Athletic Club Bilbao FC - The Basque Power

Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Athletic Club Bilbao FC - The Basque Power

Порука од Orthodox »

Athletic Club Bilbao FC - The Basque Power
Слика
FK Atletik Bilbao (Athletic Club Bilbao) je španski fudbalski klub iz grada Bilbaa u pokrajini Baskiji, koji se takmiči u Prvoj ligi Španije (Primera División).

Fudbal je u Baskiju došao posredstvom engleskih trgovaca. Novi sport je polako uzimao maha i počeo potiskivati tradicionalne sportove toga podneblja. Tako nastaju i prvi klubovi FK Bilbao osnovan od strane engleskih rudara i lučkih radnika i Atletik klub, osnovan od strane baskijskih studenata koji su se vratili sa studija u Engleskoj. Ova se dva kluba spajaju 1902. godine u jedan pod nazivom Club Vizcaya a 1903. nastaje Athletic Club de Bilbao.

Posle osnivanja klupske boje su bile plavo-bele pruge, no 1910. prihvata za službene klupske boje crveno-bele vertikalne pruge koje su i danas zaštitni znak ovog kluba. Čini se da je razlog za odabir ovih boja bila činjenica što su lučki radnici iz Sanderlenda donieli vlastite dresove iz svog grada kao poklon domaćinima, a ti su dresovi bili crveno-beli. No, postoji i druga verzija da se promena dogodila iz vrlo praktičnog razloga, a taj je da je u to vreme cena crvene tkanine bila znatno niža od plave. Od samih početaka klub počinje ostvarivati zapaženije rezultate.

Klub nikada nije ispao iz španske Prve lige od njenog osnivanja 1929. godine i time je uz bok velikanima kao što su Real Madrid ili Barselona. Klub je jedan od najtrofejnijih u Španiji: osam puta je bio prvak Španije, a 24 puta pobednik Kupa Kralja (Copa del Rey). Osvojili su još i Superkup 1985. godine te igrali finale UEFA kupa 1977. godine.

Nadimci kluba su Rojiblancos ili Zurigorri po klupskoj boji, crveno-belim prugama i Los Leones (lavovi) po mestu gde se nalazi stadion kluba, a koji je smešten uz crkvu San Mamés, sveca koga su bacili lavovima koji su ga odbili pojesti.

Od samog početka klub je vođen krilaticom Con cantera y afición, no hace falta importación tj. S domaćim igračima i navijačima nema potrebe za strancima. Tako cantera postaje službeni stav vođstva kluba iz Bilbaa, ali i ostalih baskijskih klubova tog doba kao što su Alaves, Real union, Arenas Club de Getxo i FK Real Soijedad. Tih pet timova bili su među deset osnivača španske prve lige. Do danas je jedino Athletik ostao veran ovom stavu tako da u klubu mogu igrati samo igrači rođeni u Baskiji ili oni čiji su bliski preci baskijskoga porekla. Ipak su to pravilo ponešto ublažili u osamdesetim godinama 20. veka kada je dopušteno da u klubu igraju igrači koji su fudbalski odrastali u Baskiji.

Pod Frankom klub je morao menjati ime u Atletiko Bilbao budući je general Franko odredio kako se ne smeju koristiti strane reči u imenima klubova i organizacija.

U poslednjih dvadeset godina klub ne uspeva ostvariti neke značajnije rezultate, najviše zbog ustrajnosti u provođenju cantere. Nekoliko puta je klub uspevao izboriti nastup u evropskim kupovima, a 1998. godine pod vođstvom Luisa Fernandeza osvojili su drugo mesto u prvenstvu, izborivši pravo da učestvuju u Ligi šampiona. Ipak, u posljednjih nekoliko godina klub tavori u sredini ili pri dnu tabele. Protekle dve sezone klub se grčevito bori za opstanak. Uprkos svemu, prema istraživanjima uglednih novina El Mundo 78% navijača ovoga kluba bi rađr videlo svoj klub u drugoj ligi nego da se odrekne stava da u klubu igraju isključivo baskijski igrači. Tako ovaj klub ostaje jedan od retkih klubova koji se protive pravilima modernog fudbala i pokušavaju kroz razvoj mladih domaćih igrača ostaviti traga u današnjem fudbalu. Mnogi ovakvu politiku nazivaju rasističkom i ksenofobičnom, no oni koji brane ovaj stav naglašavaju kako je njima važnije da igrači na prvom mestu imaju ljubav prema klubu i da razumeju što klub znači navijačima, a što nije slučaj s mnogim strancima koji dolaze u klubove španske lige.
Слика
Izazov koji postavlja Serbian FM je sledeći:

•Imate sedam (7) sezona da sa ovim klubom osvojite Titulu prvaka Španije i prekinete dominaciju Reala I Barselone!Poseban žar i težinu izazova ali na ponos i ime svih onihi koji maštaju o tom trenutku kada će Baskijci dominirati Španskim fudbalom sa unikatnom ekipom sastavljenom od samo Bakijaca što je obaveza prihvatanja ovog izazova!




Ukoliko ste kadri da prihvatite ovaj izazov,očekujemo vas u ovoj temi sa izveštajima,reportažama i komentarima.Ukoliko neko ispuni zadatak koji se očekuje,dovoljnoj e samo da pošalje ''save'' fajl nekom od administratora foruma na uvid,a svi koji učestvuju mogu diskutovati u ovoj temi i isključivo o ovom izazovu.

Nema ograničenja u broju učesnika u izazovu...prvi koji ispuni zadatak poneće titulu na forumu :winner:

POSTANITE PONOS BASKIJE!

Vaš Serbian FM™
Последње учитавање од Orthodox дана 03 Дец 2010, 00:13, учитано 3 пута укупно.
Корисников грб
FilipBg
Youth Team Coach
Поруке: 122
Придружен: 26 Окт 2010, 22:02
Место: Bg
Status: Није на вези

Порука од FilipBg »

krecem ovo pa dokle stignem dok ne krene derbi :poz:
Корисников грб
DjoleS1998
Youth Team Coach
Поруке: 197
Придружен: 23 Нов 2010, 22:04
Место: Jupiter
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од DjoleS1998 »

Ja sam kretao i kada hocu da dovedem nekog igraca poise Atlethic is not able to sing non basque players i tada sam prestao da igram
Корисников грб
E!!!
Manager
Поруке: 2244
Придружен: 25 Окт 2010, 11:14
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од E!!! »

DjoleS1998 пише:Ja sam kretao i kada hocu da dovedem nekog igraca poise Atlethic is not able to sing non basque players i tada sam prestao da igram
Pa pise ti u prvom postu oni smeju da dovode samo baskijce :yesko:
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

to si i sam valjda trebao znati koja je politika kluba :D
Корисников грб
FilipBg
Youth Team Coach
Поруке: 122
Придружен: 26 Окт 2010, 22:02
Место: Bg
Status: Није на вези

Порука од FilipBg »

A jes zajebano...Ako neko zna nekog dobrog igraca da preopruci nek napise ovde...

Inace, mogu se dovoditi igraci od 16 god. spanske nacionalnosti, tako da kad naidju dobri regeni mnogo je lakse :D
Корисников грб
samson
SFM Hall Of Fame
Поруке: 7745
Придружен: 05 Нов 2010, 23:41
Место: Podgorica
Status: Није на вези

Порука од samson »

jako tesko...bas tesko za ostvariti.. ne toliko zbog baskijaca...koliko zbog reala i barce..
What we do in life echoes in eternity!!
*****************************
Šarm Beograda i huk sa Marakane
Корисников грб
Pajser
Manager
Поруке: 2258
Придружен: 14 Нов 2010, 19:02
Место: Vranje
Status: Није на вези

Порука од Pajser »

Ima 1 nacin evo sad bas pokusavam. Pa u prve 4 sezone ne dovodis ama bas nikog i drzis sredinu tabele. Meni je u sred prve sezone budzet povecan na 14 miliona. Stedis budzet 4 sezone i onda pokupujes najbolje baskijce i imas 3 sezone da sa njima nesto napravis. Jedna od mogucih opcija :)
Potpis
Корисников грб
samson
SFM Hall Of Fame
Поруке: 7745
Придружен: 05 Нов 2010, 23:41
Место: Podgorica
Status: Није на вези

Порука од samson »

Znam...ali najbolji basqiac ti je Alonsto...i Arteta...od toga bolje nema.. :) Igram ja ovo...i imam dopadljivu igu...ali daleko je to od titule.. Cesar Aspilicueta..desni bek...ko igra sa njima..neka ga dovede po svaku cijenu... U OM je..

Inace..negdje sam na sredini tabele...8zapravo...(prva sezona u pitanju)
What we do in life echoes in eternity!!
*****************************
Šarm Beograda i huk sa Marakane
Корисников грб
Pajser
Manager
Поруке: 2258
Придружен: 14 Нов 2010, 19:02
Место: Vranje
Status: Није на вези

Порука од Pajser »

Hehe evo i ja sam trenutno 8. u 1. sezoni. Pa dobro imas i Andera koji ima odlicne ocene za kreativnost i tehniku i jos neke dobre igrace. A ako uspes da dovedes Artetu mozes da se boris prvo za evropu pa kasnije i za titulu kad dodje vreme za to :D
Potpis
Корисников грб
FilipBg
Youth Team Coach
Поруке: 122
Придружен: 26 Окт 2010, 22:02
Место: Bg
Status: Није на вези

Порука од FilipBg »

Na pocetku ima dosta igraca za prodati...Ja sam na pocetku od prodaje zaradio 10 min...
U Saragosi ima dosta pobrih baskijaca, al meni je samo Ander hteo da dodje...Pored njega doveo sam jos samo jednog regene i nekog klinca iza valensije na free...
Корисников грб
samson
SFM Hall Of Fame
Поруке: 7745
Придружен: 05 Нов 2010, 23:41
Место: Podgorica
Status: Није на вези

Порука од samson »

aaaa...upravo mi se lorente povrijedio na 5 mjeseci... :slap:

evo transferi... Sa napomenom da Azspilicueta nece da dodje na pocetku...ali sam imao te srece da bude nesrecan u klubu(to ja stalno pratim i pokusavam izazvati komentarima u vezi sa njim)..

Golman Ruffier mi je sledeca meta...ali ga Monaco ne da... :nasty:

Слика
What we do in life echoes in eternity!!
*****************************
Šarm Beograda i huk sa Marakane
Корисников грб
Pajser
Manager
Поруке: 2258
Придружен: 14 Нов 2010, 19:02
Место: Vranje
Status: Није на вези

Порука од Pajser »

Uff LLorente je kljucni igrac :S . Ja cu sad pre 2. da dovedem Andera a ostale pare cuvam za kasnije :D
Potpis
Корисников грб
samson
SFM Hall Of Fame
Поруке: 7745
Придружен: 05 Нов 2010, 23:41
Место: Podgorica
Status: Није на вези

Порука од samson »

Slomljena noga...:( :slap: A taman se raspucao..i navikao na formaciju..

Слика
Последње учитавање од samson дана 14 Дец 2010, 17:19, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
FilipBg
Youth Team Coach
Поруке: 122
Придружен: 26 Окт 2010, 22:02
Место: Bg
Status: Није на вези

Порука од FilipBg »

joooj ja andera platio 12M :slap: :zelenko: doduse pola su klauzule al opet...Sad vidim da sam mogo da ustedim koji milion :zelenko:
Корисников грб
Pajser
Manager
Поруке: 2258
Придружен: 14 Нов 2010, 19:02
Место: Vranje
Status: Није на вези

Порука од Pajser »

Ja sam ga upravo doveo za 3.8m :D . Da ustedis "koji milion" :D ? Valjda koju desetinu miliona :D
Potpis
vule82
First Team Coach
Поруке: 296
Придружен: 24 Окт 2010, 21:59
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од vule82 »

Ovo je definitivno jedan od najzanimljivijih izazova, tako da ga krenuh i ja igrati...Iskreno koji sam ludak poceo sam 5, ostvarih sa Sampom, sa Santosom je zeznuto, kao i sa Chivasom, tako da rekoh ajde da se okusam i u ovome.
Nikog ne dovedoh, ali nikoga nisam ni prodao.Bice veselo s obzirom da Baska nema puno, a i nema se kesa za Alonsa(koji ne bi ni dosao) ili Artetu,ali za 7 sezona, mada mislim da ce trebati manje, videcemo. Ander mi je nekako bacanje kesa, mozda kasnije ako bude nezadovoljan. Za sada tri kola, dve pobede (Atletiko i Herkules, poraz od Sportinga), realno ocekujem malo vise od predvidjenog desetog mesta :)
vule82
First Team Coach
Поруке: 296
Придружен: 24 Окт 2010, 21:59
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од vule82 »

Ljorente je TATA!!! Samo da se ne povredi i bice :winner:
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

To je izazov :lol:
vule82
First Team Coach
Поруке: 296
Придружен: 24 Окт 2010, 21:59
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од vule82 »

Jbg prejaki su Barsa i Real, ali ceracemo se mi u narednim :nasty: Za prvu sezonu dosta :fanman:

Game Status
Слика
Tabela
Слика
Cica
Слика
Najbolje Deriste
Слика
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM 11”