Trening, razvoj igirača i uticaj na igru

Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Trening, razvoj igirača i uticaj na igru

Порука од Orthodox »

Ćao društvo.

Jurio sam nešto po netu, gledao neke tutorijale, sve i svašta i još uvek nisam uspeo da pohvatam stvari kako valja.

Koliko sa ukapirao, svi koji su radili i eksperimentisali sa treninzima kažu da je za svaku ekipu individualno kako će treninzi da izgledaju u zavisnosti od personality-a ekipe i onoga što ekipi u globalu fali. Skoro svi koji se bave treninzima imakju ili neke kipove dgačke kao filmove ili tekstove kao knjige. Mnogo detalja, mnogo svega. Razmisljam da li stvarno treninzi imaju toliki udeo u igri i da li toliko prave razliku kad ih tako detaljno opserviraju i razmatraju u toliko detalja?

Ja sam ranije na FM12 čini mi se, dok su bili slajderi pravio treninge i hteo bih i sad da to razmontiram do sitnih detalja ali koliko sam provalio, sad se od nas traži da skoro svake nedelje montiramo drugačije treninge i u zavisnosti od ekipe sa kojom igrom kreiramo i drugaciju nedelju treninga?! Previse je.

Jel ima neko iskustva da uporedi kako se sve odvija kad imamo svoje treninge i kad palicu prepustimo asistentu? Ima li razliike realne? Da znam da li da ulazim u ovo i da kopam ili ne.

Živeli.
Корисников грб
dubaRA7
Youth Team Coach
Поруке: 78
Придружен: 20 Авг 2016, 02:24
Место: Belgrade
Klub koji vodite: Partizan Cska Moscow
Formacija: 5-2-1-2 WB
Has thanked: 32 times
Been thanked: 15 times
Status: Није на вези

Re: Trening, razvoj igirača i uticaj na igru

Порука од dubaRA7 »

Koliko sa ukapirao, svi koji su radili i eksperimentisali sa treninzima kažu da je za svaku ekipu individualno kako će treninzi da izgledaju u zavisnosti od personality-a ekipe i onoga što ekipi u globalu fali. Skoro svi koji se bave treninzima imakju ili neke kipove dgačke kao filmove ili tekstove kao knjige. Mnogo detalja, mnogo svega. Razmisljam da li stvarno treninzi imaju toliki udeo u igri i da li toliko prave razliku kad ih tako detaljno opserviraju i razmatraju u toliko detalja?

Nemaju toliki udeo iz razloga što u poređenju sa pređašnjim verzijama igrači se ipak malo sporije razvijaju, odnosno neki drugi faktori za razvitak su bitniji.Čak i ako imaš najgori mogući raspored i loše uslove , ako tvoj igrač igra regularno i pritom pruža dobre partije on će se lepo razvijati.

Ja sam ranije na FM12 čini mi se, dok su bili slajderi pravio treninge i hteo bih i sad da to razmontiram do sitnih detalja ali koliko sam provalio, sad se od nas traži da skoro svake nedelje montiramo drugačije treninge i u zavisnosti od ekipe sa kojom igrom kreiramo i drugaciju nedelju treninga?! Previse je.

Interfejs je loše urađen i sugeriše igraču da bi trebao da dizajnira raspored svake nedelje. U realnosti to uopšte nije potrebno, jer da bi fudbaler popravio određen segment igre potrebni su mu meseci i meseci rada, tako da ti možeš da kreiraš nekoliko custom rasporeda i samo load do kraja sezone.

Jel ima neko iskustva da uporedi kako se sve odvija kad imamo svoje treninge i kad palicu prepustimo asistentu? Ima li razliike realne? Da znam da li da ulazim u ovo i da kopam ili ne.


Ako ti dizajniranje treninga predstavlja umor i ne preteranu zabavu možeš da ostaviš ass man-u ali ako te trening ipak interesuje razlika u brzini razvitka igrača se oseti
.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: Trening, razvoj igirača i uticaj na igru

Порука од Orthodox »

Hvala ti.

Ja sam mu ostavio treninge dok ne pokupim znanje ali sam primetio da maksimalno dva igrača imaju u četiri meseca zelenu strelicu na gore što se tiče napretka i to je to. Znači da ipak moram da uđem u dubinu da bi igra bila koliko toliko onakva kakvu zelim.

Moram da priznam da su ga umrsili prilicno i da interfejs stvarno nije dobar jer skrin odaje utisak da ne znas sta radis i gde da gledas na prvu. Gledao sam video klipove na ovu temu, znam da trening najbolje radi kad pokriva nedostatke tima koji se vide u okviru team reporta. Sad cu da pokusam da napravim nesto pa da vidimo kako ide.

Imas li mozda, ili neko, neki ss igrača na pocetku igre i nakon treninga npr posle godinu, dve, da vidim kako se razvija kod vas, a kako kod mene u okviru mog sejva?

Stavljas indvidualne treninge i kako?
Корисников грб
dubaRA7
Youth Team Coach
Поруке: 78
Придружен: 20 Авг 2016, 02:24
Место: Belgrade
Klub koji vodite: Partizan Cska Moscow
Formacija: 5-2-1-2 WB
Has thanked: 32 times
Been thanked: 15 times
Status: Није на вези

Re: Trening, razvoj igirača i uticaj na igru

Порука од dubaRA7 »

Orthodox пише: 04 Авг 2019, 18:42 Hvala ti.

Ja sam mu ostavio treninge dok ne pokupim znanje ali sam primetio da maksimalno dva igrača imaju u četiri meseca zelenu strelicu na gore što se tiče napretka i to je to. Znači da ipak moram da uđem u dubinu da bi igra bila koliko toliko onakva kakvu zelim.

Moram da priznam da su ga umrsili prilicno i da interfejs stvarno nije dobar jer skrin odaje utisak da ne znas sta radis i gde da gledas na prvu. Gledao sam video klipove na ovu temu, znam da trening najbolje radi kad pokriva nedostatke tima koji se vide u okviru team reporta. Sad cu da pokusam da napravim nesto pa da vidimo kako ide.

Imas li mozda, ili neko, neki ss igrača na pocetku igre i nakon treninga npr posle godinu, dve, da vidim kako se razvija kod vas, a kako kod mene u okviru mog sejva?

Stavljas indvidualne treninge i kako?
Nemam ss, nisam igrao FM jedno mesec dana a u međuvremenu sam instalirao now windows.Međutim testirao sam, jedan sejv sam vodio Man utd dve sezone sa najboljim mogućim trenerima i uslovima gde sam ostavio ass manu treninge a drug sejv sam vodio Nicu klub koji nema idealne uslove (počinje sa 3* training facilities) tu sam ja dizajnirao raspored.Igrači su mi se prilično brže razvijali u drugom sejvu pogotovu kako sam upgradevao facilties iz sezone u sezonu.Ti možeš da ostaviš ass manu treninge i da i dalje imaš uspešan sejv ali činjenica je da ass man nije sposoban da kreira iole funkcionalan raspored .Takođe, potpuno je nebitno da l' ćeš dovesti nekog 5 star ass mana iz top kluba ili asistenta iz Bsk Borče oba će kreirati loš raspored.
Trening najbolje funkcioniše kad ga prilagodiš igračima koji imaju iole neki potencijal. Analiziraš ekipu, vidiš da tvoji talentovani igrači imaju recimo loš composure, off the ball, work rate,decisions, positioning i onda jednostavno napuniš raspored sesijama koji rade na tim atributima . Problem sa team reportom je taj što obuhvata celu ekipu uključujući i igrače koji su 27+, koji jednostavno nemaju više prostora za napredak.

Obavezno podesi individualan trening, ideš na profil igrača>development>training. Tu ako ti je potrebno možeš trenirati igrača da igra na drugim pozicijama i slično.Takođe postavi i additional focus.Kad podesiš to onda idi Training tab>rest i stavi ovim igračima preko 90% kondicije double intensity.

Kako se budeš igrao sa treninzima videćeš da je suštinski isto kao prethodnih godina samo eto imaš malo više opcija za dizajniranje.

Izvini za long post, mogao bih do sutra da pišem :rugalica: ako ti treba jos nesto u vezi treninga i razvitka igraca pitaj.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: Trening, razvoj igirača i uticaj na igru

Порука од Orthodox »

Hvala majstore.

Evo ostavljam igrača ovde da vidimo kako će se razvijati kad mu namestim treninge. Nije neki igrač ali ima solidan potencijal pa da probamo. Mada su meni u Napretku uslovi za trening i rad "ludnica".
Слика
Корисников грб
dubaRA7
Youth Team Coach
Поруке: 78
Придружен: 20 Авг 2016, 02:24
Место: Belgrade
Klub koji vodite: Partizan Cska Moscow
Formacija: 5-2-1-2 WB
Has thanked: 32 times
Been thanked: 15 times
Status: Није на вези

Re: Trening, razvoj igirača i uticaj na igru

Порука од dubaRA7 »

Orthodox пише: 04 Авг 2019, 22:24 Hvala majstore.

Evo ostavljam igrača ovde da vidimo kako će se razvijati kad mu namestim treninge. Nije neki igrač ali ima solidan potencijal pa da probamo. Mada su meni u Napretku uslovi za trening i rad "ludnica".
Слика
Ubaci što je više moguće attacking i technical sesija u raspored i razviće se on :)
Srećno.
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM19 - Taktike i treninzi”