Youth Intake - Novi klinci

Sve o Football Manager 2023
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Youth Intake - Novi klinci

Порука од Orthodox »

Oduvek sam voleo da se bavim temom development-a i razvijanjem mladih igrača poniklim u klubu. Poslednje vreme pokušavam da vidim koliko facillties i youth recritment utiču na dobijanje dobrih regena, a koliko HoYD, posebno u SLS.

Ko može, bilo bi super da postavi slike svojih najboljih regena iz youth intake-a pa da vidimo od kluba do kluba i od HoYD-a do HoYD-a i statusa facillties, kako se kreće taj segment igre.

Ja sam upravo sa dobio neke klince koji su mi automatski prebaceni u First Team Candidates i vec sam ih koristio u tekmama. Ne secam se da sam ikada do sada dobio klince koji odmah sa 15-16 godina mogu da igraju u prvom timu, a imam average youth recruitment i HoYDa Alana Čeha, pa mi nije bas sad jasno, na koji nacin sam dobio ovakvu generaciju.

HoYD
Слика



Ovaj mi je najbolji iz prve godine kad je HoyD bio Filipovic.
Слика



A ovo mi je ekipica iz ovog youth intake-a
Слика
Слика
Слика
Слика


Ko želi neka se uključi da vidim da li mogu da sastavim neku pametnu misao vezano za Youth Development u SLS ili PSL. Hvala.
Корисников грб
borisha21
Youth Team Coach
Поруке: 77
Придружен: 29 Окт 2010, 16:57
Место: Beograd
Has thanked: 9 times
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Re: Youth Intake - Novi klinci

Порука од borisha21 »

Kod mene je ostao Vanja Radinović i dobio sam jednog baš dorbrog klinca.

Vanja Radinović
Слика

Klinac

Слика
Da volim crno bele ponosno kažem svima volim to slavno ime i divim se samo njima ...
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: Youth Intake - Novi klinci

Порука од Orthodox »

borisha21 пише: 28 Нов 2022, 15:09 Kod mene je ostao Vanja Radinović i dobio sam jednog baš dorbrog klinca.
Ima li ti neki klinac determination18-19-20?
Dobar ovaj mali.
Корисников грб
borisha21
Youth Team Coach
Поруке: 77
Придружен: 29 Окт 2010, 16:57
Место: Beograd
Has thanked: 9 times
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Re: Youth Intake - Novi klinci

Порука од borisha21 »

Najveći determination imaju dva klinca koje sam dobio i to 16. Ostali su oko 10-11. U ekipi mi najveći ima Bogdan Mirčetić 19 koji je u maldom timu od početka i sad sam ga priključio prvom timu i dobro se razvija.
Da volim crno bele ponosno kažem svima volim to slavno ime i divim se samo njima ...
pedja92
Newgen
Поруке: 44
Придружен: 27 Апр 2020, 15:38
Klub koji vodite: bologna
Formacija: 4-3-3
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: Youth Intake - Novi klinci

Порука од pedja92 »

Orthodox пише: 26 Нов 2022, 00:05 Oduvek sam voleo da se bavim temom development-a i razvijanjem mladih igrača poniklim u klubu. Poslednje vreme pokušavam da vidim koliko facillties i youth recritment utiču na dobijanje dobrih regena, a koliko HoYD, posebno u SLS.
[/center]



Koliko sam ja shvatio, najbitniji su youth rating nacije iz koje dolazis, reputacija tima unutar te nacije, onda ti ide infrastruktura i te youth gluposti, a HOYD je nebitan kao semafor u GTA, njegov karakter ponekad utice na karakter nekog klicna u svakom petom intejku. Ako igras sa nasim timom i prebudzis infrastrukturu i repucatiju, generisace ti regene iz nacija koje nemaju veze a nasom, zbog niskog youth rejtinga, to mi se redovno desava kada sam igrao sam nasim timovima, bude regen Francuz rodjen u Mionici i slicne gluposti, koje nemaju veze sa realnoscu, nadam se da ce se to ispraviti, bolje da ti ne daju nikoga neko takve regene, koji cesto imaju 150+ PA. I sreca je bitan faktor kod intejkova, da ne zaboravim.
Jako je bitno obratiti paznju na karakter, detemination i natural fitnes kod klinaca.
I mene zanima rad sa regenima, to je jedan od razloga zasto igram ovu igricu. Uvek vodim neki tim koji ima kulturu develop players kroz kako vec stoji. I ako si iz Srbije i vodis neki strani tim, ja uvek u Italiji, cesto ces imati Srbe u youth intakeu, sa Atalantom sam imao u svakoj po dvojicu solidnih, pretpostavljam da je tako i u drugim situacijama.
Bilo bi dobro da neko prijavi to da se u nasim klubovima ne generisu stranci, jer se to prosto ne desava, i glupavo deluje, dodju kao "afirmisani" igraci ako dolaze. Posto se pominje realnost, ja bih to istakao kao najvecu nelogicnost, kad smo vec kod ove teme.
Pozdrav!
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: Youth Intake - Novi klinci

Порука од Orthodox »

pedja92 пише: 29 Нов 2022, 16:07 Jako je bitno obratiti paznju na karakter, detemination i natural fitnes kod klinaca.
Evo sad baš vezujem HoYD sa mentalnim osobinama klinaca. Borisha reče da niko nema iznad 16, a HoyD mu je ambitious. Kad je model profesional i model citizen ili profesional, obicno klinci svio imaju dobar determination.

Ovo sto si ostalo napisao je slicno, samo ja nisam imao te ispade francuz iz mionice, a imao sam regene iz okolnih zemalja gde mi je knowledge HoYDa dobar.


Kako vam se inače pokazala praksa da klinca gurate u prvi tim? KAd je neki ubica klinac, jel ga saljete na pozajmicu pre nego debituje ili odmah u prvi tim?
pedja92
Newgen
Поруке: 44
Придружен: 27 Апр 2020, 15:38
Klub koji vodite: bologna
Formacija: 4-3-3
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: Youth Intake - Novi klinci

Порука од pedja92 »

Orthodox пише: 29 Нов 2022, 16:34
pedja92 пише: 29 Нов 2022, 16:07 Jako je bitno obratiti paznju na karakter, detemination i natural fitnes kod klinaca.
Evo sad baš vezujem HoYD sa mentalnim osobinama klinaca. Borisha reče da niko nema iznad 16, a HoyD mu je ambitious. Kad je model profesional i model citizen ili profesional, obicno klinci svio imaju dobar determination.

Ovo sto si ostalo napisao je slicno, samo ja nisam imao te ispade francuz iz mionice, a imao sam regene iz okolnih zemalja gde mi je knowledge HoYDa dobar.


Kako vam se inače pokazala praksa da klinca gurate u prvi tim? KAd je neki ubica klinac, jel ga saljete na pozajmicu pre nego debituje ili odmah u prvi tim?
Ako vodis Napredak onda odma u prvi tim, posebno ovi sa 5 zvezdica potencijalom. Bar sam ja tako radio u domacim sejvovima. Ostali na pozajmice, ako ih ne mozes ubaciti u prvi tim da se bar nekako rotiraju. Gledaj da tim gde ih saljes ima pristojnu infrastrukturu traning fac. i stadion condition.
HOYD utice na karakter jednog igraca po intejku maksimalno, po meni je totalno nebitna figura u prici, po meni.
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Re: Youth Intake - Novi klinci

Порука од dark warrior™ »

Jer ima neko da mu stranci dosli kao mladinci il jok?
Корисников грб
Alexandar_81
World Class Manager
Поруке: 5161
Придружен: 24 Окт 2010, 15:53
Место: Leskovac
Klub koji vodite: FK Partizan
Formacija: 4-2-3-1 Wide
Has thanked: 18 times
Been thanked: 7 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: Youth Intake - Novi klinci

Порука од Alexandar_81 »

Pa i ja da postavim neke svoje klince posle dve sezone sejva vreme je da se oslonimo na omladince, ostavio sam 3-4 stanca na deficitarnim pozicijama

https://imgbb.com/xFYYsvB
https://imgbb.com/x5gsB2L
https://imgbb.com/bsJZbqw
https://imgbb.com/BzBWwSV
https://imgbb.com/T8CwCVx
https://imgbb.com/xMvbCvz

Inace od pocetka sejva sam se oslonio na klince, razvijao Bazdara, Jovica, Petkovica, Savu Cestica, Svetu Markovica, doveo Topica na kraju prve sezone a Jovana Mijatovica i Milana Majstorovica na kraju druge sezone i sad cu se njima pozabaviti kao i Mirceticem.

A da zaboravio sam Vanja Radinovic je posle prve sezone preuzeo Novi Pazar pa sam angazovao novog HOYD
https://ibb.co/94dNvWL
Nije los :D
▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒

Nikad ne prestaj, podigni glavu kao nekad, kreni hrabro sad za crno-belu slavu!
FreedomUe
Newgen
Поруке: 4
Придружен: 15 Нов 2022, 23:56
Status: Није на вези

Re: Youth Intake - Novi klinci

Порука од FreedomUe »

Да ли неко може да ми каже зашто ми се клинци не такмиче ни у једном омладинском рангу од кад сам почео сејв? 🤷 Имам омладинску школу и све, али нигде не учествују у такмичењима као да не постоје. 🤷
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2023 / Discussion”