Football Manager 2015 - Diskusija

Sve o FM15
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Слажем се, најлошији и то убедљиво. Од 2000. године играм сваки и овај сам играо баш мало. И знам још доста људи који су баш разочарани.
Корисников грб
Keyser Söze
World Class Manager
Поруке: 3053
Придружен: 29 Апр 2011, 18:46
Место: Bogatic
Status: Није на вези

Порука од Keyser Söze »

I moje mišljenje je da je 14-ca bila jako loša, sa taktikama koje su tu kao i da nisu, gde igrači uopšte ne rade ono što je postavljeno u taktici.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Još 10 dana :yey:
Корисников грб
Engy2108
Youth Team Coach
Поруке: 81
Придружен: 08 Јул 2011, 18:44
Место: Belgrade
Klub koji vodite: Partizan Belgrade
Formacija: 4-2-3-1
Steam: Engy2108
Mood:
Has thanked: 133 times
Been thanked: 17 times
Status: Није на вези

Порука од Engy2108 »

Igram FM od CM-a i iskreno mislim da se za ovih 10+ godina svasta desilo i FM je ostao ono sto je bio.Danas sednem da igram FM14 i bekovi,golmani i dmc-ovi ne mogu da predju ocenu 6.5 avg i krenem da gubim tekme ko lud posle 10 i vise godina iskustva i dva foruma nasa,prvi onaj Simicev koga se secaju samo stariji.Dosta sam ucio i od drugih ljudi na forumima i na kraju kazem ovo je smece i necu vise da ga igram dok ne izadje FM15.Prodje dan pojedem gov... i krenem opet da mucim muku sa gore pomenutima.E takav je za mene ovaj FM14 koga sam igrao preko 1500 sati,a da pritom imam jako velik broj obaveza kao i svako od nas.
Корисников грб
Casual
Youth Team Coach
Поруке: 69
Придружен: 13 Мар 2011, 01:16
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Casual »

FM12 mi je bio korektan i cini mi se citajuci razne forume da vecina misli tako. Sa FM13 su nesto sjebali sto se tice taktike i realnosti rezultata ne samo player VS AI nego i AI VS AI.

Nastavili su sa tim nebulozama i u FM14 i slazem se sa deckom da je cetrnaestica jedan od najgorih menadzera. Dao sam mu sansu poslednji put i poceo sa Fiorentinom i kada vidim kakvi se rezultati desavaju, jedno kolo ne prodje da ne bude 7-2 sa 5 golova nekog poootpunog idiota iz npr. Katanije, da osvajam na kraju titulu sa 10 neresenih i 5 poraza ispred Juvea i ostalih koji imaju jos goru statistiku...to je stvarno smehotres.

I onda makar imao ne znam kakvu grafiku i ne znam sta drugo NE VREDI. Sve ostalo je samo priprema za tekmu, a ako tekme nemaju realnosti onda FM ne vredi nista.
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Ja sam najvise igrao 13, 14 mnogo manje i nije mi se uopste svideo. Sa taktikama se na proslom FM-u uopste nisam snalazio.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Meni je recimo ovaj fm bio zadovoljavajuci. :)
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

То је зато што си ти д спешл уан.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Moguce. Ili samo realnost. Niko ti nece napraviti igricu bez baga.. A tema za bagove se napuni posle dve nedelje. :xD: Meni je svaki fm bolji i bolji. :)
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Meni je FM 14 bio najgori zbog taktike koje su zamaskirali gdje god su stigli. Što znaš kako koja rola igra pod kojom dužnosti, pod kojom strategijom i fludinosti?
Čim nešto malo promijeniš, to ima što oni vole reći "knock-on" efekt, tj. utječe na milijun drugih stvari odjednom. Sve je to ok, ali ja kao igrač nemam pojma što se događa osim ako ne gledam masu utakmica na full ili ako ne visim na službenom forumu gdje objašnjavaju taktičke stvari KOJE TREBAJU BITI OBJAŠNJENE U IGRI.

Naravno da možeš imati uspjeha u igri i bez gore navedenog, ali čemu kad ne razumiješ zašto. Vidio sam puno taktika i ovdje i na drugim forumima gdje ljudi zapravo uopće ne razumiju zašto taktika radi ili ne radi, ali to nije njihova krivnja, već krivnja igre koja to mora u sebi imati crno na bijelo da se zna što, zašto i kako.
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

Ako na nekom menadzeru nije radilo ono sto postavis igracima a i sama taktika, onda je to FM 13.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Ja sam se pošteno naigrao, upisao brdo sezona, sigurno 1xx, na skajpu smo zele, luđak, andro, soči i ja zajedno obrnuli igru 101 put, i sad se čeka 15ica koja će da prži. :punker:
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Preslaba igra je bila FM14, ali mnogo tanka. Ceka se FM15 tamo negde oko februara, marta kada urade sve zakrpe.
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
Alexandar_81
World Class Manager
Поруке: 5162
Придружен: 24 Окт 2010, 15:53
Место: Leskovac
Klub koji vodite: FK Partizan
Formacija: 4-2-3-1 Wide
Has thanked: 18 times
Been thanked: 7 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Alexandar_81 »

Ne znam igrao sam od cm9798 do ove godine menadzera i cini mi se nikada nisam imao manje uspeha nego na FM14, ni sa jednim timom nisam uspeo da ostanem neporazen u sezoni a to se desava u stvarnosti, isto tako totalno su nerealni rezultati, a za taktiku necu ni da pricam do 14.3.1 nista nije radilo kako treba, sve islo u strek, nadam se bice bolje na fm15. Jos 9 dana... :ole:
▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒

Nikad ne prestaj, podigni glavu kao nekad, kreni hrabro sad za crno-belu slavu!
Корисников грб
serdar vlado
Newgen
Поруке: 43
Придружен: 14 Феб 2014, 00:21
Место: Nikšić
Status: Није на вези

Порука од serdar vlado »

Football Manager 14 je odličan!
Корисников грб
Juvenino86
Manager
Поруке: 1148
Придружен: 20 Нов 2012, 16:53
Место: Srbija
Klub koji vodite: Kyoto Sanga
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Juvenino86 »

Mnogo je loš, dvanaestica i dalje drži tron po kvalitetu, nema dalje, četrnaestica je strašno neizbalansirana, regeni su čast izuzetcima idiotluk(golmani i odbrambeni od metar sedamdeset, napadači od dva metra i sa brzinom ronalda i okretnošću mesija, pogotovu ovi iz ukrajine koji mi idu na k***c strašno)
Um caruje, snaga za svaki slučaj!
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Dvanaestica je jedan od najubagovanijih fm-ova u poslednje vreme, onakve ekspliotove kakvi su bili na fm12 nisam video od diablo taktike i sad je on odjednom najbolji, nemojte se sprdati.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Boyshane
Youth Team Coach
Поруке: 75
Придружен: 13 Окт 2011, 17:58
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Boyshane »

Dragi drugari, mišljenja o ovoj igri i svakom njenom novom izdanju uvek će biti podeljena, jer postoji nekoliko (bar tri najosnovnija) tipova igrača i svakom od tih igrača promene koje se dešavaju iz godine u godinu prijaju ili ne... Ja sam, recimo, siguran, da najveći deo "hardkor" igrača nije hteo da čuje za 3D (znam nekolicinu koji jedva da su par puta uopšte uključili 3D pregled utakmica otkako je 3D uveden), da ne pričam o ostalim promenama.

Elem, tema je FM15 i očekivanja od njega i u tom smislu sam i komentarišući ono što je najavljeno od promena i poboljšanja i sam rekao da očekujemo mini-revoluciju, pa ću o tome reći par reči kasnije. Sad ću, uz rizik da me neki ovde opasno napljuju, da kažem da je najgori FM po meni bila 13, a problem zbog koga mnogi kritikuju 14-icu je u činjenici da se taktički pristup promenio, da je povećan broj uloga, da su "ukinuti" slajderi, pa su taktička podešavanja, iako naizgled jednostavnija, zapravo znatno komplikovanija, naročito za (ne zamerite mi) neiskusnije igrače. Upravo zbog ovih promena 13-ica je bila katastrofalna, jer je bila "ni-tamo-ni-ovamo", potpuno nedovršena, a ME je bio, najblaže rečeno, katastrofalan. U FM14 je sve to poboljšano, toliko da je, po meni, od uvođenja 3D ovo bio najbolji FM do sada. Ono što je problem za jedan deo igrača kojima taktička podešavanja nisu preterano zabavna jeste i činjenica da od nekog trenutka u FM13 pa do danas, više nema "gotovih" taktika, a bogami se i za svaku ozbiljniju utakmicu, taktika mora dodatno "fino" podešavati.

Što se FM15 tiče, ako skauting zaista bude ovoliko promenjen koliko izgleda da jeste i ako to bude "šljakalo", ako se napredak u pogledu ME i njene realističnosti i funkcionalnosti nastavi, ostaje mi da se nadam da će nekada poraditi (opet) i na treninzima (truba mi da kažem da bi tu morali da naprave korak unazad, jer su podešavanja treninga trenutno bzvz).

Naravno da sve ovo što oni često zovu "revamp" (a nije povampirenje :) ) pojedinih segmenata igre ima za svrhu privlačenje novih igrača, i na Steam su, uz zaštitu od piraterije, ušli iz marketinških razloga - ono što je za SI dobro je činjenica da su im stari igrači toliko "lojalni", iz prostog razloga što niti postoji niti će postojati kvalitetna alternativa (samo vas molim da neko ne prokomentariše kako je FIFA Manager bio IKAKVA alternativa, jer je to suštinski potpuno drugačiji tip igre) - ovakav tip simulacije i ovoliko kompleksna baza su, prosto, nešto čemu konkurencija ne može ni da teži...

Da rezimiram - svaki novi FM je napredak, pitanje je samo koliki i za koga od nas:)

Ja se unapred radujem FM15, svim promenama koje su najavljene da ih on donosi i plašim se za ono malo posla što ga ovih dana imam - slutim neko bolovanje :))
- Malom je fudbal u krvi!
- Možda si u pravu, ali mu još nije stigao do nogu...

Ako u ekipi imate tri Škota, imate šansu da osvojite nešto, ako ih imate više od trojice, u problemu ste!
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

zele пише:Dvanaestica je jedan od najubagovanijih fm-ova u poslednje vreme, onakve ekspliotove kakvi su bili na fm12 nisam video od diablo taktike i sad je on odjednom najbolji, nemojte se sprdati.
Stvar je u tome što sad svi trube o exploitima na 12-ici, a kad je ona bila aktualna skoro nitko nije o tome pričao, svi su svršavali kako je dobra igra.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Meni fm12 nije nikad bio top igra, a znam da su se neki kleli u njega. Realno, fm14 ima problema, ali nije loša igra. Poenta svega je da svima odgovara kada imaju bag koji im ide u korist sve je kul, igra je najbolja, ali kada ima nekih nepoželjnih problema, onda je odjednom k***c. FM14 sam je igrao preko 1000+ sati, odigrao 50+ sezona, dešavlo mi se svašta, ali sam zadovoljan. U prošloj godini, bar po mom mišljenju, fm nije nazadovao, a fm15 će biti još bolji.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2015”