KK Crvena zvezda [2013/14]

Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Svetislav Pešić novi trener KK Crvena zvezda!
Слика
Kako je naš portal ekskluzivno najavio još prošle subote, a iz izvora najbliže mogućih rukovodstvu KK Crvena zvezda, Svetislav Pešić novi je trener našeg kluba!

Još tada smo najavili da će potvrda od strane kluba stići tokom ove nedelje, kao i promocija, što je danas i potvrđeno od strane KK Crvena zvezda.

Popularni Kari je potpisao ugovor na dve plus jednu godinu, a promociju novog šefa stručnog štaba biće održana u subotu od 12 časova. Novi trener će se priključiti pripremama ekipe u ponedeljak.

Kako li se samo igrao iskusni trener sa novinarima raznih Bliceva i Sportala proteklih nedelju dana, i kako se danas osećaju ti novinari koji su brže bolje jurili da razočaraju milionsku armiju crveno-belih navijača, to samo oni danas znaju. Radeći u tajnosti i otrivajući svoje planove samo najbližim saradnicima, Nebojša Čović i Svetislav Pešić izigrali su košarkašku javnost i uveliko rade na sklapanju nove ekipe, sposobne da već naredne sezone napadne sva tri fronta.

Ako mislite da postoje određeni klubovi u ovoj zemlji, novinari, ali i navijači, kojima već nedelju dana nije dobro iz straha od zvanične potvrde ove vesti – u potpunosti ste u pravu.

[glow=red]Kari, dobro nam se vratio!!![/glow]

Prenosimo biografiju poznatog trenera, objavljenu na zvaničnom sajtu KK Crvena zvezda.

Svetislav Pešić rođen je 28. avgusta 1949. godine u Novom Sadu, ali se već sa tri godine preselio u Pirot gde je i počeo košarkašku karijeru. Potom je igrao za Partizan (1967-1971) i sarajevsku Bosnu (1971-1979), sa kojom je osvojio titulu klupskog prvaka Evrope 1979.

U Bosni je okončao igračku i započeo trenersku karijeru (1982-1986), a onda su se ređali klubovi: Alba (1993-2000), Keln (2001-2002), Barselona (2002-2004), Roma (2004-2006), Đirona (2006-2007), Dinamo Moskva (2007-2008), Crvena zvezda (2008-2009) i Valensija (2010-2011).

U bogatoj istoriji Barselone Pešić je prvi trener koji je Kataloncima darivao titulu šampiona Evrolige 2003. godine. Na evrosceni okitio se i titulom Kupa Radivoja Koraća sa berlinskom Albom (1995), a osvojio je i Evrokup sa Đironom (2007). Riznici Pešićevih klupskih trofeja treba dodati još osam nacionalnih prvenstava i pet nacionalnih kupova.

Veoma uspešan Pešić je bio u radu i sa reprezentativnim selekcijama. Od 1984. do 1987. godine bio je trener mlađih reprezentativnih selekcija Jugoslavije. U tom periodu bio je tvorac najtalentovanije generacije koja se pojavila u amaterskoj košarci (Divac, Đorđević, Kukoč, Rađa…), koja je osvajala zlatne medalje na evropskim prvenstvima u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji. Takođe, sa istom čuvenom generacijom osvojio je i svetsko prvenstvo za juniore u Bormiju 1987. godine.

Sa selekcijom Nemačke, koju je predvodio šest godina (1987-1993), osvojio je prvu i za sada jedinu zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu 1993. godine, a za selektora Jugoslavije izabran je 2001. Pešić je sa našim državnim timom osvojio zlatnu medalju na Evrobasketu u Turskoj 2001, kao i titulu prvaka sveta u Indijanopolisu godinu dana kasnije. On je jedini trener koji je osvojio evropska i svetska prvenstva u svim kategorijama. Takođe, jedini je trener koji je osvojio zlatne medalje na Šampionatima Evrope sa dve različite reprezentacije – Nemačkom i Jugoslavijom. Zanimljivo je da je jedini aktivni trener koji je osvojio titulu klupskog pravaka Evrope kao igrač i trener.
Корисников грб
Velja93
Manager
Поруке: 2692
Придружен: 08 Нов 2010, 14:30
Место: Beograd
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Velja93 »

doci ce milacic,golubovic,rakocevic i jos 2 kvalitetna crnca i ima da pokidamo ovaj partizan.. :ole:
Um caruje, snaga dobro dodje.
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Pešić promovisan na mesto šefa struke
Слика
Svetislav Pešić je danas promovisan na mesto šefa stručnog štaba Crvene zvezde. Na konferenciji su bili i generalni menadžer Davor Ristović kao i predsednik kluba Nebojša Čović.

Kako je ranije najavljeno, Pešić će staviti paraf na dvogodišnji ugovor, koji može biti produžen za još jednu sezonu. Sa druge strane, iako su stizale najave da će uz novog trenera biti promovisano i nekoliko pojačanja, to se nije desilo. Novi trener je istakao da su dolasci Rakočevića i Miličića nerealni.

Miličić i Rakočević su možda i najbolji igrači koje imamo u Srbiji, ali ne bi trebalo da gubimo vreme pričajući o njima, jer smo već dovoljno vremena izgubili. Propustili smo neke igrače koji su koncepcijski i svojom cenom mogli da nam pomognu. Razgovori o pojačanjima nam tek predstoje. Agenti će nam sigurno nuditi dosta igrača, a mi moramo da vidimo šta je od toga realno i kako da oni koje ćemo dovesti učine naše mlade igrače boljim i sigurnijim“, rekao je Pešić.

Naš novi šef struke je istakao da želi da završi ono što je započeo u Zvezdi pre tri godine.

Jednostavno, volim da započete poslove, verujem, ne samo ja, već i svi koji preuzimaju odgovornost, završim. I prvi put sam uživao, ali i pored maksimalnog angažovanja svih u klubu nismo mogli da završimo. Sa Čovićem sam pričao oko Zvezde – Šta i kako dalje. Dugo smo pričali jer volim da sve legne na mesto kako bi bih tada mogao da preuzmem odgovornost. Imam dovoljno snage da sve oko sebe motivišem, da napravljeni koncept sporvedemo sa, ako je moguće, vrhunskim rezultatima. Ipak, podsećam navijače da se oni ne prave preko noći. Specijalno me je motivisala činjenica da u timu imamo dosta mladih igrača. To me i inspiriše. Još nešto, kada dugo živiš u inostranstvu, a to se po meni vidi i po sakou koji nosim, kao da sam gasterbajter iz Nemačke, onda je lepo kada se vratiš i počneš kod kuće da radiš. Ljudi, ja sam ovde došao na odmor… Sada sam trener Zvezde iako još nisam potpisao ugovor. Nadam se da ću to uraditi posle ove konferencije. Šalu na stranu, zadovoljan sam što ću raditi u Srbiji i sa ovim igračima, a ako bude bilo i nekih pobeda… Sjajno.“

Konferenciji je prisustvovao veliki broj novinara i navijača kluba, koji su izjave Čovića i Pešića više puta pozdravili gromoglasnim aplauzima.

Aplauz predstavlja podstrek. Međutim, čestitam i celoj porodici Crvene zvezde što je dobila ovakvog trenera. Moj veliki prijatelj i drug Svetislav Pešić i ja smo dugo pričali oko Zvezde i nastale situacije. Izuzetno sam zadovoljan i srećan što smo uspeli da se dogovorimo i što će Pešić preuzeti A tim ili seniorsku ekipu, ali što će biti apsolutno slušan po vertikali. On će biti i šef struke. Mogu da kažem da nam je, naravno, prioritet A tim. Drugi će biti juniorska i kadetska ekipa. Da, jer u tim sastavima ima dovoljno dobre i perspektivne dece. Treći će biti pojačanje igračkog kadra mlađih generacija i četvrto drugi tim ili Radnički Basket, koji će služiti za razigravanja igrača,“ rekao je predsednik i dodao:

Važno je istaći da smo dobili podršku Sportskog društva i Košarkaškog saveza, napismenu. Sa dve menadžerske agencije smo uspeli, opet napismeno, da se dogovorimo oko otpisa dugova. Isto je uradio i sam Svetislav Pešić, ali i novi kapiten Vuk Radivojević. Koncept smo napravili i želim da kažem da ga nećemo menjati iako znamo da će biti i kiše i oluje. Ne plašimo se i nećemo povijati glavu. Naravno, ambicije postoje i sada je potrebno strpljenja.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

ajde Kari uzmi titulu!!!! :ole:
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Pešić: „55.000 ljudi protiv Rena ubrzalo moju odluku“
Слика
Prvi, reklo bi se „pravi“ intervju Svetislava Pešića, novog šefa stručnog štaba KK Crvena zvezda, dobio je list Press, čiju sportsku sekciju odnedavno vodi veliki Zvezdaš Ilija Kovačić. Prenosimo intervju u celosti.

Novi trener Crvene zvezde Beograd Svetislav Pešić kaže da je došao među crveno-bele sa idejom da jednog dana sa njima igra Evroligu.

Pešić je istakao da mu je puna „Marakana“ na meču sa Renom u kvalifikacijama za Ligu Evrope pomogla da ubrza svoju odluku i prihvati ponudu Nebojše Čovića.

U ekskluzivnom intervjuu za Press trofejni stručnjak otkriva na koji način će napraviti nove asove srpske košarke, kao i to gde je problem u pretvaranju mladih talenata u vrhunske igrače.

Šta je bilo presudno da prihvatite ponudu Nebojše Čovića i preuzmete Zvezdu?

- Ne postoji samo jedan razlog. Smatram da je ovakav projekat vrlo interesantan. Prvo, podržavam saradnju Zvezde i FMP-a, jer srpska košarka mora tako da se organizuje pošto sa ovakvim konceptom mladi igrači imaju bolje uslove da se razviju. Druga stvar, Zvezda ima navijače, ja ne mogu da kažem da je fudbalska utakmica između Zvezde i Rena bila jezičak na vagi koji je prelomio, ali to je samo ubrzalo moju odluku. Bila je fantastična atmosfera na „Marakani“. Najveća razlika između Zvezde i ostalih klubova u Evropi jeste u tome što ona godinama nema vrhunske rezultate, a 55.000 ljudi dođe na stadion i svi su u crveno-belom. To me je nateralo te večeri da više nemam nikakvu dilemu. Zvao sam Čovića i rekao: „Ja sam doneo odluku.“

Koji su vaši prioriteti ove sezone?

- Pre svega, moramo da uredimo prvi tim da možemo da se takmičimo sa svima u NLB ligi. Ali, tu se ne radi samo o prvom timu već i o juniorskom, koji je veoma talentovan. Ja ću posebnu brigu da vodim o tom delu. Čim sredim prvi tim, intenzivno ću se baviti mladim igračima. Tražio sam da mi nađu stan što bliže „Basketlendu“ (hala FMP-a, prim aut.) jer hoću da budem prisutan što više. U ovoj godini to su mi sportski prioriteti.

Kako ocenjujete sledeću sezonu u NLB ligi?

- NLB liga ove godine će biti mnogo jača. Zagreb sa velikim ambicijama ide u Evroligu. Oni imaju dva najbolja mlada igrača u Evropi, Šarića i Hezonju. Imaju sigurnost. To je jedan ozbiljan projekat. Cedevita isto tako dovodi poznata imena, a imaju veći budžet od Zvezde i Partizana. Tu je Olimpija standardno jaka, Cibona se budi, igraće kvalifikacije za Evroligu. Tu je Partizan, koji priprema jak tim za Evroligu, zatim Radnički i Hemofarm.

Može li Zvezda da odgovori na pojačanja drugih dovođenjem ekstra igrača?

- Ne može, imamo prostora za inostrana pojačanja, ali će to biti igrači sa manjim primanjima. Zvezda, kada je u pitanju ova sezona, neće moći da se meri sa ostalim ekipama. To je realnost. Ove godine ćemo imati najtežu godinu u istoriji Zvezde. Ne zato što je to teško samo po sebi, već zato što su ciljevi Zvezde veliki. Ovu godinu, ako izdržimo, možemo da napravimo igrače da budu bolji, a onda Zvezde može da ide u Evroligu. Ja bih rekao da je odlazak u Evroligu bez pobede u domaćem prvenstvu i NLB ligi nezamisliv. Ali, kada me pitaju zbog čega sam došao ovde da radim, ja uvek kažem da bih ušao sa Zvezdom u Evroligu.

Od Zvezde se očekuju i rezultati, kako se izboriti sa tim pritiskom?

- Zvezda ima potrebu za vrhunskim rezultatima, ima vrhunske navijače, a FMP ima odličnu infrastrukuru i sada to treba objediniti. Ali, treba da budemo strpljivi, pre svega navijači. Za njih sam siguran da će biti kao do sada, odnosno, kao kad sam bio prošli put. Ne bih voleo da se takmičimo sa drugim navijačima već, ako je moguće, da se bavimo našim timom a ne ostalima.

U vašem prošlom mandatu na mestu trenera niste uzeli trofej, ali ste promovisali Kešelja i Bjelicu u A reprezentativce. Možemo li sad očekivati neke nove mlade asove?

- Imam leptiriće u stomaku, jedva čekam da odem na Zlatibor da uzmem igrače pod svoje, da vidim ko su, gde su. Ne mogu ništa da kažem, znam da su talentovani, ali videćemo koliko žele da vrhunski treniraju. Naši mladi igrači moraju da pokažu strpljenje jer moj dolazak, pretpostavljam, njima znači, ali se ništa neće desiti bez njihovog strpljenja. Oni su kao trska, brzo rastu, ali se brzo i lome.

Mogu li mlađi igrači da se nauče toj radnoj disciplini ili je to urođeno?

- Mislim da sve to polazi iz kuće, od vaspitanja. Vidi mu porodicu i odmah znaš odakle je i kakav će da bude. Što mi kažemo: siromašna „patka“ ne pravi vrhunske ljude i igrače. Pri tom, kad kažem siromašna, ne mislim na materijalnu i ekonomsku situaciju. Mislim na aspekt vaspitanja, morala, karaktera. Kada pogledate Bodirogu, Divca, Đorđevića, Danilovića, samo im pogledaj oca i majku i biće ti jasno zašto su bili i još uvek su na vrhu.

Šta je po vama problem što mladi košarkaši pokažu talenat, ali kasnije ne mogu da postanu vrhunski?

- Ima puno razloga. Ono što je važno i što treba da znaju igrači da se Divac, Bodiroga, Danilović, Đorđević ne postaje preko noći. Samo ti igrači znaju šta su sve prošli i šta su uradili da bi uspeli, treba imati strpljenja. Strpljenje, rad i koncentracija, to je nešto što je najbitnije. Ne možeš ništa da postigneš ako se predaš čim naiđeš na probleme.

Da li se slažete sa činjenicom da kadetska ekipa Srbije nije napravila uspeh na EP, između ostalog, jer su nosioci igre bili igrači iz FMP-a, a sada Zvezde, koji su prošle sezone u svom godištu sve ekipe dobijali sa više od 30 razlike?

- Slažem se sa tim. Kod igrača imate biološku i hronološku starost. To je zadatak da se odredi gde ti momci treba da igraju. Ako su prevazišli svoju generaciju, nema šta da traže u svom godištu. Verovatno je taj podatak bio jedan od razloga slabog učinka na EP i zato će oni u sledećoj sezoni igrati za juniore, po ako prođe, prođe.

Ali onda kadetska ekipa Zvezde neće imati dobar rezultat?

- I ne treba da ga ima. Mi ćemo da pravimo igrače za prvi tim Zvezde i za A reprezentaciju Srbije. To ću ja da radim, ja ću svoj doprinos da dam. Iako sam trener Zvezde, ja ću da dam doprinos da od tih mladih igrača vrlo brzo neko bude u A selekciji. Ali, prvo moraju da postanu igrači Zvezde.

Kako gledate na rad sina Marka u košarkaškom klubu Bajern?

- Marko je dobio odličnu ponudu od Ulija Henesa da vodi košarkašku sekciju. Henes mu je rekao: „Kad ne mogu tvog ćaleta da dovedem, da dovedem bar tebe.“ On želi da od Bajerna napravi ono što je nekad bila Alba. Oni uz Zvezdu imaju najzanimljiviji projekat u Evropi.

Kako gledate na nove duele sa Partizanom, koji je i dalje dominantan iako ga ne vodi više Duško Vujošević?

- Ljudi to drugačije gledaju. Neki kažu: „Okej, pre dve godine imao si dobre rezultate, ali vas je Partizan pobedio.“ Ja nikada nisam bio opterećen Partizanom. Veoma cenim sve rezultate sportista u Srbiji, prema tome i Partizana. Ponekad volim da se našalim sa Duletom (Vujoševićem) jer mi je simpatičan. Mnogi misle da ja to radim jer ne mogu da prežalim što smo izgubili od Partizana. Ne, to nije tako, ja na to i ne mislim. Vujoševića cenim kao trenera veoma, pre svega poštujem i cenim njegovu posvećenost košarci. Ostvario je vrhunske rezultate jer je bio posvećen svom poslu. Istovremeno želim da kažem da se ja ne bavim drugima. Ljudi koji su uspešni u svom poslu nemaju vremena da se bave drugima. Ja imam svoj pravac, znam šta želim, šta hoću i čestitaću svakome ko je bolji od nas.

Kako procenjujete šanse Srbije na Evropskom prvenstvu?

- Mislim da se sve to dobro razvija, da igramo sasvim okej. Ako ne bude igrao Veličković, to je hendikep, ali to je jedno prvenstvo, što će proizvesti dodatnu reakciju jer je Novica omiljen igrač u timu i svima bi bilo žao ako ne bude igrao. Možda će ga Duda i voditi jer ja mislim da se naša sudbina neće rešavati na početku nego na kraju. Ali, možda to da prostor drugim igračima. Imamo dosta dobru ekipu, svašta je moguće, možemo svakog da pobedimo, ali i da izgubimo od bilo koga. Ja mislim da treba da budemo zadovoljni da dođemo na kvalifikacije za Olimpijske igre, a sve više od toga je odlično. Nemačka će biti opasna ekipa ne samo zbog Kejmana i Novickog, već i zbog drugih igrača, i mislim da imaju dobre šanse da budu među šest.
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Košarkaškom klubu otpisan dug u iznosu od 200.000 evra
Predsedništvo KK Crvena zvezda održalo je drugu sednicu u novom sazivu. Članovi Predsedništva su upoznati sa svim dosadašnjim aktivnostima, među kojima su najzastupljenije bile na sportskom i finansijskom polju. Članovima predsedništva predočeno je da su većinski poverioci podržali sporazum o poslovno-tehničkoj saradnji Crvene zvezde i FMP-a, a raspravjalo se i o problematici rešavanja dugovanja, obezbeđivanju uslova za funkcosnisanja timova kao i o otpisu određenih dugova.

Predsedništvo je sa velikim zadovoljstvom konstatovalo da je postignut dogovor o otpisu dugova sa trenerom Svetislavom Pešićem, i dve menadžerske agencije što u ukupnoj vrednosti iznosi oko 200 hiljada evra.

Takođe razgovaralo se i oko kompletiranja sponzorskih paketa i detaljnom planu reorganizacije.
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Srećan rođendan Kari!
Svetislav Kari Pešić rođen je u Pirotu 28. avgusta 1949 godine. Bivši jugoslovenski košarkaš i trener naše Crvene zvezde. Kari Pešić je jedan od najtrofejnijih evropskih i svetskih trenera. Sa reprezentacijom Jugoslavije je ovojio Svetsko prvenstvo u košarci 2002. i Evropsko prvenstvo u košarci 2001 godine, a sa Nemačkom je osvojio Evropsko prvenstvo 1993. Sa brojnim klubovima koje je vodio osvojio je Evroligu, Evrokup, Kup Radivoja Koraća, sedam nacionalnih prvenstava i četiri nacionalna kupa.

Igračku karijeru započeo je u rodnom Pirotu, zatim nastavio u Partizanu ( 1967-1971) i Bosni ( 1971-1979). Sa Bosnom je osvojio prvenstvo i kup Jugoslavije 1978. i Kup evropskih šampiona 1979 godine, zajedno sa Mirzom Delibašićem i Žarkom Varajićem a pod palicom Bogdana Tanjevića.

Sjajnu igračku je preneo i na impozantnu, fantastičnu trenersku karijeru. Trenersku karijeru započeo je tamo gde je završio igračku, u Bosni 1982. i ostao u njoj do 1986. U tom periodu je kao trener osvojio prvenstvo Jugoslavije 1983, nakon kontroverze oko finalne utakmice protiv KK Šibenka, i kup Jugoslavije 1984. Od 1984. do 1987. je bio trener mladih reprezentacija Jugoslavije. 1985. je osvojio kadetsko, a 1986. juniorsko evropsko prvenstvo u košarci. Sa juniorskom reprezentacijom Jugoslavije u Bormiju 1987. je osvojio titulu prvaka sveta, pobedivši SAD dva puta u toku takmičenja. U timu su bila svetski priznate legende poput Saleta Đorđevića, Vlade Divca, Toni Kukoča, Dina Rađe, Nebojše Ilića i mnogih drugih, koji su prošli kroz Karijev tretman.

Od 1987. do 1993. je bio selektor reprezentacije Nemačke, sa kojom je osvojio Evropsko prvenstvo 1993. upravo u Nemačkoj.

1993. postao šef stručnog štaba najvećeg giganta nemačke košarke, berlinske Albe i na tom mestu ostao do 2000. Sa Albom je osvojio Kup Radivoja Koraća 1995. i četiri uzastopne titule prvaka Nemačke u periodu od 1997. do 2000.

2001. je imenovan za selektora reprezentacije Jugoslavije. Sa Jugoslavijom je osvojio Evropsko prvenstvo 2001. u Turskoj i Svetsko prvenstvo 2002. u Indijanopolisu., posle sjajnog i uzbudljivog finala protiv selekcije Argentine. Pored selektorske funkcije, Pešić je godinu dana vodio i nemački Keln.

Nakon reprezentacije Pešić je postao trener Barselone. Sa Barselonom je u sezoni 2002/2003. osvojio Triplu krunu – prvenstvo, kup Španije i Evroligu po prvi put u istoriji kluba, dok je sledeće godine ponovo osvojio prvenstvo Španije. Zbog svađe sa članom uprave, Pešić je napustio Barselonu i prešao u rimsku Lotomatiku.

2006. imao je višemilionske ponude Đirone i Real Madrida njegovog prijatelja Vlade Divca. Odlučio se za Đironu. Sa Đironom je osvojio Fibin Eurokup. Na kraju sezone Pešić je napustio Đironu i prešao u moskovski Dinamo, zamenivši Dudu Ivkovića koji je ruskim klubom osvojio prvenstvo i ULEB Kup.

2008. godine po prvi put preuzima naš klub. Onemogućeno mu je da postane prvak, ali je iz odlične sezone “izbacio” dva nova bisera i reprezentativca, Marka Kešelja i Nemanju Bjelicu. Kako je sam Kari rekao u Crvenoj zvezdi se najbolje osećao. Posle godinu dana pauze, 16. novembra 2010. preuzeo je špansku Valensiju koja je bila poslednja na tabeli i napravio neverovatan rezultat. Konačno, u svoju drugu kuću, 19. avgusta 2011. se ponovo vratio.

Njegov sin Marko Pešić je nemački košarkaški reprezentativac, kome je Svetislav bio trener u Albi. Danas je učitelj i prvi čovek košarkaškog kluba Bajern Minhen, koji je prethodno Kari odbio.



Kari, srećan rođendan i dobro nam se vratio. I mi se pored tebe najbolje osećamo. Šampionima je mesto pored šampiona, a legendama među zvezdama!
Корисников грб
OKJoe
Youth Team Coach
Поруке: 135
Придружен: 15 Мај 2011, 14:59
Место: Šipovo
Status: Није на вези

Порука од OKJoe »

Samo polako bice titula :cheers:
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Pobedili smo OKK Beograd 93:63 :winner:
Корисников грб
Djolito
First Team Coach
Поруке: 389
Придружен: 18 Нов 2010, 23:26
Место: Uzice
Status: Није на вези

Порука од Djolito »

Gledao sam danas u Uzicu prijateljsku utakmicu Sloboda - Crvena zvezda Beograd i igrate lepo.. dobili ste 23 razlike..
Ceteris Paribus!
Корисников грб
bubi.ue
World Class Manager
Поруке: 8508
Придружен: 22 Дец 2010, 15:02
Место: Užice / Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од bubi.ue »

Ја мислио у вечерњем термину и нисам отишао. :slap:
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Zvezda dovodi NBA igrača!
Treći pik na NBA draftu 2006, Adam Morison nalazi se na korak od prelaska u Crvenu zvezdu Beograd. Amerikanac je sa Lejkersima 2009. i 2010. godine osvojio šampionski prsten.
Слика
Uprava crveno-belih već izvesno vreme pregovara sa dvadesetsedmogodišnjim Adamom Morisonom, trećim pikom na NBA draftu 2006. Dolazak Amerikanca na Mali Kalemegdan vrlo je izvestan, pišu ''Novosti''.

''Adam je jedan od igrača o kome ozbiljno razmišljamo. Bio bi veliko pojačanje za nas'', rekao je direktor crveno-belih Davor Ristović.

Morisona je 2006. godine kao trećeg pika pokupio Šarlot. 2009. je prešao u Lejkerse kao deo trampe za našeg Vladu Radmanovića. Kao član ''jezerdžija'' 2009. i 2010. osvojio je šampionski prsten.

Pre dolaska u NBA, igrao je za Univerzitet Gonzaga u NCAA ligi. Koliko je bio dominantan u toj ligi dokazuju silne individualne nagrade koje je osvojio.

U javnosti je poznato da Morison boluje od dijabetisa još od detinjstva, ali to ga nije sprečilo da ostvari uspešnu košarkašku karijeru.
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Rakočević ipak u Zvezdi?
Nekadašnji kapiten Crvene zvezde Igor Rakočević ipak bi naredne sezone mogao ponovo da se nađe u crveno-belom dresu, prenosi „Sport“.
Слика
Prema poslednjim informacijama, iako je tako nešto delovalo kao nemoguća misija, postoji sve veća mogućnost da se Rakočević vrati u redove beogradske ekipe.
Kako saznaje „Sport“, on će se po završetku privatnih obaveza u Crnoj Gori ponovo priključiti treninzima kluba, najverovatnije krajem nedelje.

Pregovori su i dalje u toku sa Vladimirom Golubovićem. Novosađanin i reprezentativac Crne Gore je na listi želja igrača koji bi mogli da ojačaju centarsku liniju, dok je sve veća verovatnoća da se u crveno-belom sledeće sezone nađe i Ognjen Aškrabić.

Pored toga, Crvena zvezda je i blizu dovođenja Adama Morisona, trećeg pika sa NBA drafta 2006. godine.

(Б92)
Корисников грб
bubi.ue
World Class Manager
Поруке: 8508
Придружен: 22 Дец 2010, 15:02
Место: Užice / Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од bubi.ue »

Ух кад би дошли Морисон и Ракочевић... :fanman:
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Meni samo nije jasno odakle pare za sve ovo?
Корисников грб
Djolito
First Team Coach
Поруке: 389
Придружен: 18 Нов 2010, 23:26
Место: Uzice
Status: Није на вези

Порука од Djolito »

pa ne verujem i da ima para, ovo su novinarske gluposti, ako nisu onda super, ali tokom prelaznog roka ce povezati jos 25 igraca sa zvezdom, a doci ce neko 26ti, isto tako biva i sa Partizanom..
Ceteris Paribus!
Stefan
Manager
Поруке: 1988
Придружен: 25 Окт 2010, 17:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Stefan »

mmladja пише:Meni samo nije jasno odakle pare za sve ovo?
Potpisan je sponzorski ugovor sa Lukoilom,imaju jos neki finansijeri u klubu.Nasa Zvezda je u dugovima,ali ova nije.
Корисников грб
Joca
World Class Manager
Поруке: 4764
Придружен: 27 Окт 2010, 21:00
Место: Novi Beograd
Status: Није на вези

Порука од Joca »

Zvezda stvara "drim tim"?

Слика

Igor Rakočević sve bliži crveno - belima, a uz najavljenog Morisona, trebalo bi da stignu Golubović i Aškrabić.
Mašta Zvezdinih navijača je zagolicana povratkom Karija Pešića na klupu, ali u toku je pravljenje izuzetno jakog tima za narednu sezonu.

Zadržano je ono najbolje iz prošle sezone, mediji su otkrili da je Adam Morison pred vratima Beograđana, a najveće pojačanje bi moglo da stigne tokom naredne nedelje.

Igor Rakočević je blizu povratka u Zvezdu, i do kraja naredne nedelje bi mogao da se priključi treninzima.

Centarska linija bi takođe trebalo da bude osetno jača, naime Ognjen Aškrabić je pred vratima, a pregovori sa crnogorskim reprezentativcem Golubovićem teku u pravom smeru.

Ukoliko pomenuta četvorka stigne u Zvezdu, nema sumnje da će biti oformljen izuzetno jak tim u narednoj sezoni.

izvor: Sportske.net
Последње учитавање од Joca дана 11 Сеп 2011, 10:23, учитано 1 пут укупно.
Stefan
Manager
Поруке: 1988
Придружен: 25 Окт 2010, 17:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Stefan »

Amerikanac potpisao.Do kraja sezone,znaci da ga kraj lock outa ne kaci.
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Morison zvanično u Zvezdi

Adam Morison je novo pojačanje Crvene zvezde. NBA igrač će u Beogradu provesti celu sezonu, a ne kao što se očekivalo samo period do kraja lokauta. Vest potvrdio njegov agent na Tviteru.
Слика


Najavili smo već da je Adam Morison u pregovorima sa Crvenom zvezdom, a sada možemo i potvrditi da je dogovor postignut.

Morisonov agent Mark Bartelstajn je potvrdio na svom Tviter nalogu da je Morison potpisao jednogodišnji ugovor sa Beograđanima i to bez klauzule po kojoj u slučaju završetka lokauta može nazad u NBA.

Po tvrdnjama agenta, Morison želi da igra i da svojim igrama naredne sezone zaradi povratak u NBA. Njegov agent tvrdi da je upravo više vremena na parketu osnovni razlog zbog kog Morison dolazi u Evropu.

Da podsetimo, Adam Morison je bio 3. pik na draftu 2006. Osvojio je 2 prstena sa Lejkersima, ali nije provodio previše vremena u igri.

Morison je draftovan od strane Šarlota gde je imao sasvim solidnu ruki sezonu sa 11 poena i 3 skoka po meču, ali od tada nije pokazao previše u najjačoj ligi sveta. Dve godine kasnije trejdovan je za Vladimira Radmanovića u Lejkerse gde je imao dve slabe sezone sa svega nekoliko minuta po meču i 2 poena. Prošle godine nije igrao, bio je na probi u Vašingtonu, ali je na kraju trening kampa pušten.

(спортске)
Последње учитавање од Dule93 дана 13 Сеп 2011, 05:59, учитано 1 пут укупно.
Закључано

Повратак на “Arhiva sporta”