Football Manager 2015 - Diskusija

Sve o FM15
Корисников грб
Juvenino86
Manager
Поруке: 1148
Придружен: 20 Нов 2012, 16:53
Место: Srbija
Klub koji vodite: Kyoto Sanga
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Juvenino86 »

@parnivaljak
Ma vadi se kolko oćeš, ušo si u mašinu i bićeš PRCAN literarno(u pisanoj formi). Gahahhahaha. :xD:
Um caruje, snaga za svaki slučaj!
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Što se mene tiče, o sebi si sve rekao, druže.
daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од daniloviccc »

Sve cu da ti obrazlozim jer sam sto se tice FMa kompetentniji od tebe.Sto se tice ovog prvog, hocu da kazem da ukoliko se ogroman broj ljudi zali na neke nerealne rezultate, i ukoliko to stoji na zvanicnom sajtu cak, da se ti ne pravis pametan i da aludiras na to da smo svi mi postavljali lose taktike ili sta vec, hocu da kazem da za sve imas svoj komentar, cak i za ono sta je ocigledno ti imas kontrakomentar, koji je potpuno nepotreban.Sto se tice ,,atomske fizike,, navodis primer da komp nema sposobnost da razmilja kao covek, pa da je zbog toga igra laka, a to se moze reci za 95 posto drugih igrica za koje se ne moze reci da su lake zbog toga.U sustini mnogo se pravis pametan i sto je najgore oko perifernih stvari, voleo bi da napises nesto korisno u vezi same igre, neki takticki deo, neku tvoju taktiku, sejv, da vidimo nesto pametno od tebe, posto vidim da si veoma zagrizen za FM izmedju ostalog kao i svi mi koji dajemo komentare ovde.
daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од daniloviccc »

A sto se TICE TOGA ZASTO JE fm 12 bolji u pogledu ME, postoji mnooogo toga, ihoho, ali u najkracim crtama,bagovi koji ne postoje u FM12: posle precke, stative u fm 15 golman stoji i ne mrda, mnogoooo golova na odbitak u FM 15, Preveliki broj nerealnih rezultata u FM 15 tipa 7 4, 6 4... a i generalno sama igra je realnije uradjena u FM12.
Корисников грб
Juvenino86
Manager
Поруке: 1148
Придружен: 20 Нов 2012, 16:53
Место: Srbija
Klub koji vodite: Kyoto Sanga
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Juvenino86 »

Facepalm, daniloviću, ispao si iz autobusa... hmm, prosto mi dođe da se prebacim i zajebavam one koji me ne razumeju. .. ali to nije zanimljivo, deder valjak, objasni detetu šta je server.
Um caruje, snaga za svaki slučaj!
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

daniloviccc пише:Sve cu da ti obrazlozim jer sam sto se tice FMa kompetentniji od tebe.Sto se tice ovog prvog, hocu da kazem da ukoliko se ogroman broj ljudi zali na neke nerealne rezultate, i ukoliko to stoji na zvanicnom sajtu cak, da se ti ne pravis pametan i da aludiras na to da smo svi mi postavljali lose taktike ili sta vec
Molim te da mi linkuješ temu sa zvaničnog sajta, da bismo znali o čemu pričamo.

Ako misliš na ovu temu,

Код: Изаберите све

http://community.sigames.com/showthread.php/412783-Reviewed-High-Scores

neko od momaka iz SI-a je upravo za meč koji je okačio Gagi (nadam se da nisam pogrešio, i da je bio Gagi) iskomentarisao kako je taktika bila previše ofanzivna, što je doprinelo prevelikom broju golova. Naglašavam, doprinelo, jer je momak priznao da je broj postignutih golova svakako nerealan.

Pošto si ti tako kompetentan za FM, što se ne uloguješ tamo, pa objasniš tom momku iz SI kako svi vi zapravo postavljate odlične taktike, i kako to nema nikakve veze?

Ponoviću poentu moje priče na temu previše golova u meču, pošto vidim da je nisi shvatio: Definitivno postoji problem u FMu koji se manifestuje prevelikim brojem golova u nekim utakmicama. Međutim, taj problem je daleko izraženiji prilikom korišćenja izuzetno agresivnih i ofanzivnih taktika, nego pri korišćenju balansiranih taktičkih pristupa.

daniloviccc пише:hocu da kazem da za sve imas svoj komentar, cak i za ono sta je ocigledno ti imas kontrakomentar, koji je potpuno nepotreban.
Navedi mi, molim te, bar jedan primer mog kontrakomentara za nešto što je očigledno.

daniloviccc пише:Sto se tice ,,atomske fizike,, navodis primer da komp nema sposobnost da razmilja kao covek, pa da je zbog toga igra laka, a to se moze reci za 95 posto drugih igrica za koje se ne moze reci da su lake zbog toga.
Ne vidim kakve ovo veze ima sa atomskom fizikom? Da nisi pobrkao neke lončiće?

To što sam rekao vezano za težinu igre ne važi za sve igre, jer u nekim igrama su neophodni refleksi, koncentracija, brzo razmišljanje, itd.

Za igre koje su sličnog tipa važi isto - kada naučiš kako se AI ponaša, možeš to do besvesti da eksploatišeš.

daniloviccc пише:U sustini mnogo se pravis pametan i sto je najgore oko perifernih stvari, voleo bi da napises nesto korisno u vezi same igre, neki takticki deo, neku tvoju taktiku, sejv, da vidimo nesto pametno od tebe, posto vidim da si veoma zagrizen za FM izmedju ostalog kao i svi mi koji dajemo komentare ovde.
Ne znam šta bih mogao da napišem vezano za igru, a da već nije napisano na internetu. Jel imaš možda neki predlog?

Sejv ne mogu da radim, jer nemam FM 15, a ne verujem ni da ću ga kupiti kako sada stvari stoje, jer nemam nameru da ove godine igram neke dugoročne sejvove, i dovoljno mi je ovo malo što se zezam sa ortakom. A i ne razumem šta bi želeo da napišem u vezi sejva?

Taktiku nema svrhe kačiti, jer svaki tim je drugačiji i ne postoji jedna taktika koja uvek radi, osim ako ne koristi eksploite.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

:yesko: Ja sam matorko tamo.
daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од daniloviccc »

Juventino, sta hoces bre ti, jel sa tobom pricam, ko te zvao, ajde dovidjenja?A sto se tice ovoga da sam ja dete, ti si vidim veoma ozbiljan covek, udario si u 30 jos malo, a ovde me prozivas iz cista mira...
daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од daniloviccc »

Parni valjak, shvatio sam da sa tobom ne vredi dalje polemisati jer ti u stvari i ne igras FM 2015, a i pored toga si za nepunih mesec dana ostavio preko 200 komentara, sto dovoljno govori i potvrdjuje sve ono sto sam izneo u predhodnim komentarima.Dobar si lik, veliki pozdrav ;)
Danijel_CH
Status: Није на вези

Порука од Danijel_CH »

daniloviccc пише:Druze sto se tice 1 na 1 sansi, one su bile i ostale problem FMa, mada su dosta realnije sada, u odnosu na recimo serijale FM2006,7,8..
Nisam primetio da su bile problem, ne znam na osnovu čega to tvrdiš.


Ovde mozemo zavrsiti svaku diskusiju, vidi se da lik je*e sve u mozak i da je mucki provokator.
Последње учитавање од Danijel_CH дана 29 Јан 2015, 23:13, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

daniloviccc пише:Parni valjak, shvatio sam da sa tobom ne vredi dalje polemisati jer ti u stvari i ne igras FM 2015, a i pored toga si za nepunih mesec dana ostavio preko 200 komentara, sto dovoljno govori i potvrdjuje sve ono sto sam izneo u predhodnim komentarima.Dobar si lik, veliki pozdrav ;)
Ne znam na osnovu čega si to zaključio, pošto to uopšte nije tačno. Naravno da ne vredi polemisati sada kada se pokazalo da ne znaš o čemu pričaš.

Danijel_CH пише:Ovde mozemo zavrsiti svaku diskusiju, vidi se da lik je*e sve u mozak i da je mucki provokator.
Isto važi i za tebe. Ovde ćemo završiti diskusiju zato što ti ne možeš da navedeš ni jedan dokaz da su 1 na 1 šanse stalan problem u FM-u. A kada nemaš kuda, onda ide napad na mene. Znači ja sam provokator kada kažem da problema nema (osim *možda* u nekoj od reviziji endžina u nekom nastavku), a ti nisi provokator kada tvrdiš da ima?
daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од daniloviccc »

U pravu si druze, klasican provokator, ali najsmesnije je, da on koji i ne igra FM 2015 za 20 dana ostavio 240 komentara, sto je mnogo mnogo je..
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

daniloviccc пише: Preveliki broj nerealnih rezultata u FM 15 tipa 7 4, 6 4... a i generalno sama igra je realnije uradjena u FM12.
Ne mogu sad da pronadjem sve te teme, ipak je prošlo previše vremena. Ali evo bar jedan post o fm12.

Код: Изаберите све

https://serbian-fm.net/postlink/97125.htm#97125
evo i jedne teme o porazima i pobedama

Код: Изаберите све

https://serbian-fm.net/fm-2012-najgori-do-sada-evo-i-zasto-vt5061.htm
I o promašajima 1na1

Код: Изаберите све

https://serbian-fm.net/postlink/100675.htm#100675

Код: Изаберите све

https://serbian-fm.net/postlink/100880.htm#100880
i naredna 2-3

Код: Изаберите све

https://serbian-fm.net/postlink/106933.htm#106933
A i generalno o fm-u i ME-u.

Код: Изаберите све

https://serbian-fm.net/postlink/102474.htm#102474

Код: Изаберите све

https://serbian-fm.net/postlink/105258.htm#105258

Код: Изаберите све

https://serbian-fm.net/postlink/105409.htm#105409

Mrzi me dalje da gledam. Poenta, svakome je neki fm drag, evo meni je lično fm2005 omiljeni, ne znam zašto, ali baš je bio dobar, a i imao sam tu kul sejvove. Kontam da si se na fm12 useravao protivnicima u život, pa ti je bio dobar, ali veruj mi da taj fm bio jedan od najubagovanijih.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

daniloviccc пише:U pravu si druze, klasican provokator, ali najsmesnije je, da on koji i ne igra FM 2015 za 20 dana ostavio 240 komentara, sto je mnogo mnogo je..
Ponovo te pitam, odakle ti ideja da ne igram FM?

zele пише:...
Realno, objasnio si. Svake godine ista priča.

zele пише:Mrzi me dalje da gledam. Poenta, svakome je neki fm drag, evo meni je lično fm2005 omiljeni, ne znam zašto, ali baš je bio dobar, a i imao sam tu kul sejvove. Kontam da si se na fm12 useravao protivnicima u život, pa ti je bio dobar, ali veruj mi da taj fm bio jedan od najubagovanijih.
E to je već druga stvar! Potpuno je legitimno reći "meni je fm2005" omiljeni, zato što je to stvar tvog subjektivnog doživljaja tokom igranja određenog nastavka, kao što si uostalom i sam naglasio.

Meni je najveće uživanje bilo vreme tokom koga sam igrao FM 10, ali ne mogu na osnovu toga da tvrdim da je FM 10.3 endžin najbolji. :)

Ja ne razumem zbog čega neki ljudi ovde ne mogu ovako očigledne stvari da utuve u glavu.
Последње учитавање од parnivaljak дана 29 Јан 2015, 23:31, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

Samo molim one koji vide razliku postavljene odbrane da mi to pokazu bilo screenshot ili video utakmice.
daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од daniloviccc »

HAHAHAHAH, pa malopre si rekao da ti je FM 2015 najbolji, sad kazes da ti je FM10 najbolji, izmedju toga si reko da FM15 nemas i da ne planiras da ga igras nego da ti je drug ostavio komp zbog ispita.
Sve u svemu kljucni trenutak je napravio taj drug kad ti uvalio lap top u ruke, bacio nas na debele muke, nadam se da je barem polozio te ispite, da nije ovolika muka dzabe !!! :D
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

delboy пише:Samo molim one koji vide razliku postavljene odbrane da mi to pokazu bilo screenshot ili video utakmice.
Okači ti nama skrinšot da nam pokažeš da ne radi.

Ja uopšte ne mogu ni da shvatim kako možeš da tvrdiš tako nešto!? Šta je po tebi problem? Slajder ne radi!?

daniloviccc пише:HAHAHAHAH, pa malopre si rekao da ti je FM 2015 najbolji, sad kazes da ti je FM10 najbolji, izmedju toga si reko da FM15 nemas i da ne planiras da ga igras nego da ti je drug ostavio komp zbog ispita.
Sve u svemu kljucni trenutak je napravio taj drug kad ti uvalio lap top u ruke, bacio nas na debele muke, nadam se da je barem polozio te ispite, da nije ovolika muka dzabe !!! :D
Čoveče, jel ti ne znaš da čitaš, ili šta?

Rekao sam:
Meni je najveće uživanje bilo vreme tokom koga sam igrao FM 10, ali ne mogu na osnovu toga da tvrdim da je FM 10.3 endžin najbolji.
Gde si ti tu zaključio da je meni FM 10 najbolji, ja stvarno ne znam. :argh:
daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од daniloviccc »

u trenutku kad sam rekao da ne vredi s tobom raspravljati dalje, ja sam poceo da se zezam sto se moze videti iz zadnjeg komentara, ja znam da citam ali ti ocigledno ne znas da se zezas jer jedino uzivanje vidis u provociranju, ali decko te je provalio :D
daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од daniloviccc »

delboy пише:Samo molim one koji vide razliku postavljene odbrane da mi to pokazu bilo screenshot ili video utakmice.
Druze da definisemo problem, da li hoces da kazes da npr i kad stavis visoku odbrambenu liniju, oni na terenu nece to da izvedu ili nesto drugo?
Budi malo precizniji da bi mogli da ti pomognemo :)
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

daniloviccc пише:u trenutku kad sam rekao da ne vredi s tobom raspravljati dalje, ja sam poceo da se zezam sto se moze videti iz zadnjeg komentara, ja znam da citam ali ti ocigledno ne znas da se zezas jer jedino uzivanje vidis u provociranju, ali decko te je provalio :D
Aha, ti si počeo da se zezaš, dakle da spemuješ temu? Ili da provociraš? Znači ti mene optužuješ za nešto što sam radiš?

Ne može to tako batice. Poražen si argumentima, zato što si uzeo da tvrdiš neke stvari koje jednostavno nisu tačne. Ja neću da insistiram na tome da sam bio u pravu, jer nisam počeo diskusiju zbog toga, ali poštedi nas onda vađenja u stilu "zezao sam se". Ili iznesi nekakvu konkretnu argumentaciju za to što si tvrdio, pošto si kompetentniji od mene po pitanju FM-a.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2015”