoljno duboka (a tako deluje) jeste skauting. Hvala Prozone-u i tome što su ušli u partnersku priču sa SI-jem, mislim da su kuknjave i leleci FM-zajednice konačno uvaženi, pa ćemo konačno moći da se bavimo i nečim boljim/realnijim od jedan-klik-i-saznaš-previše skautinga. Vidim da ćemo lakše moći da prcizno definišemo šta & gde tražimo i to je meni načisto cooool. Lično, kao nekom ko je prilično taktički "dosadan" i ko insistira na vrlo preciznom tipu igrača na par pozicija u timu, mnogo mi se dopada što je moguće još jednostavnije i preciznije definisati kriterijume za pretragu igrača. Sjajno je što precizan skauting sada traži vreme i to ono koje se meri, ako dobro videh, mesecima. Takođe, obim skautinga i količina informacija, osim atributa, koja se dobija u pregledu deluje u odnosu na ranije verzije, impozantno. Čini mi se da u ovom segmentu očekujemo najozbiljnije i najobimnije poboljšanje i hvala bogu da je tako.

    f) Da li je medijski mrak bolji od medijske preosvetljenosti?: Ono što se (barem meni) ne dopada je što je uticaj prokletih medija sve veći i što ćemo u nekom od narednih FM-ova verovatno imati i opciju da nam novinari iskaču iz frižidera na dan derbija (ovo sa intervjuima u tunelu mi je malo previše, iskreno, ne zbog gubljenja vremena, nego zbog monotonije u koju se i konferencije za štampu pretvore vremenom, ja posle 2 sezone već potpuno mehanički odgovaram na pitanja i ne pročitavši ih - jbg, ovakav kakav sam, ne mogu da dopustim sebi rizik da šaljem Asmena na konferencije, ne volim da s' brukam :)). Kapiram, doduše, da ovo nije "by popular request" ubačeno, već da mediji imaju stravičnu marketinšku moć, pa im se i na ovaj način "podilazi", cela fudbalska industrija, na žalost, danas u potpunosti zavisi od medija.

    g) Uloge igrača - znam da SI nema licencu za nemačku ligu, ali to što je Tomas Miler doživeo da se ovekoveči kao jedna od uloga u timu, meni je potpuno fenomenalno (iako sam, na žalost, potpuno svestan da dok se jednom, čisto hira radi, ne uhvatim editora, (ono, da makar napravim skrinšot, pa nek ide život), nikad za ove lokalne paćenike s kojima počinjem svaku karijeru zaigrati neće :)), uz Registu iz FM14, mislim da će Raumdeuter biti jako korisna uloga u timu.
E, sad, ako ste preživeli ovo moje baljezganje u hiljadama karaktera, hoću da zloupotrebim ovu priliku i predložim da se lokalno aktiviramo u ovoj Movember priči - bar mi sa ovih prostora rado i tradicionalno dobre brkove gajimo, a i ovdašnjim se ženama, ma koliko emanpicovane bile, bar na mesec dana zasigurno može dopasti kako "brkovi žare" :) S obzirom da ova humanitarna priča ovde još nema neku formiranu zajednicu, ako Manda i drugari imaju volje i energije, možda bi mogli da je "zakotrljamo", a ubeđen sam da bi bar akcija sa adekvatnim profilnim slikama forumaša (ono, brci & podočnjaci ;) ) tokom novembra, kada, po definiciji, ovde provodimo mnoooogo vremena, bila ozbiljna prilika da zaintrigiramo i ovdašnje žen(s)ke da se pridruže zajednici (ako za takvu rizičnu rabotu postoji politička volja), a možda i pomognemo sabraći i onim malobrojnim sasestrama koji zbog FM-a ne provode dovoljno vremena na čistom vazduhu, te kojima je finale kupa preče od izlaska u grad/na pivo/gdegod, da obogate svoj socijalno-emotivno-..ksualni život :)).
Unapred, samo, molim da ako na bilo koji način krenemo u ovo, ne bude kao sa onim estradnim polivanjima vodom - ovo bi imalo smisla samo ako bismo našli način (taman to bilo sledeće sezone) da otvorimo prostor za neke, ma koliko sitne bile, donacije koje bi se iskoristile u svrhu podizanja opšte svesti o tome da onaj-opaki-i-ozloglašeni-zglavkar i muškarce bukvalno ujeda tamo gde su najtanji.
- Malom je fudbal u krvi!
- Možda si u pravu, ali mu još nije stigao do nogu...

Ako u ekipi imate tri Škota, imate šansu da osvojite nešto, ako ih imate više od trojice, u problemu ste!
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Dopada mi se!! Upravo sam pogledao video i dosta toga mi se svidja. Ne mogu docekati da se krene sa igrom. Samo da ne useru ME...
Trust me, i'm the Doctor
MajstorDjuki
Youth Team Coach
Поруке: 60
Придружен: 25 Мај 2011, 15:26
Место: Bijeljina
Status: Није на вези

Порука од MajstorDjuki »

Јоса93 пише:Ja samo da pohvalim Boyshane-a za ovakav post, za 7-8 godina koliko sam vec aktivan na FM forumima nisam procitao puno boljih FM related postova, ako ih je uopste i bilo boljih od ovog.
Sto se mene tice, odusevile su me sve inovacije, rad na 3d sistemu me ne interesuje jer old skul igraci (valjda) i dalje igraju 2d, skauting me najvise obradovao, sad samo treba izdrzati mesec dana, to je eto jedina malo losija stvar u celoj prici :D
e pazi ovo, i 2d ti u velikoj mjeri zavisi od 3d prikaza... zasto, ako ME nije dobro uradjen, one animacije retardirane itd itd,doci ce do toga da ti lopta prodje kroz golmana, da se odbrana rastavi a njihov napadac upadne u sansu ni kriv ni duzan i slicno. Znaci i 3d mora biti dobar , da bi 2d bio :D jer ako ti ne vidis na 2d kako si tacno primio gol, to ne znaci da ga nisi primio :D Samo da se nadamo dobrom ME , sve ostalo ce da dodje na svoje :cheers:
Корисников грб
Mare.Maki
Youth Team Coach
Поруке: 85
Придружен: 04 Сеп 2014, 18:36
Место: Vršac
Status: Није на вези

Порука од Mare.Maki »

Nove role za bekove i krila će raditi samo takav posao u manjim klubovima da će to biti strašno.
ME je sasvim ok.
I samo da ne bude više onih golova iz kornera ili sa pola terena, u fazonu "Nisam 'teo jbg"
Последње учитавање од Mare.Maki дана 08 Окт 2014, 13:14, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Boyshane je ubacen u prvi post, kao i video i slike iz igre! :cheers:
Корисников грб
urosija
Assistant Manager
Поруке: 542
Придружен: 28 Дец 2011, 22:55
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од urosija »

Ono sto sam ja primetio, ispravite me ako gresim, cini mi se, konkretno slika gde je prikazana taktika Votforda, u spicu Deeney i Vydra ali nisu onako u istoj liniji nego jedan deluje povucenije od drugog, kao da ce na FM 15 imati mogucnost da se taj drugi spic i u taktici stavi povucenije, da i tu, samom svojom pozicijom, bude onaj drugi napadac shadow striker, ne da to samo regulise njegova rola koju mu stavljamo. Ako je to to sto se meni cini, meni je to extra dodatak i vraca na one ranije menadzere kada je bilo moguce rasporediti igrace na dosta vise pozicija u timu nego lani..
Konkretno na FM 14 kada sam igrao jedan sejv sa Livpoolom dosta bi znacilo to u tandemu Suarez - Staridz, jer su oni bas tako i postavljani od strane Rodzersa..

Sve u svemu, po onome sto sam video sinoc, jedva cekam 7. Novembar :fanman:
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Sve mi se dopada sem dodavanja dodatnis smarackih pitanja medija...

Mnogima ce se svideti i 3D poboljsanja ali ako to bude znacilo da ne mogu da igram porucenu original igricu zbog sranje kompa nesto cu po kuci morati da lomim :nasty:
Sé un hombre
Корисников грб
Miksa
Youth Team Coach
Поруке: 174
Придружен: 26 Сеп 2012, 00:16
Место: Kraljevo
Status: Није на вези

Порука од Miksa »

urosija пише:Ono sto sam ja primetio, ispravite me ako gresim, cini mi se, konkretno slika gde je prikazana taktika Votforda, u spicu Deeney i Vydra ali nisu onako u istoj liniji nego jedan deluje povucenije od drugog
Objasnio je ovo u intervjuu i odgovor glasi da pozicija zavisi od uloge igrača. Ako je klasični napadač bez obrambenih zadataka, biće napred, a ako ima defanzivne zadatke ili je neki shadow striker, onda će biti malo nazad itd.
'So when I go home, sometimes, even when I had an amazing game, I always think about what I missed.' - Thierry Henry
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Па то је и до сада постојало. Једино су кад погледаш формацију стајали у истој линији, али на терену је свакако један био повученији, зависно од улоге. Само козметика.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Imam osećaj da će rojmdojteri (il kako već) da trse.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Škuntelar? :xD:
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Škuntelar može sve da igra. :zelenko:
Корисников грб
Alexandar_81
World Class Manager
Поруке: 5161
Придружен: 24 Окт 2010, 15:53
Место: Leskovac
Klub koji vodite: FK Partizan
Formacija: 4-2-3-1 Wide
Has thanked: 18 times
Been thanked: 7 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Alexandar_81 »

Pogledao sam sad film i iskreno da kazem ova sminka mi se ne svidja uopste! Ovo sa stadionima, i sa ovim novinarima koji ti upadaju u WC da te pitaju dal ti igrac ima dijareju! Mislim ja bi to sikter metlom! Tako i na fm14 retko kad se opterecujem time! Svidja mi se sto su napravili da mozes da biras tezinu igre, pa ce sad i oni pocetnici moci da isprate FM, a nece ih igra terati da prave taktike ko da igraju Ligu Sampiona sa Bajmokom! Trebalo je da se poradi na treningu, ovi su ocajni, VRATITE MI TRENING sa FM12 i to je sve sto trazim! ME ce da se doradi ako nije OK u pocetku, tako je bilo na svakom predhodom! za Scouting skidam kapu, kao i za realisticnije transfere ali to tek kad ja protalaskam :yesko: Sve u svemu ne mogu da docekam 23.10 :)
Последње учитавање од Alexandar_81 дана 08 Окт 2014, 21:58, учитано 1 пут укупно.
▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒

Nikad ne prestaj, podigni glavu kao nekad, kreni hrabro sad za crno-belu slavu!
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2015”