FM22 - Ispravke i predlozi ocena

Kreiramo bazu Srbije i Crne Gore za FM22. Ocene igrača, transferi, predlozi i kritike.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Re: FM22 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од dukiss »

Baja пише: 29 Нов 2021, 18:53
dark warrior™ пише: 27 Окт 2021, 10:39
dukiss пише: 26 Окт 2021, 17:36 Ne znam ko je Deki. :)

Problem sa 3 izmene i sa "viškom" potrebnih U21 igrača je prijavljen i za SL i za PLS i, koliko vidim, biće OK u zvaničnoj verziji 9. novembra, vi vidite ono kako je u beti, ali to nije konačno stanje za zvaničnu verziju.
Ma veci problem je sto protivnik radi 5 a ti 3 jer na ovu verziju posebno ako igras LLSL kondicija je veci problem odma povrede umorne i tako dalje :cheers:
Nažalost ovo je ostalo tako,i na taj način je potpuno obesmišljeno igranje sa srpskim klubovima u Evropi.Pored toga što imaju 10X bolje igrače.veće budžete,i sve ostalo...imaju i više izmena.Recimo držim rezultat protiv Dortmunda,0:0 igrači na samrti,oni izvrše 5 izmena,ja već do poluvremena 2 zbog kartona,i normalno primim gol u 80 i nekom minutu...Prosto nemamo nikakvih šansi protiv bilo koje malo jače ekipe.
Bajo, rekao bih da ili ti se igra nije ažurirala ili si sejv počeo pre konačne verzije - ovaj problem su i interni testeri odavno verifikovali kao rešen i on jeste rešen u sistemu. Gledam i pravila lige i uredno stoji 5 izmena...
faizanmazhar00
Newgen
Поруке: 6
Придружен: 02 Феб 2022, 15:02
Mood:
Status: Није на вези

Re: FM22 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од faizanmazhar00 »

Nikola F.M 87 пише: 07 Јун 2021, 13:56 Jel može i transferi ili će za to biti nova tema kao pre
Ma veci problem je sto protivnik radi 5 a ti 3 jer na ovu verziju posebno ako igras LLSL kondicija je veci problem odma povrede umorne i tako dalje.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Re: FM22 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од dukiss »

faizanmazhar00 пише: 02 Феб 2022, 15:11 Ma veci problem je sto protivnik radi 5 a ti 3 jer na ovu verziju posebno ako igras LLSL kondicija je veci problem odma povrede umorne i tako dalje.
O kojoj verziji govorimo? Verzija koju ja imam normalno dozvoljava 5 izmena i u domaćoj ligi i u evropskim takmičenjima, odavno je rešen taj problem...
jesusnavas7
Youth Team Coach
Поруке: 159
Придружен: 14 Дец 2012, 13:16
Место: yes
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: FM22 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од jesusnavas7 »

Ne znam da li sam stigao na vreme al ajde.

Rodic prosecno 81 minut na terenu od kako je dosao u Zvezdu, od 181 utakmice , odigrao je 178.

Protiv Radnickog u 85om minutu sprinta nazad i prekida njihovu kontru kao da je 7 minut.

Mora veca stamina i natural fitnes.

Takodje, sto se kod mene desavalo, Rikardo cesto igra AML umesto CF .

Takodje, pisao sam o tome kako kada vodim Zvezdu, Partizan dovodi uvek neke JSL polovnjake(da se ne uvrede) ili neke cudne strance, i to jedva.
Ne znam da je ikako moguce, da se poveca ambicija nasih klubova po pitanju pojacanja, da imaju volju za napretkom, i dovodjenjem dobrih igraca.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Re: FM22 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од dukiss »

Za patch 2 je svakako kasno, podaci su zaključani pre 5 dana. Za patch 3 ima šanse da rešimo prve dve stavke. Što se AI i transfera tiče, tu neke stvari mogu da probam da promenim, ali indirektno.

Hvala na sugestijama.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Re: FM22 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од dukiss »

Ovo sa transferima se nadam da će da bude bolje od trećeg patcha (onog koji gađa ruski i kineski prelazni rok). I ove igrače sam sredio, samo za Rodića ova statistika 178 od 181 utakmice otkad je došao nešto ne štima: u 2018/19 i 2019/20 je propustio po polovinu utakmica, dakle bar 35 propuštenih u te dve sezone samo...
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Re: FM22 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од dark warrior™ »

Mislim da malo vremena treba da se stavi i na golmanima redko koji golman ima statiscku istoriju na primene golove i klin sitove
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Re: FM22 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од dukiss »

dark warrior™ пише: 23 Феб 2022, 08:10 Mislim da malo vremena treba da se stavi i na golmanima redko koji golman ima statiscku istoriju na primene golove i klin sitove
To je podatak koji i ne može da se upiše u bazu podataka, tako da nema načina da se to doda u istorije u trenutnoj bazi podataka. To igra računa samo za nove sezone.

Isto tako, u bazu ne mogu da se dodaju evropske utamice - da mogu, gorepomenuti Rodić bi ih imao dosta, jer je u sezonama kada je propuštao domaće utakmice igrao redovno u evropskim... Ove sezone igra redovno i u jednim i u drugim, pa zaista ima smisla da mu se poveća izdržljivost, što sam i učinio.

Ali opet, to što može ili ne može da se ubaci nije do nas, već do strukture baze.
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Re: FM22 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од dark warrior™ »

dukiss пише: 23 Феб 2022, 20:49
dark warrior™ пише: 23 Феб 2022, 08:10 Mislim da malo vremena treba da se stavi i na golmanima redko koji golman ima statiscku istoriju na primene golove i klin sitove
To je podatak koji i ne može da se upiše u bazu podataka, tako da nema načina da se to doda u istorije u trenutnoj bazi podataka. To igra računa samo za nove sezone.

Isto tako, u bazu ne mogu da se dodaju evropske utamice - da mogu, gorepomenuti Rodić bi ih imao dosta, jer je u sezonama kada je propuštao domaće utakmice igrao redovno u evropskim... Ove sezone igra redovno i u jednim i u drugim, pa zaista ima smisla da mu se poveća izdržljivost, što sam i učinio.

Ali opet, to što može ili ne može da se ubaci nije do nas, već do strukture baze.
To treba da srede jer je malo glupo kad neki golman ima 300 utakmica a primene golove samo u novu sezonu i klin sitove :yesko:
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Re: FM22 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од dukiss »

Mislim da tako nešto nije realno očekivati, jer praktično ne postoji siguran izvor podataka koji to beleži za sve lige ili za većinu liga - kogod da vodi evidenciju nastupa, tu su uglavnom samo nastupi i golovi, ponegde i kartoni.
bp89
Newgen
Поруке: 10
Придружен: 23 Апр 2021, 11:46
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: FM22 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од bp89 »

Дуки, екипа, другари.. Једно кратко и брзо питањце. Јел може неко да ми појасни значење ЕПА (у "player ability"), као и " peak potenial/current ability ". Какав утицај имају на играча и у каквој су, да тако кажем корелацији са стандардним КА и ПА. Хвала
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Re: FM22 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од dukiss »

bp89 пише: 25 Феб 2022, 16:15 Дуки, екипа, другари.. Једно кратко и брзо питањце. Јел може неко да ми појасни значење ЕПА (у "player ability"), као и " peak potenial/current ability ". Какав утицај имају на играча и у каквој су, да тако кажем корелацији са стандардним КА и ПА. Хвала
EPA je procena baze koliki potencijal očekuje od igrača na osnovu trenutnog abilitija, pozicije i drugih faktora. To ne ispoštujemo uvek 100%, ali treba da bude što približnije.

Peak znači maksimum dostignut u karijeri. To će na primer kod Mesija da bude 199 ili koliko je već imao, čak i onda kada krene da pada. On na konkretnog igrača nema veliki uticaj, ali zato ima na generisanje novih, odnosno pokazuje igri kolika je šansa da se pojavi neko sa takvim potencijalom u nekom trenutku.
bp89
Newgen
Поруке: 10
Придружен: 23 Апр 2021, 11:46
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: FM22 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од bp89 »

dukiss пише: 25 Феб 2022, 17:43
bp89 пише: 25 Феб 2022, 16:15 Дуки, екипа, другари.. Једно кратко и брзо питањце. Јел може неко да ми појасни значење ЕПА (у "player ability"), као и " peak potenial/current ability ". Какав утицај имају на играча и у каквој су, да тако кажем корелацији са стандардним КА и ПА. Хвала
EPA je procena baze koliki potencijal očekuje od igrača na osnovu trenutnog abilitija, pozicije i drugih faktora. To ne ispoštujemo uvek 100%, ali treba da bude što približnije.

Peak znači maksimum dostignut u karijeri. To će na primer kod Mesija da bude 199 ili koliko je već imao, čak i onda kada krene da pada. On na konkretnog igrača nema veliki uticaj, ali zato ima na generisanje novih, odnosno pokazuje igri kolika je šansa da se pojavi neko sa takvim potencijalom u nekom trenutku.

У којој мери ЕПА има утицај на развој играча у самој игри (у поређењу са ПА рецимо)?
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Re: FM22 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од dukiss »

bp89 пише: 25 Феб 2022, 17:51

У којој мери ЕПА има утицај на развој играча у самој игри (у поређењу са ПА рецимо)?
Koliko ja znam - nema uticaj. EPA je analitički alat koji ekipi koja radi bazu pomogne da donese odluku o PA.
Корисников грб
Набеђен
First Team Coach
Поруке: 458
Придружен: 24 Окт 2010, 19:11
Место: Србија
Klub koji vodite: Партизан
Formacija: 4-2-4
Mood:
Has thanked: 100 times
Been thanked: 53 times
Status: Није на вези

Re: FM22 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од Набеђен »

dukiss пише: 21 Феб 2022, 09:22 Ovo sa transferima se nadam da će da bude bolje od trećeg patcha (onog koji gađa ruski i kineski prelazni rok)
Јел си успео ово некако да прогураш и ако није тајна шта је сад другачије?
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Re: FM22 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од dukiss »

Набеђен пише: 25 Мар 2022, 16:00
dukiss пише: 21 Феб 2022, 09:22 Ovo sa transferima se nadam da će da bude bolje od trećeg patcha (onog koji gađa ruski i kineski prelazni rok)
Јел си успео ово некако да прогураш и ако није тајна шта је сад другачије?
Sve što je sa strane baze je podešeno u tom smeru - dva najveća kluba su sada ambicioznija u pogledu dovođenja igrača višeg profila...
Закључано

Повратак на “FM24 Research”