-LOZNICA- (Srpski SELTIK)

Корисников грб
Mexes87
Youth Team Coach
Поруке: 97
Придружен: 01 Мар 2011, 20:56
Место: Grocka
Has thanked: 10 times
Been thanked: 88 times
Status: Није на вези

-LOZNICA- (Srpski SELTIK)

Порука од Mexes87 »

Srpski Seltik
FK Loznica



Слика


U poslednjoj godini izgradnje novog stadiona, ljudi iz kluba su podigli kredit od 5.000.000,00 eura kako bi probali da naprave respektabilan tim, koji će se takmičiti u Superligi Srbije. Poznavajući moj rad, da u svakom klubu napravim malu renesansu, rešili su da me pozovu kako bi oformio ekipu dostojnu prvog mesta u Prvoj Ligi Srbije. Odrešene ruke, novac, prelepi Lagator za godinu dana su uslovi kakve do sada nisam imao ni u jednom klubu gde sam počinjao da radim. Za mene to je veliki izazov, ali i velika odgovornost. Za razliku od ranijih angažmana, neću tim stvarti u Maderi. Držaću se struke i probati na sportski način da vodim ekipu.

:punker:



Razgovor sa sportskim direktorom

U razgovoru sa sportskim direktorom, skrenuo mi je pažnju na neke zahteve koje predsednik ima. Naime predsednik kluba izuzetno voli Škotski i Irski način igre jer je nekoliko decenija živeo na tom području. Zato nas je nazvao i mali Seltik.
Želi da imamo jasnu desetku na terenu, da igramo dobro glavom. Prekidi da nam budu oružje i brzi kontranapadi. Takođe bi voleo da imamo robusne napadače kao Alan Širer, Fredi Kanute, Džon Kerju, Emil Heski, Haselbajnk...
Svi ti zahtevi nisu bauk, ako imate novca pa polako da sklapate tim.

Bacam se na posao pa se javljam ubrzo! :motor:

















Корисников грб
Mexes87
Youth Team Coach
Поруке: 97
Придружен: 01 Мар 2011, 20:56
Место: Grocka
Has thanked: 10 times
Been thanked: 88 times
Status: Није на вези

1. Javljanje

Порука од Mexes87 »

Transferi

Слика

Na prozivci su se pojavili svi koji su do tada bili registrovani u klubu. Prvi trening, ja odmah dam igru na dva gola kako bih video na sta mogu da racunam i sta mogu da ocekujem. Pocne utakmica, ja vidim mlitava ekipa, do prijatnosti se krecu, bez duela, bez zivota. Prekinem igru, udjem na teren i kazem. Ko izgubi, cele nedelje radi dodatno jos 45. minuta sa kolegom. Krece ludilo na terenu i konačno sam mogao da vidim nesto.

Слика

Igram u formaciji 4-2-3-1. S obzirom da su mi iz kluba rekli da bi voleli da igramo poput Celtic koji nam je bratski klub. Želeli bi da izgledamo poput njih (dresovi) ali i da iskopiramo njihov način igre. Model Seltika je da imaju nekoliko Japanaca (Daizen Maeda, Furukashi, Iwata, Kobayashi, Hyun-Oh), koji su brzonogi, takodje spretne Portugalce (Jota), kao i okosnicu igrača sa ostrva. Predsednik mi je rekao da je veliki novac ušao u klub, ali će u prvom prelaznom roku novca biti taman da se pojačamo. Da bi već na zimu mogli i neko jače ime da dovedemo.
Kao što rekoh, igramo u formaciji 4-2-3-1. Od igrača koje mogu da iskoristim su:

  • Golman - Vukašinović
    Desni bekovi - Radmanovac i Dabić
    Levi bek - Vićentijević
    Štoperi - Maslać (kapiten) i Petrović
    Vezni - Santrač, Stojanović, Jevremović
    Krila i prednji vezni - Mićić I Damnjanović


Kao što vidite, fali nam dosta igrača kako bi bili konkurentni u ovoj polusezoni.
Krećem u potragu za igračima. :zoro:

Za napadača sam želeo da dovedem igrača koji je dobar u presingu. Takođe želim i da je taj igrač dobar u igri glavom, kao i da je ball holder. Da zna da zadrži loptu.

U odbrani mi je trebao iskusan igrač, po mogućstvu skočan jer imam Maslaća koji poseduje određenu brzinu.
Na levom beku je samo provereni igrač dolazio u obzir.

U vezi mi je trebalo kuče, box2box midfielder koji zna da igra fudbal.

Krilo sam želeo da dovedem, da bude brzo.
Potreban je bio i prednji vezni, da bude prava desetka starog kova.

Ovo su igrači koji su pojačali Srpski Seltik

Pre svega bih vam ispričao način na koji sam došao do ovih pojačanja.

Ko god je čitao moje prošle priče, znao bi da sam se u svom radu do sada oslanjao na Anđusa, Živu, Zdravka Mamića, Miška taksistu, Faljija Ramadanija, Bradu, Ilijeva, Tončeva, Zorana Stojadinovića, Ranka Stojića... Za ovo kratko vreme koliko nisam radio, zatajio sam u odnosima sa svima njima. Zdravko me je zvao da uzmem Dinamo konačno. Kada sam ga odbio, osetio sam da se malo naljutio. Neka proćiće ga. Anđus se bavi kvazipolitikom i zaboravio je malo na svoga druga. Živa, na žalost više nije sa nama... Ostali su i ovako bili poslovni partneri.

Često bih svratio i do Madere, jer su se tamo skupljali doajeni fudbala sa dobrim savetima. Dugo nisam bio u Beogradu, a sada je došao red da posetim svoj Dorćol. Otišao sam inkognito, poručio kafu u kafeteriji i krenuo da pravim plan za pojačanja.

Слика

Razmišljao sam, pa toliko dugo radim u ovoj ligi da mogu i ja sam na svoje ime da pozovem neke igrače.

Malo po malo, stupao sam u kontakt sa igračima i lako pregovarao jer su pre svega bili slobodni, a Loznica je plaćala fino.

Prvi je bio robusni napadač

Filip Kukuličić

Слика

Kaže da je imao veliku želju da radi samnom jer me poznaje dugi niz godina kroz našu ligu.

Sledećeg sam doveo igrača kojeg sam trenirao u mlađim kategorijama.
Provereni levi bek:

Đorđe Bašanović - Baške

Слика

Trenirao sam ga 3 godine, i jako ga dobro poznajem. Za drugu ligu je super igrač.

Nakon dva dana sam otputovao do Banja Luke. Pripreme još nisu počele, a ja sam iskoristio da sa prijateljem odemo do Šipova. Ujedno sam želeo da obavim razgovor sa jednom usijanom glavom o potencijalnom transferu. Reč je bila o Nikoli Ninkoviću koji igra za Borac. Uz kafu mi se žalio za sve pare: ,,Tebra vodi me odavde bre. Lalat me ispalio, doveo me, ja nespreman. Prepone mi se upalile nisam znao gde sam. On napusti Borac, mene ugovor razvalio. Ako odem ode 100k eura.''
-Jel bi voleo da budeš dugogodišnja desetka FK Loznica?
-Tebra došao bih odmah.

Nikola Ninković


Слика

Temperamentan, kakvog ga svi znamo. Nadam se da se sa 27 godina malo uozbiljio.

Usledila su dva brza transfera.
Ne znam nijednog, ali mi je naš kondicioni predložio obojicu. Radio je sa njima zadnja dva meseca individualno i bez kluba su. Mali novac traže. Po 600e mesečno i stan, samo da igraju.

Basit Umar

Слика

Leo

Слика

Nakon ova dva pojačanja, rešio sam da pozovem jednog kapitalca. Trenirao sam ga ranije i razmišljao sam da bi možda došao. Reč je o Lorencu Ebiciliju. Ipak do saradnje nije došlo jer je tražio baš jak ugovor. Ali mi je predložio svog brata, nekadašnju nadu Arsenala.

Kyle Ebecilio

Слика

Vezni igrač, dobrih fizičkih predispozicija.

Pozvao sam i Žareta Markovića da se vrati iz penzije i pomogne mi. Ima vremena da se spremi, dobar je to igrač, a njegova visina je presudna.

Žarko Marković

Слика

Ekipa je manje više skockana. Iskreno ne mislim da imamo tim koji može da dođe dominantno na prvo mesto. Ostaje pitanje zašto se uprava nije više otvorila da se dovedu igrači. Ali šta je tu je. Pravimo od ovoga što imamo.

Lagator napreduje!

Слика

:knight:























Корисников грб
Mexes87
Youth Team Coach
Поруке: 97
Придружен: 01 Мар 2011, 20:56
Место: Grocka
Has thanked: 10 times
Been thanked: 88 times
Status: Није на вези

2. Javljanje

Порука од Mexes87 »



Rušenje Partizana!
:partizan:


U utakmici KUPA, Loznica je slavila na JNA u penal seriji i tako se plasirala u drugu rundu kupa. Partizan je poveo u 2. minutu preko Jovića. Izjednačio je Ristović u 22. minutu. Partizan je ponovo poveo golom Marka Živkovića u 44. minutu.

A onda sledi haos.
Najpre je Igor Vujačić startovao kao zadnji igrač i dobio crveni karton u 67. minutu. :slap:

Na scenu stupa robusni Crnogorac Kukuličić koji za tri minuta preokreće rezultat na 2:3.
U poslednjim minutima Jović opet postiže gol, a na penalima Loznica je bila pribranija.

Слика

Iskreno dobili smo jakog protivnika za prvo kolo kupa. Ali smo ovime pokazali da možemo da se nosimo i sa SuperLigaškim timovima. Čestitam svojim momcima na prikazanoj igri!


Слика


Srpski Seltik melje sve redom!

To je bio jedan od naslova nakon 16. kola Prve Lige Srbije.
Nalazimo se na prvom mestu takmičenja.

Слика

Individualno, Kukuličić je prvi strelac ekipe sa 17 postignutih golova.
Najviše asistencija ima Damnjanovic - 7.
Najveći uticaj na terenu ima Nikola Ninković - 3 gola i 5 asistencija uz veliki broj iskreiranih šansi.

Sve u svemu, sezona ide po planu. Ekipa je dobro prihvatila zahteve u igri.
Javilo mi se nekoliko starih prijatelja pre svega da čestitaju na prikazanom do sada, a naročito na pobedi protiv Partizana.
Sada je 20. Oktobar, a ja već razmišljam hocu li moći da pojačam ekipu na zimu. Nešto je zastalo u finansijskom delu. Podiže se krov na tribine pa je možda preusmeren novac na to. Videćemo do Januara. Ali definitivno moramo da se pojačamo kako bi održali kontinuitet.

Odaću vam nekoliko interesantnih situacija.
  • Ebecilio nije uspeo samo zato što ima retku bolest koja napada njegove nerve.
    I sada oseća posledice s vremena na vreme, zato je Abubakar preuzeo njegov posao startera.
  • Tokom sezone Leo je uhvaćen sa još dva saigrača (Santrač i Vićentijević) kako su dve noći izlazili i pili pre utakmice.
    Od tada su u rezervnoj postavi i nisu u prvom planu.
  • Kukuličić se nudio Novom Sadu na početku prelaznog roka. Oni su ga odbili sa obrazloženjem da je loš realizator (17 golova na 12 utakmica)
Nastavljamo dalje sa radom.

Слика

Srpski Seltik gazi sve!!!
:gunman:
Корисников грб
Mexes87
Youth Team Coach
Поруке: 97
Придружен: 01 Мар 2011, 20:56
Место: Grocka
Has thanked: 10 times
Been thanked: 88 times
Status: Није на вези

3. Javljanje

Порука од Mexes87 »

TITULA!!!

Слика

Na dominantan način ekipa Loznice postala je šampion Prve lige Srbije! Grad Loznica je dobio šampiona, pored toga što je dobio i novi stadion Lagator. Da stvar bude još interesantnija, fudbalski klub Loznica je stigao do polufinala kupa Srbije i igraće sa Čukaričkim za ulazak u finale.

:punker:
Hvala predsedniku na ukazanom poverenju, hvala gradu i navijačima koji su bili uz nas tokom cele sezone. A od nove sezone idemo jako. Jako u opstanak u Superligi. Stadion imamo, navijače, imaćemo i dobar tim! -Moja malenkost
Put u kupu

Mladi radnik 3:0
Mačva 3:0
Partizan 3:3 (pobeda na penale)
Voždovac 2:0
Vojvodina 3:0
Čukarički 3:1


Finale je zakazano sa Napredkom na neutralnom terenu u Beogradu na stadionu JNA! :knight:


Priča:


Naime, kroz sezonu je sve išlo kako treba. Stadion se gradi, ekipa napreduje, mi ne možemo da izgubimo. U kupu dominiramo. I sve bi to bilo dobro da se nisu dešavale neke stvari oko kluba. Sve je počelo decembra meseca, kada se ozbiljno razmišljalo o produžetku ugovora sa većinom igrača. Tada sam prvi put video u Loznici Zorana Stojadinovića.

Слика

Telefonirao je sa nekim, a meni se javio i popričao dosta rezervisano, a znamo se tolike godine. Na kraju se istpostavilo da je došao da pokupi igrače kojima je isticao ugovor u junu mesecu. Bonusa Lazara Mićića je poslao u Čukarički, a nezamenljivog Abubakara je poslao u Javor. Naravno ugovori su bili potpisani da odu u Julu. Predsednik je toliko bio ljut da ih je obojicu poslao u drugi tim. Takodje je nagovorio još 4 igrača da ne produžuju ugovore, dok im ne nađe angažman.

Zbog toga nam je klub stavio na velike muke. Rekao sam predsedniku da ćemo svakako na leto potražiti jača pojačanja. Pa i neka idu svi ti igrači... Mada smo mogli lep novac da zaradimo. Abubakar je bio igrač sa najviše dobijenih duela po utakmici.


Rekordi

Na kraju sezone bih se osvrnuo na individualne statističke podatke:
  • Nenad Kukuličić je postigao 39 golova za celu sezonu (30 u prvenstu i 9 u kupu)
  • Nikola Ninković je postigao 13 golova i 20 asistencija
  • Ognjen Đuričin je za polusezonu dao 10 golova i 3 asistencije
  • Uroš Damnjanović je postigao 8 golova i imao 12 asistencija
  • Kukuličić je igrač koji je napravio najviše faulova u sezoni. To govori o njegovom hazarderskom kretanju u 16metara.
  • Maslać, Radmanovac i Marković su zajedno napravili 31 žuti karton. Kroz analizu, objašnjeno je da su tolike kartone napravili zbog nedostatka brzine.
Слика

Слика

Intervju
Što se tiče sledeće sezone, biće svakako turbulentna. Gledajte, prvo moramo brzo da pronađemo pojačanja. Osvojivši kup, dobili smo obavezu da igramo Ligu Evrope koja kreće koliko odmah. Neophodno je da se pojača ekipa.
Uočio sam da nam bekovi često dobro naprave višak, ali da je centaršut slabiji. Takodje povratak nakon istrčanog napada je spor. Neophodno je da dovedemo ozbiljne full bekove.

Nakon toga bih gledao da pojačam stručni štab.

Evropa kao Evropa je specifično takmičenje gde nemate pravo na grešku. Svaka utakmica je malo finale. Naravno da mi želimo da se pokažemo u najboljem svetlu.

U Superligi nam je cilj da ostanemo u ligi za početak, a ako bude krenulo lepo u sezoni, biće nam cilj sredina tabele i naviše.

Zakazazujemo utakmicu sa Seltikom na otvaranju LAGATORA! Bratski klub dolazi u Loznicu!

Kada smo kod stadiona, on je završen i izgleda ovako...
Слика

Pravo fudbalsko zdanje je niklo na ZAPADU SRBIJE.

Preponosni smo zbog svega što se dešava. Dobio sam odrešene ruke i lep novac da skockam ekipu za sledeću sezonu.
Popustio sam prema nekim ljudima pa sam se obratio Zdravku Mamiću za pomoć oko pojačanja. Ne znam šta sam koji moj glumio da se sa njim nisam hteo čuti godinu dana. Zdravko je bio zauzet oko suđenja pa mi je rekao da se čujemo posle 15. juna.

Слика

,,Ivek stari, bok. Pa di si ti čoveče godinu dana. Čestitam ti na duploj kruni. Ti si majstor za Srpski fudbal. Kad ćeš doć u Dinamo? U gužvi sam, ali mislim na tebe. Naćićemo ti par pojačanja za Evropu!''
Reče Maminjo u dahu!

Nakon tog razgovora, pozvao sam i Anđusa od koga sam imao preko 70 propuštenih poziva za godinu dana. Povredilo me što se ogrešio o neke ljude. Pre svega o legendu Živu.

Слика

,,Ti znaš da si ti moj prijatelj, a znaš i ko je moj nekadašnji drug. Prvi čovek zemlje. Daj da zakopamo sekire i da nastavimo dalje. Pojavili su se par dobrih igrača, Miško taksista mi ih je preporučio. Proviziju možemo lapo-lapo ko špricer. Svrati do Šehera popodne, biću tamo sa nekim ljudima...''

Krećem za Beograd. Javljam se u toku prelaznog roka. Tamo negde oko otvaranja stadiona i utakmice sa Seltikom. Pitao sam predsednika da pita ove iz Seltika da mi pozajme Dajzena Maedu...

Dobio sam samo osmeh... :poz:

Слика

:warrior:
Upravni odbor FK Loznica.
:cheers:
Корисников грб
Mexes87
Youth Team Coach
Поруке: 97
Придружен: 01 Мар 2011, 20:56
Место: Grocka
Has thanked: 10 times
Been thanked: 88 times
Status: Није на вези

4. Javljanje

Порука од Mexes87 »

Leto Gospodnje 2023

Слика

Nakon kratke pauze, vratili smo se pripremama za narednu sezonu koja će za 120% biti teža nego prethodna.
Neophodno je izboriti opstanak, odigrati Evropsko takmičenje po prvi put u istoriji i spakovati tim i stručni štab da funkcionišu kako treba.

Sve je počelo iz Beograda. Tamo sam se vratio da povežem kontakte i da se vratim u Loznicu sa novim ljudima. Bilo mi je neophodno skoro 20 novih ljudi u klubu...


Beograd

Kafa sa Anđusom je nešto prvo što sam uradio. Matori lisac želi da se iskupi za neke greške iz skorijeg vremena pa sam znao da će oko toga i da se potrudi:

,,Vidi, ekipa ti je totalno slaba i za ovu našu mučeničku ligu. Treba tu, jedan buljuk igrača, prekaljenih da bi se ostalo u ligi. Evropu neću ni da komentarišem. Ali kad mi daš spisak igrača koje ćeš dovesti, e tek tada mogu nešto da kažem. Ovako je dosta paušalno pričati.''

Слика

,,Ja mogu da ti prenesem rečenicu jednog mog druga, Miška taksiste. Dakle on ima spisak svih igrača beogradske Zone pa na gore... Na primer pominjao mi je tog levog beka Mirosavića iz Čuke, bonusa da je opasan igrač. U omladincima razbijao, harao ligom. Taj mali bi došao za platu. Inače znaš da ja mislim da u Srbiji od plate ne može da se živi. Dok platiš struju, kupiš hleb i mleko i to je to. Drugi igrač bonus koji bi došao je Goran Babić iz engleskog Walsall-a. Mali je sin od Miškovog druga, dečko je novi ĆavInijesta. Završio bi to lagano, a ti bi imao dva bonusa...''

Veljko Mirosavić (18) Left back

Слика

Goran Babić (19) box to box mid

Слика

Svakako ostajem u Beogradu, jer mi je pored ove dece neophodno da nađem i neke iskusne igrače za ovu ligu.
Čitave godine gledam Superligu i dosta igrača mi je u tefteru. S obzirom da je Novi Pazar ispao iz lige, rešio sam da se bacim na kupovinu iz tog kluba. Pozvao sam Rasima Ljajića, sa kojim se poznajem, doduše površno, da pitam za nekoliko igrača Novog Pazara. Dobio sam informaciju koje su otkupne klauzule. Aktivirao sam ih i u klub su došli:

Miljan Momčilović - Deep lying playmaker

Слика

Bojica Nikčević - winger

Слика

Andrija Majdevac - pressing forward

Слика

Kakav trio na LAGATORU!

Prezadovoljan sam što sam uspeo ovu trojicu momaka da ubedim da dodju u Loznicu. Momci su prepoznali trenutak u karijeri i došli. Miljan je odličan kreator, Andrija spretan i brz u 16 metara, Bojica je lakonog i lucidan.

Nastavio sam dalje da tragam. Sledeće što mi treba su iskusni Evropski igrači kako bi doneli i Evropsko iskustvo u odlučujućim mečevima. Provozaću se do Hrvatske, malo do Rovinja. Usput ću svratiti do Zdravka Mamića, možda ima neko rešenje. U kratkoj poseti, Zdravko mi je preporučio jedno ime. Ali o njemu ću kada bude gotov transfer.

U šetnji Rovinjom slučajno srećem jednog čoveka...

Слика

Dejan Stanković lično. Poznajemo se jako dugo i seli smo da popijemo kafu.
,,Deki brate, kako ide u Sampi? Mučenje?''
-Ne pitaj brate, ovo nisam doživeo. Kako sam se zeznuo da odem iz Zvezde.
,,Biće bolje... Daj nekog igača. trebam Evropu da igram brate, Kukuliča mi glavni špic, Maslać glavni štoper, pa on sporiji od mene.''
-Uh, daj ti meni brate Kukuliču, čujem da je razbio drugu ligu... Hahahah... Šalim se, vidi, znam jednog Marokanca, opasan štoper izašao iz povrede. Igrao po Holandiji, ovi moji ga nisu uzeli, a bio na probi. Ajde daću ti njegov broj. Ima i jedan iz Malija, on zamalo da prođe probu... Daću ti i njegov kontakt. Pa srećno... Jel ti treba trener? Imam čoveka, radio bi, ali je ovde pod suspenzijom. A znam da vi sada plaćate redovno...

Benaissa Benamar - central defender

Слика

Moussa Ballo - left back

Слика

Deki je bio u pravu, ova dvojica su zveri. Polako se popunjava sastav. U Beogradu me je sačekao Zdravkov igrač. Potpisao je uogovor i krenuo samnom u Lozincu. Nekada veliki talenat i samo nesrećom nije napravio veliku karijeru. Možda je vreme da u našem klubu procveta i dosegne visine...

Ante Ćorić - Number 10

Слика

Kako sam stigao u Loznicu, počeo sam da okrećem brojeve u potrazi za stručnim štabom. Prethodno sam obavestio da svi sem Soldatovića mogu da potraže nove klubove. Pre svega jer sam primetio da odnosi nisu baš na zavidnom nivou, kao ni njihovo znanje.
Stručni štab za sledeću sezonu:

Pomoćni trener: Pasquale Domenico Rocco (Dekijeva preporuka)
Trener specijalista: Goran Šaula
Trener golmana: Srđan Soldatović
Fitnes treneri: Srđan Zirojević i Bojan Stamatović
Analitika: Dragan Žarković
Skaut: Samir Muratović i Slavoljub Dujaković
Oporavak: Profesor Marko Stojanović

Prezadovoljan sam stručnim štabom. Loznica je postala i intelektualna sredina. Imamo dobar tim, dobar stručni štab, dobar stadion i uslove. Na nama je da se odužimo ljudima iz kluba na najbolji mogući način.
Trener Goran Šaula je preporučio čoveka sa kojim radi individualno već godinama. Tvrdi da će biti nosioc odbrane:

Nemanja Ćalasan - ball playing defender

Слика

Seltik nas je odbio za odigravanje prijateljske utakmice. Navodno isuviše obaveza imaju. Šta je tu je, možda ih sretnemo u Evropskim takmičenjima, a tada će morati da dodju.

U prvenstvu smo počeli furiozno. Evo rezultata:

Слика

Pogledajte statistiku igrača:

Слика

Još nismo dobili sa kime igramo u Evropi. Za sada nam ide odlično. Ekipa koja trenutno pretenduje da je najboljih 11 izgleda ovako:

Слика

Evo i rezervne postave:

Слика

Ako se baziramo samo na prvoj postavi, tu je ostalo svega 4 igrača iz prošle sezone. Ali ako se pogledaju rezervni igrači, možete zapaziti da se ekipa nije puno promenila. Kukuliča je odlično krenuo sezonu, nakon odlične prošle sezone. Avgust je, a on je postigao 8 gola u jačem rangu. Njegova snaga i visina, skočnost nam treba. Sa druge strane, Majdevac je brz, okretan, spretan. Na krilima imamo i brzinu i kreativnost. U vezi jako dobro trčanje. Odbrana može biti granitna. Golmana nismo menjali, smatramo da mu treba dati šansu. Branio je fenomenalno...

Poželite nam sreću!

:knight:
Корисников грб
Mexes87
Youth Team Coach
Поруке: 97
Придружен: 01 Мар 2011, 20:56
Место: Grocka
Has thanked: 10 times
Been thanked: 88 times
Status: Није на вези

5. Javljanje

Порука од Mexes87 »

Brutalna grupa Lige Konferencija

Слика

Na žrebu u Nionu, dobili smo tri ekipe koje će biti sa nama u grupi Lige Konferencija.

Grupa C:
  • 1.Lajpcig
    2.Jang Bojs
    3.Atletiko Bilbao
    4.Loznica


Kao što vidite, biće lepih destinacija za putovanje, ali i muka da se osvoji barem neki bod. Lagator će svakako sijati u punom ruhu!


Слика

Krenulo je dobro u sezoni. Pobedili smo Vojvodinu 6:2, zatim sa Zvezdom igrali 2:2, pa zaređali dosta pobeda. U zadnje vreme belžimo 3 poraza na gostovanju u JNA, na Brdu i u Švajcarskoj. Interesantno da je Kukuliča opet prvi strelac ekipe sa 8 pogodaka. Ninković je najbolji igrač Loznice sa 7 gola i 6 asistencija u septembru mesecu. Majdevac je džoker koji je sa klupe dao 5 golova.

Evo i rezultata do sada:


Слика

Evo i prve evropske utakmice Loznice

Слика

Kao što vidite, ubili su nas u prvih 20 minuta igre. Ninkovića su zatvorili nije mogao da diše celu utakmicu. Na kraju nam je i malo sreće falilo da odigramo nerešeno sa preskupom ekipom Jang Bojsa.

Nastavljamo sezonu...


Слика

Sedim u Vinogradima u Grockoj, sa celim stručnim štabom na ručku.

-Mislim da nam je grupa izuzetno teška. Kompozicija ekipe nije za ovakve utakmice. Imamo odlične tehničare na krilima ali nam manjka brzine. A za Evropu nam treba ozbiljna brzina. Notiraj to Samire (Muratović - Skaut). Dakle u sledećem prelaznom roku moramo da nađemo brza krila. Hocu da imamo krilo poput Rafael Leaa. Desnog beka pod hitno da nađemo, srpskog državljanstva. Šta je sa fizičkom spremom štopera Ziroje? Mnogo brzo se zamaraju.

-Trenutno radimo jednu metodu ojačavanja mišića donjih ekstremiteta pa možda osećaju malo zamor.

-Pod hitno da se prestane sa tim. Vidiš bre da malo malo pa traže zamene. A taman smo uparili Benamara i Ćalasana.
Anđus:
Ako mogu da se nadovežem?

Слика

-Meni ova naša ekipa u Evropi deluje mlako, deluje mi amaterski. Oni ispadaju kao volovi na svaki dupli pas. Oni pojma nemaju. Ovaj desni bek, dakle jeste spor ali je glup što kaže naš narod i birači ove zemlje. Dakle kod trećeg gola Švajcaraca on uklizava, podleće pod loptu i gleda je u fazonu jao vidi lopta i na kraju je na guzici ispratio gol. On blage veze sa fudbalom nema. Dalje ovaj Kukuliča je dobar prvoligaški igrač ali nije taj domet. Videli smo ga u duelu sa Benitom i Sedrikom, kad je ušao u ‚‚reket'' nije mogao loptu da primi. Tu pod hitno osposobiti ovog Majdevca da igra solo špica, ili razmisliti i dovesti nekog snažnog drvoseču...

-Imaš pravo Dejane. Hitno se pozabaviti time. Roko izveštaj?

-Sve što te rekli šefe ste u pravu. Ja sam i upozoravao na činjenicu da nam manjka brzine. Povredio se i Bojica Nikčević koji poseduje hitrinu. Mislim da su za našu ligu dobri i Ćalasan i Benamar na poziciji štopera. Golman solidno radi posao. Na levom beku imamo snagu u Ballu i Brekalu. Desni bek je kritična tačka u timu. Dabić i Radmanovac nisu taj kalibar. U vezi možda fali megastar, ali su se Momčilović i Goran Babić ustalili. Na krilima su neizostavni Ninković i Đuričin, prednji vezni je Ćorić, a u špicu smo koristili Kukuliču i Majdevca, u zavisnosti od protivnika kao i rezltata na semaforu. Šefe uglavnom si Majdevca koristio kada smo vodili pa iz kontri da deluje, a Kukuliču kada treba da se skokom razbije bedem. Benamar je miran štoper, koji prati Ćalasana, a on je razbijač koji mnogo zna sa loptom. Kod njega je sigurna.

-Ok momci, stigla je klopa, dosta o fudbalu... Nastavićemo posle dezerta...

:cheers:













Корисников грб
Mexes87
Youth Team Coach
Поруке: 97
Придружен: 01 Мар 2011, 20:56
Место: Grocka
Has thanked: 10 times
Been thanked: 88 times
Status: Није на вези

6. Javljanje

Порука од Mexes87 »

*ispravka igrao sam Ligu Evrope, a ne ligu konferencija

Brutalna grupa/brutalni i rezultati

Nakon prvog poraza u Lige Evrope, bacili smo se na posao kako bi se što bolje pripremili za ono što nam sledi. Na sastanku koji smo nedavno obavili bacili smo fokus na Ligu Evrope. Ovako je tekao razgovor koji je bio i pomalo dramatičan:

Predsednik: Teški su nam protivnici, treneru fokusiraj se na domaće prvenstvo. Lovu smo uzeli za ulazak. Nemamo mi tu snagu bre da pariramo ovim vanzemaljcima. Fokus na prvenstvo da ne izgubimo korak.

Slažem se ja predsedniče da nemamo neki ekstra kvalitet. Ali ja bih igrao Ligu Evrope na maksimumu. Biće vremena, a imamo fond igrača da igramo paralelno. Mislim da možemo da izvučemo pozitivne rezultate i da doprinesemo nekom novcu u klubu.

-Pošto vidim da si tvrdoglav, neka ti bude. Nadam se da znaš šta radiš...

Nastavak u stručnom štabu:

Šaula:
-Kolega, pa pre neki dan si pričao da nam fale igrači za ovo takmičenje. Kako misliš da se suprostavimo ovim gigantima?

Spremaj ekipu. Pa imamo mi Ninkovića, on je klasa, igrao je u Torinu. To je taj kalibar. Ćorić je igrao u Romi, Benamar u Twenteu, Ćalasan u Chavesu... Pa tako se i ponašajmo. Imamo lidere ekipe. A pre svega verujem Momčiloviću, Majdevcu, Nikčeviću, Kukuliči, Brkiću i Vukašinoviću... A video si moj dobri Šaula da su nas potcenili prvu utakmicu. E pa uradiće to još neko. A mi ćemo biti spremni na to da ih iznenadimo.


FK Loznica - Lajpcig

Слика

Kakva imena da se čovek naježi. Naši momci su u ovoj utakmici izašli u sastavu:
Vukašinović
Radmanovac - Benamar - Ćalasan - Ballo
Momčilović - Brkić
Majdevac - Ćorić - Ninković
Kukuličić


Ideja je bila da se stegne odbrana, da se provuče do Kukuliče, on da je sačuva, pa da koristi spretnost Majdevca da mu gura loptu u prazan prostor. To se isplatilo na utakmici.
Najpre je Lajpcig poveo golom u 8. minutu Benjamina Šeška. Na scenu stupaju Ninković i Majdevac koji preokreću na 2:1. Konačan rezultat postavlja Szobolszlai 2:2. Predsednik je slavio sa trubačima do zore. 210k eura je neplanski ušlo u klub. Krediti se ubrzano vraćaju.


Atletik Bilbao - Loznica

San Mames

Слика

Sastav Loznice na krcatom San Mamesu bio je sledeći:

Слика

VELIKA POBEDA NAD BRAĆOM VILIJAMS!!!
Bilbao - Loznica
0 - 1


Strelac gola, zovu ga zelena vidra - Andrija Majdevac!

Слика

Teško su podneli ovaj poraz u Bilbau.
Ispoštovali smo sve dogovore pred utakmicu i jedna kontra je rešila stvar. Preko 600k evra je ušlo u klub pa je predsednik podelio igračima i stručnom štabu 120k evra za ovu pobedu. Izjava Zelene Vidre:


Posvećujem ovaj gol i ovu pobedu mojoj porodici kao i svim ljudima koji su verovali u nas. Teško mi je bilo kada sam ispao iz lige sa Novim Pazarom, mislio sam da me niko neće hteti, a evo samo nekoliko meseci kasnije, utišao sam San Mames i postigao gol pred 55.000 ljudi... Nema lepšeg dana u mom životu!


Kod kuće je usledio poraz od Atletika 2:3. Golove su postigli Majdevac (2) i Niko Vilijams (3).
Nakon toga je usledio i poraz od Lajpciga 3:1 i sve se svelo na poslednju utakmicu gde bi u slučaju pobede nad Jang Bojsom bili treći i igrali na proleće ligu Konferencija.


Loznica - Jang Bojs

Na prepunom Lagatoru, zvanično 8.067 navijača, a nezvanično oko 10.000 navijača od toga 400 gostujućih intonirala se himna Srbije :fss: i utakmica je počela.

Loznica u sastavu:

Vukašinović
Dabić - Benamar - Ćalasan - Bello
Santrač - Babić
Ristović - Ćorić - Đuričin
Majdevac
:warrior:

14. minut utakmice, posle greške odbane Ristović postiže gol za 1:0. Ni sanjao nije bivše krilo Novog Sada da će postići gol u ovako bitnoj utakmici.
26. minut - Zelena Vidra - Majdevac sjajno skače u 16. metara iz trka i glavom savladava izvrsnog golmana Ballmosa.
56. minut - Cattaneo dobija drugi žuti karton i ekipa Bojsa ostaje sa 10 igrača na terenu.
69. minut - Nerbollier postiže sjajan gol za 2:1
82. minut - opsada gola i penal za goste koji realizuje Sandi Lovrić 2:2.
87. minut - Leup dobija crveni karton...
90+2minuta - Andrija Majdevac iz gužve za 3:2!!!

Слика

Moja izjava nakon plasmana u nokaut fazu Lige Konferencija:

Veliki dan za ovu ekipu i za ovaj grad. Danas je položena velika matura. Idemo dalje, ovo je zasluženo, nemam reči, svaka čast momcima, ovo je njihova pobeda. U ovakvoj konkurenciji osvojiti 7 boda, prvi put igramo Evropu. Dovoljno...


Na izvlačenju u Nionu, izvučeni su sledeći parovi:

Слика

Mogu da kažem da smo dobili protivnika sa kojim možemo da odigramo pristojan dvomeč. Ne nadam se prolasku, jaka je ekipa PAOKA, ali svakako mislim da uz pravu kupovinu na zimu i uz još jedne odrađene pripreme imamo čemu da se nadamo. Možete da viditi još jedan tim u nokaut fazi, a to je ekipa Spartaka. Naime ni Zvezda ni Partizan nisu prezimeli u Evropi, uradili su to Loznica i Spartak. Evo i u kojoj konkurenciji:

Partizan

Слика

Spartak

Слика

Zvezda

Слика

Loznica

Слика

Plasman na tabeli je dobar s obzirom da smo igrali na tri fronta i da su nam nekoliko igrača bila povređena.

Слика

Sada je decembar mesec i odlazimo na odmor. Zimski prelazni rok će ove godine biti aktivan. Za kraj ide prilog iz emisije Željka Pantića o fijasku Partizana u Evropi i možda konačno tituli. A u toj emisiji pominje i nas.

Слика
Valjda nas je Bog pogledao da konačno uzmemo titulu. Imamo 3 boda više od ovog ramaženog deteta (Zvezde), koja je doživela totalni fijasko u nikad lakšoj grupi Lige Evrope. Nica ih je pregazila 4:0, Fenerbahce 3:0 to tako lagano kao da igraju sa Begaljicom. Dakle Zvezda je doživela šamarčinu. S druge strane Partizan je igrao u prejakoj grupi gde Juventus pazite nije prošao grupu. Porto i Rendžers nikad jači. Ali pogledajte Spartak i Loznicu. Pogledajte sa kime su oni bili u grupi i prođoše. Svaka im čast i čestitam im. A Zvezdu neka je sramota, bolje da je Vojvodinu ili Čukarički pustila da igraju to takmčenje...
:zoro:
Корисников грб
Mexes87
Youth Team Coach
Поруке: 97
Придружен: 01 Мар 2011, 20:56
Место: Grocka
Has thanked: 10 times
Been thanked: 88 times
Status: Није на вези

7. Javljanje

Порука од Mexes87 »

Vidra, pobuna i jel ovo Evropa?

Слика

Nakon izvučenog PAOK-a, krenulo se u potragu za igračima koji nam nedostaju za prolećni deo takmičenja.
Na već ranijim sastancima utvrdili smo da će nam trebati krilni napadač, brz i 1v1 igrač koji pravi razliku. Takođe potreban je štoper iskusan, zatim golmana želimo i pratimo ga već duže vreme. Ostali transferi će zavisiti od odlazaka iz tima.

Desila se situacija da je stigla ponuda za Kukuliču koja se ne odbija. Ne odbija se zbog šanse da se odužimo našem centarforu za sve što je pružio nama. Evo kako je do toga došlo...
Na druženju u Glazgovu sa upravom Seltika, upoznali smo igrače koji igraju za Seltik kao i njihove menadžere. Među njima se našao jedan gospodin koji ima kontakte u Japanu, a otuda i toliki broj Japanaca u Seltiku (Iwata, Maeda, Furuhashi, Hatate kao i Korejanac Oh). U neformalnom razgovoru rekao mi je Suwon u potrazi za robusnim napadačem, a da je i sam čuo za Kukuliču.


Слика
Restoran u kome smo sedeli

Reč po reč dođosmo i do ponude od 250.000e i plate za momka od skoro 17.000e mesečno plus bonusi. Nismo mogli da ga zadržimo i on je na zimu prešao u redove japanskog Suwona!
:motor:
Ristovića smo pozajmili Metalcu. On je jedan solidan igrač, ali je nama trebao jači krilni igrač. Takodje se otvorilo mesto odlaskom Kukuliče za robusnog napadača. Najpre smo krenuli u Niš kako bi dogovorili transfer golmana sa kojim sam se čuo nekoliko puta telefonom.


Dragan Rosić (27)

Слика

Izuzetno je iskusan bivši golman Almerije i Mladosti iz Lučana, do skora član Radničkog iz Niša. Obeštećenje je iznosilo 230.000e.
Iz Niša, put nas je vodio za Lučane. Poslednje dve godine, želja mi je bila da dovedemo jednog sjajnog igrača.
Fenomenalnog driblera, koji je prošao dril Neška Milovanovića i Dragiše Žunića. Zbog dobrog plasmana u Evropi i dobre zarade, klub je odlučio da mi odobri dobar novac za ovog momka. Došao je za 425.000e


Nikola Jojić (20)

Слика

Zamena za Kukuliču se pronašla potpuno slučajno. U Letoniji je momak dobio otkaz zbog toga što nije želeo da prihvati smanjenje plate za 50%. Automatski je dobio raskid ugovora i postao slobodan igrač. Reč je o bivsem igraču Javora i Napretka koji je prošao školu Partizana. Visok je 189cm i igra dobro leđima. Skočan je i snažan i biće pravi problem u 16 metara za odbrambene igrače.

Andrej Ilić (23)

Слика
Mislim da sam otkrio strašnog igrača.
Red je bio i da dovedemo još jednog štopera. U tom odabiru pomogao mi je čovek koji je stub naše odbrane. Ćalasan ga je lično preporučio, a prednost je što su nekada funkcionisali odlično zajedno dok su igrali u Spartaku. Ono što je još prednost kod njega i Ćalasana je to što obojica znaju da igraju fudbal.

Nemanja Tekijaški (27)

Слика

Za kraj prelaznog roka se desi problem sa registracijom igrača i ne uspemo da registrujemo pojačanje iz Grčke, tačnije iz AEK-a. Tako da će ove godine moći da učestvuje samo u utakmica KUPA Srbije.

Anel Šabanadžović (24)

Слика

Sin Refika Šabanadžovića je bio velika želja Crvene Zvezde. Ali je uprava mog kluba bila brža i konkretnija u ponudi. Faktički je sve bilo gotovo, Refik je bio spona između sina i Crvene Zvezde. Nakon toga je Zvezda krenula da kalkuliše i da smanjuje platu Anelu. Za to je doznao naš predsednik i preko svojih kontakata došao je do Anela gde je momak bez znanja oca, potpisao trogodišnji ugovor. Odmazda Zvezdana Terzića je bila momentalna.

Слика
Taj momak je faktički bio na vratima Crvene Zvezde. Njegov otac je legenda kluba, ovde je predugovor kojim se potvrđuje da je momak gotovo igrač Crvene Zvezde. Ovim papirima stopiram registraciju ovog igrača!
Nakon toga usledilo je još situacija koje su režirane od strane Zvezdana Terzića. Naime preko svojih veza je uspeo da ubedi menadžera Ante Ćorića i Andrije Majdevca da zatraže da idu na transfer listu ukoliko im se ne promene pozicije na kojima igraju. Igrao je Zvezdan na kartu toga da kod mene ne postoje lažne zvezde u timu i da takav luksuz mora da se zasluži. Džaba su bili svi razgovori, oni su stavljeni na transfer listu. Ali ja im nisam dao da budu van tima. Napravio sam dogovor da ostanu do leta i probaju pre svega zbog sebe da daju što više klubu, pa ako do leta ne budu zadovoljni, potražićemo im nove klubove.

Buran prelazni rok, nastavio se Evropskim utakmicama. Najpre smo porazili Radnički iz Niša 5:2, a na debiju Andrej Ilić je postigao het-trik. Kakav start ovog momka. Takođe je na debiju dao gol i Tekijaški. Predstoji im lepa budućnost u klubu. Usledila je utakmica sa PAOKOM!

Loznica - PAOK
2:1



Слика

Andrej Ilić rešeta od samog početka. Sjajno se adaptirao na novi klub. Navijači su bili razočarani odlaskom Kukuliče, ali sada već stiču novog miljenika.

Слика
Trenutak emocija Andreja Ilića nakon gola PAOKU
Presrećan sam! Šta reći kada postignete gol na debiju u ligi i na prvoj utakmici u Evropi. Hvala ekipi, sjajno su me prihvatili!
Usledio je revanš na popularnoj TUMBI! Majdevac se vratio na teren, ali se vidi da je još pod utiskom razgovora sa menadžerom. Odigrao je utakmicu ispod svakog očekivanja.

PAOK - LOZNICA
1-2



Слика

Ponovo je strelac Andrej Ilić uz preporođenog Antea Ćorića koji igra drugu utakmicu zaredom na visokom, šampionskom nivou. To je plod razgovora koji sam obavio sa Zdravkom Mamićem koji ga je odmah nazvao i objasnio mu kako funkcionišu stvari.
‚‚Ugovor Imaš još dve godine sinak. Dećko, mogu te stavit na tribine i držati te dve godine. Imat ćeš 29 godina kada budeš slobodan i bez forme i ritma moći ćeš igrat za svoju cestu. Uzimaj i igraj fudbal!!!''
Ostalo mi je da rešim Zelenu Vidru (Majdevca), ali to ću sam.



Слика

''Uđi Andrija. Imamo nešto da popričamo. Sine, kada si dolazio ovde, došao si kao drugoligaški igrač. Primili smo te kao da si pojačanje iz Fiorentine. Dao sam ti broj 7. Taj broj obavezuje na terenu. Počeo si da igraš i uklopio si se neverovatno. Radili smo na tvojoj realizaciji pola godine. Sada si rutiner, fox in the box. Prirastao si mi sine, zašto nam to radiš? Jel novac bitniji od onoga što pravimo? Sine mi smo u nokaut fazi takmičenja Lige Konferencija. Jedini klub iz Srbije, igramo osminu finala. A došli smo iz druge lige, kao i ti... Isti smo Andrija! A onda budi deo nas! Zaslužio si to...''
Loznica - Čukarički 2:1, strelac oba gola Andrija Majdevac!

Слика

Na žrebu u Nionu izvučeni su parovi:

Слика

Слика

Zakazana je utakmica Loznica - Galatasaraj! Nemate predstavu kako ljudi u našem klubu uživaju u svemu ovome. Nakon svih rezultata, počela je cela Srbija da navija za nas. Stadion od 8.000 navijača je stalno pun na evropskim utakmicama. A ovo će biti prava poslastica. Imaće Lozničani priliku da na svom Lagatoru vide imena kao što su Muslera, Mertens, Zaniolo, Duboa, Yusuf Demir...

Intervju pred prvu utakmicu i idem na teren:


Hvala vam što dolazite u ovolikom broju. Nisam nikada u ovoj press sali video ovoliki broj novinara.
Shvatam sada gde se Loznica nalazi. Probaćemo da nađemo pukotine u odličnoj ekipi Galatasaraja. Mislim da imamo svoje šanse. Iako je ekipa Galatasaraja na tržištu negde oko 140 miliona evra, a naša svega 14 miliona. Mislim da novac ovde ne igra i večeras ćemo igrati 11 na 11. Biće borba neprestana...
Sastavi Loznice i Galatasaraja

13. ROSIĆ

17.NIKČEVIĆ - 32. TEKIJAŠKI - 40. ĆALASAN - 27. DABIĆ

6. MOMČILOVIĆ - 20. BABIĆ

7. MAJDEVAC - 22. ĆORIĆ - 11. NINKOVIĆ

9. ILIĆ

___________


10. MERTENS

12. KAREM - 17. ZANIOLO - 53. BARIS

22. BERKAN - 27. OLIVEIRA

33. VAN AANHOLT - 42. ABDULKERIM - 6. MIDTSJO - 2. DUBOIS

1. MUSLERA


:knight:

Poželite mi sreću i javite ako vam se sviđa... Pozdrav :poz:









Пошаљи Одговор

Повратак на “FM24 Menadžerska soba / Manager stories”