Taktika(malo pojasnjenja)

Novi ste u FM-u?Ovde otvarajte teme i postavljajte sva pitanja vezana FM i problemima koje vas muče
Корисников грб
BrATELAA
Newgen
Поруке: 20
Придружен: 01 Дец 2019, 23:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Taktika(malo pojasnjenja)

Порука од BrATELAA »

Oce li biti ikakav kvalitetan tutorial za taktiku
"Najteži je prvi naredni protivnik!"
Josef Sep Herberger
:fanman: :fanman:
vlahia
Newgen
Поруке: 7
Придружен: 07 Нов 2012, 14:39
Место: beograd
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Re: Taktika(malo pojasnjenja)

Порука од vlahia »

Prosle godine sam nasao najbolju taktiku ikada, zvala se TFF – Conqueror 4-4-2 , ali za 2020. sam isprobao sve kao najbolje taktike (igram sa Partizanom) i nijedna nije toliko dobra.. neko nasao neku dobru taktiku?
Dimitrije08
First Team Coach
Поруке: 205
Придружен: 10 Нов 2019, 21:10
Место: Banja Luka
Klub koji vodite: Crvena Zvezda
Formacija: 4-2-3-1
Has thanked: 50 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: Taktika(malo pojasnjenja)

Порука од Dimitrije08 »

vlahia пише: 10 Јан 2020, 17:46 Prosle godine sam nasao najbolju taktiku ikada, zvala se TFF – Conqueror 4-4-2 , ali za 2020. sam isprobao sve kao najbolje taktike (igram sa Partizanom) i nijedna nije toliko dobra.. neko nasao neku dobru taktiku?
5-2-3 i 4-3-3
Prvovencani
Newgen
Поруке: 7
Придружен: 23 Нов 2018, 17:27
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: Taktika(malo pojasnjenja)

Порука од Prvovencani »

4>3>3 sa control possession i kkratkim pasom,mada potreban je ozbiljan napadac/fizikalac.
Dimitrije08
First Team Coach
Поруке: 205
Придружен: 10 Нов 2019, 21:10
Место: Banja Luka
Klub koji vodite: Crvena Zvezda
Formacija: 4-2-3-1
Has thanked: 50 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: Taktika(malo pojasnjenja)

Порука од Dimitrije08 »

Ja sam napravio svoju taktiku 4-2-3-1 .5-3-2 je isto dobra taktika , osvojio sam ligu evrope posle 2 sezone sa zvezfom sa njom.
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: Taktika(malo pojasnjenja)

Порука од Filip991 »

Najbolja taktika je ona koju sam napraviš u zavisnosti od igrača koje imaš, team reporta i upoređivanje ocena sa ostalim klubovim u ligi (Comparison).
Ako znaš šta koja ocena igrača znači, i vidiš koje su ti prednosti i mane tima, tako namestiš taktiku.

npr. ako si među vodećim timovima u ligi po dodavanjima onda možeš da igraš direktnije ili ako voliš igru katkih pasova, ona je bitno da si dobar i u first touch. Takođe je važan i decisions jer moraju igrači da donose dobre odluke.
Tehnical i Dribing je valjda jasan da ako su dobri da može da se stavi Run at Defence. Sa dobrom vizijom ili ti Vision i Flair može da se stavi Creative Freedom .

Ako su defanzivci brzi onda može da se linije dignu više malo i da se napravi presing čim se izgubi lopta. Tu su takođe bitne još neki mentalni atributi, ali znaš šta koji oredstavlja ili ih imaš na Srpskom onda će ti biti lakše da sve napraviš.

I onda na krjau imaš da li će da se igra odbrana čovek na čoveka ili ako se ne označi to igra se zona i da li će da ulaze jače u duele. Ako ekipa ima dobarr Marking onda igraš čoveka, takođe se to stavlja ako se golovi primaju kroz sredinu i dubinskim pasovima. Ako je dobar Tackling onda ide sa uklizavanjima, ali za to je takođe bitan i Work rate i Team work da bi znali da li ekipa može da izgura ceo meč sa agresivnom odbranom i da li može uopšte da izdrži tempo sreda- subote. AKo je to nisko onda mora da se imaju praktitčno dva tima.

Po meni, možda je bolje staviti neka osnovna pravila za ekipu, a onda pojedinačno igračima davati insrukcije u odnosu na njihove ocene.

Takođe treba gledati i uklapanje pozicija i one grafikone nakon meča ili što pojedini skinovi imaju tokom meča kako se kreću igrači. Ne smeju se sudarati. Meni je lično najveći problem na ovom serijalu da uklopim napadače, oni mi se uvek negde gube, udaraju u ofanzivne veziste. Npr. ne može da i bek i krilo imaju attack funkciju, jedan mora da je na suport. Treba gledati da se Box to Box ne udara sa AMC ako igra ispred, da Mezelo ima gde da utrči i da npravi višak itd.

Zvuči komplikovano ali kad se udje je ok. Jebeno je što je ovaj ovaj FM20 sjeban sam po sebi pa je katastrofa napraviti neke rez, kaorulet, kad se otvori jedan dan pobedjujem sve sa 5-0, a onda vola nemogu da dam.

Takođe jako je bitan trening i razgovor sa igračima.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Pomoć i Pitanja/ Help & Questions”