Menadžerski izazov u Holandiji: FK Volendam kao putokaz ka uspehu

Корисников грб
Wizz
Newgen
Поруке: 33
Придружен: 09 Нов 2019, 16:41
Klub koji vodite: FK Partizan
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 4 times
Been thanked: 19 times
Status: Није на вези

Menadžerski izazov u Holandiji: FK Volendam kao putokaz ka uspehu

Порука од Wizz »

Слика

Chapter I
O klubu

FC Volendam je jedan od najstarijih i najprepoznatljivijih klubova u Holandiji. Osnovan je 1. septembra 1920. godine u gradu Volendam, koji se nalazi na severu Holandije, na obali jezera IJsselmeer. Klub je osnovan kao mali lokalni tim, ali se ubrzo proširio i postao jedan od najpoznatijih klubova u regionu.

FC Volendam se takmiči u prvoj holandskoj ligi, poznatoj kao Eredivisie, koja je jedna od najjačih liga u Evropi. Iako klub nikada nije osvojio titulu prvaka, Volendam ima bogatu istoriju i veliki broj navijača širom Holandije.
Takođe, klub je poznat po razvoju mladih igrača, a neki od njih su kasnije postali poznati fudbaleri u Holandiji i Evropi.
FC Volendam igra svoje domaće utakmice na stadionu Kras, koji je poznat po svojoj atmosferi i strastvenim navijačima. Klub je poznat po tome što ima jednu od najboljih navijačkih grupa u Holandiji, koja je poznata kao "Het Andere Oranje".

FC Volendam se može pohvaliti da je rekorder po broju osvajanja drugog ranga takmičenja u Holandiji - Eerste Divisie, čak šest puta u svojoj dugoj istoriji. To je zaista impresivan uspeh koji pokazuje koliko je klub bio uspešan na tom nivou takmičenja. Od prve titule u sezoni 1959/1960, pa sve do poslednje osvojene titule u sezoni 2007/2008, Volendam je bio u samom vrhu drugog ranga takmičenja u Holandiji. Osim ovih šest titula, klub je takođe osvojio i jednu titulu trećeg ranga takmičenja, poznatog kao Tweede Divisie, u sezoni 1954/1955. Sve u svemu, ovo je pokazatelj da je FC Volendam jedan od najuspešnijih klubova u drugom rangu holandskog fudbala.

Prica

Nakon nekoliko godina iskustva u vođenju fudbalskih klubova u svojoj zemlji, odlučio sam da se okušam u nekom drugom delu Evrope i preuzmem neki novi tim. Nakon nekoliko nedelja istraživanja, moj izbor je pao na holandski klub FC Volendam, koji je u to vreme igrao u prvoj ligi u Holandiji.
Kontaktirao sam klub putem mejla i predstavio svoje iskustvo u vođenju fudbalskih klubova, kao i svoj interes za preuzimanje njihovog tima. Nakon nekoliko razgovora i razmene mejlova, ljudi iz kluba su bili impresionirani mojim radom i ponudili su mi posao menadžera tima. Nisam mogao da budem srećniji i prihvatio sam ponudu odmah. Nakon toga, počeo sam da se pripremam za svoju novu ulogu u klubu i da upoznajem tim i njihov stil igre. Kada sam stigao u Holandiju, dočekao me je veoma prijateljski i profesionalan tim ljudi iz kluba, koji me je brzo uveo u rad kluba i njegovu kulturu. Bio sam uzbuđen zbog prilike da radim sa ovim klubom i da se takmičim u jednoj od najjačih fudbalskih liga u Evropi. Bilo je izazova, ali sa svojim iskustvom i strašću za fudbal, bio sam spreman da preuzmem izazov i pomognem klubu da ostvari svoje ciljeve.
Kao novi menadžer FC Volendama, imao sam priliku da upoznam čitav tim i vlasnika kluba. Trudio sam se da se povežem sa igračima, organizovao sam druženja i različite aktivnosti van terena. Jedan od najupečatljivijih trenutaka bilo je moje upoznavanje sa vlasnikom kluba, gospodinom Jan Smitom. Nakon jednog od naših treninga, pozvao me je u svoj kabinet na razgovor. Dok smo razgovarali, uvideo sam koliko mu je stalo do kluba i kako je spreman da učini sve što je u njegovoj moći kako bi klub uspeo. Takođe je pokazao veliku podršku meni i mom radu u klubu. Nakon razgovora, pozvao me je da se pridružim njemu i ostalim članovima uprave na večeri. Bilo je to divno iskustvo, jer sam imao priliku da se upoznam sa ljudima koji su bili ključni u vođenju kluba.
U sledećim danima i nedeljama, nastavio sam da se družim sa igračima i upoznajem ih na ličnom nivou. To mi je pomoglo da stvorim jaku vezu sa timom i da povećam motivaciju i angažovanje igrača na terenu. Smatram da je važno da menadžer ima dobar odnos sa igračima i vlasnikom kluba, jer to doprinosi uspehu cele organizacije. Zahvalan sam što sam imao priliku da upoznam ovako divne ljude i da radim sa njima na postizanju zajedničkih ciljeva.

Pripreme

Nakon šest pripremnih utakmica, vratili smo se u naš grad i počeli da se spremamo za početak nove sezone. Igrali smo dobro, pobedili smo u četiri utakmice i izgubili samo dva puta. Porazi od Besiktasa i Almerie, iako nisu bili poželjni, nisu previše uticali na naš moral. Ipak, pobede nad FC Dordecht, Alanyaspor, Qudenaarde i KRC Gent su nas učinile sigurnim u naše sposobnosti. Spremni smo za početak nove sezone i svi želimo da se borba za opstanak završi uspešno.

Слика

Novi sponzor

Sa ponosom želim da vas obavestim da smo potpisali ugovor sa poznatim sportskim brendom Nike kao novim sponzorom naših dresova. Ovaj petogodišnji ugovor vredan 1.3 miliona evra godišnje će značajno doprineti finansijskoj stabilnosti kluba. Kao trener, osećam se veoma zadovoljno što imamo priliku da sarađujemo sa ovako renomiranim brendom kao što je Nike. Uveren sam da će ova saradnja doprineti ne samo finansijski, već i na sportskom planu, jer će naši igrači moći da nastupe u kvalitetnim i funkcionalnim dresovima koji će ih dodatno motivisati da postižu dobre rezultate. Sa novim sponzorom na dresovima, naš klub će takođe zaraditi ukupno 6.5 miliona evra tokom trajanja ovog petogodišnjeg ugovora, što će nam omogućiti da uložimo u infrastrukturu kluba i dalje unapređenje naših uslova za rad.
Ovo je veliki korak za naš klub i radujem se što ćemo zajedno graditi uspešnu budućnost.

Слика

Debi

Kao trener Volendama, bio sam uzbuđen zbog predstojećeg debija protiv Groningena. Znali smo da će biti teško, ali bili smo spremni da se izborimo za pobedu. Utakmica je počela, a mi smo se odmah nametnuli protivniku. U šestom minutu uspeli smo da postignemo prvi gol, a drugi gol smo postigli u 21. minutu. Bili smo zadovoljni našom igrom i vođstvom na poluvremenu. U drugom poluvremenu, protivnik se vratio u igru i uspeo je da postigne gol u 64. minutu. Međutim, mi smo ostali fokusirani i uspeli smo da postignemo treći gol u 85. minutu. Na kraju utakmice, slavili smo pobedu sa rezultatom 3:1. Bio sam veoma srećan i ponosan na sebe i na tim. Ovo je bio sjajan početak sezone i nadam se da ćemo nastaviti sa ovakvom igrom i u budućnosti.

Слика

Tim

Što se tiče samog tima, sastoji se od mladih igrača. Dva igrača imaju preko 30 godina, prva postava ima samo jednog igrača od 24 godine, dva igrača su stara 23 godine, a svi ostali su ispod 20 godina.


Слика
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM24 Menadžerska soba / Manager stories”