FM21 - Ispravke i predlozi ocena

Kreiramo bazu Srbije i Crne Gore za FM22. Ocene igrača, transferi, predlozi i kritike.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Re: FM21 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од dukiss »

Megatone пише: 13 Нов 2020, 13:32 Mislim da im je vec neko slao, ali hvala na informaciji.
Dodao sam kao Feature Request direktno u sistem i argumentovao, sada mogu da odobre ili da odbiju, bilo kako bilo, mi smo predložili...
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: FM21 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од Orthodox »

dukiss пише: 14 Нов 2020, 10:54
Callejon пише: 13 Нов 2020, 20:37 Zbog objektivnog problema koji imamo sa ljudima koji se bave ocenama igrača (karakteristikama) igrati FM sa srpskim klubovima, a imati i bazično znanje o fudbalu, je gotovo nemoguće (osim ukoliko te baš briga za ocene). Igračima su karakteristike totalno pogrešno određene, jedan u 20 igrača u bazi, i to u Crvenoj zvezdi i Partizanu, po ocenama , atributima, podseća na sebe u pravom životu. Osim što su researcheri bez potrebe konzervativni (nikad ne daju igraču iz srpske lige ocenu preko 13-14, što je potpuna glupost) ne mogu da ubodu čak ni suštinu (bar da im najbolje karakteristike budu istaknute u odnosu na slabije, pa makar i konzervativno). FM je možda igrica, ali bi osnovne norme poznavanja fudbala iz poštovanja prema onima koji prate fudbal i nijme se bave, morale da se ispunjavaju. Ne može svako da radi ocene igračima, samo zato što voli FM.
Zanimljivo je da ste se prijavili na forum 13. 11. 2020. da biste napisali ovaj komentar bez jednog jedinog konkretnog predloga. Ovo je klasičan primer nekonstruktivne kritike. Svi oni koji su pokušali da budu konstruktovani su od strane našeg tima svih ovih godina ispoštovani.

Izvolite napišite prijavu kako ništa ne valja, pošaljite Sports Interactive-u, pa neka nas kolektivno smene, a neka postave vas da radite naše lige.

Toliko ću sebi dozvoliti da napišem ovde, iako ne bi trebalo ni toliko.
Ovo kao da je pisao Tumbaković ali se nije kvalifikovao te se ne uvažava. Samo gurajte.
wucko96
Youth Team Coach
Поруке: 115
Придружен: 23 Окт 2011, 14:25
Место: Srbija
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: FM21 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од wucko96 »

Plata Falcinelija u Zvezdi koja je 1.6m godisnje :ole:
https://www.mozzartsport.com/fudbal/ves ... ate/365528

Sto se ocena tice, to je po meni sve realno i svaka cast. Naravno uvek postoji i subjektivni osecaj, recimo Radovanu Pankovu ne bih dao concetration vise od 8-9 kao ni Milunovicu, ali to sam samo ja :evillook:

Andrija Radulovic mozda AMR natural, i na trasnfermarktu mu stoji AMR, ali iskreno nisam ga gledao u mladjim kategorijama, mada nije toliko ni bitno.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Re: FM21 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од dukiss »

wucko96 пише: 15 Нов 2020, 01:33 Plata Falcinelija u Zvezdi koja je 1.6m godisnje :ole:
https://www.mozzartsport.com/fudbal/ves ... ate/365528

Sto se ocena tice, to je po meni sve realno i svaka cast. Naravno uvek postoji i subjektivni osecaj, recimo Radovanu Pankovu ne bih dao concetration vise od 8-9 kao ni Milunovicu, ali to sam samo ja :evillook:

Andrija Radulovic mozda AMR natural, i na trasnfermarktu mu stoji AMR, ali iskreno nisam ga gledao u mladjim kategorijama, mada nije toliko ni bitno.
Hvala. Predlozi su svi legitimni.
Callejon
Newgen
Поруке: 5
Придружен: 13 Нов 2020, 20:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: FM21 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од Callejon »

Izvinjavam se ako sam bio grub, samo je činjenica da su ocene određene slabo. Vi ne morate meni da veruje, niti da mi smatrate kredibilnim, ali ja nemam lošu nameru. Bavim se skautingom, profesionalno, a upravo je pasija prema ocenama na fudbalskim igricama (PES, FM pre svih) bila katalizator da se time bavim, da se svakom karakteristikom igrača bavim posvećeno. To nije egzaktna nauka, ja mogu da procenim da neki igrač zaslužuje ocenu 13 za pace, dok neko drugi može da proceni da zaslužuje 15. Te stvari su normalne, ali ovo što se radi sa igračima iz Superlige je čisto nepoznavanje fudbala, i nepoznavanje igrača kojima se olako daju random ocene, što je odraz nepoštovanja prema fudbalu i FM, i nama koji tu igru volimo. Neću to da nazovem drugim rečima, jer je tako, i to nije ništa lično, niti znam ko stoji iza ocena (verujte, nisam se bavio upravo jer ne želim da to pređe na neku ličnu stvar) a ukoliko iko želi da proveri da li govorim istinu, slobodno može da mi se javi na private.

Uzeću samo jedan primer, ima ih bar 50 (ukoliko budete insistirali, nema problema, možemo o svakom igraču da pričamo, bar iz prvih 6-7 klubova Superlige, a i dobrom delom i iz slabije plasiranih, odnosno manje kvalitetnih po igračkom kadru)

Nemanja Čović, član Vojvodine, koji kod Nenada Lalatovića igra otprilike u ulozi shadow strikera, iza Momčila Mrkaića. Jedan od najboljih igrača glavom na kontinentu (budite sigurni da nije preterano, ako budete dalje insistirali, posedujem platformu Wyscout, mogu da složim preko 20 golova koje je u karijeri postigao glavom u kompilaciju, uz neke odlične pokušaje koje su golmani branili ili su završavali na stativi ili tik pored gola). Njegova tehnika udarca glavom je daleko najbolja od svih u Superligi Srbije. Određeni igrači mogu da postižu veliki broj golova glavom, ili bar pristojan, a da ne moraju imati previsoku ocenu za heading, jer u njihovom postizanju golova glavom, veću ulogu igraju stvari koje se u FM oslikavaju kroz, recimo - off the ball ili anticipation uz dobar jumping reach (ne nužno). Čović je igrač čije i te ocene zaslužuju pristojan nivo (zapravo, Jumping reach takođe elitni), ali čista tehnika udarca glavom je perfektna. Postiže komplikovane golove, nakon komplikovanih trzaja glavom, iz teških pozicija. Jumping reach mu je ocenjen sa 12? Čovek (mogu da prosledim statistiku vrlo lako sa Wyscouta) je ove sezone igrač sa najvećim procentom dobijenih vazdušnih duela ne računajući defanzivne igrače. Čovek je sve vreme na oko 60% vazdušnih duela, što je ocena koja je na granici proseka za štopera (štoperi uvek imaju značajno veći postotak od špiceva, jer su u povoljnijem položaju u direktnim okršajima, ne moram da vam objašnjavam zašto). Pavkov, kao odličan target man u kontekstu prenošenja težišta na protivničku polovinu kroz spuštanje lopti glavom i grudima, nakon vazdušnih duela, je u karijeri na nešto manje od 50% dobijenih duela). Dakle, vi niste uspeli da primetite da jedan igrač, iz trećeg (neko bi rekao i drugog) tima po kvalitetu u zemlji, poseduje određene vrhunske karakteristike u određenom aspektu. Da li je Nemanja Čović vrhunski igrač? Nije, naravno, van Srbije nije uradio nikad ništa, i Vojvodina Nenada Lalatovića mu je vrhunac karijere. O razlozima se može raspravljati, ima i do njegove glave, i do striktno fudbalskih llimita, ali čovek je u igri glavom i u skoku na vrhunskom nivou.
O tome da li mu je heading za 16 ili 18, to već može da se diskutuje. Posle onakve sezone pred našim nosem, mada je i pre toga imao vrhunsku u Proleteru, gde je takođe davao mnogo golova glavom, da čovek u FM 2021. ima 11 i 12 za heading i jumping reach, je sramota. Ukoliko želite video potvrdu svega što sam govorio, nije nikakav problem

O ovome mogu da pišem satima, o drugim primerima, drugim igračima, sa jednako ili slično loše određenim ocenama. Ne želim to, jer ne želim da trošim ni svoje ni vaše vreme, niti ima vremena da se toliko grešaka sada ispravi. Nema potrebe da se ljutite, odradili ste loš posao, niste uspeli po ko zna koji put da zadovoljite kriterijume i mnogi igrači zbog ovih ocena preskaču srpsku ligu po ko zna koji put. Ja obožavam srpsku ligu, da ima mnogo boljih, ima, ali volim, i nikada ne igram sejv sa srpskim klubom, upravo zbog ocena. Da, postoji editor, ali ja ne volim da koristim editor, ne iz moralnih razloga, nego jer se osećam kao da na silu menjam igricu i podatke koji su u nju ubačeni originalno, pa makar oni bili neprecizni.
Callejon
Newgen
Поруке: 5
Придружен: 13 Нов 2020, 20:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: FM21 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од Callejon »

https://www.youtube.com/watch?v=yOF5MdWSw7Q Evo izvolite - 18 golova glavom Nemanje Čovića (mislim da nije ni 70% svih koje je postigao, neki golove fale, neki su toliko loše snimljeni iz daleka da nema poente stavljati ih) i par primera vrhunskog jumping reacha. Gospodin gore je pomenuo da bi Milunović trebao da ima 8-9 za koncetraciju, hvali ocene, a ne pominje da isti taj Milunović ima trait "plays short simple passes" što je suludo, jer je Milunović štoper koji ekstremno orijentisan prema dugim dodavanjima, i dijagonalnim i frontalnim, mada prosečni gledalac fudbala u Srbiji pojma nema o tom igraču, verovatno najslabije percipiran igrač u srpskoj javnost.
Callejon
Newgen
Поруке: 5
Придружен: 13 Нов 2020, 20:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: FM21 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од Callejon »

MijatSM пише: 13 Нов 2020, 23:57 Ocene su više nego realne, kao i potencijal igrača. Pogledaj Natha, Sumu, Kangu i njihove ocene. Pogledaj brzinu malog onog iz Voždovca Luke Cveticanina, ima acc 16, pace 17 a klinac ima 17 godina. Više nego dobro odrađeno. Jedina zamerka lično na ocene su defanzivne ocene Slobe Uroševića. Jedan je od najsigurnijih bekova defanzivno u Superligi. Marko Petković iz TSC je odigrao 15 utakmica za 3 godine i ima poprilično dobre ocene u odnosu na Uroševića...
Ocene su odrađene slabo, kada se sve sabere. Bez problema ću argumentovati 100 dana, 100 igrača. Konkretno, video materjialom.

To što navodiš da Cvetićanin ima 16 acc i pace 17 kao nešto pozitivno, to je tačno kako funkcioniše ovde sve. Pročuje se da je mali Cvetićanin brz, Mozzart napiše par tekstova o tome, i eto ocene za acc i pace, što je sasvim korektno, te dve ocene su odrađene dobro. Ali zato Čović ima heading 11 i jumping reach 12, i postoji gomila "Čovića" u ligi.

https://www.mozzartsport.com/fudbal/ves ... iku/362396
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Re: FM21 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од dukiss »

Ocene igrača u FM-u uglavnom stvaraju zajednice i mišljenje raznih zajednica širom sveta, ocene u FMu uglavnom ne donosi profesionalni skauting, i to je tako godinama.

Research sekcija na SFMu je i osnovana godinama unazad da bi svako izneo svoje mišljene i predložio izmene. Pravi pristup je da ukažete na svih tih 50 primera na način na koji ste ukazali na pogrešne ocene za Heading/Jumping Reach kod Čovića, dakle argumentovano. Taj isti čovek je igrao i u Grčkoj, i u Belorusiji i u Kazakstanu. Niko ni u ovim zemljama nije našao za shodno da mu da 16 za Heading, možda zato što ni to nisu profesionalni skauti, možda zato što to tamo nije pokazao, ne znam.

Loš način je "ništa ne valja" i ajde ćao. Meni nije problem da saslušam i unesem korekcije - to je nešto što ste mogli da iznesete i prošle godine i godine pre toga, tu smo dugo. Nedelju dana pred izlazak igre nije trenutak kada možemo da uradimo mnogo ispravki, ali možemo ponešto. Celog leta je bilo malo aktivnosti na forumu, možda bude bolje ubuduće.

Kakogod želite, svaki predlog sam voljan da saslušam svaki konkretan predlog i da rešim šta mogu. Ako mislite da je sve nepopravljivo, vi prijavite to kao takvo šefovima u SI-u, pa neka razreše celi tim.

A našu ligu u FM-u igra poprilično veliki broj ljudi, a mnogi od njih su i pomogli ocenjivanje. Možda to ocenjivanje nije profesionalno, ali ni FM nije klasična skauting baza već video igra. Trudimo se da stvari približimo realnosti, a što nas je više to su šanse da to uradimo veće. Ocenjivanje je samo jedna od mnogo stvari koje se svake godine rade u bazi. Ove godine smo kao tim imali blizu 150.000 izmena u bazi, a to nije ni malo ni loše. Da li može bolje? Naravno.
Nikola F.M 87
Youth Team Coach
Поруке: 182
Придружен: 15 Дец 2010, 01:33
Место: Niš
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Re: FM21 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од Nikola F.M 87 »

Filip Arsenijevic 5749283 je free igrac,Nikola Vasiljevic 62082764 je povredjen igrac bio do sredine novembra,tacnije povredio je rame 25 jula ,i tek pre par dana poceo lagano da trenira.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Re: FM21 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од dukiss »

Nikola F.M 87 пише: 17 Нов 2020, 15:54 Filip Arsenijevic 5749283 je free igrac,Nikola Vasiljevic 62082764 je povredjen igrac bio do sredine novembra,tacnije povredio je rame 25 jula ,i tek pre par dana poceo lagano da trenira.
Vasiljeviću je već podešena povreda, a tražio sam da se Vasiljević izbaci iz TSCa. Hvala!
MijatSM
Newgen
Поруке: 19
Придружен: 05 Авг 2011, 13:11
Место: Srbija
Klub koji vodite: Partizan
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: FM21 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од MijatSM »

Golman Čukaričkog Đorđe Petrović ima ugovor do 30/06/2023 u Beti stoji do 2021. Talentovan je, verovatno će biti tražen

https://www.espreso.rs/sport/fudbal/606 ... -knezevinu
https://www.transfermarkt.com/djordje-p ... ler/465555
MijatSM
Newgen
Поруке: 19
Придружен: 05 Авг 2011, 13:11
Место: Srbija
Klub koji vodite: Partizan
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: FM21 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од MijatSM »

Managing direktor FK Radnički Sremska Mitrovica Goran Matić je preminuo pre 5 godina. Ne utiče na igru, ali mislim da bi bilo ok da se njegovo ime ukloni...

https://www.ozon.rs/vesti/2015/odrzana- ... nu-maticu/
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Re: FM21 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од dukiss »

Naručeno, hvala!
milan99
Newgen
Поруке: 3
Придружен: 08 Јун 2012, 15:01
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Re: FM21 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од milan99 »

Ja cu moj prvi upis iskoristiti da pohvalim sve ljude oko ocena jer to nikako nije lak posao koji mnogo zavisi od misljenja do misljenja svakog coveka i nikada ne moze biti perfektan. Zbog toga cu se ja fokusirati na ostale predloge. Kao sto je vec pisano, Falcinelijeva plata od 1.6M koja za oko 420K. Cini mi se da ni otkupna klauzula nije ubacena koja je 1M. Posto Zvezda tokom skoro citave sezone igra 4-3-3, Ivanic bi trebao biti natural na MC i Accomplished na AML gde je igrao mnogo cesce nego na AMR. Gavric bi mogao biti Accomplished na AMR jer je isto cesto igrao tu. Andrija Radulovic je definitivno AMR, vise je igrao levog beka nego na AML. Milunovic na pocetku ima povredu (za koju ne znam koliko traje) koju nije imao jer je igrao kroz cele kvalifikacije.
pedja92
Newgen
Поруке: 44
Придружен: 27 Апр 2020, 15:38
Klub koji vodite: bologna
Formacija: 4-3-3
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: FM21 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од pedja92 »

Da li bi neko hteo da bude ljubazan i prijavi sledecu neispravnost koja vec dugo postoji u igrici, verovatno i u fm 21, ja ne znam, jer nemam betu. Moj lokalni tim Jadran iz Feketica, stoji da je iz mesta Mali Idjos, a jezik koji se prica jeste madjarski, a ne srpski.Ako neko moze to da prijavi i resi bio bih mu jako zahvalan!
Dimitrije08
First Team Coach
Поруке: 205
Придружен: 10 Нов 2019, 21:10
Место: Banja Luka
Klub koji vodite: Crvena Zvezda
Formacija: 4-2-3-1
Has thanked: 50 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: FM21 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од Dimitrije08 »

Pozdrav!Moje misljenje je da Matiji Becanin-u treba povecati PA(stavljeno mu je 128)na bar 145.On je bio na listi od 60 najboljih mladih igraca(mozete pronaci na internetu) i igrao je ligu sampiona za mlade(mislim sa 15 godina).Zeljko Gavric ima PA 141.Po misljenju on je bolji od Njegosa Petrovica(PA 144).Trebalo bi da ima oko 145.Andriji Radulovicu bi se isto trebao podici PA sa 137 na oko 142.Aleksandru Katai-ju CA sa 130 na 135-137.On je najbolji u Zvezdi i igra za reprezentaciju.Nije realno da Sanogo ima bolji CA od njega.Jos jednom napominjem , ovo je moje misljenje.
Callejon
Newgen
Поруке: 5
Придружен: 13 Нов 2020, 20:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: FM21 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од Callejon »

Dimitrije08 пише: 19 Нов 2020, 13:50 Pozdrav!Moje misljenje je da Matiji Becanin-u treba povecati PA(stavljeno mu je 128)na bar 145.On je bio na listi od 60 najboljih mladih igraca(mozete pronaci na internetu) i igrao je ligu sampiona za mlade(mislim sa 15 godina).Zeljko Gavric ima PA 141.Po misljenju on je bolji od Njegosa Petrovica(PA 144).Trebalo bi da ima oko 145.Andriji Radulovicu bi se isto trebao podici PA sa 137 na oko 142.Aleksandru Katai-ju CA sa 130 na 135-137.On je najbolji u Zvezdi i igra za reprezentaciju.Nije realno da Sanogo ima bolji CA od njega.Jos jednom napominjem , ovo je moje misljenje.
To sa PA je dosta osetljivo, i treba dobro analizirati svakog mladog igrača pre nego što se ustanovi. Što se tiče Kataija i Sanogoa, uopšte nije nerealno da Sanogo ima veći CA, šta više očekivano je. Sanogo je 5 godina igrao standardno za Jang Bojs, otišao je za veliki novac u arapski svet kao veoma cenjen igrač, i u tom momentu je imao ozbiljnu ponudu Rome na stolu, samo finansijski slabiju i odlučio se za Al Itihad. Ne mogu se porediti ni po čemu, jer su drugačiji profil igrača sa totalno drugačije pozicije, ali Sanogo je generalno neko ko je privlačio pažnju klubova i igrao na nivou konstatno, na kom Katai nikada nije. Odličan defanzivni vezni, sa jednom izraženom slabošću (disciplinom) i nekoliko super kvaliteta. Aleksandar je fantastičan ofanzivni fudbaler, ali specifičan mentalitet i neko sa određenim izraženim slabostima u fizičkom aspektu, što se odrazilo na njegovu karijeru, gde mu je po nivou fudbala, vrhunac bilo mesto rezerve u Alavesu (mada taj tim je sam po sebi bio loš izbor za njega, jer su izuzetno defanzivni bili i tada i ostali).
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Re: FM21 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од dukiss »

pedja92 пише: 19 Нов 2020, 13:42 Da li bi neko hteo da bude ljubazan i prijavi sledecu neispravnost koja vec dugo postoji u igrici, verovatno i u fm 21, ja ne znam, jer nemam betu. Moj lokalni tim Jadran iz Feketica, stoji da je iz mesta Mali Idjos, a jezik koji se prica jeste madjarski, a ne srpski.Ako neko moze to da prijavi i resi bio bih mu jako zahvalan!
U ovom trenutku je nemoguće ubacivati nova mesta u bazu, a Feketić jeste u opštini Mali Iđoš (gde je sada podešeno da se i mađarski i srpski govore po 100%, tako da neće biti problema; ako se ne varam Mađari su u većini i u Malom Iđošu i u Feketiću, pa je red da se govori i mađarski). A ubacićemo i Feketić u bazu kada bude bilo moguće. Sada smo par dana do izlaska igre, mnoge izmene više nisu moguće.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Re: FM21 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од dukiss »

Dimitrije08 пише: 19 Нов 2020, 13:50 Pozdrav!Moje misljenje je da Matiji Becanin-u treba povecati PA(stavljeno mu je 128)na bar 145.On je bio na listi od 60 najboljih mladih igraca(mozete pronaci na internetu) i igrao je ligu sampiona za mlade(mislim sa 15 godina).Zeljko Gavric ima PA 141.Po misljenju on je bolji od Njegosa Petrovica(PA 144).Trebalo bi da ima oko 145.Andriji Radulovicu bi se isto trebao podici PA sa 137 na oko 142.Aleksandru Katai-ju CA sa 130 na 135-137.On je najbolji u Zvezdi i igra za reprezentaciju.Nije realno da Sanogo ima bolji CA od njega.Jos jednom napominjem , ovo je moje misljenje.
Ne, Mateja Bacanin (ne Matija Becanin) ima potencijal -7, što znači da može da ide do 140, možda može da ide na -75, ali ne treba da se fiksira potencijal njemu sa 17 godina.
Željko Gavrić je već -75 (što znači da potencijal može da mu ide do 150).
Njegoš Petrović je stariji i zato ima fiksiran potencijal.
Sanogo je i došao sa velikim abilitijem, a Katai iz Amerike sa manjim CAb nego što je sada za par poena, mislim da je Katai trenutno negde na 133, Sanogo na 135. Ne znam kako njih uopšte možemo direktno da poredimo kada su potpuno druga stvar za ekipu. I nekako mi se čini da nipodaštavamo Sanoga zbog par brljotina.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Re: FM21 - Ispravke i predlozi ocena

Порука од dukiss »

milan99 пише: 18 Нов 2020, 19:09 Falcinelijeva plata od 1.6M koja za oko 420K. Cini mi se da ni otkupna klauzula nije ubacena koja je 1M.
Otkupna klauzula je već nameštena, a procenat plate koju plaća Zvezda je spušten sa 100 na 25%.

Ovo sa pozicijama bi trebalo da je sve već sređeno ako se ne varam. Ako škripi nešto u konačnoj verziji sa pozicijama, javite.
Закључано

Повратак на “FM24 Research”