FM23 Opšta Diskusija

Sve o Football Manager 2023
Корисников грб
milpar
First Team Coach
Поруке: 470
Придружен: 02 Апр 2011, 10:18
Место: Trebinje
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од milpar »

Година је 2032. Водим Звезду још увијек, а преузео сам и Србију У23 да водим на ОИ. Дешава се да се одређене утакмице преклапају, тј. да у исти дан играју и Звезда и Србија, чак и у истој сатници, и обје утакмице могу лично да водим, што никаквог смисла нема.

Мала рупа у закону за оне који воде Звезду. Наиме, уколико вам неки играч тражи приликом потписивања уговора или као услов да не оде у други клуб да га сматрате као "Star player" или било шта слично (већ постојећи играч са таквим или сличним статусом), а знате да вам неће играти све утакмице, можете га провући кроз Графичар, али прво га премјестите у У19, а затим у Графичар и онда му промијените договорену минутажу. Генерално препоручујем међукорак са У19, јер се не љуте играчи када их премјестиш тамо па онда у Графичар, док приликом директног пребацивања у Графичар одмах кукају. :D Вјероватно да се ово може и у Партизану искористити са Телеоптиком.
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Filip991 »

milpar пише: 04 Мар 2023, 15:33 Година је 2032. Водим Звезду још увијек, а преузео сам и Србију У23 да водим на ОИ. Дешава се да се одређене утакмице преклапају, тј. да у исти дан играју и Звезда и Србија, чак и у истој сатници, и обје утакмице могу лично да водим, што никаквог смисла нема.
To je tako od pamtiveka u FM-u jbg
Набеђен пише: 02 Мар 2023, 18:27 Изашао зимски апдејт са великим бројем измена.
Aj da čujemo reakcije da li paliti ovaj FM napokon
Корисников грб
milpar
First Team Coach
Поруке: 470
Придружен: 02 Апр 2011, 10:18
Место: Trebinje
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од milpar »

Вјероватно, нисам никада оволико дуго повезао. Још већа срамота ако се тако понавља из серијала у серијал.

Што се тиче новог апдејта, ја бар нисам примијетио ништа значајно ни да се побољшало, нити да се погоршало. Тактике које сам користио "раде" и даље. Мада питање је како је када се од почетка крене.
Корисников грб
milpar
First Team Coach
Поруке: 470
Придружен: 02 Апр 2011, 10:18
Место: Trebinje
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од milpar »

Управо ми се играч повриједио на 3 мјесеца на тренингу опоравка. Свака част волу главатом енглеском какву је игрицу пустио.
markoni91
Newgen
Поруке: 7
Придружен: 14 Дец 2014, 01:11
Место: Srbija
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од markoni91 »

Isto se i kod mene desava, igac zavrsi utakmicu i nakon konferencije pise da se povredio i to uvek duze od 2-3 sedmice, 80% igraca koji mi se povrede je za vreme treninga ili nakon utakmice. Takodje mi se desava da ne mogu da prodam igraca u novom update ili ga niko ne trazi ili ga samo hoce na pozajmicu, bilo to da je igrac koji je u top formi i igra standardno ili igrac koji nema minutazu. I kada dobijem od nekog kluba ponudu za transfer u 70% slucajeva igrac odbije, recimo imao sam za par igraca ponudu Parisa, Reala sve igraci preko 30m, ja prihvatim ponudu, a igrac kao prezire taj klubu i odbije lagano.
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од dark warrior™ »

markoni91 пише: 09 Мар 2023, 00:55 Isto se i kod mene desava, igac zavrsi utakmicu i nakon konferencije pise da se povredio i to uvek duze od 2-3 sedmice, 80% igraca koji mi se povrede je za vreme treninga ili nakon utakmice. Takodje mi se desava da ne mogu da prodam igraca u novom update ili ga niko ne trazi ili ga samo hoce na pozajmicu, bilo to da je igrac koji je u top formi i igra standardno ili igrac koji nema minutazu. I kada dobijem od nekog kluba ponudu za transfer u 70% slucajeva igrac odbije, recimo imao sam za par igraca ponudu Parisa, Reala sve igraci preko 30m, ja prihvatim ponudu, a igrac kao prezire taj klubu i odbije lagano.
To sa povredama mislim da je od 2021 il 22 ku tako da oni su rekli da je realnije satisticki tako da sad ja praktikujem da imam 2.5 igraca po poziciju tako da gledaj da imas minimum 27 igraca i da ti skoro sve igraju jer sad ako igra vise utakmica on ce se povrediti
Корисников грб
Pinky007
Youth Team Coach
Поруке: 127
Придружен: 29 Окт 2010, 21:49
Formacija: 4-3-3
Has thanked: 32 times
Been thanked: 16 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Pinky007 »

Jbg povredjuju se i u realnosti, rijetko kada je neki tim kompletan.
Корисников грб
milpar
First Team Coach
Поруке: 470
Придружен: 02 Апр 2011, 10:18
Место: Trebinje
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од milpar »

Pinky007 пише: 09 Мар 2023, 08:46 Jbg povredjuju se i u realnosti, rijetko kada je neki tim kompletan.
Није проблем што се они повређују, то је реално стање, али су те повреде скриптоване, тј. послије конференције за медије пред утакмицу, а на програму тренинга - одмор.

Нови апдејт донио велики број пречки/статива, чудне кретње играча (бјежања од лопте)...
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од dark warrior™ »

Meni se sad desava da fm23 padne kad zavrsim sezonu sa partizana jer imao neko takav problem do sad?
Neven
First Team Coach
Поруке: 417
Придружен: 04 Нов 2010, 21:06
Место: Beograd,Srbija
Klub koji vodite: OFK Vršac
Formacija: 4-3-3 DM
Has thanked: 38 times
Been thanked: 17 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Neven »

dark warrior™ пише: 14 Мар 2023, 11:07 Meni se sad desava da fm23 padne kad zavrsim sezonu sa partizana jer imao neko takav problem do sad?
Pa jedino ako si osvojio titulu....jer dozvoljeno je samo Zvezdi da osvoji titulu....tako je sad i u FM-u.
Srbija i Crna Gora će sigurno osvojiti Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj čim ima 22 igrača bolja od Ramba Petkovića. ''Ziko''
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од dj90 »

jel se može nekako dobiti filijala kao što je teleoptik partizanu sa nekim klubom koji je nema
znači ne mislim na ono affilate pa da mogu da šaljem na pozajmicu već baš prava filijala da mogu ja da upravljam i tim klubom
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Filip991 »

dj90 пише: 22 Мар 2023, 16:17 jel se može nekako dobiti filijala kao što je teleoptik partizanu sa nekim klubom koji je nema
znači ne mislim na ono affilate pa da mogu da šaljem na pozajmicu već baš prava filijala da mogu ja da upravljam i tim klubom
Ne. O tome pišem već godinama da treba da se ubaci opcija da biraš kakvu vrstu filijale želiš da možeš da napraviš Teleoptik/Grafičar, ali se to nije menjalo.

To možeš samo u editoru pre novog sejva ili da kupiš FMRTE editor za nekih 5e i mislim da tamo možeš onda da kreiraš kakvu god hoćeš saradnju sa klubom.
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од dark warrior™ »

Neven пише: 15 Мар 2023, 11:20
dark warrior™ пише: 14 Мар 2023, 11:07 Meni se sad desava da fm23 padne kad zavrsim sezonu sa partizana jer imao neko takav problem do sad?
Pa jedino ako si osvojio titulu....jer dozvoljeno je samo Zvezdi da osvoji titulu....tako je sad i u FM-u.
Ispostavilo se da je bag kad pocnes da igras od decembra da igra pada
Корисников грб
AVB
Youth Team Coach
Поруке: 53
Придружен: 18 Окт 2011, 17:47
Место: Novi Beograd
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од AVB »

Moram priznati da mi je ovaj FM odlican. Cekao sam neko vreme da ga kupim, zavrsavao neke sejvove sa 22-ojke, i evo posle 15ak dana igranja dajem ocenu 4/5 :zelenko:
"I wouldn't say I was the best manager in the business. But I was in the top one." - Brian Clough
Neven
First Team Coach
Поруке: 417
Придружен: 04 Нов 2010, 21:06
Место: Beograd,Srbija
Klub koji vodite: OFK Vršac
Formacija: 4-3-3 DM
Has thanked: 38 times
Been thanked: 17 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Neven »

Sve je manje više ok u ovom FM-u sem što bih izdvojio transfere i finansije generalno koje su katastrofa po meni.
Uđem u LŠ sa klubom koji ima 0K za transfere i 18K/w za plate i uprava neće da mi da ni cent za transfer budžet,
Užasno kako su napravili ovo... Bukvalno ako želiš da igraš sa nekim nižerazrednim klubom kod nas treba ti 20ak sezona da klb postane ,,normalan''.
Srbija i Crna Gora će sigurno osvojiti Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj čim ima 22 igrača bolja od Ramba Petkovića. ''Ziko''
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Filip991 »

Neven пише: 28 Мар 2023, 12:38 Sve je manje više ok u ovom FM-u sem što bih izdvojio transfere i finansije generalno koje su katastrofa po meni.
Uđem u LŠ sa klubom koji ima 0K za transfere i 18K/w za plate i uprava neće da mi da ni cent za transfer budžet,
Užasno kako su napravili ovo... Bukvalno ako želiš da igraš sa nekim nižerazrednim klubom kod nas treba ti 20ak sezona da klb postane ,,normalan''.
I koja je razlika, kako ocenjuše razliku, pošto sam se ja isto zaglavio u jednom brutalnom sejvu na 22 i nikako da pređem na 23 :xD:


Neven пише: 28 Мар 2023, 12:38 Sve je manje više ok u ovom FM-u sem što bih izdvojio transfere i finansije generalno koje su katastrofa po meni.
Uđem u LŠ sa klubom koji ima 0K za transfere i 18K/w za plate i uprava neće da mi da ni cent za transfer budžet,
Užasno kako su napravili ovo... Bukvalno ako želiš da igraš sa nekim nižerazrednim klubom kod nas treba ti 20ak sezona da klb postane ,,normalan''.
To je generalni problem već godinama zato postaje neigrivo posle nekoliko sezona. Kod mene Čukarički i Partizan redovno igraj Ligu Evrope, a još neki klub uđe u Konferenciju i žute banke nemaju
Корисников грб
milpar
First Team Coach
Поруке: 470
Придружен: 02 Апр 2011, 10:18
Место: Trebinje
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од milpar »

Код мене Чука редовно улази у Европу, минимално у ЛЕ, и имају баш доста пара. Нуде ми по 15 М за играча, доводе странце, али доводе ретардиране тренере.
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од dark warrior™ »

milpar пише: 30 Мар 2023, 20:54 Код мене Чука редовно улази у Европу, минимално у ЛЕ, и имају баш доста пара. Нуде ми по 15 М за играча, доводе странце, али доводе ретардиране тренере.
Mislim da je to vise problem od fm21 sa blesavim transferima isto tako pregledaj jace lige videces da se desavaju blesave transfere :yesko:
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од dj90 »

pa to je realnost
ja bih još realnije pa da ni partizan ni zvezda nemaju baš para za transfere, ionako sve za dž dovode

sada je približnije realnosti nego pre, često se dešava da mi uprava u partizanu sama prihvati transfer, tako treba uvek da bude

pa da vidimo šta će da se radi u evropi kada igrači odu na prvu ponudu a para za transfere nigde
Корисников грб
Beli Brat
Newgen
Поруке: 39
Придружен: 01 Окт 2019, 12:01
Место: Ivanjica
Klub koji vodite: Fk Crvena Zvezda
Mood:
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Beli Brat »

Posto sam tanak sa vremenom vecinu dana preskacem do tekme,zanima me kako da namestim da mi se ugovor automatski ne produzi vec da mi prikaze ponudu u inboxu?
"Zvezdini su navijaci
od atomske bombe jaci.."
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2023 / Discussion”