FK Crvena zvezda [2013/14]

Ko je najbolji igrač Zvezde?

Boban Bajković
1
4%
Boban Bajković
1
4%
Boban Bajković
1
4%
Darko Lazović
3
12%
Dragan Mrđa
6
23%
Miloš Ninković
2
8%
Nejc Pečnik
10
38%
Nikola Mijailović
0
Нема гласова
Nenad Milijaš
0
Нема гласова
Neko drugi
2
8%
 
Укупно гласова: 26

Корисников грб
Шме
First Team Coach
Поруке: 407
Придружен: 07 Окт 2012, 08:30
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Шме »

Zvezda : Vojvodina u Subotu...
Sta mislite(rezultat,navijaci...) :cheers:
"Нема велике љубави без велике радости, али и без велике патње. Е, то је Црвена звезда!"
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Јел гледао неко од вас емисију у којој је Човић то изјавио? Погледајте снимак, питање новинара и одговор Човића. Овако је извучено из контекста и изгледа као провокација. А новинари намерно стављају овакве наслове јер знају да се дебили ложе и да ће се понека будала залетети и купити ово срање од новина.

Него, Вељо, знаш ли зашто нас навијачи других клубова зову Цигани? И не знам што се навијачи Партизана стиде своје историје, ја бих волео да имамо неку левичарску навијачку групу, као Ливорно или Сент Паули да буду.
Корисников грб
Velja93
Manager
Поруке: 2692
Придружен: 08 Нов 2010, 14:30
Место: Beograd
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Velja93 »

mmladja пише:Јел гледао неко од вас емисију у којој је Човић то изјавио? Погледајте снимак, питање новинара и одговор Човића. Овако је извучено из контекста и изгледа као провокација. А новинари намерно стављају овакве наслове јер знају да се дебили ложе и да ће се понека будала залетети и купити ово срање од новина.

Него, Вељо, знаш ли зашто нас навијачи других клубова зову Цигани? И не знам што се навијачи Партизана стиде своје историје, ја бих волео да имамо неку левичарску навијачку групу, као Ливорно или Сент Паули да буду.
Valjda zato sto su navijaci hajduka nazivali zvezdine navijace ciganima zbog toga sto su posle drugog svetskog rata za ustase Srbi bili isto sto i cigani.Tako mi cale nesto pricao,a i reko mi da su i partizanovi navijaci negde 60,70 ig godina poceli tako da nas zovu kad je bila neka utakmica Zvezda-Partizan 4:1 kad ih Sekularac i Grobari su poceli da vicu cigani,cigani,a mi smo im odgovorili pesmom MI SMO CIGANI NAJACI SMO NAJACI..sad da li je ovo istina ne znam,al bas sam o tome pricao sa caletom.. :cheers:
Um caruje, snaga dobro dodje.
Шће
Assistant Manager
Поруке: 903
Придружен: 07 Јан 2011, 18:39
Место: Београд
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times
Status: Није на вези

Порука од Шће »

Velja93 пише:Nije ni on bas tako hteo da kaze,vidi se da covek voli zvezdu,al nije trebao bas tako grubo da se izrazi.Kad cete vise toga da se ostavite,pa sta ako je Tudjman bio u Partizanu,bas me briga sta se desavalo pre 40 godina,tad smo svi bili jedna drzava i to je bilo normalno,zato ostavite se toga,to je daleka proslost. :cheers:
Невезано за Партизан и Њофру ово што сам болдовао. Ово је по мени тотално погрешно размишљање код нас Срба! Наравно да треба да памтимо шта се дешавало пре 800, 500, 100 година, а нарочито последњих 70! То не подразумева мржњу, већ свест о томе како смо дошли до оваквог стања у целокупном нашем друштву. Е та наша заборавност нас је довела овде где се сада налазимо, у моралном амбису, у духовном слепилу, друштву где реч не вреди ни пишљива боба, где част, поштење и чојство служе за подсмех. Дошли смо до тога да нам Туђманови следбеници пуне Арену, а онда славе злочине над нашим народом. Зато не треба никад заборавити, зато не треба да се оставимо тога, већ смо се два пута тако преварили. То не значи да треба да узвратимо истом мером, већ само да памтимо да не бисмо понављали исте грешке које су толико уназадиле наш народ у сваком смислу. Вељо, немој да схватиш ово ништа лично, само сам морао да прокоментаришем ову бољку нашег народа.

Да се вратим на тему, не слажем се са Зелетом да је деградирајуће за наш народ што се Звезда назива симболом Српства јер постоји само 67 година. Тако ни САНУ не би требало да буде симбол Српства, ни краљ Милутин, ни Милош Обилић, ни цар Душан, ни СПЦ... Да не набрајам даље. Звезда је симбол Српства јер је кроз своју историју одисала јунаштвом, менталитетом који је карактеристичан само за нас, била магнет за широке народне масе, Србе широм земље и света. Она потпуно описује стање духа нашег народа и због тога је толико популарна. Зато и није чудо што је стање у Звезди уједно и стање у Србији у малом.
Следимо дух својих предака!
Корисников грб
Velja93
Manager
Поруке: 2692
Придружен: 08 Нов 2010, 14:30
Место: Beograd
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Velja93 »

Шће, ma opusteno Шће..svaka kritika dobro dodje...al ja na primer ne bih da se vracam na to sta je bilo,necu nikog da mrzim,ali na primer stoji da je velika mrznja izmedju hrvata i Srba,to jest ja na primer mrzim nekog hrvata kojeg u zivotu video nisam,ali moja moralna obaveza je da mrzim hrvate,zato sto sam po nacionalnosti Srbin.Sad nije bas sve jedno sto je predsednik Partizana 2 godine bio Tudjman,nego meni nije jasno zasto se navijaci Partizana vredjaju zbog ovoga sto je Covic rekao,zato sto je to surova istina.. :cheers:
Um caruje, snaga dobro dodje.
Корисников грб
DS_RS
World Class Manager
Поруке: 5579
Придружен: 20 Јан 2011, 11:34
Место: BL
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од DS_RS »

Sce jebote kao da sam ja pisao tvoj post :zelenko:
Корисников грб
Vul3
World Class Manager
Поруке: 3033
Придружен: 13 Апр 2011, 12:09
Место: Trst
Status: Није на вези

Порука од Vul3 »

Ja bi isto to napisao, samo da nisam u svadji sa recima. :zelenko:
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Da se nadovezem na ovo sto Sce ispisa iznad, iako je sve lepo srocio.
Svi vec znaju sve price koje se vrte oko Zvezde i Partizana od nastanka klubova do danas. Postoje periodi kojih se valja stideti kao sto postoje i oni kojima se valja ponositi. Nije ljudski ponositi se odredjenim stvarima koje okruzuju i jedan i drugi klub, ali valjda treba poneti i taj teret ako se bilo ko opredeli da navija za jedan od ta dva kluba. To je nesto od cega se ne moze pobeci, i ne moze se niko ograditi i reci: "pratim samo ono sto se desava u poslednjih 10 godina, ne interesuje me sta je bilo ranije." Ne ide to tako. Mene je vaspitanje odredilo kao navijaca, i kao klinja nisam bio upucen u mnoge stvari vezane za Zvezdu, znao sam samo one kojima bih se ponosio. Kasnije sam uvideo da ima dosta stvari oko moje voljene, i do tada bezgresne Zvezde, koje i nisu tako sjajne. Isto je i sa Partizanom. Kada se opredelis kao navijac prihvatas i sve ono sto taj klub nosi sa sobom, a ne samo one cinjenice koje ti se dopadaju. Jasno je da je teze preci preko nekih stvari kao navijac Partizana, ali to je to, to je Partizan. Nema bezanja od toga.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Да се вратим на тему, не слажем се са Зелетом да је деградирајуће за наш народ што се Звезда назива симболом Српства јер постоји само 67 година. Тако ни САНУ не би требало да буде симбол Српства, ни краљ Милутин, ни Милош Обилић, ни цар Душан, ни СПЦ... Да не набрајам даље. Звезда је симбол Српства јер је кроз своју историју одисала јунаштвом, менталитетом који је карактеристичан само за нас, била магнет за широке народне масе, Србе широм земље и света. Она потпуно описује стање духа нашег народа и због тога је толико популарна. Зато и није чудо што је стање у Звезди уједно и стање у Србији у малом.
Да се разумемо нисам ја мислио да је проблем у годинама трајања, него у самој прокламацији да је звезда симбол српства. Симболи српства јесу цар Душан, Свети Сава, Студеница, Матица српска, САНУ, Милош Црњански, Мирослављево јеванђеље, Душанов законик и да не идем даље, али спортско друштво не може никада бити симбол народа. Шта је то звезда велико урадила па је постала симбол српства, гајила само српке играче? Одбијала да се такмичи под заставом Југославије, жртвовала себе због српства?
Па турбо фолк окупља широке народне масе, па није симбол српства, зар не? Да ли је можда симбол српства зато што су навијачи викали звезда Србија, никад Југославија? А заборављате сцене са утакмице против Хајдука и како сви сузе лију због смрти ћопавца.
Имамо и ми у историји нашег клуба занимљивих личности (Крцун, Никола Бугарчић), па нико не иде и не прозива нас због тога овако јавно, а искрено мене је срамота због тог Крцуна, више него што је гробаре срамота због Туђмана. И ово не кажем због неких идеја да је он убица Драже, него је тип убио не мали број политичких неистомишљеника после рата, да ли је убио Дражу није тако битно.
А тај менталитет који повезије звезду и српство, не знам само где си га видео, ја га нисам видео. Наши преци никада нису кукали и чекали неки спас ко зна од кога, већ су ствар узимали у своје руке и билИ храбри и одлучни када је требало. Ја то нисам видео у звезди одавно, можда никад. Можда смо били храбри када смо продали утакмицу ПАО-у 1971 године? Или смо били храбри само ''91.
Чињеница је да нисмо тако сјајни као што мислимо да јесмо и слажем се са Владаром, има и лоших и добрих ствари и ми волимо звезду и прихватамо и једно и друго. Али ја никада нећу прихватити да се једно спортско друштво изједачи са величинама као што су Вук С. Караџић, Доситеј Обрадовић, Магарашевић, Гарашанин, СПЦ, солунски хероји и остали што горе набројах, али и многи други, једноставно то је увреда за њихов рад и за оно што су дали Србији. Можда једног дана када звезда поднесе жртву(не мора нико да погине) за српство, можда постане симбол српства. :cheers:

ПС. Јел одосмо мало ван теме?

ППС. За онај први део поста, апсолутно се слажем, али то су неке друге теме. Срби (ми) никада не треба ништа да забораве. Један од највећих злочина комунизма и СФРЈ јесте заборављање Јасеновца и других логора смрти зарад Братства и Јединства.
Последње учитавање од zele дана 27 Нов 2012, 08:58, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
Keyser Söze
World Class Manager
Поруке: 3053
Придружен: 29 Апр 2011, 18:46
Место: Bogatic
Status: Није на вези

Порука од Keyser Söze »

Zele svakim danom postajes mi jedan od omiljenijih likova na forumu :zelenko: :cheers:
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Zele, iskrenuo si malo ono sto je pokusao covek da kaze. Od samog pocetka Zvezda je generisala ogromnu kolicinu energije sa svih strana, energiju koja je ukljucivala i borbu protiv svih sranja prisutnih u to vreme. Ovde mislim najpre na ljude koji su se okupljali oko kluba, dakle na navijace, na narod. To sta su radili rukovodioci je svakako mnog drugacija prica, i u nju su ukljuceni mnogi faktori izvan sporta. Dnas se stidimo svih tih proizvoda komunizma, ali je stvar u tome sto su stvari tako funkcionisale, i iz tih kandzi se nije lako otrgnuti. Izvan sportskog drustva, tu je drustvo koje je uvek odavalo utisak borbe za zdrave ciljeve. Ne znam koji bi to potez za tebe moga da pokaze vezu Zvezde i svega oko nje sa Srbijom. Nismo u srednjem veku, nema herojstava te vrste, ne znam sta mozes da ocekujes od naroda u vremenu u kom zivimo. Nekom je dovoljna ona prica oko odlaska velikog broja ljudi sa tribine u rat, neko to moze posmatrati kao veliku zrtvu Zvezde za srpstvo. Da ne ulazim u politicke diskusije, svi znamo kako ljudi percepiraju komunizam, velikog vodju i sve ostalo uz to. Uostalom, nikakva zrtva nije neophodna da bi se bilo koja pojava mogla nazvati simbolom srpstva. To je stvar poimanja drustva. Najzad, neke ce politicko opredeljenje usmeriti na misljenje o citavom delovanju i angazmanu srpskog naroda u tom ratu. Cinjenica je da je Zvezda simbol srpstva, i da je kao takva prihvacena u celoj bivsoj Jugoslaviji, ta titula je u narodu decenijama.
Kao sto rekoh ranije, i dobre i lose stvari okruzuju Zvezdu, posmatrati samo lose izdvojene stvara vrlo losu i nepotpunu sliku. To je najcesce poduhvat provokatora koji su skloni stvaranju takvih slika iz razlicitih ciljeva. Misljenja sam da je Sce hteo da poistoveti trenutno stanje u Srbiji sa trenutnim stanjem u Zvezdi, otuda ta veza, u ovom trenutku nista cime se treba diciti. Posrtanje drzave uz posrtanje Zvezde, nije nesto sto je bilo ko razuman prizeljkivao ali trenutno je tako.
Zaboravih da pomenem jos i da je mnogo dela kojima se pokazuje ljubav prema svojoj zemlji i svome narodu, primere daju navijaci koji godinama unazad odlaze na Kososvo i pomazu nasem narodu, i sam sam jednom prilikom uzeo ucesce u toj akciji i mogu da kazem da se mnoge stvari zaobilaze i da im se ne pridaje dovoljna paznja iz straha da se ne daj Boze ne stvara pozitivna slika o huliganima i ostalim varvarima, pa gde oni mogu da urade nesto ljudsko. Ne kazem ni da treba da se velica takav postupak u nekim nenormalnim razmerama, to su stvari koje se ne cine zbog medijske paznje i manipulacije javnim mnjenjem, vec iz ciste ljubavi prema svojima.
Niko ne treba da se sramoti sto je navijac Zvezde zato sto je mnogo vise onih stvari koje treba nositi sa ponosom nego onih zahvaljujuci kojima sagnes glavu tu i tamo. Onog trenutka kada budem osetio da je pogresno voleti Zvezdu, preispitacu svoje stavove, do tada:
Последње учитавање од Vladar дана 27 Нов 2012, 13:07, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
kiba
World Class Manager
Поруке: 3915
Придружен: 29 Мар 2012, 18:00
Место: Niš
Status: Није на вези

Порука од kiba »

Za koje pare smo doveli Kasalicu u Zvezdu?

Lil ce ponuditi 1 250 000e za njega i verovatno odlazi. [procitao u novinama]
Корисников грб
Velja93
Manager
Поруке: 2692
Придружен: 08 Нов 2010, 14:30
Место: Beograd
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Velja93 »

kiba пише:Za koje pare smo doveli Kasalicu u Zvezdu?

Lil ce ponuditi 1 250 000e za njega i verovatno odlazi. [procitao u novinama]

trebalo bi kao da bude da smo dali 250 000 za maksimovica i 25% od naredne prodaje,a za kasalicu 200 000 i 20% od sledece prodaje..sad ne verujem da smo im mi dali tolke pare mislim da je pao neki dogovor 50=50 da delimo sa slobodom,zvanicno bi trebalo da dobiju 20% za kasalicu al videcemo..
Um caruje, snaga dobro dodje.
Шће
Assistant Manager
Поруке: 903
Придружен: 07 Јан 2011, 18:39
Место: Београд
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times
Status: Није на вези

Порука од Шће »

Потписујем све што је Владар рекао! Од А до Ш!

Такође бих додао да ми нисмо сами себе прозвали "симбол Српства", већ нас тим симболом сматрају и Хрвати и муслимани и сви којима Србија није баш при срцу.

Наравно да и ми немамо беспрекорно чисту историју као клуб, али има ли је и Србија? Паралела са турбо фолком је неумесна, јер не он наметнут као нешто што је "ин", "кул", "фенси", а љубав према Звезди није наметнута, већ су широке народне масе одабрале припадност том клубу због свих идеала које су видели у њему. Звезда је за врло кратко време постала симбол слободе мишљења, духа, различитости (мислим на ону здраву, а не коју нам данас намећу)...

Кажеш да данас Звезда кука, а не преузима ствари у своје руке. А шта ради Србија данас? Спрда се с њом ко стигне, исто као и ОФК-а са нашим ведетама. А заборављамо колико је Звезди новца однео рат, а исти тај новац је касније присвојила држава. Колико су културног блага, што је и вредније од новца, однели ратови Србији у последњих 100 година. Колико су лопови покрали и Звезду и Србију у последњих 10 година... Такво је тренутно глобално стање, али и оно мора да се промени. Питање је само када.

Ако ниси видео менталитет који повезује Звезду и Српство, не значи да он не постоји. Многи људи су га видели и још га виде. Срећом, ми имамо толико симбола Српства да је потпуно непотребно изједначавати их или упоређивати. Сваки наш симбол нас представља на свој начин.

За многе Звезда није само клуб, Звезда је више од тога. Звезда је идеал, стање духа. Урађена је рецензија Звезде, коју ћемо ускоро објавити, и волео бих да је прочитају сви који учествују у овим дискусијама до краја.

Ово што поменусте жртвовање, у смислу жртвовања живота, паде ми на памет филм "Синовци".

-"Има ли шта лепше него гинути га отаџбину?"
-"Има, чича. Да за њу живиш!"
Следимо дух својих предака!
Корисников грб
Velja93
Manager
Поруке: 2692
Придружен: 08 Нов 2010, 14:30
Место: Beograd
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Velja93 »

Код: Изаберите све

http://www.mozzartsport.com/vesti/mihina-nova-nada-radonjic-volim-zvezdu-igram-za-partizan-za-poziv-sam-saznao-na-fejsu
Um caruje, snaga dobro dodje.
Корисников грб
Игор
Manager
Поруке: 2163
Придружен: 28 Јун 2012, 02:19
Место: Панчево
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Игор »

И Касалица и Максимовић су дошли за 0, и ја мислим 40% од следеће продаје.
“A man will, like, steal your car or burn your house down or beat the shit out of you, but a woman will ruin your fuckin’ life. Do you see the difference? Like, a man will cut your arm off and throw it in a river, but he’ll leave you as a human being intact. He won’t fuck with who you are. Women are nonviolent, but they will shit inside of your heart.” ― Louis C.K.
Корисников грб
kiba
World Class Manager
Поруке: 3915
Придружен: 29 Мар 2012, 18:00
Место: Niš
Status: Није на вези

Порука од kiba »

znaci uzimamo neku sicu za kasalicu :D
Корисников грб
Vul3
World Class Manager
Поруке: 3033
Придружен: 13 Апр 2011, 12:09
Место: Trst
Status: Није на вези

Порука од Vul3 »

Слика
Корисников грб
Velja93
Manager
Поруке: 2692
Придружен: 08 Нов 2010, 14:30
Место: Beograd
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Velja93 »

Vul3 пише:Slika
jer ovo iza u desnom uglu kako mu viri samo glava babalj kako vata neku kurvu? :xD:
Um caruje, snaga dobro dodje.
Корисников грб
Keyser Söze
World Class Manager
Поруке: 3053
Придружен: 29 Апр 2011, 18:46
Место: Bogatic
Status: Није на вези

Порука од Keyser Söze »

a koji vam je igrac ovaj debeli,jel to neko pojacanje :P :xD:
Закључано

Повратак на “Arhiva sporta”