Sve o Football Manager 2024

Корисников грб
Duke
Youth Team Coach
Поруке: 181
Придружен: 13 Јан 2016, 14:49
Место: Kragujevac, Srbija
Klub koji vodite: Crvena zvezda
Formacija: 4-2-3-1
Steam: http://steamcommunit
Has thanked: 16 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2024

Порука од Duke »

Dap, takodje ima i zalba da u ligi nema VAR :noway:
Calm, concentrate
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 883
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 131 time
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2024

Порука од dark warrior™ »

Duke пише: 23 Окт 2023, 13:36 Dap, takodje ima i zalba da u ligi nema VAR :noway:
Nisam to ni primetio da ti kazem iskreno ali ovo sa strancima ako ne srede bice problem oko transferima i vise za zvezde nego za partizana
Корисников грб
Duke
Youth Team Coach
Поруке: 181
Придружен: 13 Јан 2016, 14:49
Место: Kragujevac, Srbija
Klub koji vodite: Crvena zvezda
Formacija: 4-2-3-1
Steam: http://steamcommunit
Has thanked: 16 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2024

Порука од Duke »

Morace to da srede, bilo bi neozbiljno da ne srede...A i dobar sam sa pr0-om, a i sam bih znao to da promenim, cim izadje full, tj editor.
Calm, concentrate
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 883
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 131 time
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2024

Порука од dark warrior™ »

Duke пише: 23 Окт 2023, 20:47 Morace to da srede, bilo bi neozbiljno da ne srede...A i dobar sam sa pr0-om, a i sam bih znao to da promenim, cim izadje full, tj editor.
Videcemo na 6ok novembar sta ce sve da poprave i da se nadamo da ce da malo porade na nasu ligu i srede te greske
Корисников грб
Jord4nnnn
First Team Coach
Поруке: 269
Придружен: 13 Окт 2011, 18:15
Место: Beograd
Klub koji vodite: Partizan
Formacija: 4-2-3-1 DM
Has thanked: 34 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2024

Порука од Jord4nnnn »

Popraviće sigurno sa full izlaskom igre... Pre par sezona, čini mi se kada je uvedeno pravilo oko bonusa, takođe u beti nije bilo dobro, ali su popravili kada je izašla full verzija igre

Mene malo buni što su oni navodno ubacili pravilo oko EU igrača i testirali ga, a ispostavilo se da ne funkcioniše u igri.

Слика
Корисников грб
Duke
Youth Team Coach
Поруке: 181
Придружен: 13 Јан 2016, 14:49
Место: Kragujevac, Srbija
Klub koji vodite: Crvena zvezda
Formacija: 4-2-3-1
Steam: http://steamcommunit
Has thanked: 16 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2024

Порука од Duke »

Ja sam ovo shvatio kao da je tad u tom trenutku to bilo testirano, a ne pre pustanja bete.
Calm, concentrate
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 883
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 131 time
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2024

Порука од dark warrior™ »

Jord4nnnn пише: 24 Окт 2023, 13:16 Popraviće sigurno sa full izlaskom igre... Pre par sezona, čini mi se kada je uvedeno pravilo oko bonusa, takođe u beti nije bilo dobro, ali su popravili kada je izašla full verzija igre

Mene malo buni što su oni navodno ubacili pravilo oko EU igrača i testirali ga, a ispostavilo se da ne funkcioniše u igri.

Слика
Cekacemo ondak na full verziju da se vidi dal ce da srede
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2024

Порука од Baja »

Poštovani članovi.

Ovog leta sam,nakon skoro deceniju na mestu prvog pomoćnika Dušana,a usled njegovih privatnih obaveza preuzeo dužnost HR-a za Srbiju.Dosadašnji fokus mi je bio na srpskim,zonskim,i nižim ligama,mlađim kategorijama,transferima.Dušan ostaje deo tima,samo sa fokusom na Prvu ligu Srbije.

Uz dužno poštovanje svih i svačijeg mišljenja,sa ovog sajta sam odavno "otišao" zbog odnosa mnogih članova foruma prema research timu nakon izlaska svakog novog izdanja.Nisam ni imao nameru da se oglašavam,niti da pokrećem temu.Dao sam predlog nekolicini dugogodišnjih članova foruma,koji su i godinama deo research-a,da ako žele vode na forumu temu research-a,međutim ni niko od njih to nije želeo.Meni je jasno i zašto,ali to nije tema.

Mi smo i ove godine kao i svih ostalih pokušali da što realnije prikažemo naš fudbal.Bilo dobro ili loše.Imali smo gomilu poteškoća na koje nismo mi uticali,već kompletan sistem,unutar SI.To i nije nešto što bi Vas interesovalo,a nama,konkretno meni bi izgledalo kao alibi.

Tri glavna problema koje pominjete.Što se tiče VAR-a i EU pasoša,i jedna i druga stvar su sa strane researcha rešena,urađena i uredno stoje u sistemu još od letos.To su stvari koje rešavaju koderi,ljudi koji se samo time bave,ne samo za nas,već kompletnu igru.Ništa od toga nije greška,propust ili bilo šta slično sa naše strane,mi smo svoj deo uradili.Ono što sada radimo je da pokušamo da apelujemo da se što pre reši,tačnije do izlaska igre.Rečeno mi je da se radi na tome,i najverovatnije će biti rešeno.


I za Zvezdu i filijale.Iz nekoliko izvora iz kluba mi je rečeno ono što i sam znam,da ni Grafičar ni OFK Beograd nisu filijale,bar ne u smislu kako je uređeno u Partizanu sa Teleoptikom,ili TSCom i Bajšom.Lični moj stav,ali i mnogih bolje upoznatih u situaciju našeg fudbala je da su one Terzićeve filijale,ali Terzić nije FK Crvena zvezda.Zato se ove godine toliko guralo pravilo o dvojnim registracijama.Da je Grafičar B tim,ne bi bilo potrebe za tu inicijativu.Takođe,dozvoljen je neograničen broj pozajmica igrača do 21 godine u našem fudbalu,a svi iz Zvezde u Grafičaru su upravo tog uzrasta i mlađi.Takođe sistem Comet u okviru FSS-a,sve te igrače ima kao pozajmice.Dvojne registracije još uvek nisu uvedene u FM,najbliže tome je da su to igrači sa pozajmicom uz mogućnost povratka.Svi igrači Zvezde na dvojnim registracijama treniraju sa Zvezdom.Na samom sajtu ih imate navedene kao igrače na pozajmici,a ne igrače Grafičara ili OFK-e.Šta više stvarna situacija je takva da od kad su Terzić i Mrkela juniori ušlu u OFK veća su oni filijala nego Grafičar.Oba kluba su podešena kao affiliated clubs,s tim što je Grafičar kao i što se propagira malo bliži.Jedinu grešku koju smo prevideli je nemogućnost Grafičara da uđe u Superligu,međutim kako igraju ove godine to svakako nije ni realno za očekivati.I to je prijavljeno,ali nema većih garancija da će biti do pune verzije.Jedini razlog zašto je Grafičar uopšte bio stavljen kao filijala je zbog limita sa brojem pozajmica,pri situaciji gde je veći broj igrača iz Zvezde bio u Grafičaru.

Ukoliko neko želi da pokrene temu nemam ništa protiv,međutim lično nemam ambicija da se bavim time.Svakako ću uzeti u obzir sve realne predloge i greške na koje se ukaže.

Hvala na razumevanju.
radivojevic0307
Newgen
Поруке: 5
Придружен: 20 Окт 2023, 08:24
Mood:
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2024

Порука од radivojevic0307 »

Hvala na odgovorima.Sve sto me je zanimalo,lepo si ti objasnio.Ako mogu nekako da pomognem ,tu sam.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2024

Порука од Orthodox »

@Baja je Head researcher za Srbiju.

Sve što treba Bajo, samo reci, ja cu otvoriti teme. Problem je sto je slabo ljudi aktivno dok ne izadje serijal, a kad izadje, baza je zakljucana. Dto je do mene, uradicu sve.
Корисников грб
Alexandar_81
World Class Manager
Поруке: 5161
Придружен: 24 Окт 2010, 15:53
Место: Leskovac
Klub koji vodite: FK Partizan
Formacija: 4-2-3-1 Wide
Has thanked: 18 times
Been thanked: 7 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2024

Порука од Alexandar_81 »

Ako sam Vam potreban Mando i Bajo stavljam se na raspolaganje za sta god vam treba! Isto tako rekao sam Mandi ukoliko je potrebno da se bilo sta uradi za ozivljavanje ovog foruma ja sam za, pa cak i za novcanu pomoc! Zivi bili :cheers:
▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒

Nikad ne prestaj, podigni glavu kao nekad, kreni hrabro sad za crno-belu slavu!
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 883
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 131 time
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2024

Порука од dark warrior™ »

@Baja Ove godine zamerke oko igraca i staff-a su minimalne, sta znaci da ih skoro i nema i je odradjeno super to sa EU i Var-om nije vasa greska nego SI-a tako da samo napred sa radom i kako sta sam pogore napisao ovo do sad mozda je i najbolje uragjeno do sad sa podatkama :yesko: :cheers:
Корисников грб
markic
Assistant Manager
Поруке: 728
Придружен: 05 Нов 2010, 14:01
Место: Beograd
Has thanked: 14 times
Been thanked: 21 time
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2024

Порука од markic »

Pozdrav svima od dugogodišnjeg člana foruma i vernog fana ove igre, nadam se da će sajt "oživeti" kao što je to nekad bilo kada sam po ceo dan ulazio i uvek je bilo aktivnih tema i mnogo ljudi je redovno pisalo i priče i diskusija je bila na svakodnevnom nivou. :cheers:
Корисников грб
mekdajs
Youth Team Coach
Поруке: 157
Придружен: 27 Окт 2010, 18:38
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2024

Порука од mekdajs »

Jedno pitanje za @Baja ukoliko zna (ili bilo ko drugi), da li ce promene koje ce nadamo se ubaciti u full verziji igre (kao sto je pravilo o EU igracima kao domacim) biti primenjene na unapred zapocete igre u Beti ili ce morati da se krene ispocetka sa igrom?
Корисников грб
sergavra
Global Moderator
Поруке: 1009
Придружен: 22 Дец 2012, 05:14
Место: Berlin
Has thanked: 22 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2024

Порука од sergavra »

mekdajs пише: 28 Окт 2023, 11:08 Jedno pitanje za @Baja ukoliko zna (ili bilo ko drugi), da li ce promene koje ce nadamo se ubaciti u full verziji igre (kao sto je pravilo o EU igracima kao domacim) biti primenjene na unapred zapocete igre u Beti ili ce morati da se krene ispocetka sa igrom?
Za te "krupne" promene ces morati da krenes novi sejv.
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
Корисников грб
DusanTS
Newgen
Поруке: 5
Придружен: 28 Окт 2023, 21:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2024

Порука од DusanTS »

U 99 posto slucajeva ovakve stvari budu resene do izlazka igrice, ali kontam i ako ne srede da ce moci u editoru da se odradi.

Uglavnom, hvala svima na cimanju da nasa liga izgleda sve bolje i bolje kako godine prolaze.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2024

Порука од dukiss »

Pošto sam u temi lebdeo kao duh, evo da se kratko javim. :)

Da, Baja je preuzeo mesto HR-a početkom 2023. godine i sa tim mestom gomilu obaveza sa kojima se junački bori. Teško je na početku, ali ima da bude sve bolje i bolje. Stojim na raspolaganju da pomognem, a i da budem pristutan ovde ukoliko bude teme, jer pokušavam da uspostavim fokus na 16 timova Prve lige, koji su godinama pomalo zapostavljeni.

Promenu sam najavio u poslednjoj poruci u temi Research za FM2023, ali to izgleda retko ko da je video. Posle više od 20 godina, došlo je do zamora materijala i smatrao sam da je pravo vreme da posao preuzme neko sa više elana i nerava.

Bilo kako bilo - hvala svima koji su pomagali svih ovih godina i puno sreće Baji u vođenju posla.

Ovo što se sistemski desilo kao greška u alfi nije napravljeno u bazi, Baja je sve i podesio i javio koderima.
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 883
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 131 time
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2024

Порука од dark warrior™ »

dukiss пише: 29 Окт 2023, 17:10 Pošto sam u temi lebdeo kao duh, evo da se kratko javim. :)

Da, Baja je preuzeo mesto HR-a početkom 2023. godine i sa tim mestom gomilu obaveza sa kojima se junački bori. Teško je na početku, ali ima da bude sve bolje i bolje. Stojim na raspolaganju da pomognem, a i da budem pristutan ovde ukoliko bude teme, jer pokušavam da uspostavim fokus na 16 timova Prve lige, koji su godinama pomalo zapostavljeni.

Promenu sam najavio u poslednjoj poruci u temi Research za FM2023, ali to izgleda retko ko da je video. Posle više od 20 godina, došlo je do zamora materijala i smatrao sam da je pravo vreme da posao preuzme neko sa više elana i nerava.

Bilo kako bilo - hvala svima koji su pomagali svih ovih godina i puno sreće Baji u vođenju posla.

Ovo što se sistemski desilo kao greška u alfi nije napravljeno u bazi, Baja je sve i podesio i javio koderima.
Ma super sve odradili posao imaju mladi igraci top PA ove godine e sad sta su malo zeznuli is SI-ja sa pravilama o ligu sta ces da se nadamo da ce da to oprave
jesusnavas7
Youth Team Coach
Поруке: 159
Придружен: 14 Дец 2012, 13:16
Место: yes
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2024

Порука од jesusnavas7 »

Pozdrav svima.
Hteo sam da postavim ovo na SI forumu, ali nisam se nesto snasao, pa evo ovde, sto se tice Krassoa.

Hi guys

I would like to reccomend some changes regarding Krasso's abillities, because my opinion is that he is much different player then it is showed in a game. I will recommend only attributes that i think needs to be changed, will keep rest ones.

He is playmaker striker, will recommend adding advanced playmaker role on AMC as a secondary position. Very skillful player, with lovely technique and flair. So far the best tehcnical player in this squad with Katai. Decent physics, some of mental attributes needs a change, and technical especially. Would mark him as Deep Lying forward, or Trequatista, or False Nine on CF, or Advanced Playmaker on AMC, Attacking Mid or Trequartista.

Dribling 15- Has amazing dribling, especialy in tight spaces, very soft and technical. 

First touch 16- One of his best qualities, very often uses his great first touch to create space for himself, for a shot or a pass.

Technique 16- Very technical and skillful player, has amazing close control, which is obvious in his every contact with a ball.

Penalties 14(15) - Last year in Saint Ettiene scored a lot of penalties, also this year in Crvena Zvezda, keepers dont have a chance. 

Vision- 14(15) Has very interesting vision, after Katai most creative player, if you watched game against YB you will easily realize. 

Composure 14(15) - Very calm on the pitch, also when it comes to penalties. Looks like he is so sure in his qualities on the pitch. 

Decisions 11, Concetration 10, Anticipation 13(14) - Has decent decisions making, sometimes good, sometimes bad. Poor concentration, likes to drible to much and keep the ball with no reason sometimes. Anticipation is on good level, can predict movement of the ball, and find a good position to distribute the ball, or to continue build up play.

Positioning 8- Don't know why is so high.

Determination 13- Should be decreased, doesnt look to determined on the pitch.

Flair 16 or 17 - Unpredictable player, has a plenty tricks and feints. 

Work Rate 9 or 8- Low work rate, looks lazy on the pitch, which cost him first XI. 

Will keep his physical attributes. 
zullu666
Newgen
Поруке: 42
Придружен: 20 Окт 2014, 22:35
Место: Indjija
Klub koji vodite: Valencia
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2024

Порука од zullu666 »

Da li je nekom izalsla greska INVALIDE PLATFORM prilikom pokretanja igre ? Da li mozda zbog toga sto i dalje koristim win 7 ...a steam trazi win 10 jer ukidaju od nove godine podrsku za rad steama za win 7
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2024 / Discussion”