FK Crvena zvezda [2013/14]

Ko je najbolji igrač Zvezde?

Boban Bajković
1
4%
Boban Bajković
1
4%
Boban Bajković
1
4%
Darko Lazović
3
12%
Dragan Mrđa
6
23%
Miloš Ninković
2
8%
Nejc Pečnik
10
38%
Nikola Mijailović
0
Нема гласова
Nenad Milijaš
0
Нема гласова
Neko drugi
2
8%
 
Укупно гласова: 26

Корисников грб
paske
World Class Manager
Поруке: 4230
Придружен: 21 Феб 2011, 23:13
Место: S.Mitrovica/Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од paske »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uqaxaHCt1RI[/youtube]

Ovo je ono zbog cega se, na trenutak, zivelo i umiralo...
Корисников грб
dramit
Manager
Поруке: 1483
Придружен: 28 Авг 2011, 10:57
Место: Beograd
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од dramit »

paske пише:[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uqaxaHCt1RI[/youtube]

Ovo je ono zbog cega se, na trenutak, zivelo i umiralo...
I trajalo je celih 1 minut.. kao i ovaj klip :(
YOU'LL NEVER WALK ALONE 6*
1977. (Rome, Italy) 1978. (London, England) 1981. (Paris, France) 1984. (Rome, Italy) 2005. (Istanbul, Turkey) 2019. (Madrid, Spain)
Корисников грб
Velja93
Manager
Поруке: 2692
Придружен: 08 Нов 2010, 14:30
Место: Beograd
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Velja93 »

Код: Изаберите све

http://www.sportske.net/vest/domaci-fudbal/vreme-istice-hoce-li-zvezda-popustiti-94613.html
Um caruje, snaga dobro dodje.
Корисников грб
kiba
World Class Manager
Поруке: 3915
Придружен: 29 Мар 2012, 18:00
Место: Niš
Status: Није на вези

Порука од kiba »

Džajić: Vučić me ubedio da dođem u Zvezdu!

Код: Изаберите све

http://www.kurir-info.rs/dzajic-vucic-me-ubedio-da-dodem-u-zvezdu-clanak-397774?fb_action_ids=510196545676096&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map=
{%22510196545676096%22%3A277346349040807}&action_type_map={%22510196545676096%22%3A%22og.likes%22}&action_ref_map=[]
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Srećan rođendan, zlatna kopačko Crvene zvezde!
Слика
Darko Pančev i Olmeta. Darko Pančev.. Darko Pančev … Crvena zvezda je šampion Evrope, Crvena zvezda je pobednik Kupa Evropskih Šampiona. Najveći uspeh jugoslovenskog klupskog fudbala. Darko, Darko, Darko. Zlatna kopačka Crvene zvezde, pozlatila je naš crveno-beli tim.“, pesma za naše uši, stihovi za našu dušu, Bari našeg života. Štivo legendarnog Milojka Pantića koje svako dete zna, kao azbuku. Jer je to priča o jednom zlatnom strelcu, o vrsti koja izumire. Vrsta zbog koje je fudbal jedinstven, takav kakav jeste. Centarfor, razbijač, strelac. Prototip onoga što su zamišljali kada su pravili tu poziciju, oni koji su stvarali fudbal i pisali pravila. Zbog njega su golmani razmišljali da li treba uopšte braniti, a proizvođači da li praviti mreže. Sve ostalo je istorija. Ona divna istorija, koja uspomene čini vrednim i zlatnim. Ona slika zbog koje pravite albume. Oni koji su imali priliku da ga gledaju i uživaju i dan danas pričaju o njemu, njegovim golovima. Postavio je lestvicu tako visoko da dok se ne rodi novi on, teško da će moći neko to da dostigne. Evropa mu se klanjala, a on uvek pravi, nepokolebljiv. Temperamentan, svoj. Na današnji dan 7. septembra 1965. godine rođena je crveno-bela kobra, zlatna kopačka Crvene zvezde, veliki Darko Pančev.

Sve što je znao u fudbalu, bilo je da postigne gol. Postizao je lepe i i manje lepe golove, desnom i levom nogom, glavom, iz penala, slobodnih udaraca… Jednostavno, davao je golove na sve moguće načine, kako god je hteo, kada je hteo. To što nije umeo da dribla, da uklizava i to što je, po sopstvenom priznanju, odbrambene igrače „viđao“ samo na treningu, to su mu navijači opraštali, jer je on bio najbolji među najboljima u svom poslu. Rođen je u Skoplju, u naselju Kisela voda. Karijeru je počeo u najvećem makedonskom klubu Vardaru i odmah počeo da se dokazuje i rešeta mreže. U dresu Vardara bio je najbolji strelac Jugoslavije u sezoni 83/84 sa 19 godina i 19 golova, i osvojio titulu 1987. godine, koja je kasnije na sudu dodeljena “komšijama”. 84 gola na 151 utakmici za Vardar.
Слика
Na leto 1988. godine skoro sve je bilo gotovo dogovoreno da Pančev
potpiše za “komšije”, ali je uprava Crvene zvezde na čelu sa Mišom Slijepčevićem reagovala u pravi čas i u poslednjem trenutku Darko je sa „Gradskog stadiona“ u Skoplju došao u Beograd na “Marakanu” a naša uprava stvorila tandem iz snova, Savićević-Pančev. Obojica su prvo odslužila vojni rok a zatim Evropa je služila njima. Za pune tri sezone postigao je 84 prvenstvena gola na 91 meču, bio prvak evrope i sveta, zlatna kopačka, vladar Evrope, osvojio tri titule. Postizao je golove kako je želeo, kao na traci. Glazgov Rendžers, Grashopers, Bajern Minhen, Kolo Kolo, Galatasaraj, Panatanaikos, bili su njegove žrtve. Bio je strah i trepet za svaku ekipu. Zbog svojih sposobnosti i neverovatnog instikta za gol dobio je nadimak “Kobra” i bio najbolji napadač sveta. 4.marta 1992 godine u Atini postigao je dva fenomenalna gola protiv Panatanaikosa kome je prethodila afera priliskom dolaska naše ekipe u Atinu. Napisao je na polju za nacionalnost Makedonac, a Grcima je to zasmetalo i nisu želeli da ga puste u zemlju. Na kraju im je odgovorio sa dva gola i rekao – “ Sreća prati hrabre. A ja sam bio neverovatno srećan kada sam postigao dva gola pred 80.000 navijača u Atini, Crvena zvezda pobedila 2:0, a na semaforu pisalo dva puta – Pančev. Tada je mogla zemlja da se otvori, nije me bilo briga. Makedonac je pobedio Grke u Atini.”, rekao je tada Darko. Crvena zvezda nikad od tada nije imala i niti će imati takvog napadača. Gol-mašinu. Na leto 1992. godine, je i po sopstvenom priznanju, neželjeno napustio Beograd i Crvenu zvezdu, ali je morao.

Mogao je da bira gde će igrati. Barselona, Mančester Junajted, Real Madrid, Juventus, Liverpul, Milan… gde god je želeo, mogao je da ode. On je ipak izabrao Milano, ali ne Milan, već Inter i za 7mil £ potpisao za njih. Poredili su ga Paolom Rosijem i najboljim napadačima sveta, očekujući da nastavi svoj teror golovima. Međutim, trener Banjoli nije tako mislio i nije verovao Darku, pa su nove pridošlice poput Rubena Sose, Skilaćija i Rusa Igora Šalimova imali prednost. Slabo je dobijao šansu i u pripremnom periodu, pa je kada je počelo prvenstvo bila osuta paljba po njemu. Prvi gol je postigao tek u januaru 1993. godine protiv Udinezea i pored četiri gola u Kupu Italije na pet mečeva, to su mu jedini golovi te sezone. Darko je pokušao i naredne sezone da ostane u klubu, iako je bio ili na tribinama ili na klupi i dobijao sve manje šansi. Mediji u Italiji su ga optuživali da je lažirao da je bolestan i povređen da ne bi sedeo na klupi, a veza sa trenerom Banjolijem je došla do netrepeljivosti. Dolaskom Denisa Bergkampa iz Ajaksa, Pančev nije apsolutno nijednom bio u kombinaciji za tim ni u Seriji A, Kupu Italiji ili Kupu Uefa, pa je torturu u Milanu završio odlaskom u nemački Lajpcig na pozajmicu.

Za polusezonu u nemačkoj Bundesligi odigrao je 10 utakmica i postigao dva gola, ali nije uspeo da spasi tim od ispadanja. Posle šest meseci pozajmice, vratio se u Italiju, i pod novim trenerom Otaviom Bjankijem pokušao da oživi karijeru. Postigao je dva gola odmah na startu protiv Fiorentine i Barija, ali se povredio. Odigrao je svega 7 utakmica u Seriji A i jednu, njegovu jedinu za klub, u Kupu Uefa protiv Aston Vile. U martu 1995 godine, klub je kupio Masimo Morati, a na kraju sezone u letnjem prelaznom roku Darko je i definitivno napustio klub i otišao u Fortunu Dizeldorf.

14 utakmica i 2 pogotka u drugom boravku u Nemačkoj i odlazak u Švajcarsku, Sion gde je zbog povreda završio karijeru 1997. godine, odigravši samo 5 utakmica. Neslavan kraj velikog igrača.

Za reprezentaciju Jugoslavije odigrao je 27 utakmica i postigao 17 golova. Igrao je na SP 1990 u Italiji, postigao dva gola u pobedi od 4:1 nad UAE. Kada se očekivalo da se reprezentacija Jugoslavije popne na krov Evrope sa tandemom iz snova Crvene zvezde, nije im dozvoljeno učešće i vraćeni su nazad zbog sankcija. Darko je sa 10 golova bio najbolji strelac u kvalifikacijama i te godine najbolji napadač sveta. Za reprezentaciju Makedonije odigrao je 6 utakmica, postigao jedan gol i učestvovao na inaguracionom meču svoje zemlje 1994. godine. 2003. godine na ceremoniji u Skoplju proglašen je najboljim igračem u poslednjih 50 godina, kao i najboljim igračem ikad svoje zemlje.

Po okončanju karijere, Darko je otvorio dušu i rekao – “ Postoje napadači koji trče i koji ne trče. Ja sam imao instančani, prirodni osećaj za gol i bio sam strelac. Trčao sam samo na 30m od gola. Nažalost, u Interu nisu hteli da prihvate taj stile igre. “ Na pitanje da li je odnos domaćih fudbalera prema strancima bio jedan od glavnih problema tokom boravka u Milanu, odgovorio je – “ Da jeste, to je bio najveći problem. Zenga, Bergomi, Feri su terali Banjolija, koji je bio slab trener, da ubacuje u igru Skilaćija umesto mene, zato što je Italijan. Nedavno sam otišao do Zenge, koji je sada trener Nacionala iz Bukurešta u Rumuniji i rekao mu – “ Nadam se da si bolji trener od Banjolija.”. Rekao sam mu to, da ga podsetim na ta vremena. Potpisivanje za Inter je moja najveća greška u životu, karijeri. 1992. godine sam bio najbolji napadač na svetu. Mogao sam da biram tim. Real Madrid, Mančester Junajted, Barselona. Moja karijera bi bila bogatija, i u fudbalskom i u finansijskom smislu, da sam potpisao za drugi tim, ali nisam. Ja sam jedini igrač kome je Inter uništio karijeru. Tu mislim na Vima Jonka, Matijasa Zamera, Igora Šalimova. Denisa Bergkampa, pre svega, koji je otišao posle dve godine iz Intera u Arsenal, i trebalo mu je više od godinu dana u Engleskoj da pronađe sebe ponovo. Ja nisam uspeo.

Po okončanju karijere radio je kratko u fudbalskom savezu Makedonije, kao sportski direktor Vardara. Posle se povukao i vodi privatan biznis, kao i svoj kafić, jedan od najpopularnijih u Makedoniji, kafe “9”.
Слика
Danas bi mnogi šeici, sultani i Abramoviči platili svet ceo, da mogu da dobiju napadača njegovog kalibra. Nedavno je tek dobio zlatnu loptu, koju su hteli da dodele Žan Pjeru Papenu. Jednom je rekao Darko da mu je žao što nije napravio bolju karijeru, ali ne žali jer je ona dovoljno velika, zato što je igrao za veliku Crvenu zvezdu u njeno najbolje vreme i sa njom se popeo na krov sveta. Igrao je sa Dejom, Robijem i Piksijem, a mnogi nisu, za kojima vapi “Marakana”. Znao je svaki protivnik šta ga čeka kada pročita, Crvena zvezda. Nisu znali sa koje strane duva, ni veliki Bajern iz Minhena, ni Nemci. A on je bio i ostao nedostižan za sve. Jedinstven i originalan. Imala je Crvena zvezda legende, velemajstore, bombardere u svojoj istoriji. Gospodine, džentlmene, asove, šampione. Ali dan danas, svako dete kada se rodi prvo što sazna o Crvenoj zvezdi je da je ona šampion Evrope i sveta, da je u Bariju onog 29.maja 1991. godine pobedila francuski Olimpik iz Marseja, paravan današnjem Čelziju ili Mančester Sitiju, i da je odlučujući pogodak te penal serije naših života hrabro postigla njena devetka, samo jedan “Darko, Darko, Darko. Zlatna kopačka Crvene zvezde.“

Srećan rođendan crveno-bela „Kobro“, ponosu, srećan rođendan zlatna kopačko Crvene zvezde! Srećan rođendan, Darko Pančev!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8URNKzA2QpQ[/youtube]
Корисников грб
DS_RS
World Class Manager
Поруке: 5579
Придружен: 20 Јан 2011, 11:34
Место: BL
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од DS_RS »

Слика

Najbolji tim CZ u poslednjih 20 godina.
Корисников грб
Игор
Manager
Поруке: 2163
Придружен: 28 Јун 2012, 02:19
Место: Панчево
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Игор »

Нема Друле голгетера, не признајем ово.
“A man will, like, steal your car or burn your house down or beat the shit out of you, but a woman will ruin your fuckin’ life. Do you see the difference? Like, a man will cut your arm off and throw it in a river, but he’ll leave you as a human being intact. He won’t fuck with who you are. Women are nonviolent, but they will shit inside of your heart.” ― Louis C.K.
Корисников грб
Velja93
Manager
Поруке: 2692
Придружен: 08 Нов 2010, 14:30
Место: Beograd
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Velja93 »

Игор пише:Нема Друле голгетера, не признајем ово.
kratko je igrao za zvezdu..samo ga zbog toga nema..
Um caruje, snaga dobro dodje.
FTD
Manager
Поруке: 2182
Придружен: 28 Апр 2011, 15:48
Место: Srbija
Status: Није на вези

Порука од FTD »

To je po izboru forumasa sa RsBg.
Корисников грб
Velja93
Manager
Поруке: 2692
Придружен: 08 Нов 2010, 14:30
Место: Beograd
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Velja93 »

realno gledano bolji je bio od zigica i kovacevica,al ja bi reko da samo zato sto je brzo otiso iz zvezde da ga nema na spisku,al ako kazes da su glasali ovi sa RSBG onda ok..
Um caruje, snaga dobro dodje.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

A Krupnikovic? Kakav je to igrac bio... a Pjanovic? Ovo mora da su neki bas mladi forumasi kad se ne secaju ove dvojice.
Последње учитавање од zele дана 08 Сеп 2012, 09:34, учитано 1 пут укупно.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Velja93
Manager
Поруке: 2692
Придружен: 08 Нов 2010, 14:30
Место: Beograd
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Velja93 »

zele пише:A Krupnikovic? Kakav je to igrac bio...
a one makazice protiv partizana kad je dao?nema sta majstor..
Um caruje, snaga dobro dodje.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

sad sam pogledao snimak tih makazica. :nasty: :nasty:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ia9na-Tn0xY[/youtube]
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Velja93
Manager
Поруке: 2692
Придружен: 08 Нов 2010, 14:30
Место: Beograd
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Velja93 »

zele пише:sad sam pogledao snimak tih makazica. :nasty: :nasty:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ia9na-Tn0xY[/youtube]
i on je bio majstor,ali su po meni bolji i rambo(petkovic),perica ognjenovic i stankovic,a dobar je bio i jankovic..mislim ima tu jos mesta za jos neke igrace,ali i ovako mislim da je ovo dobar tim..
Um caruje, snaga dobro dodje.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Perica je bio samo nafurani klinac, dao par golova(mozda sve ukupno ako ima 20 golova), imao neke finte, proglasen za supertalenta otisao u real i upropastio se. Krupnikovic je mnogo vise dao zvezdi od perice, ali se to slabo pamti.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Velja93
Manager
Поруке: 2692
Придружен: 08 Нов 2010, 14:30
Место: Beograd
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Velja93 »

pa nije se samo perica upropastio i rambo se posle upropastio kad je otiso u real,al ga je izvuklo to sto je otiso u brazil..al rano su odlazili svi stankovic je ja mislim otiso sa nekih 18,19 godina..a za pericu jos jednom da kazem bio je solidan,al znas da svi cekamo takve igrace koji naprave jedan dribling i mi im kao aplaudiramo,takve igrace vole ljudi..a krupnikovic je dao ja mislim preko 40 golova..nisam siguran..
Um caruje, snaga dobro dodje.
Корисников грб
Игор
Manager
Поруке: 2163
Придружен: 28 Јун 2012, 02:19
Место: Панчево
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Игор »

Перицу је упропастио одлазак у тако велики клуб одмах из Звезде иначе је био играч какав се само може пожелети, брз, окретан, имао је паклену завршницу...
“A man will, like, steal your car or burn your house down or beat the shit out of you, but a woman will ruin your fuckin’ life. Do you see the difference? Like, a man will cut your arm off and throw it in a river, but he’ll leave you as a human being intact. He won’t fuck with who you are. Women are nonviolent, but they will shit inside of your heart.” ― Louis C.K.
Корисников грб
Vul3
World Class Manager
Поруке: 3033
Придружен: 13 Апр 2011, 12:09
Место: Trst
Status: Није на вези

Порука од Vul3 »

Код: Изаберите све

http://www.sportske.net/vest/domaci-fudbal/zvezdinim-omladincima-veciti-derbi-94999.html
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Саша Стаменковић:
- Не знам због чега се дигла толика прашина због Звездине мајице. Нека тренер Паризана више пажње посвети припреми екипе за меч против нас, него мом стајлингу. Уосталом, Вермезовићу ћу поклонити мајицу Црвене звезде, нека и он осети сласт и каква је част носити обележје европског шампиона.
Корисников грб
kiba
World Class Manager
Поруке: 3915
Придружен: 29 Мар 2012, 18:00
Место: Niš
Status: Није на вези

Порука од kiba »

Šuška se – da će ruska naftna kompanija “Gasprom“, koja je generalni sponzor FK Crvena zvezda, obezbediti beogradskom klubu godišnji budžet od 10 miliona evra, ali pod uslovom da se Dragan Džajić vrati na mesto predsednika Upravnog odbora.

Код: Изаберите све

http://kapiten.rs/suska-se/sa-dzajicem-na-celu-zvezda-od-gasproma-dobija-10-miliona-evra/
Закључано

Повратак на “Arhiva sporta”