Sve o Football Manager 2020

Sve o Football Manageru 2020.
Корисников грб
Ander
Youth Team Coach
Поруке: 195
Придружен: 01 Нов 2011, 15:20
Место: Beograd
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Ander »

sergavra пише: 14 Јан 2020, 11:36 Da sam Miles odmah bi iskopao podatak iz Kazahstanske trece lige gde je tim imao 68 suteva od kojih 25 u okvir gola a pobedili protivnika sa 1:0.
kad budem vodio tim u kazahstanskoj ligi, neću imati ovakvih primedbi. :D
Jamie Vardy
First Team Coach
Поруке: 200
Придружен: 14 Нов 2014, 12:25
Место: Loznica
Has thanked: 3 times
Been thanked: 35 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Jamie Vardy »

Konačno posle 3 meseca sam uhvatio vremena da se malo zaigram... Užas, blagi užas. Prvi put se kajem što sam kupio FM. Našminkali su ga za sve pare, a ME nikad gori. Što napisa gore neko, pronalaženje igrača između dva štopera i otvaranje kontri kao da su svi Inieste, onda po 20 cc šansi na meču, špicevi svaku četvrtu tekmu daju 1 na 1. Ogromno razočaranje, mislim da ću malo duže vreme pauzirati od ovih novih verzija, nit ću ih kupovati, dok ne budem video većinu zadovoljnih komentara, a ne 80% nezadovoljnih.
Причаће ти да се она гаси, ти што никад нису тако сјали.
Корисников грб
sergavra
Global Moderator
Поруке: 1009
Придружен: 22 Дец 2012, 05:14
Место: Berlin
Has thanked: 22 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од sergavra »

Evo ko hoce da testira ono sto izbacuje dev tim sija moze to da uradi preko public bete.

Public beta je zamisljena da ide korak unapred u odnosu na fikseve koji dobijaju ljudi sa punom igrom. Ovo znaci da cete svaku promenu moci da testirate prvi i da ako zelite prijavite na sijevom forumu. Ovo se odnosi na one kojima je one-on-one los jer je to prva stvar koja je promenjena u odnosu na verziju koju imate.

Link ka forumu, na dnu strane imate objasnjenje kako da se skida, pokrene i/ili prijave bagovi.


https://community.sigames.com/topic/511 ... s-out-now/
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
knelelfc93
Newgen
Поруке: 12
Придружен: 27 Окт 2016, 21:57
Место: Pancevo
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од knelelfc93 »

Meni ide odlicno,igram sa dinamom iz moskve...prvu sezonu zavrsio na cetvrtom mestu sto donosi direktan plasman u le...drugu sezonu stizem do polufinala le i tu ispadam,prvenstvo zavrsavam na drugom mestu sto donosi kv za ls...i trecu sezonu se plasiram u ls i prolazim kao drugi u grupi sa liverpulom,psz i dortmundom,u prvenstvu trenutno drugi...kup uglavnom ispadam brzo,igra mi drugi tim...deluje izgleda malo laka igra ali dobro :D
Корисников грб
Jord4nnnn
First Team Coach
Поруке: 269
Придружен: 13 Окт 2011, 18:15
Место: Beograd
Klub koji vodite: Partizan
Formacija: 4-2-3-1 DM
Has thanked: 34 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Jord4nnnn »

sergavra пише: 16 Јан 2020, 17:46 Evo ko hoce da testira ono sto izbacuje dev tim sija moze to da uradi preko public bete.

Public beta je zamisljena da ide korak unapred u odnosu na fikseve koji dobijaju ljudi sa punom igrom. Ovo znaci da cete svaku promenu moci da testirate prvi i da ako zelite prijavite na sijevom forumu. Ovo se odnosi na one kojima je one-on-one los jer je to prva stvar koja je promenjena u odnosu na verziju koju imate.

Link ka forumu, na dnu strane imate objasnjenje kako da se skida, pokrene i/ili prijave bagovi.


https://community.sigames.com/topic/511 ... s-out-now/
Pa jebote, oni svakim svojim apdejtom pokvare nesto novo. Igram vec neko vreme ovu beta verziju i stvarno vise nema onoliko 1 na 1 sansi kada odbrambeni igrac ispuca loptu, napadac primi i izadje 1 na 1 sa golmanom.

Ali je s druge strane sad prakticno nemoguce dati gol. Oko 30 suteva prosek po utakmici, a mnogo slabije protivnike jedva uspevam da pobedim. Napadaci sluze da popune broj u timu, totalno su bezopasni. Imam 3 jako dobra napadaca, ne zna se koji je bezopasniji. Ako uspem da umuvam neki gol, to obicno postigne krilo nakon 5 odbitaka.

Uzasava me ovogodisnje izdanje FM-a. Sram bilo ljude iz SI-a kakav su FM izbacili!
Jamie Vardy
First Team Coach
Поруке: 200
Придружен: 14 Нов 2014, 12:25
Место: Loznica
Has thanked: 3 times
Been thanked: 35 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Jamie Vardy »

Najgori ME ikada, ovo je horor.
Причаће ти да се она гаси, ти што никад нису тако сјали.
Корисников грб
poslednji.romanticar
Youth Team Coach
Поруке: 197
Придружен: 21 Јан 2019, 23:08
Место: Srbac
Klub koji vodite: CA Paris i Radnički
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 9 times
Been thanked: 108 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од poslednji.romanticar »

Слика

Слика

Слика

Слика
Слика
Слика
Pozdrav raja. Nisam dugo bio ovdje, pisao sam nekad davno sa Athletic Bilbaom. Od tad nisam ni igrao FM. Skoro sam nabavio laptop i odmah sam opet instalirao FM. Prva, i za sad jedina karijera mi je sa Turskim Altinorduom. Čitao sam dosta o ovom klubu, iz njega su potekli Cengiz Under i Caglar Soyuncu. Dočekale su me solidne financije i solidan tim. Nisam mnogo dovodio igrača, imao sam sve potrebno, ali tu je bio i jedan od najvećih budućih turskih talenata, Burak Ince. Išao sam na to da gradim nove talente i kao na traci da ih redam, što sam i uspio. Sve i jedan igrač je prošao kroz U19 i kroz prvi tim. Na početku je politika kluba bila da nema dovođenja igrača koji nemaju tursko dr-avljanstvo, ali dolaskom drugog predsjednika, politika kluba se promijenila.
U prvoj sezoni sam sasvim neočekivano osvojio 2. ligu, bez većih problema, iako nisam uložio ni cent u tim. U drugoj sezoni sam morao nešto učiniti i uspio sam sklopiti solidan tim od nekoliko mladih igrača, najviše trebam napomenuti dolazak Felixa Passlacka i Kubilay Kanatsizkus-a, koji su rasturali, a došao je i još jedan ogroman talent, wonderkid Omer Beyaz za samo 1M i imao sam dvojicu 15-godišnjaka u prvom timu. Kako se sezona odmicala, sve smo bolje igrali, Padali su I Fener i Galata sa 3:1 i 4:1 i zvuči nevjerovatno, ali je titula pala. Osiguranjem Lige Šampiona i ogromnom financijskom moći, doveo sam još tri ogromna talenta, Emre Demir, Fehmi Koc i Berke Ozer. Uz još par regena, imao sam čitavu budućnost turskog fudbala u svom timu. Nastavljaje su se odlične partije, osnova tima se nije mijenjala, ali su mnogi regeni dolazili i odlazili uz ogroman profit (npr. Umit Kocaman, regen ponikao u klubu, otišao u Herthu za 37M)
Krunisao sam sve osvajanjem Evropske Lige protiv mnogo jačeg Manchester Uniteda i osvajanjem Superkupa protiv Liverpula koji je u 5 sezona 2 puta osvojio LŠ i još dva puta bio finalista. Na kraju su mnogi igrači osjećali da žele da nastave karijeru dalje i nisam im pravio problem. Stigla je nemoralna ponuda za Incea od čak 67M, koju nisam mogao odbiti, iako mi je suza niz oko krenula, tog igrača sam strašno zavolio.
Nakon 5 i po godina ostavljam klub sa odličnim postrojenjima, proširenim staadionom (15200 mjesta), odličnim omladinskim pogonom, timom punim perspektivnih igrača i ogromnim financijama i budžetom. Moja karijera ide dalje, jođ istočnije.
Слика
Malo ću odmoriti od ove karijere, sad idemo malo u krajeve gdje se zbog lopte gubi glava i gdje se igrači boje navijača više nego Boga. :)

Do sljedećeg puta, čujemo se. :poz:
Слика
Корисников грб
poslednji.romanticar
Youth Team Coach
Поруке: 197
Придружен: 21 Јан 2019, 23:08
Место: Srbac
Klub koji vodite: CA Paris i Radnički
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 9 times
Been thanked: 108 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од poslednji.romanticar »

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика
Moja prva sezona na dalekom istoku. Jeste da je Guangzhou sigurno najveći klub u Aziji, ali je sve bilo daleko od idealnog. Na razgovoru za posao Managing Director je od mene tražio da moram trošiti pare, što je za mene bilo iznenađujuće haha. Ali sam i uradio kako su tražili, nisam žalio ni centa. Dočekalo me je loše stanje ekipe. Istrošene zvijezde koje su samo uzimale pare. Sve i jedan strani igrač je imao preko 250k sedmičnu platu i to sam morao riješiti. Talisca je imao i 475k, a 36-godišnji Paulinho 400k, što je bilo previše. Na svu sreću, uspio sam ih prodati i dovesti nekog mlađeg za budućnost kluba, po jednog odbrambenog, jednog veznjaka i jednog napadača. Stigao je Marco Kana koji ima fantastične ocjene. Mnogi su se otimali, ali su na kraju pare presudile. Na stopersku poziciju je došao niko drugi nego naš Strahinja Marković koji je doveden gotovo za siću, s obzirom na njegove ocjene. Nažalost, zbog ograničenja broja stranaca (max 4, u prvih 11 3) postao je nezadovoljan i napušta nas. Za još jednog veznjaka je doveden Prins koji je isto ogroman talenat sa fantastičnim ocjenama. Isticao mu je ugovor za 6 mjeseci, ali sam malo ubrzao stvari. Najviše sam se napatio za poziciju napadača. Svi su me odbijali, Haaland, Fabio Silva, Troy Parrot, Mason Greenwood itd, iako sam nudio i preko 150M, ali sam onda naišao na mladog Crafta i aktivirao klauzulu.

Što se tiče igre, tu smo ubijali. Odmah smo postigli totalnu dominaciju i svi su redom padali. Davali smo dosta golova, a malo primali, što je najvažnije i presretan sam, kao i čitava uprava. četvorostruka kruna na kraju sezone je dovoljan dokaz. Izgubili smo jedino u Svjetskom prvenstvu za klubove, kojese igra u novom formatu. Nisam ni znao, ali mi je ovo mnogo zanimljivije sad.

Počinju polako pripreme za sljedeću sezonu. Namjerno sam odabrao da idemo u Tursku, gdje ćemo igrati i protiv mog Altinordua, gdje sam postao legenda kluba. Cilj mi je ostaviti i neizbrisiv trag u Kini i nadam se da ću u tome uspjeti. Čujemo se. :poz:
Слика
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Filip991 »

poslednji.romanticar пише: 28 Јан 2020, 19:40
Слика
Brate svaka cast za igru, ali ovo ti nije tema za ovo.
Ovde se bavimo generalnim stvarima vezano za serijal, a ne pojedinacnim karijerama, pogotovo ne ovako detaljno.

Otvori temu u Menadzerskoj sobi (https://serbian-fm.net/viewforum.php?f=445) i tamo detaljno pisi o svojoj igri, uspesima itd. jer ovo ovde moze da se okarakterise i kao spam.
Корисников грб
poslednji.romanticar
Youth Team Coach
Поруке: 197
Придружен: 21 Јан 2019, 23:08
Место: Srbac
Klub koji vodite: CA Paris i Radnički
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 9 times
Been thanked: 108 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од poslednji.romanticar »

Filip991 пише: 28 Јан 2020, 22:54
poslednji.romanticar пише: 28 Јан 2020, 19:40
Слика
Brate svaka cast za igru, ali ovo ti nije tema za ovo.
Ovde se bavimo generalnim stvarima vezano za serijal, a ne pojedinacnim karijerama, pogotovo ne ovako detaljno.

Otvori temu u Menadzerskoj sobi (https://serbian-fm.net/viewforum.php?f=445) i tamo detaljno pisi o svojoj igri, uspesima itd. jer ovo ovde moze da se okarakterise i kao spam.
Okej. Izvinjavam se, nisam znao, nisam mnogo pisao pa nemam pojma. Na FM Bosnia je bila tema Kako vam ide? ali je ovdje nema.
Слика
Dimitrije08
First Team Coach
Поруке: 205
Придружен: 10 Нов 2019, 21:10
Место: Banja Luka
Klub koji vodite: Crvena Zvezda
Formacija: 4-2-3-1
Has thanked: 50 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Dimitrije08 »

poslednji.romanticar пише: 28 Јан 2020, 23:05
Filip991 пише: 28 Јан 2020, 22:54
poslednji.romanticar пише: 28 Јан 2020, 19:40
Слика
Brate svaka cast za igru, ali ovo ti nije tema za ovo.
Ovde se bavimo generalnim stvarima vezano za serijal, a ne pojedinacnim karijerama, pogotovo ne ovako detaljno.

Otvori temu u Menadzerskoj sobi (https://serbian-fm.net/viewforum.php?f=445) i tamo detaljno pisi o svojoj igri, uspesima itd. jer ovo ovde moze da se okarakterise i kao spam.
Okej. Izvinjavam se, nisam znao, nisam mnogo pisao pa nemam pojma. Na FM Bosnia je bila tema Kako vam ide? ali je ovdje nema.
Imas zovese FM20 menadzerska soba
Последње учитавање од Dimitrije08 дана 29 Јан 2020, 19:04, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од maxim_tsigalko »

Завршам сезону са новом Бета верзијом, радио сам детаљну анализу и статистику везану за "исправке" које су најавили тј. све оне ставке које су на ишле на живце.
Сутра ћу поставити статистику, резултате, табелу и формацију како бисмо могли да видимо комплетну анализу да ли има наде предстојећим апдејтом за ФМ20.
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од dark warrior™ »

Jer se zna kad ce da bude novi patch(ne beta) da bi opet probao da malo proigram ?
Корисников грб
Ander
Youth Team Coach
Поруке: 195
Придружен: 01 Нов 2011, 15:20
Место: Beograd
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Ander »

dark warrior™ пише: 30 Јан 2020, 09:33 Jer se zna kad ce da bude novi patch(ne beta) da bi opet probao da malo proigram ?
ja nisam video nikakve najave, ali ako će da spoje te popravke sa winter apdejtom onda verovatno druga polovina februara
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Filip991 »

dark warrior™ пише: 30 Јан 2020, 09:33 Jer se zna kad ce da bude novi patch(ne beta) da bi opet probao da malo proigram ?
Sredinom marta, možda čak i krajem obično izlazi, kada se završe prelazni rokovi u celom svetu.
Jamie Vardy
First Team Coach
Поруке: 200
Придружен: 14 Нов 2014, 12:25
Место: Loznica
Has thanked: 3 times
Been thanked: 35 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Jamie Vardy »

dark warrior™ пише: 30 Јан 2020, 09:33 Jer se zna kad ce da bude novi patch(ne beta) da bi opet probao da malo proigram ?
Moguće jedan sada u februaru, i onda finalni sredinom marta. Samo da poprave ovaj horor.
Причаће ти да се она гаси, ти што никад нису тако сјали.
Корисников грб
Branko95
Youth Team Coach
Поруке: 172
Придружен: 25 Авг 2011, 16:53
Место: Beograd
Has thanked: 5 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Branko95 »

Nisam neko ko se zali, ali sta oni rade iz godinu u godinu postaje smesno. Kupis igricu koja je bukvalno samo reskin prosle verzije i onda cekas 5 meseci da izadje zavrsni patch kako bi igra bila bar malo igriva.

Evo dajem im predlog da se ne cimaju vise toliko, da izmene naziv igre samo u Football Manager i da ne izbacuju nove verzije vec samo na tu igricu da dodaju DLC svake sezone (novu database, transfere, update prvenstava itd) od 50e. I da NE DIRAJU nista sem DLC jer ocigledno vec par godina izdaju samo poluproizvod. Novih igraca ce uvek biti, save/load heroja isto - njima nije toliko bitan ME i jos neke sitnice, obarace se rekordi..

Igranje sa timovima iz liga petice je obesmisleno, igrac ti dobro igra hoce ga velikani, prodas ga za tipa 40 miliona. On ode tamo, ima manji CA od ostatka tima - AI mu ne da uopste sansu da igra on se naljuti, stave ga na TL po duploj manjoj ceni i ti ga vratis posle godinu dana za 15-25 miliona. I odradi to 2-3 puta i vec si Klop, Pep..
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од maxim_tsigalko »

Урадио сам тест "бете" у трајању од једне сезоне са Јунајтедом. Пробао сам нову (нестандардну) формацију и могу рећи да је знатно боља игра.
  • Багови дубиском лоптом где одбрана није имала решење, је санирано (можда сам један гол примио за целу сезону).
  • 1на1 је знатно бољи, али мислим да су могли још мало да побољшају.
  • Крила, бекови мање шутирају из мртве ситуације већ иду на повратну лопту или центрирају (много боље него што је било пређашње).
Е сад, ретко играм са овако великим клубовима (сада сам одабрао због буџета, бољих нападача итд) да бих увидео јесу ли грешке исправљене. Неуобичајно је да сам примио овако мали број голова у лиги (13) и да је Де Хеа имао 27 у лиги, односно 32 у сезони Clean Sheets. Не знам да ли је до надоградње игре или формације.
Урадио сам овако статистику ситуације 1на1 (100% шансе фронталне) да видите финиш играча, број датих голова и број реализованих и промашених 1на1 прилика.
У наредном посту поставићу и слике са сејва како би видели формацију, филозофију игре, асистенте итд. па сами процените да ли ће нам "бета" дати мало прилику да уживамо у ФМ20.

Слика
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од maxim_tsigalko »

Ево слике сејва па сами процените да ли су "поправили" или ће нам поново подвалити.

Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Dimitrije08
First Team Coach
Поруке: 205
Придружен: 10 Нов 2019, 21:10
Место: Banja Luka
Klub koji vodite: Crvena Zvezda
Formacija: 4-2-3-1
Has thanked: 50 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: Sve o Football Manager 2020

Порука од Dimitrije08 »

maxim_tsigalko пише: 31 Јан 2020, 20:56 Ево слике сејва па сами процените да ли су "поправили" или ће нам поново подвалити.

Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
I ja sam doveo sigurdossona u Zvezdu i cevek je zver.Prodao sam ga u Inter za 45m.Da li mozes da ostavis download lik za taktiku sa slike?
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2020”