Sve o Football Manager 2020

Sve o Football Manageru 2020.
Корисников грб
poslednji.romanticar
Youth Team Coach
Поруке: 197
Придружен: 21 Јан 2019, 23:08
Место: Srbac
Klub koji vodite: CA Paris i Radnički
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 9 times
Been thanked: 108 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од poslednji.romanticar »

Слика

Слика

Слика
Krenuo sam polako i u novu sezonu. Transfera je bilo i više nego što sam očekivao, ali nisam mogao da odolim, a da ne dovedem neke sjajne talente. Smatram da sam bukvalno ukrao Salceda, Cucurellu i Zaracha. Sa zadnjim sam imao problema oko registracije jer sam imao previše stranaca u timu, ali sam poslao Terzića u Zvezdu i Vlahovića u Partizan na kaljenje, jer im ove sezone nisam mogao garantirati mjesto u prvom timu. Otišao je i Fischer koji nije nimalo zadovoljio, na pozajmici je i ima vremena da se popravi. Riješio sam se mnoštva igrača sa platnog spiska, ne vidim nikakvu ulogu u timu, a doveo sam i još nekoliko igrača za budućnost. Boško Šutalo, odličan mladi igrač, doveden za smiješnu cifru, uskoro nASLIJEDNIK Pezzele i Armini je prebačen u prvi tim nakon što se kalio u mlađim kategorijama po dolasku iz Lazia. Tu je još i mladi Okafor koji može postati strašan igrač i koji je veoma brz. Većina transfera je dogovorena još prošle godine i nismo imali velik budžet, ali sam za veće transfere dogovorio plaćanje u ratama, tako da nismo probili budžet. Mnogi timovi ulaze znatno slabiji u novu sezonu, otišli su mnogi ključni igrači i nadamo se šansi da se opel plasiramo u LŠ. Pozdrav!
Слика
Корисников грб
poslednji.romanticar
Youth Team Coach
Поруке: 197
Придружен: 21 Јан 2019, 23:08
Место: Srbac
Klub koji vodite: CA Paris i Radnički
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 9 times
Been thanked: 108 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од poslednji.romanticar »

Слика


Слика

Nevjerovatna sezona je iza nas!!! Dupla kruna, koja je kao iz vedra neba došla. Kao što sam i rekao, mnogi ključni igraču su napustili ligu i tu je bila naša prilika da vrebamo. Dva bolna poraza na samom početku prvenstva od Atalante i Sampdorije su bila bolna, ali smo ubrzo uhvatili ritam i u novoj formaciji smo počeli da rasturamo. Moram da naglasim da smo ispali u četvrtfinalu LŠ, nakon što smo u osmini pobijedili Sevillu. Na polusezoni smo ostali bez ključnog Pezzelle koji je otišao za 53M € u Kinu, ali tu je bio mladi Armini koji me i više nego oduševio. Uz Milenkovića može da bude strašan tandem. Za te pare smo doveli Calabriu za 8.5M i Esposita za 20M kao zalog za budućnost. Sa Cutroneom, Salcedom, Vlahovićem i Chiesom imamo najperspektivniji napad na svijetu. Igrač sezone je uvjerljivo Pulgar koji se i više nego dobro snašao na poziciji zadnjeg veznog i dao 18 golova i podijelio 16 asistencija. Već se mnogi klubovi u Evropi otimaju za njega i nećemo ga jeftino prodati. Sad nam je cilj da dovedemo još nekoliko wonderkida i da ponovimo prošlu sezonu, ako možemo. Pozdrav!
Слика
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од delboy »

Drugari, vec drugu sezonu za redom nemam opciju da izaberem kada da pocnemo pripreme za sledecu sezonu i pocinje mi prekasno. Jel se nekome to desavalo i sta uraditi?
Dimitrije08
First Team Coach
Поруке: 205
Придружен: 10 Нов 2019, 21:10
Место: Banja Luka
Klub koji vodite: Crvena Zvezda
Formacija: 4-2-3-1
Has thanked: 50 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Dimitrije08 »

delboy пише: 17 Јул 2020, 15:56 Drugari, vec drugu sezonu za redom nemam opciju da izaberem kada da pocnemo pripreme za sledecu sezonu i pocinje mi prekasno. Jel se nekome to desavalo i sta uraditi?
I ja imam taj problem.Ne znam kako da ga resim.
Корисников грб
sergavra
Global Moderator
Поруке: 1009
Придружен: 22 Дец 2012, 05:14
Место: Berlin
Has thanked: 22 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од sergavra »

Posto je "najaktivnija tema" ako ste se smorili sa bazom fm20 onda sledi spektakl:

FMRetroGroup je napravio bazu sa igracima iz 11 nacija pocevsi od sezone 1999/2000. To nije sve. Sto duze igrate igru neki od newgena koji se pojavljuju su pravi igraci koji sada igraju. Krecu da se pojavljuju kada napune 14 godine, sto znaci da nekad u toku igre srecete mladog Mesija, Ronalda, Nejmara, Mbapea i ostale "klince" sa pravim atributima i oznakom "wonderkid".

Da vidite kako sve to izgleda: https://www.youtube.com/watch?v=KfqMYVt ... =emb_title

Da skinete bazu sa slikama, dresovima, logoima

https://www.passion4fm.com/football-man ... 00-season/
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Filip991 »

sergavra пише: 17 Јул 2020, 21:59 Posto je "najaktivnija tema" ako ste se smorili sa bazom fm20 onda sledi spektakl:

FMRetroGroup je napravio bazu sa igracima iz 11 nacija pocevsi od sezone 1999/2000. To nije sve. Sto duze igrate igru neki od newgena koji se pojavljuju su pravi igraci koji sada igraju. Krecu da se pojavljuju kada napune 14 godine, sto znaci da nekad u toku igre srecete mladog Mesija, Ronalda, Nejmara, Mbapea i ostale "klince" sa pravim atributima i oznakom "wonderkid".

Da vidite kako sve to izgleda: https://www.youtube.com/watch?v=KfqMYVt ... =emb_title

Da skinete bazu sa slikama, dresovima, logoima

https://www.passion4fm.com/football-man ... 00-season/
Ovo deluje PREMOĆNO!!!!

Znači kad mi je dosadno igra sam razne starije verzije lai ovo je top iz razloga što se pojavljaju pravi igrači kojih nema na startu tipa Mesija,Ronalda, Nejmara.

Mene generalni igra smori kad počne da bude sve više regena, a sve manje pravih igrača. Ovo je za vjek i vjekova dodatak :warrior: :punker:

Koliko je moćna baza odigraću kao sportski direktor :zelenko: Zaposliću nekog dobrog mladog menadžera da mi bude pomoćnik, ja ću da oobavljam transfere i na holidej ili instant rezultat :winner:
Корисников грб
sergavra
Global Moderator
Поруке: 1009
Придружен: 22 Дец 2012, 05:14
Место: Berlin
Has thanked: 22 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од sergavra »

Ja sinoc krenuo da igram sa Liverpulom. Cela ekipa iz 99. je tu. Doveo Ronaldinja za 2.5 milona evra , Ceha za 500K i Ronalda kao future transfer za milion :lol:

Inace cela ekipa Liverpula (i ostalih ekipa) iz ove sezone je u future transfers (barem klinci koji dolaze iz skole)

Fenomenalan je dodatak.
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Filip991 »

Jel imas logoe od Engleza?
U video vidim da ih ima, ali kad skine mdodatak samo severna, južna Amerika i kao other ali ti nema klupskih
Корисников грб
sergavra
Global Moderator
Поруке: 1009
Придружен: 22 Дец 2012, 05:14
Место: Berlin
Has thanked: 22 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од sergavra »

Filip991 пише: 18 Јул 2020, 22:05 Jel imas logoe od Engleza?
U video vidim da ih ima, ali kad skine mdodatak samo severna, južna Amerika i kao other ali ti nema klupskih
Iskreno, nisam ni gledao da li imam logoe. Oni mene nesto muce i bez ikakvih editora jos od instaliranja bete a mrzi me da popravljam. Ajd kad upalim kasnije pogledacu.

Edit: evo gledam, nemam ni ja logoe ni jednog tima u bilo kojoj aktivnoj ligi. Ali kao sto rekoh, ja taj problem imam od kako sam instalirao fm te mislim da nije do pack-a nego do toga da me mrzi da ispravljam putanje i radim copy/paste
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Filip991 »

nasao sam u linku za download.
Za razliku od nekih drugih starih baza ovde je realnije uradjena cena igraca i budzeta klubova, a razlog tome je zato sto je (nekako) sve podeljeno za 3.

Primer:
Doveo sam Ronalda Brayilca za oko 30m i steam me obaestava da sam otvorio karticcu kupovine od preko 50m.
Nije mi bilo jasno o cemu se radi jer je transfer cist. Nisam vise znao sta i kako pa sam otvorio FMRTE editor i uvideo da je zapravo vrednost transfera oko 90m. Kada sam usao u budzet kluba (Arsenala) stajalo mi je da za plate mogu da izdvojim 200m. Kada sam se vratio u igricu stajalo mi je nesto preko 60m.

Mislim da je ovim odlicno izbalanisirano izmedju dva vremena.

Steta sto samo nema nekih igraca tipa Vidica, Drogbe... ali pise da je Beta, tako da se nadam da ce u buducnosti biti i Zvezde i Partizana :zelenko:
Корисников грб
sergavra
Global Moderator
Поруке: 1009
Придружен: 22 Дец 2012, 05:14
Место: Berlin
Has thanked: 22 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од sergavra »

Filip991 пише: 20 Јул 2020, 11:47 Steta sto samo nema nekih igraca tipa Vidica, Drogbe... ali pise da je Beta, tako da se nadam da ce u buducnosti biti i Zvezde i Partizana :zelenko:
Drogba 1999 igrao za Le Mans u drugoj ligi koju nisu uradili :yesko: Ne verujem da ce da rade jugoslovenske lige ali ako te tesi.. :lol:
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Filip991 »

JUG nece sigurno, ali posto je ovo beta, kapiram da ce da urade Francuze, Portugalce, možda Ruse i sigurno ce ubaciti te velike igrače gde god da su ponikli, ipak su Vidić, Drogba pa i Njunjo Gomeš obeležili epohu.
Dimitrije08
First Team Coach
Поруке: 205
Придружен: 10 Нов 2019, 21:10
Место: Banja Luka
Klub koji vodite: Crvena Zvezda
Formacija: 4-2-3-1
Has thanked: 50 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Dimitrije08 »

Sta ocekujete u FM21?
Mislim da bi bilo dobro da ubace da mozes da posaljes igrace na zagrevanje tokom utakmice.
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Filip991 »

Dimitrije08 пише: 24 Јул 2020, 20:57 Sta ocekujete u FM21?
Mislim da bi bilo dobro da ubace da mozes da posaljes igrace na zagrevanje tokom utakmice.
Dok nije bilo društvenij mreža toliko, i dok je forum bio baš aktivan, uvek se oko ng otvarala tema za predloge za novi serijal, a najbolji su slati SI-u.
Mislim da i dalje na njihovom zvaničnom forumu to postoji, sada je kasno za predloge verovatno, ali dosta dobirh ideja je ovde pisano koje su se kasnije pojavljivale u igri.

To za zagrevanje je dobra ideja i predlog, koji se tiho spominje veeć godinama.
Ima dosta inovacija koje bi mogli da uvedu. Ja sam stalno predlagao pripreme, kad su ih ubacili preflagao sam da one moraju da budu smislene u smislu da svaka lokacija ti domnosi nesto drugacije, makar da znaš koje ekipe će tamo biti i sa kim ćeš moći da igraš, a ne ovako je isti šavo gde ćeš.

Međutim, najbitnije je da dovedu ured samu igru, sve ostalo je manje bitno. Previše bagovaposlednje dve godine. Neka naprave jednu savršenu verziju, kao što ih je bilo u prošlosti pa neka kao što će PES ove godine ssmao izbaciti update igre sai istim engage-om.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Orthodox »

Otvorićemo temu za to, više sa očekivanjima u FM21 nego sa realnim prelozima jer oni predloge za novi srijal usvajaju negde u januaru , a do juna je skoro sve namontirano. Jeste se veći deo svega preselio na društvee mrećže pa se to oseća na forum, i najveći nedostatak foruma je suštinski to što se malo ljdi odlučuje da radi na ovaj način kroz formu foruma, nego sve više individualnih blogova, youtubera, instagramera, tvičera i FB grupa za sve i svasta. Novi klinci, okusirani na to, ne na zajednicu kao takvu ali dobro, protiv trenda se ne moze i prihvatili smo to. Mi ovde mozemo da e foksuriamo na ono sto mozemo da ponudimom, par projekata, malo diskusije i teme koje mogu da odrze popularnost i paznju. To cemo i uraditi pa kako bude.

Inače, da se pohavlim.... :shy:
Слика
pedja92
Newgen
Поруке: 44
Придружен: 27 Апр 2020, 15:38
Klub koji vodite: bologna
Formacija: 4-3-3
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од pedja92 »

Zna li neko kako se rešiti onih klauzula u ugovorima, posoebno me nervira kad igram sa nekim domaćim timom, pa menadzer igrača neče da produži ugovor sa igračem ako nema otkupna klauzula za strani tim uglavnom, neka smešna cena koju jedva da možeš malo da podigneš? :banned:
Dimitrije08
First Team Coach
Поруке: 205
Придружен: 10 Нов 2019, 21:10
Место: Banja Luka
Klub koji vodite: Crvena Zvezda
Formacija: 4-2-3-1
Has thanked: 50 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Dimitrije08 »

pedja92 пише: 31 Јул 2020, 15:31 Zna li neko kako se rešiti onih klauzula u ugovorima, posoebno me nervira kad igram sa nekim domaćim timom, pa menadzer igrača neče da produži ugovor sa igračem ako nema otkupna klauzula za strani tim uglavnom, neka smešna cena koju jedva da možeš malo da podigneš? :banned:
Stavis da ne moze da stavlja tu klauzulu odmah cim udjes u pregovore.Moras da mu podignes platu ako oces da ti prihvati.
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Filip991 »

pedja92 пише: 31 Јул 2020, 15:31 Zna li neko kako se rešiti onih klauzula u ugovorima, posoebno me nervira kad igram sa nekim domaćim timom, pa menadzer igrača neče da produži ugovor sa igračem ako nema otkupna klauzula za strani tim uglavnom, neka smešna cena koju jedva da možeš malo da podigneš? :banned:
Ako na početku pregovora nije zacementirana, a misliš da će je striktno tražiti, onda dodaj klauzulu i onda je obriši onom drugom opcijom, da nema pregovora oko toga. Tu je onda zajebano jer će ti tražiti znato veći ugovor.
Tako da ja, kad mogu da pregovaram, ako mi ne stave da je obavezna, onda uklanjam i polako povećavam platu. U jednom trenutku ili sam primoran da imam tu kaluzulu ili je izguram sa dobrom platom.

U svakom slučaju kada vidiš da mu cena prilazi toj klauzuli ponudi mu novi, bolji, ugovor i biće bez nje.
Корисников грб
beranac86
Youth Team Coach
Поруке: 131
Придружен: 26 Јун 2011, 13:23
Место: CG
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од beranac86 »

Možemo li ocekivati neki patch sa sredjenim transferima i novim igracima, npr. Denisa Stojkovica uopste nema u igrici? Navodno se radi o nekom talentovanom igraču.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Orthodox »

Na FMTU cemo nadograditi i nas dodatak sa klincima koji fale i izmenama. Uradicu.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2020”