FM22 - Ispravke i predlozi ocena

Kreiramo bazu Srbije i Crne Gore za FM22. Ocene igrača, transferi, predlozi i kritike.
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Re: FM22 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од dark warrior™ »

koliko vidim ima gresku sa brojem izmenama u LLSL ima 3 a treba 5 ako ne gresim ? :yesko:
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Re: FM22 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од dukiss »

Da, evo par poruka iznad smo već diskutovali o tome - odavno je prijavljeno, nisu stigli da urade za betu, ali se svi nadamo da će da srede za konačnu verziju.
Корисников грб
Duke
Youth Team Coach
Поруке: 181
Придружен: 13 Јан 2016, 14:49
Место: Kragujevac, Srbija
Klub koji vodite: Crvena zvezda
Formacija: 4-2-3-1
Steam: http://steamcommunit
Has thanked: 16 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Re: FM22 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од Duke »

dukiss пише: 25 Окт 2021, 23:04 Da, evo par poruka iznad smo već diskutovali o tome - odavno je prijavljeno, nisu stigli da urade za betu, ali se svi nadamo da će da srede za konačnu verziju.
И да не среде имаћемо Едитор па ћемо средити :ole:
Calm, concentrate
bp89
Newgen
Поруке: 10
Придружен: 23 Апр 2021, 11:46
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: FM22 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од bp89 »

Дуки, питање једно. Шта је са Лечићем, ти ми рече да сте га додали, а видим у бети да га нема сада га сам приступио? Јесу то опет они забрљали?

Иначе, овако на први поглед што сам прешалтао, и ове године сте сјајан посао направили момци. Свака част :ave:
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Re: FM22 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од dark warrior™ »

dukiss пише: 25 Окт 2021, 23:04 Da, evo par poruka iznad smo već diskutovali o tome - odavno je prijavljeno, nisu stigli da urade za betu, ali se svi nadamo da će da srede za konačnu verziju.
Deki koliko vidim i Confedercion league protivnik radi pet izmena a ti mozes tri neznam dali je i to prijavljeno isto je koliko vidim i za u LLSL
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Re: FM22 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од dukiss »

dark warrior™ пише: 26 Окт 2021, 14:16
dukiss пише: 25 Окт 2021, 23:04 Da, evo par poruka iznad smo već diskutovali o tome - odavno je prijavljeno, nisu stigli da urade za betu, ali se svi nadamo da će da srede za konačnu verziju.
Deki koliko vidim i Confedercion league protivnik radi pet izmena a ti mozes tri neznam dali je i to prijavljeno isto je koliko vidim i za u LLSL
Ne znam ko je Deki. :)

Problem sa 3 izmene i sa "viškom" potrebnih U21 igrača je prijavljen i za SL i za PLS i, koliko vidim, biće OK u zvaničnoj verziji 9. novembra, vi vidite ono kako je u beti, ali to nije konačno stanje za zvaničnu verziju.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Re: FM22 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од dukiss »

bp89 пише: 26 Окт 2021, 00:30 Дуки, питање једно. Шта је са Лечићем, ти ми рече да сте га додали, а видим у бети да га нема сада га сам приступио? Јесу то опет они забрљали?

Иначе, овако на први поглед што сам прешалтао, и ове године сте сјајан посао направили момци. Свака част :ave:
Hvala lepo! Lečić je dodat onda kada je potpisao novi ugovor, a to je posle bete, pojaviće se u release verziji.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Re: FM22 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од dukiss »

Duke пише: 25 Окт 2021, 23:30
dukiss пише: 25 Окт 2021, 23:04 Da, evo par poruka iznad smo već diskutovali o tome - odavno je prijavljeno, nisu stigli da urade za betu, ali se svi nadamo da će da srede za konačnu verziju.
И да не среде имаћемо Едитор па ћемо средити :ole:
Ma editor je OK da sredite ocene koje vam se ne sviđaju, ali što se pravila tiče, tu je već red da nas ispoštuju i kodiraju kako treba da bude, naročito zato što smo sve dostavili uredno i na vreme.
Neven
First Team Coach
Поруке: 417
Придружен: 04 Нов 2010, 21:06
Место: Beograd,Srbija
Klub koji vodite: OFK Vršac
Formacija: 4-3-3 DM
Has thanked: 38 times
Been thanked: 17 times
Status: Није на вези

Re: FM22 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од Neven »

Nisam puno igrao ali Luis Ibanjez u Grafičaru ima nedeljnu platu od preko 20K...
Isprabiti to ako može...
Srbija i Crna Gora će sigurno osvojiti Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj čim ima 22 igrača bolja od Ramba Petkovića. ''Ziko''
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Re: FM22 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од dukiss »

Neven пише: 26 Окт 2021, 18:49 Nisam puno igrao ali Luis Ibanjez u Grafičaru ima nedeljnu platu od preko 20K...
Isprabiti to ako može...
Nažalost više ne mogu da ispravljam podatke, baza je zaključana od juče ujutru. Ovo je konkretno nastalo tako što mu Turci nisu izbrisali platu, a onda je sa tom tako nameštenom platom prošao kroz BIH i došao kod nas... Greška je, ispraviću je čim ponovo dobijem kontrolu nad bazom.

Hvala za ovo, verovatno u igri nešto lakše upadne u oko nego u bazi...
Neven
First Team Coach
Поруке: 417
Придружен: 04 Нов 2010, 21:06
Место: Beograd,Srbija
Klub koji vodite: OFK Vršac
Formacija: 4-3-3 DM
Has thanked: 38 times
Been thanked: 17 times
Status: Није на вези

Re: FM22 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од Neven »

dukiss пише: 27 Окт 2021, 00:34
Neven пише: 26 Окт 2021, 18:49 Nisam puno igrao ali Luis Ibanjez u Grafičaru ima nedeljnu platu od preko 20K...
Isprabiti to ako može...
Nažalost više ne mogu da ispravljam podatke, baza je zaključana od juče ujutru. Ovo je konkretno nastalo tako što mu Turci nisu izbrisali platu, a onda je sa tom tako nameštenom platom prošao kroz BIH i došao kod nas... Greška je, ispraviću je čim ponovo dobijem kontrolu nad bazom.

Hvala za ovo, verovatno u igri nešto lakše upadne u oko nego u bazi...
Ma nije veliki problem jer se sada mnogo mnogo lakše prodaju igrači tako da je on prvi pik za prodaju sa tolikom platom.
:poz:
Srbija i Crna Gora će sigurno osvojiti Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj čim ima 22 igrača bolja od Ramba Petkovića. ''Ziko''
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Re: FM22 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од dark warrior™ »

dukiss пише: 26 Окт 2021, 17:36 Ne znam ko je Deki. :)

Problem sa 3 izmene i sa "viškom" potrebnih U21 igrača je prijavljen i za SL i za PLS i, koliko vidim, biće OK u zvaničnoj verziji 9. novembra, vi vidite ono kako je u beti, ali to nije konačno stanje za zvaničnu verziju.
Ma veci problem je sto protivnik radi 5 a ti 3 jer na ovu verziju posebno ako igras LLSL kondicija je veci problem odma povrede umorne i tako dalje :cheers:
DoktorFilozof
Newgen
Поруке: 7
Придружен: 25 Авг 2013, 02:16
Место: Smederevo
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: FM22 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од DoktorFilozof »

Za prvi sledeći update, primećene greške/greščice u Prvoj ligi Srbije:
(Nisam želeo da dodajem za Staff jer se kod nas to menja na mesečnoj bazi tako da bi bilo previše opterećenja, možda najbolje da se sačeka 22.3.0 pa onda da se to detaljno skocka izuzev Manager/Assistant manager rola. No, mislim da sam sve igračke kadrove u PLS adekvatno pokrio)

TIMOK
to add:
stefan knežević DL (20), ML/AML (12)
chukwuebuka nnaji DM (20), MC (14)
miloš stajković AM (20), MC(14)
to edit:
igor pantić MC (20), AM/DM (16)
milan blagojević ML/AML (15)

ŽARKOVO
to add:
milan delević DC (20)
andrija milić on loan from spartak
lazar mićić LW (20), RW (15)

DOBANOVCI
to add:
Erik Hermanns GK; CAN
miodrag banković RW (20)

IMT
to add:
bojan vukmirović GK; 21
to edit:
uroš vukašinović DC (20), DM (14)
filip damjanović; left; DC (20)

INĐIJA
to add:
nikola žakula from bačka (ID:62113765)

JAVOR
to add:
nikola tričković (ID:62232749)
to edit:
marko momčilović DC(15),ML(12/14)

KABEL
to add:
filip ivelja (nisam siguran za poziciju, ali igrao je dosta)
aleksa radmilović DM (20) on loan from vojvodina
siniša nijemčević LW (20)

LOZNICA
to edit:
miloš spasenović left; DL (20), DC (15)
goran matić ST (20), LW (12)
veljko jovković AMR (20), AML (18), ST (15), AM (14)-> radnički svilajnac (ID: 62182094)

MAČVA
to edit:
đorđe belić MC (20), AM (16)
mladen mićanović MC (20), DM (18), AM (12)

RAD:
to edit:
miloš tanović DR (20), DC/DL (15/16?)
igor vučićević AML (20), AMR (14), DL/WBL (12)
dušan lalatović DL/WBL (14)
luka gojković CM (20), DM (14)
to add:
stanislav zeljajić (ID:2000115632)

RADNIČKI SM:
to edit:
aleksandar križan ST (20), AMR/AML (15); Either foot
predrag vladić ST/AMC (20), AMR (15), AML (12)
Корисников грб
Duke
Youth Team Coach
Поруке: 181
Придружен: 13 Јан 2016, 14:49
Место: Kragujevac, Srbija
Klub koji vodite: Crvena zvezda
Formacija: 4-2-3-1
Steam: http://steamcommunit
Has thanked: 16 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Re: FM22 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од Duke »

Још 2 дана до ФУЛЛ верзије :ole: :ole: :ole:
Calm, concentrate
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Re: FM22 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од dukiss »

DoktorFilozof пише: 06 Нов 2021, 03:16 Za prvi sledeći update, primećene greške/greščice u Prvoj ligi Srbije:
(Nisam želeo da dodajem za Staff jer se kod nas to menja na mesečnoj bazi tako da bi bilo previše opterećenja, možda najbolje da se sačeka 22.3.0 pa onda da se to detaljno skocka izuzev Manager/Assistant manager rola. No, mislim da sam sve igračke kadrove u PLS adekvatno pokrio)

TIMOK
to add:
stefan knežević DL (20), ML/AML (12)
chukwuebuka nnaji DM (20), MC (14)
miloš stajković AM (20), MC(14)
to edit:
igor pantić MC (20), AM/DM (16)
milan blagojević ML/AML (15)

ŽARKOVO
to add:
milan delević DC (20)
andrija milić on loan from spartak
lazar mićić LW (20), RW (15)

DOBANOVCI
to add:
Erik Hermanns GK; CAN
miodrag banković RW (20)

IMT
to add:
bojan vukmirović GK; 21
to edit:
uroš vukašinović DC (20), DM (14)
filip damjanović; left; DC (20)

INĐIJA
to add:
nikola žakula from bačka (ID:62113765)

JAVOR
to add:
nikola tričković (ID:62232749)
to edit:
marko momčilović DC(15),ML(12/14)

KABEL
to add:
filip ivelja (nisam siguran za poziciju, ali igrao je dosta)
aleksa radmilović DM (20) on loan from vojvodina
siniša nijemčević LW (20)

LOZNICA
to edit:
miloš spasenović left; DL (20), DC (15)
goran matić ST (20), LW (12)
veljko jovković AMR (20), AML (18), ST (15), AM (14)-> radnički svilajnac (ID: 62182094)

MAČVA
to edit:
đorđe belić MC (20), AM (16)
mladen mićanović MC (20), DM (18), AM (12)

RAD:
to edit:
miloš tanović DR (20), DC/DL (15/16?)
igor vučićević AML (20), AMR (14), DL/WBL (12)
dušan lalatović DL/WBL (14)
luka gojković CM (20), DM (14)
to add:
stanislav zeljajić (ID:2000115632)

RADNIČKI SM:
to edit:
aleksandar križan ST (20), AMR/AML (15); Either foot
predrag vladić ST/AMC (20), AMR (15), AML (12)
Hvala za ovo. Ne znam u odnosu na šta ste pisali, verovatno u odnosu na betu, ali nešto od ovoga je već sređeno - Zeljajić, Nijemčević, Žakula,...

E, sada, kada se traži dodavanje potpuno novih igrača, bilo bi dobro da napišete i nešto od podataka, a ne samo poziciju - datum rođenja, mesto rođenja, prethodne klubove, visinu/težinu, što više detalja je moguće,...

Pozicije ćemo da sredimo za patch.

Hvala još jednom i pozdrav.
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Re: FM22 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од Baja »

DoktorFilozof пише: 06 Нов 2021, 03:16
DoktorFilozof пише: 06 Нов 2021, 03:16
Najlakše je ući na sajt superlige ili prve lige i popisati igrače,što međutim nije dovoljno.

Pre svega,ove strance nikako ne bih ubacivao,Timokova pojačanja stranaca nisu ni na nivou okružne lige,doduše naveo si samo Nigerijca.Po istom principu smo ranijih godina ubacivali igrače,samo zato što su registrovani (mahom u prvoj ligi),a onda sam ja poslednjih 2-3 godine bunario gde su,šta su,gde se mnogi više ni ne bave fudbalom,dok su neki po zonama,malo koji je uspeo i napravio karijeru.Svakako mora dobar "skauting" da se odradi,a ne samo reda radi.Svakako neki sa tvog spiska će se verovatno naći u bazi na zimu,ali Dule je konkretno naveo načine na koji se igrači ubacuju.

E sada Dule,nisam planirao ovde,ali kad već pišem,da pomenem.Naime ove godine imam isti problem kao i prošle.Reč je o relaciji Zvezda/Grafičar.Prosto,prodao sam iz Grafičara skoro sve,pa i omladince,i taj tim im je ostao prazan.Manje više sve igrače do 18 godina sam prebacio u Zvezdu U19.Počelo prvenstvo omladinaca,i iako uredno stoje u U19 Zvezde,svi igraju utakmice za U19 Grafičara,a za Zvezdu botovi.Tako Grafičarevi omladinci kidaju ligu,a Zvezda se bori za opstanak.Ne postoji opcija da se podese da ne mogu da igraju za omladince Grafičara,već samo U19 komplet (uključujući i Zvezdine omladince).Zapravo jedini način da igraju za omladince Zvezde je da ih prebacim u prvi tim,i dam pravo da igraju za omladince što je suludo.Vidim da su neki već pominjali što se previše obaveza nameće kao treneru Zvezde,faktički vodiš računa o obe ekipe.Ili ako prepustiš nekome,onda ti gomilaju u Grafičaru neke diletante,a opterećuju budžet Zvezde.Sve u svemu mislim da to treba da razdvojimo konačno,i vratimo sve na staro.Znači maximalni feed i to je to.Kako znaš da vodim inače računa o kadru u Zvezdi/Grafičaru,neće mi biti problem da redovno držim sve pod konac,ko je pozajmica iz Zvezde,a ko je Grafičarev igrač.Ovakvo stanje je prosto neodrživo.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Re: FM22 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од dukiss »

Bajo - doklegod je broj pozajmica iz Zvezde u Grafičar veći od 10 ne možemo da rešimo drugačije nego kao B tim, mnogo je bolje da sa SI-jem radimo da približimo stvari realnosti, a to ti sada kao nadležan za jedan deo Srbije možeš da radiš i direktno (iako sam ja već preneo tvoje zamerke). Ukoliko je broj pozajmica postojećih igrača manji od 10, možemo da razmišljamo o opcijama koje nisu B tim.
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Re: FM22 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од Baja »

dukiss пише: 24 Нов 2021, 22:03 Bajo - doklegod je broj pozajmica iz Zvezde u Grafičar veći od 10 ne možemo da rešimo drugačije nego kao B tim, mnogo je bolje da sa SI-jem radimo da približimo stvari realnosti, a to ti sada kao nadležan za jedan deo Srbije možeš da radiš i direktno (iako sam ja već preneo tvoje zamerke). Ukoliko je broj pozajmica postojećih igrača manji od 10, možemo da razmišljamo o opcijama koje nisu B tim.
Kako smo već ukazali na ovaj problem,prošle godine u isto ovo vreme,a ništa nije urađeno bojim se da to neće biti rešeno nikada.Osim pozajmica mislim da ne postoji ni jedna jedina prepreka,a čini mi se da je korisnost višestruka.S obzirom da sam više vremena proveo u samoj bazi nego igri,nisam ni stigao sve da vidim...
Recimo,što se tiče finansija,odgovornosti za oba tima.itd.Kao što rekoh,ako nećeš da ti Grafičar sam dovodi igrače i opterećuje budžet,moraš ti to da kontrolišeš.Mislim da najvećem broju igrača nije interes da brinu o oba tima.A recimo ja sam prodao igrače u vrednosti preko 10 miliona,a postrošio sam svega 20K za igrača,plus 5 slobodnjaka sa platama ispod 500.Moj budžet nije mrdnuo ni malo,i dalje imam novca koliko sam imao na samom početku.Pustiti Grafičar da ti dovodi igrače će samo pogoršati već očajnu finansijsku situaciju.Da bih zadržao Zvezdine omladince u Zvezdi,a ne da ih igra preusmerava na Grafičareve omladince prebacio sam ih u prvi tim,,sa mogućnošću igranja za omladinski tim.Sada imam da mi se treneri žale da je tim prevelik,i da bi trebalo da ga smanjim,što je realno.

Trenutno je u Grafičaru 12 igrača iz Zvezde na pozajmici.U stvarnosti i Vojvodina ima ogroman broj igrača u Kabelu,Čukarički u BASK-u,možda čak i više,al nismo pribegli B timu.
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Re: FM22 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од Baja »

dark warrior™ пише: 27 Окт 2021, 10:39
dukiss пише: 26 Окт 2021, 17:36 Ne znam ko je Deki. :)

Problem sa 3 izmene i sa "viškom" potrebnih U21 igrača je prijavljen i za SL i za PLS i, koliko vidim, biće OK u zvaničnoj verziji 9. novembra, vi vidite ono kako je u beti, ali to nije konačno stanje za zvaničnu verziju.
Ma veci problem je sto protivnik radi 5 a ti 3 jer na ovu verziju posebno ako igras LLSL kondicija je veci problem odma povrede umorne i tako dalje :cheers:
Nažalost ovo je ostalo tako,i na taj način je potpuno obesmišljeno igranje sa srpskim klubovima u Evropi.Pored toga što imaju 10X bolje igrače.veće budžete,i sve ostalo...imaju i više izmena.Recimo držim rezultat protiv Dortmunda,0:0 igrači na samrti,oni izvrše 5 izmena,ja već do poluvremena 2 zbog kartona,i normalno primim gol u 80 i nekom minutu...Prosto nemamo nikakvih šansi protiv bilo koje malo jače ekipe.
Корисников грб
Набеђен
First Team Coach
Поруке: 458
Придружен: 24 Окт 2010, 19:11
Место: Србија
Klub koji vodite: Партизан
Formacija: 4-2-4
Mood:
Has thanked: 100 times
Been thanked: 53 times
Status: Није на вези

Re: FM22 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од Набеђен »

Како бре? Ја радим с Партизаном у Европи у првој сезони 5 измена ал морам из три пута... Не може једна по једна.
У другој сви прелазе на 3 измене
Закључано

Повратак на “FM24 Research”