FM23 Opšta Diskusija

Sve o Football Manager 2023
Vladimir1307
Newgen
Поруке: 20
Придружен: 09 Авг 2019, 08:33
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Vladimir1307 »

To je baš sranje i mnogo nerealno. Iste situacije imam. Iz srpske lige uđem u Super ligu kroz dve sezone i onda pojedini igrači smatraju da mi napad nije dobar, da nemam kreativaca u srednjem redu i slično.
merengue
Youth Team Coach
Поруке: 117
Придружен: 15 Мар 2011, 21:28
Место: Lübeck
Has thanked: 42 times
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од merengue »

milpar пише: 29 Дец 2022, 21:18 Брахим Дијаз, Малеш, Пулишић - Лука Јовић у првој постави, на клупи Митуљикић, Крастев, Стефан Митровић и Михајло Спасојевић. Сваки од њих игра као сат. И имам ситуацију да су Дијаз и Пулишић несрећни јер "Lack of squad depth up front". У лиги 39 голова на 9 утакмица, у ЛШ 26 голова на 7 утакмица. Шали ли се ово неко?
bukvalno se radi o broju igrača u prvom timu. imao sam sličnu situaciju, dovukao jednog prosečnog grejača klupe i sve postalo super....
Корисников грб
milpar
First Team Coach
Поруке: 470
Придружен: 02 Апр 2011, 10:18
Место: Trebinje
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од milpar »

merengue пише: 30 Дец 2022, 07:16
milpar пише: 29 Дец 2022, 21:18 Брахим Дијаз, Малеш, Пулишић - Лука Јовић у првој постави, на клупи Митуљикић, Крастев, Стефан Митровић и Михајло Спасојевић. Сваки од њих игра као сат. И имам ситуацију да су Дијаз и Пулишић несрећни јер "Lack of squad depth up front". У лиги 39 голова на 9 утакмица, у ЛШ 26 голова на 7 утакмица. Шали ли се ово неко?
bukvalno se radi o broju igrača u prvom timu. imao sam sličnu situaciju, dovukao jednog prosečnog grejača klupe i sve postalo super....
Занимљиво... Најјаче што су ова два то "превазишла", али ми је сад Митуљикић незадовољан због тога. Хвала на објашњењу. :D
Корисников грб
milpar
First Team Coach
Поруке: 470
Придружен: 02 Апр 2011, 10:18
Место: Trebinje
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од milpar »

Зна ли се кад Србија улази у ЕУ?
Neven
First Team Coach
Поруке: 417
Придружен: 04 Нов 2010, 21:06
Место: Beograd,Srbija
Klub koji vodite: OFK Vršac
Formacija: 4-3-3 DM
Has thanked: 38 times
Been thanked: 17 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Neven »

Kako ja da dobijem iole para od uprave? Sad sam bio treći u Super ligi i nista. Dali mi budzet za plate 10K/w a treba da igram Europa Conf. League.
Nije mi jasmo bas
Srbija i Crna Gora će sigurno osvojiti Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj čim ima 22 igrača bolja od Ramba Petkovića. ''Ziko''
Корисников грб
debeli75
Global Moderator
Поруке: 346
Придружен: 17 Сеп 2011, 21:20
Место: Земун
Has thanked: 147 times
Been thanked: 99 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од debeli75 »

milpar пише: 30 Дец 2022, 19:52 Зна ли се кад Србија улази у ЕУ?
По игрици би требало 2030-е.
Корисников грб
Набеђен
First Team Coach
Поруке: 458
Придружен: 24 Окт 2010, 19:11
Место: Србија
Klub koji vodite: Партизан
Formacija: 4-2-4
Mood:
Has thanked: 100 times
Been thanked: 53 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Набеђен »

Neven пише: 30 Дец 2022, 22:35 Kako ja da dobijem iole para od uprave? Sad sam bio treći u Super ligi i nista. Dali mi budzet za plate 10K/w a treba da igram Europa Conf. League.
Nije mi jasmo bas
Кога водиш?
Јел си имао неки већи излазни трансфер?
Не очекујеш ваљда да ти неки спонзор улети јер си био трећи у нашој лиги :D
Neven
First Team Coach
Поруке: 417
Придружен: 04 Нов 2010, 21:06
Место: Beograd,Srbija
Klub koji vodite: OFK Vršac
Formacija: 4-3-3 DM
Has thanked: 38 times
Been thanked: 17 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Neven »

Набеђен пише: 01 Јан 2023, 12:41
Neven пише: 30 Дец 2022, 22:35 Kako ja da dobijem iole para od uprave? Sad sam bio treći u Super ligi i nista. Dali mi budzet za plate 10K/w a treba da igram Europa Conf. League.
Nije mi jasmo bas
Кога водиш?
Јел си имао неки већи излазни трансфер?
Не очекујеш ваљда да ти неки спонзор улети јер си био трећи у нашој лиги :D
Vodim OFK Vršac.
Pa ne očekujem baš da mi daju 5m, ali 150 do 300k bar, obzirom da treba da igram evropu.
Ne mogu da imam veci transfer kad igram sa sve poluigracima. Tek sam dobio 2 mlada perspektivna.
Srbija i Crna Gora će sigurno osvojiti Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj čim ima 22 igrača bolja od Ramba Petkovića. ''Ziko''
milostara
Newgen
Поруке: 6
Придружен: 22 Апр 2019, 13:52
Mood:
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од milostara »

:lol:
Kako i gde da skinem nase nize lige,malo kasnim... :nasty:
Vladimir1307
Newgen
Поруке: 20
Придружен: 09 Авг 2019, 08:33
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Vladimir1307 »

milostara пише: 07 Јан 2023, 14:11 :lol:
Kako i gde da skinem nase nize lige,malo kasnim... :nasty:
U ovom PDFu imaš viewforum.php?f=461
milostara
Newgen
Поруке: 6
Придружен: 22 Апр 2019, 13:52
Mood:
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од milostara »

Hvala
Корисников грб
markic
Assistant Manager
Поруке: 728
Придружен: 05 Нов 2010, 14:01
Место: Beograd
Has thanked: 14 times
Been thanked: 21 time
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од markic »

Član sam foruma od 2010.
Koliko je aktivan forum bio u to vreme i narednih godina..nažalost sada ni blizu toga..

@Orthodox brat je tu i dalje, ali kontam da smo omatorili svi i da nemamo više vremena kao nekada za igranje FM-a.. mada ja i uhvatim nekad pa izgruvam 5-6 sati dnevno :claping:

Pozdrav svim ljubiteljima iako sam promašio temu :)
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Orthodox »

42 ali se držim. :yesko:

Evo baš dođoh da prenesem utiske da u sezoni imam epizode od očaja do sjaja. Bukvalno dođem pred otkaz i onda zaređam pobede, a naša liga klackalica od 15. do 3. mesta od serije do serije. Mnogo utiče atmosfera u klubu na rezultate. Psiha je čudo. Imam utisak da taktika ima manji uticaj od psihe u samoj igri. Kako kod vas?
PerihelAfel
Newgen
Поруке: 4
Придружен: 14 Јан 2023, 14:13
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од PerihelAfel »

markic пише: 20 Јан 2023, 13:05 Član sam foruma od 2010.
Koliko je aktivan forum bio u to vreme i narednih godina..nažalost sada ni blizu toga..

@Orthodox brat je tu i dalje, ali kontam da smo omatorili svi i da nemamo više vremena kao nekada za igranje FM-a.. mada ja i uhvatim nekad pa izgruvam 5-6 sati dnevno :claping:

Pozdrav svim ljubiteljima iako sam promašio temu :)
Isto od 2010. mozda i ranije, ne secam se vise. Cak se i nekako drugacije zvao forum pre. Igram od 1999., sramota me i da priznam. Zivot se mogo promenio, ali i dalje peglam kad mogu. Ne secam se ni log in-a starog, napravih novi nalog. Secam se Ortodoxa hah. Pozdrav za matoru ekipu!
Корисников грб
Ronin
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 15 Дец 2010, 14:30
Место: Šabac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Ronin »

Za skoro 30 godina igranja raznih verzija Menadžera ne pamtim da sam neku verziju igrao manje.
Razumem ja i posao i decu i sve, ali uvek sam nalazio vremena da odrapim bar 1000 sati za godinu dana (bar otkad se to meri preko STEAM-a).
Bagovi na startu igre su neoprostivi, jednostavno je neigrivo. Sve bih razumeo da im to nije boljka zadnjih X godina i da ne moramo da čekao veliki zimski patch da to reši.

Ipak imaju moj dubok naklon što je i dalje moguće igru "terati" na tosteru od kompa - to im je glavni argument za loš 3D meč ali ja nemam probelm da igram i na 2D
PerihelAfel
Newgen
Поруке: 4
Придружен: 14 Јан 2023, 14:13
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од PerihelAfel »

Ronin пише: 22 Јан 2023, 09:43 Za skoro 30 godina igranja raznih verzija Menadžera ne pamtim da sam neku verziju igrao manje.
Razumem ja i posao i decu i sve, ali uvek sam nalazio vremena da odrapim bar 1000 sati za godinu dana (bar otkad se to meri preko STEAM-a).
Bagovi na startu igre su neoprostivi, jednostavno je neigrivo. Sve bih razumeo da im to nije boljka zadnjih X godina i da ne moramo da čekao veliki zimski patch da to reši.

Ipak imaju moj dubok naklon što je i dalje moguće igru "terati" na tosteru od kompa - to im je glavni argument za loš 3D meč ali ja nemam probelm da igram i na 2D
Nakon 541 sat odigrane 23ojke, vracam se na Fm19, ovo je potpuno neigrivo. Ne lozim se da uzimam jake ekipe, uvek biram Vanaramu i krecem odatle a to je postalo TOTALNO neigrivo. Igracima ne rastu ocene, naprotiv, samo opadaju, ne mozes da prodas nikoga bez obzira kakav mu je ucinak, takticki je puno bagova, odustajem.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Orthodox »

Kod mene je u Napretku ista situacija ali se i relano ne sećam kada je Napredak prodao nekog igrača za neku lovu. Ispratili su realnost bukvalno, no stoji da to malo ubija draž za igrom jer iziskuje mnogo vremena i sezona da pokreneš klub i praviš svoje klince pa prodaješ itd. Igra skoro pa više nije igra. Ko ima vremena, super je. Ko nema, tako ide kako reče.

Poražavajuće jeste što ja ne vidim da klinci igraju FM kao mi matori nekad ali realno, kakav izbor danas igara postoji, nekako se ukpa u savremeno vreme. Jbga, vreme pregazi i nas, a neće igru.
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од dark warrior™ »

Orthodox пише: 25 Јан 2023, 00:31 Kod mene je u Napretku ista situacija ali se i relano ne sećam kada je Napredak prodao nekog igrača za neku lovu. Ispratili su realnost bukvalno, no stoji da to malo ubija draž za igrom jer iziskuje mnogo vremena i sezona da pokreneš klub i praviš svoje klince pa prodaješ itd. Igra skoro pa više nije igra. Ko ima vremena, super je. Ko nema, tako ide kako reče.

Poražavajuće jeste što ja ne vidim da klinci igraju FM kao mi matori nekad ali realno, kakav izbor danas igara postoji, nekako se ukpa u savremeno vreme. Jbga, vreme pregazi i nas, a neće igru.
ako igrica produzi da vako se razvija niko nece da je igra za nekoliko godina a ove sam kupio jer su vecavali brda i doline ali kad vidis ono nista ni su uradili tako da ja sam se penzionisao prekinuo da igram stigao do 2024te i to je to tu zastanem i nemam volje da igram jer je sve ubagovano :yesko:
Корисников грб
Набеђен
First Team Coach
Поруке: 458
Придружен: 24 Окт 2010, 19:11
Место: Србија
Klub koji vodite: Партизан
Formacija: 4-2-4
Mood:
Has thanked: 100 times
Been thanked: 53 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Набеђен »

Јел има залуђеника који играју тако да су само тренери а да им играче доводи и одводи спортски директор?

Хтео бих са новим апдејтом да променим начин играња јер као што смо већ утврдили претходних неколико верзија су практично идентични тако да себи хоћу да отежам ситуацију. Има ли неко још неки предлог сем овог са директором фудбала који води прелазни рок мада ми ту не гине да ми на 4 штопера доведе и петог :D
merengue
Youth Team Coach
Поруке: 117
Придружен: 15 Мар 2011, 21:28
Место: Lübeck
Has thanked: 42 times
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од merengue »

Набеђен пише: 30 Јан 2023, 22:07 Јел има залуђеника који играју тако да су само тренери а да им играче доводи и одводи спортски директор?

Хтео бих са новим апдејтом да променим начин играња јер као што смо већ утврдили претходних неколико верзија су практично идентични тако да себи хоћу да отежам ситуацију. Има ли неко још неки предлог сем овог са директором фудбала који води прелазни рок мада ми ту не гине да ми на 4 штопера доведе и петог :D
Ja sam to često probavao. I ovog puta. I kakav god da je DOF bio - dovodio je koješta. Trošio velike pare na prosečne igrače. Samo ponekad ubode nešto dobro, ali definitivno nikad onako kako bi moglo. Zato sam prešao na drugačiju postavku - ja sam DOF! Bukvalno igram tako, ima svoje prednosti, mada ima i mane. No trenutno mi je to zanimljivije od čisto trenerskog posla...
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2023 / Discussion”