Football Manager 2015 - Diskusija

Sve o FM15
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Danijel_CH пише:Onog cuvenog korner baga, sa 10.3.0
Svaka tebi čast, ja ne znam šta bi SI i cela FM zajednica bez tebe. :argh:

Danijel_CH пише:Ti poredis cinjenice i misljenja, to ne ide.
Objasni mi zbog čega je to što ti kažeš činjenica, a to što ja kažem mišljenje?
Корисников грб
TheBlues
Manager
Поруке: 2419
Придружен: 21 Сеп 2011, 12:07
Formacija: 4-3-3
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од TheBlues »

Daj odmori malo leba ti, idi igraj fm kad je toliko dobar mojne smaras ovde
"Football is simple. But the hardest thing is to play football in a simple way." Johan Cruyff
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Problem sa realizacijom 1 na 1 svakako nije prisutan od FM 10, to je glupost. Svaki build, javni ili testerski, imao je neku grešku, jer je ME vrlo osetljiv i često se dešava da zbog jedne male promene nastane opšti haos. Kada bi popravili procenat realizacije, verovatno bi se drastično podigao broj golova po meču, a on trenutno iznosi oko 2.4-2.5 ako se ne varam, što je i realno, a preko te granice se ide u ekstremnim slučajevima kada na terenu imamo previše igrača sa A duty jer apsolutno ne učestvuju u defanzivi, već čuče u napadu i otuda brdo CCC i golova. To je SI priznao, prihvatio i rade na tome da to poprave u narednom peču. Ako već insistirate da postoji problem sa 1 na 1, otvorite temu na SI, dajte im .pkm utakmice, možda će tražiti i sejv, šta znam, pa neka vide. Krajnje je vreme da se prijave problemi, sada je već 30. januar, poslednji update će izaći za nekih mesec dana.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

TheBlues пише:Daj odmori malo leba ti, idi igraj fm kad je toliko dobar mojne smaras ovde
Ne razumem zašto se javljaš kada nisi ni pomenut, a ni ne doprinosiš diskusiji.

Ako ti se ne sviđa šta pišem, imaš "ignoriši" dugme, pa ga klikni. Nisam dužan tebi da se pravdam da li ću i koliko da pišem.


To na stranu, potpuno se slažem sa svime što je Gagi rekao u svom postu.
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

daniloviccc пише:
delboy пише:Samo molim one koji vide razliku postavljene odbrane da mi to pokazu bilo screenshot ili video utakmice.
Druze da definisemo problem, da li hoces da kazes da npr i kad stavis visoku odbrambenu liniju, oni na terenu nece to da izvedu ili nesto drugo?
Budi malo precizniji da bi mogli da ti pomognemo :)
Nema brate tu pomoci. Stavi na much more deeper i pogledaj gde stoji tvoja odbrana dok je tvoj napad, tj dok je neko desavamje kod protivnickog gola. Drugo, stavi opet isto ili drop deeper, i videces kako lopta prelece tvoje stopere i bekove. Ako je vec tako postavljeno, to nije moguce da se desi. Moze da se desi da igrac promasi glavom loptu, ali da preleti citavu odbranu.. To jednostavno nije moguce. Isto stvar vezana za taktiku. Stavio ti close down more ili much more, ja brate ne vidim nikakvu razliku. Jel znate sta u tom slucaju treba da se gleda? Treba da gledam trojicu kako istrcavaju na stopere, bekove.. Da ih pritiskaju svakog trenutka. To se ovde ne desava. Ili jos jedna stvar, ono preventive goalkeeper - da jure golmana kako bi ispucao loptu a ne bacio igracu. Nikada nisam video da je neko bar potrca ka golmanu..
Последње учитавање од delboy дана 30 Јан 2015, 21:26, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Kako gledaš utakmice? Na full match?
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

Extended.
Danijel_CH
Status: Није на вези

Порука од Danijel_CH »

parnivaljak пише:
Danijel_CH пише:Onog cuvenog korner baga, sa 10.3.0
Svaka tebi čast, ja ne znam šta bi SI i cela FM zajednica bez tebe. :argh:

Danijel_CH пише:Ti poredis cinjenice i misljenja, to ne ide.
Objasni mi zbog čega je to što ti kažeš činjenica, a to što ja kažem mišljenje?
Ti ne vidis razliku izmedju cinjenica i misljenja, ja ne znam vise dal si ti malouman ili se pravis.

Evo FM15 je nesto najbolje na svetu, igraj ga i ne seri vise svima molim te.


Od fm10 se vuce problem sa situacijama 1na1 i zato su se pravile taktike sa tri napadaca da bi se moglo postici vise od 1 gola po mecu.


E da, banujte me molim vas da vise ne citam idiotizam.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Za golmane to bi trebalo da pogledaš statistiku i da vidiš kakve je pasove njihvo golman odigrao. Koliko sam ja razumeo tu funckiju, tvoji igrači bi trebalo da spreče pas golmana ka defanzivcima. Što znači da bi trebalo da pritisnu protivničke bekove i(li) štopere. Pogledaj onda u statistici kako je njihvo golman odigravao pasove. Mada ni to ne bi bio potpuno tačan prikaz, jer ako ti igraš 4-4-2 drop deeper, ne možeš očekivati da ti krila i dva napdača pritisnu štopere i dva beka, jer kakav je to drop deeper kad oni stoje na 25m od protivničkog gola. Dalje, drop deeper nije isti kad imaš i kad nemaš dmc-a u postavci. Takodje, drop deeper nije isti ni kada su ti bekovi na wb-a ili cwb-a. Ali poziciju odbrane bi mogao da uporediš tako što pogledaš u preformace avg. position, ali obrati pažnju da ti taktika bude maksimalno uigrana. I onda čitav meč odigraš na push higher up, pa čitav meč sa drop much deeper i onda uporediš liniju odbrana na ta dva meča. Ali opet sve to zavisi i od protivnika, ako igraš protiv Barse, pa te oni sabiju, ne znam kakav puch higher up da staviš, to će ti izgledati kao drop deeper protiv neke slabije ekipe.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

delboy пише:Nema brate tu pomoci. Stavi na much more deeper i pogledaj gde stoji tvoja odbrana dok je tvoj napad, tj dok je neko desavamje kod protivnickog gola. Drugo, stavi opet isto ili drop deeper, i videces kako lopta prelece tvoje stopere i bekove. Ako je vec tako postavljeno, to nije moguce da se desi. Moze da se desi da igrac promasi glavom loptu, ali da preleti citavu odbranu.. To jednostavno nije moguce.
Kakve veze ima pozicija zadnje linija sa preletanjem lopte preko nje?

Kaži mi, molim te, na kom mentalitetu ti uopšte igraš?


delboy пише:Stavio ti close down more ili much more, ja brate ne vidim nikakvu razliku. Jel znate sta u tom slucaju treba da se gleda? Treba da gledam trojicu kako istrcavaju na stopere, bekove.. Da ih pritiskaju svakog trenutka. To se ovde ne desava. Ili jos jedna stvar, ono preventive goalkeeper - da jure golmana kako bi ispucao loptu a ne bacio igracu. Nikada nisam video da je neko bar potrca ka golmanu..
Nije tačno da su close down more i close down much more isto, ali je dobro poznato i hiljadu puta se o tome pričalo, što prethodnih godina, što na prethodnim stranama, da presing na FM-u nije odrađen dobro.

Jednostavno, nemoj da u skorije vreme očekuješ presing u stilu Borusije ili Barselone.

Zele je dobro rekao kako funkcioniše to što se golmana tiče.

Danijel_CH пише:Ti ne vidis razliku izmedju cinjenica i misljenja,
!?!

Danijel_CH пише: ja ne znam vise dal si ti malouman ili se pravis.

Evo FM15 je nesto najbolje na svetu, igraj ga i ne seri vise svima molim te.
Molim te, suzdrži se od vređanja i ovakvih reči.

Danijel_CH пише:Od fm10 se vuce problem sa situacijama 1na1 i zato su se pravile taktike sa tri napadaca da bi se moglo postici vise od 1 gola po mecu.
Ovo veze nema sa mozgom.
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

Prijatelju, dzabe ti to meni pises. Za golmana jos nekako moze i da prodje. Ne gledam full mec i ajde da kazemo da tih par puta on doda svojim igracima, mada ni to nije to kako bi trebalo da bude. Poenta kod odbrane je da ne moze da se desava da moju odbranu preleti lopta tek onako, a da oni stoje drop deeper ili much. Jednostavno ne moze! Pogotovo kada imam 2 DMC-a. Da ovaj posalje dugu loptu i da ona padne ispred odbrane pa da njihov igrac uzme lagano, to bi jos bilo razumljivije, ali da ih prelece, ponavljam, nije moguce.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Hajde okači skrinšot taktike?
Корисников грб
TheBlues
Manager
Поруке: 2419
Придружен: 21 Сеп 2011, 12:07
Formacija: 4-3-3
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од TheBlues »

parnivaljak пише:
TheBlues пише:Daj odmori malo leba ti, idi igraj fm kad je toliko dobar mojne smaras ovde
Ne razumem zašto se javljaš kada nisi ni pomenut, a ni ne doprinosiš diskusiji.

Ako ti se ne sviđa šta pišem, imaš "ignoriši" dugme, pa ga klikni. Nisam dužan tebi da se pravdam da li ću i koliko da pišem.


To na stranu, potpuno se slažem sa svime što je Gagi rekao u svom postu.
Zato sto mi se baca pegla od tvojih postova, a dzabe ignore kad te neko non stop citira.
"Football is simple. But the hardest thing is to play football in a simple way." Johan Cruyff
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Оде и ова тема на блок :ole:
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Opasno iritira što AI ne reaguje posle crvenog kartona.
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

U kom smislu ne reaguje?
И душа и тело, све је црно бело...
daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од daniloviccc »

delboy пише:Prijatelju, dzabe ti to meni pises. Za golmana jos nekako moze i da prodje. Ne gledam full mec i ajde da kazemo da tih par puta on doda svojim igracima, mada ni to nije to kako bi trebalo da bude. Poenta kod odbrane je da ne moze da se desava da moju odbranu preleti lopta tek onako, a da oni stoje drop deeper ili much. Jednostavno ne moze! Pogotovo kada imam 2 DMC-a. Da ovaj posalje dugu loptu i da ona padne ispred odbrane pa da njihov igrac uzme lagano, to bi jos bilo razumljivije, ali da ih prelece, ponavljam, nije moguce.

Bajo, idi u delu gde su taktike i skini Glory mislim da se zove ili tako nesto, mogu da ti kazem da je jedna od boljih koju sam video, naravno posle jedne koju sam ja pravio :-),odigraj par utakmica sa tom taktikom i dodaj jos ,,push higer up,, u instrukcijama, pa da vidimo da li ce biti bolje, naravno sacekaj sa se igraci uigraju, ali garantujem rezultat.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

markohn22 пише:U kom smislu ne reaguje?
ostane prazno mesto, ne reaguju odmah

ako igraju 4-3-3 i špic dobije crveni, ostave krila, napred nema nikoga

tek posle brda promene nešto, i to možda
Последње учитавање од Gagi дана 31 Јан 2015, 13:55, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

To nije bag "komp ne menja ništa" nego je to bag komp igra bez špica kad dobije crveni, prijavljen je u delu foruma za betu i trebalo bi da bude ispravljen u sledećem fiksu.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Desi se i da igraju 4-3-2 (bez ML) kada isti dobije crveni. Mislim da su već sredili na beti.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2015”