Пентагон челенџ - Сочи

Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Слика
Слика
Слика
Кратак апдејт на полусезони у Мексику. Не иде нам лоше. Такмичења ми делују конфузно али ћу се навићи после сезону, две. Стварно, немам појма шта се дешава сад. Дакле Апертура, илити први део шампионата, је готов. Успео сам до довучем екипу до седмог места (иако смо лако могли да завршимо у топ 3) те смо у нокаут фазу морали тежим путем. Пали су пред нама Америка и Сантос Лагуна (посебно ми је драго због овога, увек је лепо савладати екипу која те одбила за посао) и у финалу смо играли против Пумаса. У обе утакмице смо их сабили, много смо били бољи али нам се није дало да победимо. Невероватно је шта смо све успели да промашимо.
Слика
Слика
Екипа је, мање-више, остала непромењена. Продао сам једног левог бека у Турску, довео на позајмицу једног бразилског играча средине терена када смо у том делу имали проблеме са повредама и то је то. Покушао сам да доведем 3 играча, голмана, десно крило и штопера али ниједан трансфер нисам успео да остварим. Голман није хтео да дође јер не играмо континентална такмичења, крило је тражило превише пара (могао сам да платим али сам сматрао да не вреди толико) а за штопера је крив директор, некако је он ишао да преговара око уговора и изгледа да је био превише шкрт јер је момак решио да потпише нови уговор са својим клубом.
Толико за сад, јављам вам се на крају сезоне.
Последње учитавање од Socivar дана 31 Јан 2015, 08:13, учитано 2 пута укупно.
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Сабили смо други део сезоне! Све смо освојили. И Клаусуру и Куп. Забележили смо само три пораза. Одушевљен сам. Није нам било лако. Имали смо период при крају регуларног дела лиге када смо због неких одложених утакмица и учешћа у купу играли по меч на свака два-три дана. За 2 недеље смо одиграли око 6 утакмица. Паклени ритам. Ротирао сам све, прилику су добијали и играчи из резерви, па чак и неколико клинаца. И сви су показали класу. Презадовољан сам урађеним до сад.
Слика
Слика
Морено је убица! Најбоље лево крило Мексика. Не знам шта овај момак још треба да уради, па да га позову у репрезентацију. 22 гола, 14 асистенција за сезону. Бруталне бројке. А још је пропустио доста утакмица. Нападач Квинтеро је подједнако импресиван. 24 гола, 11 асистенција. А можемо да останемо без њега ускоро. Немам новца у буџету да му понудим нови уговор, морам сачекати да управа одради ребаланс пред нову сезону па ћу му тек онда понудити. Била би штета да оде након овакве сезоне. Најбоље оцењени играч у УдеГу је млади Аргентинац Рицо. Волео бих да га задржим још једну годину код нас али, као и у Квинтеровој ситуацији, чекамо управу, немам новца да продужим позајмицу.
Шта даље? Немам појма. Освојио сам Клаусуру, куп а не знам да ли идем и на једно континентално такмичење. Никаква порука ми није још искочила. Што се екипе тиче, неће бити превеликог тумбања. Уколико нас неко напусти, довешћу му замену. Нећу доводити брдо играча, ионако их имам сасвим довољно. Толико за сад, до следећег писања...
Последње учитавање од Socivar дана 31 Јан 2015, 08:17, учитано 2 пута укупно.
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Zašto si stavio stope i funte kojikurac?
Последње учитавање од zele дана 31 Јан 2015, 09:49, учитано 1 пут укупно.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Reinstalirao skoro igru, ono kad me zezalo sa treperenjem i zaboravio da podesim. Kako do sad nisam primetio da mi stoji u tim americkim merama, nemam pojma :xD:
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Слика
Завршио се прелазни рок у Мексику. Пет играча дошло, исто толико отишло. Лепо сам се појачао. Одбрану нарочито. Једина бољка за сада су ми нападачи, Квинтеро је отишао, хтео је слепац много пара. Јесте он добар, али није 38 хиљада евра недељно добар. Похлепно говедо. Замену му нисам доводио. Највише због тога јер сам са ових 5 појачања лепо пробио буџет за плате те сам око 23 хиљаде у минусу а и имам двојицу солидних, Морена и Минетија а у први тим сам пребацио и најталентованијег клинца који се скоро појавио у УдеГу, Карлоса Завалу. Одбио сам већ неколико вишемилионских понуда за њега, што ми само потврђује да овај момак може бити нешто посебно.
Ова три момка што сам довео за поприлично велике новце, за њих сам одмах платио по 2 милиона евра док ћемо остатак отплаћивати у наредне 4 године. Велики је то новац у питању, поготово за клуб у Мексику а да ли сам погрешио, процените сами.
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Задовољан сам како ми екипа изгледа. Имамо мањак играча на десном беку, јер ми је Ксолос Тихуана на превару узела Мендозу. Промовисао сам једног клинца из резерви, ту је и Разо, чак и нови момак, Аргентинац Чивели, може да игра ту те мислим да ћемо се снаћи. Сезона креће ускоро, Апертуру отварамо дербијем са Америком, у другом колу идемо на Тигрес. Биће чупаво...
И да не заборавим, оно најважније. Играћемо Лигу Шампиона. Нисам добио никакво обавештење у вестима, никакву најаву, тек сам у мечевима приметио да играмо утакмице у овом такмичењу. Крећемо из групе Д.
Слика
И не бих да звучим превише арогантно али мишљења сам да ми ово освајамо. Уколико поновимо игре из Клаусуре прошле сезоне, не видим која екипа би могла да нам се супростави. За највеће ривале очекујем Лос Анђелес Галакси (имају неколико кул играча, укључујући и Марија Пасалића) и екипе из Мексика. Остали ривали су, уз дужно поштовање, недорасли. У групи очекујем максималан учинак а даље... Шта буде, биће.
Последње учитавање од Socivar дана 31 Јан 2015, 15:32, учитано 1 пут укупно.
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Dovedi neke kul Kostarinakance iz Saprise. Tu uvek ima talentovanih klinaca. Pogledaj i Honduras, Trinidad, Jamajku, Salvador. Možda nadješ nešto zanimljivo.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Разграбљено је из Саприсе све што ваља. Него, мислим да вам нисам представио једног момка а захваљујући својим играма у последње време не заслужује да остане анониман. Довео сам га на фри током Клаусуре прошле сезоне. Планирао сам га за бекапа на крилу или десном беку, да ускочи кад треба, што је и био. Ове сезоне, дечко је експлодирао. Стандардан је на десном крилу и плоди!!
Слика
Слика
А двоумио сам се да ли да га потпишем. Имао је подугачку листу повреда за собом. Повредио се и код мене пар пута али ништа озбиљно. Чувам га, мазим га, пазим га, не шаљем га на терен без потребе и момак ми се сигурно одужио блиставим партијама. Само нека тако настави...
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Слика
Готова Апертура а са њом и први део сезоне. Тријумфално смо је завршили, успели смо да урадимо оно у чему смо заказали прошле године. Титула је наша. У Лиги Шампиона смо тренутно једна од екипа која ће играти у четвртфиналу. Групе смо очекивано лако прошли. Нисам чак имао потребу да играм са најбољим играчима, највећи терет су изнели момци са мањом минутажом и дечаци из омладинског погона. Ривала још нисмо добили.
Заиста сад нисам расположен за неко дуго писање те ћу оставити вама да из СС-ова извучете закључке о нашим играма...
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Јеси се сад пласирао у Копа Либертадорес?
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Odigrao sam dve utakmice Klausure dosad, ne pise mi nista za Kopa Libertadores. Nikakvih vesti, nista.
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Слика
Три Лиге Шампионе освојене, још две до краја.
После неколико дана које сам посветио једној другој игри (The Wolf Among Us, бриљантна игра, пробајте је, препоручујем) вратио сам се ФМ-у, УдеГ-у и Пентагону. Управо сам завршио сезону те вас нећу давити претераном причом. А и стварно ме мрзи да пишем.
Дакле, поново смо постали шампиони Мексика, након неколико заиста тешких утакмица, шампиони Северне Америке и... То је то. Не знам зашто али куп нисмо играли ове сезоне. Спрдали смо се у континенталном такмичењу. Заиста, ни финале није било неки изазов, све је било решено већ након 90 минута. Клаусура је била мало већ проблем. Лигашки део смо лагано завршили на првом месту али у нокаут фази је постало густо. Највише због тога што сам одмарао играче за мечеве ЛШ. А ни повреда нам није недостајало. Пачуку и Круз Азул сам прошао на једвите јаде, само захваљујући правилу у Мексику које каже да ако после две утакмице укупан скор буде нерешен, даље иде боље пласирана екипа на табели. У финалу са Чивасом је опет било повуци-потегни. Неколико играча је играло ван позиција, судија је био више наклоњен мом противнику али смо им свима показали средњак и по други пут узастопце освојили Клаусуру.
Чуо сам да мексички клубови могу да играју и у Купу Либертадорес. Не знам како, не знам кад. Ипак, ја нећу искористити ову погодност те ћу, након што сејвујем игру, дати отказ и сачекати до јануара да ми се учитају лиге Бразила и Аргентине и тамо пронаћи клуб са којим ћу се попети на кров Јужне Америке.
Толико за сад, погледајте испод сс-ове, резиме ове сезоне у сликама. До следећег пута, поздрав.
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Последње учитавање од Socivar дана 06 Феб 2015, 20:57, учитано 1 пут укупно.
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Неколико месеци након оставке у УдеГ-у обавезао сам се на верност свом четвртом клубу на овом сејву. Момци, вежите се, идемо у Бразил!!
Слика
Чека нас луда вожња. Сви знамо каква је лудница тамо. Играћемо мали милион утакмица, сваке среде и недеље, и то само у лиги. Јавићу вам се на полусезони са баш детаљним репортом.
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Дакле, како смо се снашли у Бразилу? Судећи по резултатима, маестрално. Освојили смо Паулисту, ушли у трећу рунду купа. За сада све иде у најбољем смеру. Једино што сам мислио да ћемо освајањем Паулисте ући у неко континентално такмичење. То се није десило. Морам рећи да сам разочаран, одиграли смо толико утакмица а све што смо добили је учешће у купу. Уз дужно поштовање Бразилцима, ово им је невероватно глупо.
И који је клинац медијима?! Без обзира што сам до сада освојио 3 континентална такмичења, безброј лига, купова, они се чуде због избореног пласмана у куп Бразила због неког пораза који се десио док сам још био у Јужној Африци, због неке утакмице које се чак и не сећам. Зајеби логику...
Него, Палмеирас... Презадовољан сам. Допада ми се овде, у Бразилу. Много се леп фудбал игра, атрактиван, отворен, доста сјајних техничара има, милина је гледати на терену како везу. Лако је направити тактику базирану на поседу јер овде чак и дефанзивци имају завидан ниво технике те можете кретати нападе и из задње линије. Иако је Палмеирас победио у готово свакој утакмици на којој сам их предводио, овде ме то, за разлику од Кине и Гвангжуа, ниједног тренутка није сморило. У Кини сам силовао себе да играм утакмице у лиги јер смо били толико надмоћни али овде ми се то не дешава. Са узбуђењем чекам сваку нову утакмицу. Највише и због тога што константно морате да се малчице прилагођавате противнику. Нисам одиграо две узастопне утакмице а да су моји ривали изашли на терен са истом формацијом. И то ми је веома узбудљиво. Доста сам вас давио, да пређемо на резултате. Мој први меч на клупи Палмеираса је био против Гуаранија.
Слика
Слика
Немојте да вас ове убедљиве победе заварају. Осим Сантоса и Коринтијаса нисмо имали правих ривала. Остали тимови против којих смо се такмичили су били или нижеразредни или нижелигашки. У сваком случају, недостојни ривали. Сада нам следи оно право, Брасилерао. Мени најважније такмичење у Бразилу. Јер се из њега иде у Копа Либертадорес. А ту играју праве зверке. Погледајте испод.
Слика
Што се мог тима тиче... Шта знам. Солидно. Немам на располагању најбољи тим у лиги али нисмо ни најгори.
Слика
Слика
Представићу вам неколико својих најбољих играча, из сваке линије тима.
Мој први голман је Магуибер. На штоперским позицијама смо танки, најбољи је Жоао Леонардо. Најбољи део последње линије тима је дефинитивно десни бек Дада. Лик је бруталан. Стварно не знам зашто још није добио позив да игра за репрезентацију. Нема тог играча у Бразилу који може њега да надтрчи. У везном реду имамо неколико великих мајстора фудбала. Сви они знају са лоптом. Не могу да их набрајам све, издвојићу најбољег и најпознатијег. Адријана и Емерсона. Навалу предводе Матеус, Елкесон, Кариљо и Оскарез. Овог последњег сам тек сад регистровао, претходни тренер то није урадио те није могао да игра за нас. А овакав играч не заслужује да седи у запећку.
Толико за сад. Само два дана од друге утакмице финала Паулисте креће Брасилерао. Ривал нам је добро познат. Опет Коринтијас. Мртви смо уморни али пробаћемо да кренемо са победом. Било би сјајно када би већ ове године изборили учешће у Либертадоресу али то можда не буде могуће. Свака од екипа има по једног или два играча који би без проблема могли да играју у стартним поставама најјачих европских клубова. Видећемо...
Последње учитавање од Socivar дана 08 Феб 2015, 10:12, учитано 1 пут укупно.
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Све иде у најбољем смеру. Играмо одлично, бележимо одличне резултате и, пред одлазак на једномесечни одмор, први смо на табели Брасилераа.
Слика
Слика
А онда се десило нешто јако занимљиво...
Слика
Иначе бих ову понуду одбио без размишљања али овај пут је нешто другачије. Гремио има нешто интересантно, што ме је навело да се замислим. Играју у полуфиналу Копа Либертадорес!! Решио сам да одем на интервју. Колико год да уживам у Палмеирасу, жарко желим да што пре завршим Пентагон. Плус, МНОГО утакмица се игра у Бразилу. Док завршим ову сезону, треба да одиграм преко 30 утакмица. А тек сам на полусезони! Неколико дана касније...
Слика
Слика
Они су у јако лошој форми. На мени је да им повратим самопоуздање и усадим победнички менталитет. Видите горе да су доста лоше пласирани на табели. Прва ствар коју сам приметио је недостатак дефанзиваца. Имају превише фудбалера за везу и напад али само 6 дефанзиваца. А један од њих је повређен. Прво ћу довести макар два играча у задњу линију. Под условом да могу да их региструјем. Отарасићу се вишка.
Шта ти је судбина, први меч на клупи Гремија ће ми бити против мог бившег клуба. Биће то занимљив дуел. Гремио не игра у купу али зато учествују у Копа Либертадорес и неком такмичењу које се зове Рекопа Судамерикана. У полуфиналу Либертадореса ривал нам је Пенарол, екипа доста слабија од нас. Њих дефинитивно пролазимо. Морамо. Много смо квалитетнији. Други полуфинални пар су Тигрес и Велез.
Шта мислите, да ли сам учинио праву ствар? Ја заиста мислим да јесам. Иако сам се одомаћио у Палмеирасу, ово је прилика која се једном пружа.
После прелазног рока ћу урадити апдејт у коме ћу вам представити своје нове играче. Само мало да видим шта и како, одвојим жито од кукоља и појачам одбрану. До следећег писања...
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Урадио сам све што сам могао за ових месец дана. Ипак, екипа није богзна како промењена. Решио сам се двојице играча, обојица су отишла на позајмице, један у Турску, други у Партизан. Дечко је сад можда најбољи играч у оној беди од наше лиге. Покушао сам да продам, брат брату, десетак играча. Одбијали су уговоре, нису били заинтересовани да иду. Један играч ми је чак и рекао да му је лепше да седи у резервама и узима плату коју има код мене (лепа цифра је у питању) него да оде негде да игра. Што се долазака тиче, потписао сам само 1 играча. На месту где нам је појачање било најпотребније. Из Коринтијаса сам довео штопера који се зове Весли. Лепо сам га платио, скоро 7 милиона евра.
Обећао сам вам да ћу вам показати са каквим играчима овде имам посла. Има овде пар познатих лица. Па да вам представим моје момке...
Слика
Слика
Голмани - Фабијано, Матеус
Одбрана - Ромарио, Кристијан Ансалди, Хелтон Цечин, Бруно Пирес, Ђузепе и Марлон Меркадо. Веслија сте већ видели.
Везни ред - Рители, Матеус Битеко, Рамиро, Валас, Питер/Петар, Кристијано, Ђулијано, Гиљерме Битеко, Димба, Франциско Ди Франко, Луан
Напад - Маркос Мауро Оливера, Маурисио, Даглас, Роналдо, Хосе Педро
Чини ми се да сам доста бољу, балансиранију екипу имао у Палмеирасу. Али добро, покушаћемо и са овима да направимо нешто. Циљ ми је да победим само у 4 утакмице (обе полуфинала и финала Либертадореса) а у осталим да одиграмо довољно добро да не добијем отказ пре него што успем да остварим зацртано. Одиграли смо пар пријатељских утакмица, нисмо се баш прославили. Ваљда ће ствари ускоро доћи на своје. Три утакмице против слабијих ривала, да подигнемо мало морал. Две победе али нисам претерано задовољан.
Слика
За 3, 4 дана дебитујем, против свог бившег клуба. После тога имамо још једну гадну утакмицу, идемо у госте Интернационалу а након тога први меч полуфинала Копа Либертадорес. Пожелите ми срећу.
Последње учитавање од Socivar дана 10 Феб 2015, 16:22, учитано 1 пут укупно.
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Uaaaa! Izdao si Palmeiras! :rugalica:
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Ebiga... U pocetku sejva nisam hteo ovako da menjam klubove ali tokom svih ovih sati igranja Pentagon je poceo da mi postaje dosadan, samo hocu da ga sto pre zavrsim. Kad sam vec ovako blizu, izguracu do kraja.
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика

Јужна Америка: Покорена! Освојена је и 4. Лига Шампиона. Још једна до краја, она најважнија, до које је најтеже доћи.
Слика
Слика
Слика
Истог дана када сам освојио Копа Либертадорес сам се и повукао са места тренера Гремија. Разлог: Полудео сам! Одиграли смо 10 утакмица у 15 дана. Пола тима ми се исповређивало. Један играч се опорави, два се повреде. И тако у круг. А на дан финала Либертадореса сам морао да одговорим на милион захтева за позајмице јер је тад и последњи дан прелазног рока. Излудео сам. И после меча, када је требало да идем на прес конференцију, још 19582 захтева за позајмице и трансфере ми се појавило у њуз фиду. Попиздео сам, отишао на ту конференцију и одмах потом дао отказ.
Сад да нађем неки кул клуб у Европи и да приводимо ово крају...
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Nemoj da se pi***, uzmi lepo neke bolide pa uzimaj sa njima LŠ. :xD:

Šalim se, svaka čast Soči. Samo napred. :fanman:
Пошаљи Одговор

Повратак на “Menadzerska soba '15 /Managers Room '15”