Sve o Football Manager 2020

Sve o Football Manageru 2020.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Orthodox »

Ostajem jedini na forumu koji nikad nije osvojio LŠ u FM. Čestitke Markic. :winner:
RodrygoBentacur30
Newgen
Поруке: 9
Придружен: 27 Окт 2019, 01:49
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од RodrygoBentacur30 »

Pozdrav ljudi. Moze li se finansiski fer plej ugasiti u editoru?
barcafan1995
Youth Team Coach
Поруке: 60
Придружен: 13 Феб 2012, 18:30
Место: Zagreb
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од barcafan1995 »

Kad se zatraži od uprave gradnju stadiona (ako ne ponude sami), dali oni to sami naprave (kapacitet) i to sve, ili se ponudi meni da izaberem recimo koliko hocu kapacitet i to, ili ako oni odluče sami graditi novi pitanje je isto, dali sve oni to odrade sami ili to daju meni na mišljenje pa se onda kroz razgovor sa upravom odluči?
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Orthodox »

RodrygoBentacur30 пише: 21 Апр 2020, 18:24 Pozdrav ljudi. Moze li se finansiski fer plej ugasiti u editoru?
Nisam video to do sad da je to neko odradio.
barcafan1995 пише: 21 Апр 2020, 18:27 Kad se zatraži od uprave gradnju stadiona (ako ne ponude sami), dali oni to sami naprave (kapacitet) i to sve, ili se ponudi meni da izaberem recimo koliko hocu kapacitet i to, ili ako oni odluče sami graditi novi pitanje je isto, dali sve oni to odrade sami ili to daju meni na mišljenje pa se onda kroz razgovor sa upravom odluči?
Sve sami odrade. Nije ni praktično baš da menadzer određuje kapacitet istog.
Ja sam jednom pitao da izgradimo novi stadion dok sam vodio Napredak, uprava odbila, ja bio uporan i dobio sam momentalni otkaz. Tako da , pažljivo.
barcafan1995
Youth Team Coach
Поруке: 60
Придружен: 13 Феб 2012, 18:30
Место: Zagreb
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од barcafan1995 »

barcafan1995 пише: 21 Апр 2020, 18:27 Kad se zatraži od uprave gradnju stadiona (ako ne ponude sami), dali oni to sami naprave (kapacitet) i to sve, ili se ponudi meni da izaberem recimo koliko hocu kapacitet i to, ili ako oni odluče sami graditi novi pitanje je isto, dali sve oni to odrade sami ili to daju meni na mišljenje pa se onda kroz razgovor sa upravom odluči?
Sve sami odrade. Nije ni praktično baš da menadzer određuje kapacitet istog.
Ja sam jednom pitao da izgradimo novi stadion dok sam vodio Napredak, uprava odbila, ja bio uporan i dobio sam momentalni otkaz. Tako da , pažljivo.


Hvala, a zna li netko možda još ukoliko budem prvi na kraju sezone, sa klubom koji npr. nema uvjeta za prvu ligu, dali se to samo odrađuje (preuredivanje stadiona itd) ili samo dobim poruku da trenutno klub nije u financijskoj niti u infrakstrukturnoj mogućnosti da uđe u prvi rang, jeli se to nekad nekom desilo kad ste igrali sa ovako manjim klubovima?

I dali kad je neko igro sa nasim klubovima (sa balkana) dobio nekad novi stadion(ne racunajuci zvezdu partizan dinamo i hajduk)
Корисников грб
markic
Assistant Manager
Поруке: 728
Придружен: 05 Нов 2010, 14:01
Место: Beograd
Has thanked: 14 times
Been thanked: 21 time
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од markic »

Orthodox пише: 21 Апр 2020, 17:48 Ostajem jedini na forumu koji nikad nije osvojio LŠ u FM. Čestitke Markic. :winner:
Teško mi je da poverujem u to iskreno, ipak si ti stara garda ovog foruma, samim tim i FM-a :fanman: :cheers:
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Orthodox »

Nisam. Nisam nikada ni bio u nekoj poziciji sem jednom sa Zvezdom. Igram sa Napretkom svake godine duge sejvove i samo kupujem domaće igrače i iz ex yu pa ne mogu da napravim toliko kvalitetnu ekipu za LŠ. I kad uspem, desi se da ispadnem i to je to. Evo sad sam ispao od Rome u LE 1/4 finala, a nije da se nisam nadao. To su moje traume :noway:
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Filip991 »

Nešto razmišljam pa ne znam da li grešim ili je obrada podatak sad bolja nego pre, ali činimi se da generalno jako mali broj igrača ima PA preko 170.

Kada gledaš to su sve igrači od oko 30 godina. Gotovo da nemaš mladog igrača sa velikim potencijalom, sve neki prosečni igrači. Kad doveddeš igrača sa potencijalom 165 da pevaš.

Ja jesam teorije da je nekad fudbal bio bolji sa boljim fudbalerima, stamenijih štopera, ubojitih napadača, ali me zanima vaše mišljenje o PA ocenama mladih igrača u posleddnjih nekoliko serijala FM-a i da li je zaista tako siromašan današnji fudbal.
Корисников грб
kovacica91
Manager
Поруке: 1348
Придружен: 28 Јан 2011, 18:44
Место: Kovacica
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од kovacica91 »

Da li se vama desavalo slicno? Godina je 2023, neka 2 meseca posle sveckog prvenstva u kataru... Valjda zbog kasnjenja imao sam 4 meca u 8 dana... U nedelju mec sa partizanom, a onda revans mec 1/8 finala lige sanpiona sa barselonom... Odloze mi taj mec, za 2 nedelje, gde svi u21 igraci su otisli na kvalifikacione utakmice, a posto je imam ceo tim klince od 18-19 godina, svi su otisli... Cak i u19 igraci vecina...I ne mogu da odlozim... Branio mi je rezervni golman, stopera igrao matori rodic, jedino sto ja marusis i alenja ostao... I na kraju i tako dobijem partizan, koji nije imao ni jedan izostanak... :gunman: :gunman:
Ниједан клуб као тебе волети нећу, сваки твој пораз преболећу, бићу са тобом и у добру и у злу, запамти Звездо ја увек бићу ту!
Neven
First Team Coach
Поруке: 417
Придружен: 04 Нов 2010, 21:06
Место: Beograd,Srbija
Klub koji vodite: OFK Vršac
Formacija: 4-3-3 DM
Has thanked: 38 times
Been thanked: 17 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Neven »

Može li neko da mi pošalje link za uputstvo kako se pišu menadžerkse priče?
Srbija i Crna Gora će sigurno osvojiti Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj čim ima 22 igrača bolja od Ramba Petkovića. ''Ziko''
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Filip991 »

kovacica91 пише: 04 Мај 2020, 00:03 Da li se vama desavalo slicno? Godina je 2023, neka 2 meseca posle sveckog prvenstva u kataru... Valjda zbog kasnjenja imao sam 4 meca u 8 dana... U nedelju mec sa partizanom, a onda revans mec 1/8 finala lige sanpiona sa barselonom... Odloze mi taj mec, za 2 nedelje, gde svi u21 igraci su otisli na kvalifikacione utakmice, a posto je imam ceo tim klince od 18-19 godina, svi su otisli... Cak i u19 igraci vecina...I ne mogu da odlozim... Branio mi je rezervni golman, stopera igrao matori rodic, jedino sto ja marusis i alenja ostao... I na kraju i tako dobijem partizan, koji nije imao ni jedan izostanak... :gunman: :gunman:
Ovo je zanimljiv problem. Nisam jos dogurao dotle, ali Si je poznat po bagovima, tako da me nista ne cudi.
Корисников грб
goooool
Youth Team Coach
Поруке: 141
Придружен: 29 Авг 2017, 12:53
Место: Buenos Aires
Has thanked: 18 times
Been thanked: 46 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од goooool »

Jel taktika i dalje CIRKUS kao sto je bila u fm 2019 ?

Слика

Dva gola iz dva suta iz slobodnog udarca
Ajde da se ovo desi ponekad ali desava se stalno.....nekad imam preko 30 suteva na kraju meca, a oni iz 2-3 suta me pobede....i to se desava toliko cesto da vise nema smisla igrati......vise nikad u zivotu necu da kupim FM, a ozbiljno idem ka tome da ga vise uopste i ne igram.....jbm ti taktiku da ti jbm taktiku
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Filip991 »

Igra na kraju uopšte nije toliko loša. Problem je što baš moraš da se pozabaviš treninzima i taktikom. Moraš da gleddaš kako ti se igrači kreću po terenu pa da ih tako nameštaš, daješ role i instrukcije.
Generalno je zahtevnija i zajebanija ali kad se sve namesti šljaka.
TEže je u tom smislu što nemaš više jedinstven treninge, nego dođe do pada forme, zasićenosti itd.
Jako bitna stvar je zadovojstvo igrača treningom i igranje na poziciji koja igraču odgovara.

Po meni jako bitni treninzi su zavšnica, kreiranje akcija i ono treće... u tom sektoru kao dodavanja neka, ne znam sad napamet kako se zovu.

Naravno, baz jednog do dva treninga taktike jebo sve.

Ima to da se postiže dosta golova iz prekida, ali to je generalno ''bag'' već godinama.

Jako jje bitno pratiti i one ocene vašeg tima u odnosu na ostatak lige i po tome praviti taktiku,

To je samo sranje jer nemožeš da uradiš had to had i da imaš i za druga takmičenja koa što su kupovi i Evropa.
Корисников грб
goooool
Youth Team Coach
Поруке: 141
Придружен: 29 Авг 2017, 12:53
Место: Buenos Aires
Has thanked: 18 times
Been thanked: 46 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од goooool »

A ovo je jedan bag koji se godinama provlaci kroz FM:

Слика

Kad god je zreb za kup bar jednom u svakoj sezoni mora da dobijem ekipu sa kojom neposredno posle kupa igram u prvenstvu.
Igra na kraju uopšte nije toliko loša. Problem je što baš moraš da se pozabaviš treninzima i taktikom. Moraš da gleddaš kako ti se igrači kreću po terenu pa da ih tako nameštaš, daješ role i instrukcije.
Generalno je zahtevnija i zajebanija ali kad se sve namesti šljaka.
TEže je u tom smislu što nemaš više jedinstven treninge, nego dođe do pada forme, zasićenosti itd.
Jako bitna stvar je zadovojstvo igrača treningom i igranje na poziciji koja igraču odgovara.

Po meni jako bitni treninzi su zavšnica, kreiranje akcija i ono treće... u tom sektoru kao dodavanja neka, ne znam sad napamet kako se zovu.

Naravno, baz jednog do dva treninga taktike jebo sve.

Ima to da se postiže dosta golova iz prekida, ali to je generalno ''bag'' već godinama.
Verovatno si u pravu. Ja volim brzo da igram dosta toga ostavljam asistentu ali od kad sam resio da se detaljnije pozabavim sa svim stvarima i malo usporim igranje dosta ide na bolje......izgleda da su je toliko priblizili realnosti da nam svaka vrsta takticke nemoci deluje kao bag :lol: Jbt zivot nerviram se dok igram FM vise nego neki kafana-trener iz opstinskih liga :zelenko:
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Filip991 »

da ovo se baš često dešava za kup i takođe u 90% slučajeva izvlačim ekipe iz mog ranga, retko kad iz neke niže lige
Dimitrije08
First Team Coach
Поруке: 205
Придружен: 10 Нов 2019, 21:10
Место: Banja Luka
Klub koji vodite: Crvena Zvezda
Formacija: 4-2-3-1
Has thanked: 50 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Dimitrije08 »

Pozdrav!Da li je neko imao iskostvo sa aplikacijom fm speed koja navodno ubrzava FM?Da li bi mogao neko koje uspeo da namesti tu aplikaciju da mi objasni kako da je pokrenem?HVALA U NAPRED!
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Filip991 »

Dimitrije08 пише: 13 Мај 2020, 19:20 Pozdrav!Da li je neko imao iskostvo sa aplikacijom fm speed koja navodno ubrzava FM?Da li bi mogao neko koje uspeo da namesti tu aplikaciju da mi objasni kako da je pokrenem?HVALA U NAPRED!
Koliko se ja sećam ona ti ubrzava onaj period učitavanja, da kako stisneš continue odmah ti prešalta na sledeći dan bez učitavanja svih rezultata.
Mada nisam siguran, davno sam to bio isprobao.

Usuštini neškodi, slobodno brobaj pa vidi kako šta. Ali ipak za svaki slučaj stavi save na neko ddrugo mesto. Nikad se ne zna ko je kako napravio neđto i da li ima i kakav bag.

Ako hoćeš ono kao da započneš igru na neki random dan tokom sezone imas ova dva dodatka
https://www.fmscout.com/c-fm20-scenarios.html?id=6215
https://www.fmscout.com/a-fm20-custom-start-date.html
Dimitrije08
First Team Coach
Поруке: 205
Придружен: 10 Нов 2019, 21:10
Место: Banja Luka
Klub koji vodite: Crvena Zvezda
Formacija: 4-2-3-1
Has thanked: 50 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Dimitrije08 »

Filip991 пише: 14 Мај 2020, 19:27
Dimitrije08 пише: 13 Мај 2020, 19:20 Pozdrav!Da li je neko imao iskostvo sa aplikacijom fm speed koja navodno ubrzava FM?Da li bi mogao neko koje uspeo da namesti tu aplikaciju da mi objasni kako da je pokrenem?HVALA U NAPRED!
Koliko se ja sećam ona ti ubrzava onaj period učitavanja, da kako stisneš continue odmah ti prešalta na sledeći dan bez učitavanja svih rezultata.
Mada nisam siguran, davno sam to bio isprobao.

Usuštini neškodi, slobodno brobaj pa vidi kako šta. Ali ipak za svaki slučaj stavi save na neko ddrugo mesto. Nikad se ne zna ko je kako napravio neđto i da li ima i kakav bag.

Imam jako slab kompljuter pa sam zbog toga odlucio da prekinem da igram fm , al cu svakako probati fm speed.Najvise mi je vremena oduzimalo prelazenje vremena(continue). Prebacicu sejv na usb da budem siguran da mi nece nesto promeniti.
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Filip991 »

Dimitrije08 пише: 14 Мај 2020, 19:35
Filip991 пише: 14 Мај 2020, 19:27
Dimitrije08 пише: 13 Мај 2020, 19:20 Pozdrav!Da li je neko imao iskostvo sa aplikacijom fm speed koja navodno ubrzava FM?Da li bi mogao neko koje uspeo da namesti tu aplikaciju da mi objasni kako da je pokrenem?HVALA U NAPRED!
Koliko se ja sećam ona ti ubrzava onaj period učitavanja, da kako stisneš continue odmah ti prešalta na sledeći dan bez učitavanja svih rezultata.
Mada nisam siguran, davno sam to bio isprobao.

Usuštini neškodi, slobodno brobaj pa vidi kako šta. Ali ipak za svaki slučaj stavi save na neko ddrugo mesto. Nikad se ne zna ko je kako napravio neđto i da li ima i kakav bag.

Imam jako slab kompljuter pa sam zbog toga odlucio da prekinem da igram fm , al cu svakako probati fm speed.Najvise mi je vremena oduzimalo prelazenje vremena(continue). Prebacicu sejv na usb da budem siguran da mi nece nesto promeniti.
Brate od ovog serijala imas foru igre preko clouda.
Možeš da imaš i Komodor 64, samo da imaš dobar net i pikaš preko cloud kompa :smajli1:
Корисников грб
Mita86
Youth Team Coach
Поруке: 161
Придружен: 22 Дец 2010, 00:08
Место: Требиње
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Mita86 »

Исплати ли се узимати ову 20-ку?! Ишчитао сам све, видим нисте баш задовољни. Задњи менаџер који сам играо је 2014. :zelenko:
Да, и колико је лове?! :ole:
После сваког пада устајем, никад не одустајем, јачи постајем, до краја остајем!
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2020”