Deca iz komsiluka

Podelite sa nama vaše priče, karijere, avanture.
Корисников грб
fixy95
Youth Team Coach
Поруке: 107
Придружен: 29 Јул 2011, 01:35
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Deca iz komsiluka

Порука од fixy95 »

Bilo je to leto 2010. godine. Zavrsio sam osnovnu skolu i spremao se za polazak u gimnaziju. Moj Partizan osvojio je trecu titulu u nizu, bez poraza u prvenstvu, Inter je uzeo Ligu Sampiona i konacno mi se iskupio za svaku suzu koju sam prolio nakon onog poraza od Lacija 4:2 u poslednjem kolu prvenstva. Veliki je to stres za dete koje nije imalo ni 7 godina. Tesio sam se godinama da su i sebi naneli stetu jer su tom pobedom poslali Romu direktno u Ligu Sampiona. Svakom narednom titulom, ta rana je malo zarastala, ali nije bilo dovoljno, bez jakog Juvea nije to bilo to, trebalo je nesto veliko za totalni oporavak. To se i desilo Inter je konacno zavladao Evropom i svetom...mozete samo zamisliti kako sam se osecao, opet se vratilo ono dete sa pocetka price o Interu, iste one suze nakon poraza od Lacija, pomesane sa osecajem ponosa dok gledam kapitena kako dize pehar.
Слика
Toga leta sam naleteo na jedan snimak na internetu koji je na mene ostavio veoma jak utisak. Klub je slavio povratak u drugu ligu po rangu, a navijaci su dosli u neverovatnom broju za taj nivo takmicenja i napravili sjajnu atmosferu. Rekao sam sebi da cu jednog dana posetiti grad i klub, sto sam par godina nakon toga i ucinio i ostvario kljucne kontakte za moj buduci angazman. Nakon par solidnih sezona tih godina, klub je opet vec duze vreme u krizi i ne uspeva da se domogne elitnog ranga takmicenja....
Корисников грб
fixy95
Youth Team Coach
Поруке: 107
Придружен: 29 Јул 2011, 01:35
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Re: Deca iz komsiluka

Порука од fixy95 »

Слика
Слика
Mislim da je svima poznat klub. Finansijsko stanje u klubu je bilo ocajno, zbog cega je Radnicki ne samo ispao iz Superlige, vec je zavrsio u srpskoj ligi. Malo su se stabilizovali, ali vec dve godine bez uspeha pokusavaju da se vrate u elitni rang. U klubu ne ocekuju ni da ovo bude ta sezona, ali tu sam da menjamo stvari.
Jedna od glavnih prepreka prilikom preuzimanja kluba bile su godine. Kako cu sada ja sa svoje 23 biti nekome autoritet, ali iz kluba su me ubedili rekavsi da je u klubu takva situacija, da tesko da cu trenirati nekoga starijeg od sebe.

Prelazni rok je bio u skladu sa budzetom kluba. Para za pojacanja nema, ove moje niko nece i tako. Uspeo sam da nagovorim trojicu klinaca iz Partizanove generacije 01 da dodju u klub na pozajmicu, pa ko zna, mozda na leto nekoga i zadrzimo. Tako da sam svoje prvo trenersko leto vise pregovarao s roditeljima nego sa menadzerima. Mozda je tako i bolje. Mi ovde u klubu ne dajemo platu, vec uzimamo clanarinu.
Слика
Ovo me je stvarno za srce ujelo. 80 prodatih sezonskih. Djavoli su nam okrenuli ledja sada kada nam najvise trebaju. Jedan od glavnih ciljeva je i taj, vratiti publiku na stadion.
Слика
Odlican pripremni period, mada ni protivnici nisu bili neki, ali 5 meceva bez primljenog gola je nesto sto savakako raduje, bez obzira na protivnike.
Слика
Pocetak sezone se samo nastavio na rezultate iz priprema. Odlican avgust, 4 pobede iz 5 utakmica uz samo jedan gol u nasoj mrezi. A onda dolazi turbulentni septembar. Igra se po sistemu toplo hladno, nema konstantnosti u igri, sto je i ocekivano s obzirom da mi je na pocetku sezone prosecna starost startnih 11 bila nesto preko 21 godine. Morao sam tu u vatru da gurnem neke malo iskusnije igrace poput Stefana Grbovica, koji je po meni uz mladog Stanojlovica najbolji igrac ove polusezone, ili Urosa Vidovica koji je imao neke odlicne partije kad je ostatak tima bio u krizi.
Cini se da sam krajem oktobra konacno nasao dobitnicku kombinaciju, pa smo usli u seriju od 7 pobeda i izbili na celo tabele. Moglo je to da bude i celih 10, da protiv Zlatibora nismo dobili 2 crvena kartona, uz 2 penala za njih. Ipak kiks protiv Smedereva na spusta na drugu poziciju pred nastavak.
Слика
Слика
Kup nije ispunio ocekivanja ljudi u klubu. Lako smo prosli kvalifikacione runede, ali onda u prvom kolu Mladost. Bili smo bolji, imali vise suteva, ali ipak su oni ozbiljnija ekipa od nas. Kaznili su nase greske i otisli dalje.
Dimitrije08
First Team Coach
Поруке: 205
Придружен: 10 Нов 2019, 21:10
Место: Banja Luka
Klub koji vodite: Crvena Zvezda
Formacija: 4-2-3-1
Has thanked: 50 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: Deca iz komsiluka

Порука од Dimitrije08 »

Svaka cast na ovom postu.Koju taktiku koristis?
Корисников грб
fixy95
Youth Team Coach
Поруке: 107
Придружен: 29 Јул 2011, 01:35
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Re: Deca iz komsiluka

Порука од fixy95 »

Igram 4-2-3-1, sa jednim mc-om i jednim dm-om, ili dva mc-a, u zavisnosti od kvaliteta protivnika. Protiv slabijih ekipa je ta varijanta sa dva mc-a, dok protiv jacih idem malo opreznije. Napisacu na kraju sezone malo detaljnije o taktici.
Корисников грб
fixy95
Youth Team Coach
Поруке: 107
Придружен: 29 Јул 2011, 01:35
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Re: Deca iz komsiluka

Порука од fixy95 »

Da pocnemo od novog ugovora....uprava Radnickog je prepoznala kvalitet i ponudila produzetak saradnje. Nesto preko 2 soma mescno. Rekli bi ljudi malo za posao koji obavljam i rezultate koje pravim....ja kazem, u odnosu na prosek u zemlji...fenomenalno.

Слика

Kako da uz tako dobru platu ne posetim prestonicu i pogledam derbi, koji je u tom trenutku nosio tezinu titule. Na kraju se ispostavilo da ipak nije presudio jer je Partizan i pored pobede iskiksao sve do kraja i zavrsio ne samo ispod Zvezde, nego i ispod Radnickog.

Слика

Sto se rezultata tice...ni u najludjim snovima nisam mogao da ocekujem ovako nesto. Ne samo da smo izborili promociju u eltni rang, nego na koji nacin....14 utakmica u prolecnom delu, skor 11-3-0 uz gol razliku 25:5 (PET). Odbrana fenomenalna. Balaza zadrzavam kako znam i umem. Ima klauzulu na 170k, ja te pare naravno nemam, ali ucinicu sve. Vise puta sam napominjao da bih voleo da Stanojlovic i Stulic ostanu i nakon ove sezone, na sta je Savo uvek imao odgovor da ne zeli da se odrekne takvih talenata....e moj Savo, nisi ni svestan koji kolicinu grisina i kikirikaja sam spreman da ti ponudim.

Слика
Слика

Ocekivana nagrada za trenera sezone, ipak sam se pojavio kao totalni anonimus i blago receno izdominirao sezonu, ali ono sto nisam ocekivao je ovaj broj mojih igraca u idealnoj postavi. Mnogi koji su vec bili precrtani dobili su novi ugovor i nagradu igranja u Super ligi naredne sezone.

Слика
Слика

Za naredni prelazni rok cilj je pre svega nekako zadrzati Balaza, Stanojlovica i Stulica. Nadam se da ce neko iz uprave postati clan mafije...pardon, partije...pa da ce i neka kinta da kapne u klub. Uz njih ima jos par mladih igraca koje bih voleo da vidim u timu, ali kako stvari trenutno stoje, bice jako tesko.

Слика

Sezonu pocinjem kod kuce protiv Smedereva sto bih morao iskoristiti za prvu pobedu, jer me nakon toga ceka jako tezak raspored. A za kraj sezone spektakl na Cika Daci, protiv Partizana, koji posti sa titulama, ali je petostruki uzastopni osvajac kupa.

Слика
Корисников грб
fixy95
Youth Team Coach
Поруке: 107
Придружен: 29 Јул 2011, 01:35
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Re: Deca iz komsiluka

Порука од fixy95 »

U poslednje vreme nisam imao bas previse vremena, pa evo sad kad sam slobodan da odgovorim u vezi taktike.

Igram 4-2-3-1, uglavnom sa dva mc-a. Ponekad jednog povucem na dm, ali rola ostaje ista, DLP, dok brugi vezista igra BBM. Box to box mi je omiljena rola i smatram da svaka ekipa treba da ima jednog takvog igraca, tako da i pored toga sto nemam klasicnog BBM igraca u ekipi, uvek neko dobije tu rolu. Treci igrac u sredini ima rolu AM iz dva razloga. Prvi je sto jos od ranijih menadzera imam neki trip da igram dosta losije kada imam AP igraca u ekipi, a takodje i AM rola daje vecu slobodu igracu u zavrsnici.
Sto se tice krila, takodje trip jos od ranijih verzija da jedan mora biti IF, uglavnom je to igrac po levoj strani, dok je drugi klasican winger.
Od napadaca koristim sta imam. U ovom slucaju je to AF.
Sto se defanzivaca tice, bekovi su mi uvek FB i sasvim sam zadovoljan. Ima ih napred, pokriju i nazad, tako da tu ne eksperimentisem previse. Stoperi su mi CD i BPD. BPD je onaj stoper koji je kud i kamo bolji sa loptom u nogama, zato i ima tu rolu. Jer sa dva CD-a golman izvodi loptu obojici, ovako obavezno ide na BPD-a, pa on distribuira dalje.
Sad sto se tice instrukcija nekih igram play out of defence, sa uzom postavkom u napadu kako bi krila i bekovi imali vise prostora za prodore po bokovima. Visok tempo od prvog do poslednjeg minuta, i presing sa visoko postavljenim linijama. To je ukratko to.

Слика
Корисников грб
fixy95
Youth Team Coach
Поруке: 107
Придружен: 29 Јул 2011, 01:35
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Re: Deca iz komsiluka

Порука од fixy95 »

Ulazak u Super ligu smo planirali da proslavimo na nekom od beogradskih splavova. Kazu da svaki fudbaler to mora da prodje, pa reko bolje da ih odvedem sada nego da u sred sezone krenu da mi skitaju. Uostalom, tamo na i reprezentativci provode vise vremena nego na treningu, a moramo uciti od najboljih. U jeku ludila stize poruka od drugara koji cestita na prelasku u Partizan. Otvaram neko smece novina i imam sta i da vidim. Savo dobio otkaz, Gatuzo, Matovic i Ilic glavni kandidati za naslednika. Naravno u tome nije bilo ni trunke istine jer je Jokan preuzeo kormilo kluba iz Humske.


Glavna meta je bio Bojan Balaz. Bio sam spreman da platim 170k koliko je iznosila klauzula i da potrosim cak i pare koje nemam, ali se umesao Dizeldorf i tu dileme za njega vise nije bilo. Kao njegova zamena stigao je Milos Stojanovic, dete Crvene zvezde za 25k
Слика
.


Prodali smo 312 seznskih, sto je kud i kamo bolje nego onih 80 prosle sezone.

Слика

Odlican pocetak sezone. Sedam kola bez poraza, Zatim mali pad, pa jedan period oscilacija u igri, da bi polusezonu zavrsili kako smo je i poceli. Padali su Radnicki, Vojvodina, Zvezda 2 puta....daleko iznad ocekivanja. Mladi Stulic je iskocio u prvi plan, on je trenutno prvi strelac lige sa cak 15 golova. Odlicno su ga pratili Aleksijevic, Vidovic, Ilic, Stojanovic. Filip Knezevic je u nekim susretima takodje pokazao da moze biti veliko pojacanje.
Слика

U kupu su sansu dobili igraci koji su manje igrali u prvenstvu. Opet poraz u prvom kolu. Nije bilo srece u zrebu, jedini superligaski par smo bili mi i Proleter. Mogli smo mnogo bolje da prodjemo, ali sta je tu je.
Слика


Trenutno smo na cetvrtoj poziciji sa bodom manje od Zvezde, ali i utakmicom vise. Partizan i Cuka su predaleko, a opet ni Zvezda nije realna meta, ali pokusacemo. Primarni cilj za ovu sezonu mi je bio plej of, ali kako sezone odmice i apetiti rastu, tako da se sada nadam Evropi. Videcemo sta prolece nosi sa sobom.
Слика

Bilo je dosta dobrih i ubedljivih partija, pobeda nad Javorom 6:0, Proleterom 5:0. Ali mislim da mi je ovo ubedljivo najbolja utakmica. Ovakvo odvaljivanje Zvezde na Marakani, uz penal i crveni u njihovu korist...stvarno ni u ludilu nisam mogao da ocekujem.
Слика
Корисников грб
fixy95
Youth Team Coach
Поруке: 107
Придружен: 29 Јул 2011, 01:35
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Re: Deca iz komsiluka

Порука од fixy95 »

Posle odlicne jeseni usledila je veoma mirna zima. Jedina promena u ekipi desila se kada je Nikodijevic nezadovoljan svojom minutazom napustio u ekipu i otisao u Rad na pozajmicu. Njega je zamenio Petar Bojic koji je u klub stigao kao slobodan igrac.

Posle odlicno odradjenog pripremnog perioda usledile su promenljive igre u nastavku prvenstva. Filip Knezevic je kao najiskusniji igrac iskocio u prvi plan. Trebao je neko ko ce povuci kada ekipi ne ide i on je upravo to i radio. Kruna sezone je dosla pobedama nad vecitim rivalima i to u razmaku od samo par dana. Prvo je Partizan (kasnije osvajac duple krune) bukvalno pregazen sa 4:0, da bi samo par dana kasnije Crvena zvezda dozivela slicnu sudbinu. Bilo je 3:0 do 10 minuta pred kraj, ali su uspeli da ublaze poraz na kraju. To je bila treca pobeda iz isto toliko mecava protiv jos uvek aktuelnog sampiona.

Слика
Слика

Na kraju sezone istorijski rezultat za Radnicki. Trece mesto ispred Zvezde i izboren plasman u Evropu...a igraci me nasisali ki*om kad sam im na kraju prosle sezone rekao da ocekujem od njih da budemo u gornjem delu tabele.

Слика

Samo neke od potvrda da se u Radnickom odlicno radi i da je klub na pravom putu....

Слика
Слика
Слика

Sto se Evrope tice, mogli smo i bolje da prodjemo na zrebu, ali sta je tu je...nema predaje!!!

Слика
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM22 Menadžerska soba”