Povratak na scenu posle suspenzije - Javor

Vaše priče, izveštaji i bajke iz Football Managera
Корисников грб
Mexes87
Youth Team Coach
Поруке: 97
Придружен: 01 Мар 2011, 20:56
Место: Grocka
Has thanked: 10 times
Been thanked: 88 times
Status: Није на вези

Povratak na scenu posle suspenzije - Javor

Порука од Mexes87 »

Postovani moji prijatelji, posle nekoliko godina pauze, vracam se na superligasku scenu.

Da vas uvedem u pricu...
Naime, poslednji posao koji sam radio, bio je 2017. godine u Radnickom iz Nisa. Evo i linka price, pa cu vam sa zadovoljstvom nastaviti: viewtopic.php?f=379&t=13750


Ukoliko ste procitali pricu iz tog perioda, mogao bih da nastavim i kazem zasto me nije bilo u ozbiljnom fudbalu vec dve godine.
Koliko vidite, u navedenom tekstu, u predhodnom radu sam saradjivao sa licnostima: Dejan Andjus, Falji Ramadani, Zdravko Mamic, Milan Zivadinovic... Lepo drustvo. E to druzenje me je odvelo daleko od fudbala. Andjusa su nahvatali da uzima proviziju od kupovine igraca i zaglavio je zatvor. Falji je najuren iz Srbije. Zdravko u bekstvu od zatvora, jedino se Ziva jos drzi na sceni.

Слика
I muceni Andjus

Слика


U pauzi izmedju svega, uzeo sam da radim sa decom, tj mladjim kategorijama. Nisam navikao, ali sta je tu je. Prolazilo je vreme, meni je bilo ok, ali mi je falio onaj zarazni seniorski rad. Nakon sto se procula prica da sam ucestvovao u posredovanju prodaje nekih igraca, nijedan tim vise nije hteo da me ima za trenera. Ali sam po toj prici odgovarao roditeljima koji su zeleli da im afirmisem decu, pa makar i za masnu proviziju. Naravno da je to sve bila laz i da sam ja bio samo sredstvo za manipulaciju mocnih menadzera.

Tokom leta 2018. uzivao sam u svojoj kuci na moru u Istri. Na viberu mi je stigla poruka:
"Cao, Ivo. Cujem da si van zemlje, pa da te ne zovem, skup ovaj roming majku mu :). Ovde predsednik FK Javora, Dragomir Lazovic. Hteo bih da se cujemo vezano za posao. TREBA MI TRENER"

Слика

Pristao sam da odem na razgovor, konacno ponuda u seniorskom fudbalu.
Sutradan u 6 sam krenuo iz Istre u svom mercedesu. Valja voziti do Ivanjice, ima sigurno 9-10 sati voznje.
Stigao sam oko 16h, uzeo sobu u hotelu i otisao na razgovor. Razgovor se vodio u hotelskom restoranu:

Слика

"Pravim ekipu da se vratim u Superligu, znam da si dobar trener i znam da nisi ti pravio onaj haos u Radnickom, i zato te zelim u svom timu, da probamo da vratimo Javor, a i ti da vratis svoje postovanje.-Dragi

"Preko mi je p
otreban rad u seniorskom fudbalu, da utanacimo sve detalje i da pruzimo ruku...
-ja.

Dogovorili smo se brzo. Preuzeo sam Javor...

Na prvom treningu sam zeleo da vidim koga to imam u ekipi da vredi.
Prvi mi je zapao za oko, mladi ali talentovani golman Jevric
Nakon njega video sam nekoliko poznatih lica Dolmagica, Josovica, Cvetkovica...
Hitno sam pozvao Ranka Stojica da proba da mi dovede nesto, jer je Javor i ovako u krizi i bez novca.
Ranko mi je vrlo brzo poslao jednog:

Luis Pedro, stoper iz Angole.
Слика

Po izgledu jako stabilan igrac. Preko potreban mi je bio i vezni igrac. Iz Napretka sam doveo na pozajmicu Nikolu Eskica

Слика

Sezona u drugoj ligi, za mene prilicno dosadna. Realno, ja sam trener za najvisu scenu, Javor nema novca za igrace, sav budzet sam spljiskao na onog stopera iz Angole. U prvenstvu nam nijedna ekipa nije mogla nista. Do polusezone smo stigli bez poraza, prvi prosli kroz cilj. Iz kupa smo ispali jer smo se sreli sa prejakim Partizanom od koga sam izgubio na penale.

Слика

Do polusezone smo doveli jos dva igraca.
Prvo je nas levi bek izrazio nezadovoljstvo zbog neigranja u prvoj postavi i zatrazio da ode. Ja sam se slozio, jer ko bi uzeo rezervnog levog beka. Kad u sred sezone pozove me Rabotnicki. Kazu da su izuzetno zainteresovani da kupe Aleksu Amanovica. Pogodimo se za cenu od 250k evra i jos neki bonusi i on u sred sezone potpise za Makedonce. Kako je novac legao, za to je cuo Ranko Stojic i dosao sa nova dva igraca.
-Dolaze iz povrede, nemaju klub, a jako su dobri i provereni. Uzmi ih neces zazaliti...

Razmisljao sam sa mojim strucnim stabom tri dana i na kraju odlucim da ih dovedem...
Milan Bubalo

Слика

Igrao na
Tajlandu
Sloveniji
Juznoj Koreji

Prekaljeni krilni igrac, prodoran i brz, a vec jako iskusan u 29. godini zivota.

Drugi igrac je bio brat popularnog Srdjana Babica - Sinisa Babic

Слика

Takodje iskusni ofanzivni vezista. Igrao u Vojvodini i Radnickom. Za ovu drugu ligu, njih dvojica su zlatna pojacanja. To su i pokazali.
Na samoj polusezoni sam razmisljao da ne dovodim nikoga. Pauza, dosadno u Ivanjici, skoknem do Beograda na sedam dana. Beograd hladan, ali se stalno desava nesto. Kafici puni, kombinacije i biznis varijante u jeku. Fudbalska pijaca radi punom parom. Iako u dubokoj ilegali, Andjus i Ziva, se vidjaju samnom. Seli smo tako u jednu kafeteriju na Dorcolu i pricali o mojoj polusezoni.
-Gledajte, ovom timu samo fali jedan praaavi desni bek. Mislim da ovaj Kolakovic nemoze to da igra. - Ziva
-Zasto mislite tako-Andjus
-Zato sto ode u narod i ne vraca se, zaboravi se gore i svaki put je kontra za protivnika. Meni se ovaj crnac i ne svidja mnogo, oni su kratkog daha...-Ziva
-Meni se on naprotiv jako svidja, Jak je, visok, brz, skolovan u Groningemu koja je stara skola stopera, u njemu su stasavali Kuman, Suarez, Roben...-Andjus
-Cekajte ljudi, zvoni mi telefon... Vidi ko zove, Zvezdan Terzic.
-Halo momce, pa jel ti to haras drugom ligom.
-Ja Terzo prevaro stara. Sta ima?
-Kao sto vidis, jurisamo Evropom, opasni smo milioneri. Ali ne zovem da bih se hvalio, vec iz drugih razloga. Secas se malog Petkovica sto sam ga poslao u Spartak iz Moskve?
-Da?
-Pa tamo nije igrao, uhvatio se nekih starleta Ruskih i nacisto propao, potrosio i novac i sve. Hoce u Zvezdu da se vrati, a ovde mi Gobelja i Stojke vedre i oblace na toj poziciji. Jel bi ga primio kod sebe da probamo da ga ozivimo?
-DA!


Marko Petkovic

Слика

Nekada velika nada OFK BEOGRADA i Crvene Zvezde. Za male pare, depresivan, u nekim starim zimskim cipelama, zakoracio u sneznu Ivanjicu. Kada ga saigraci pitaju otkuda ovde, on kaze, ma samo 6 meseci pa ide dalje, Everton, Sevilja, Fiorentina...
Uz njega, dosao je jos jedan igrac, da pokrije veznu poziciju jer nam je u medjuvremenu jos jedan igrac otisao u Napredak. Dosao je Zoran Milovac
Слика

Vazio za dobrog igraca, povrede ga omele u karijeri, sada iskusni 30.godisnji vezni igrac.
Od zimskih priprema krenuli smo udarnicki. Usli vrlo brzo u plej of i vec tada sam im ispirao mozak da idemo da osvojimo ligu.
Na tribnama je bilo sve vise ljudi, Josovic je asistirao iz svih pozicija, Markovic pogadjao u mrezu svaku polusansu, Bubalo davao efektne golove, Cvetkovic bombardovao sa distance i velike daljine, Kolakovic I Pedro drzali protivnike daleko od gola, Petkovic igrao siroko i nudio se na svakom prodoru, u sprintu se vracao nazad, Cuckic riljao teren...

JAVOR JE SAMPION!

Слика

Bez poraza smo zavrsili sezonu

Слика

U idealnom timu su Jevric, Josovic, Kolakovic, Pedro, Cvetkovic i Markovic,, a u rezervarma i Cuckic

Слика

Najbolji strelac je IVAN MARKOVIC

Слика

Cestitke pljuste sa svih strana. Lepo je biti u Ivanjici juna 2019. Predsednik je ponosan, ali i zabrinut. Sponzora nema, novca nema... Jedino u sta moze da se osloni smo mi. Igraci i ja... Posto dosta trenera istice ugovor. Porebno je dovesti nove trenere, zadrzati okosnicu tima, dovesti nove da pojacaju.

Na sve to, kapiten, lider i bombarder Ivan Cvetkovic mi javlja da zeli da ide u penziju. Dosta je i bilo, 38. godina. Eskic se vraca u Napredak. To su dva vezna igraca koja su otisla. U problemu sam, idem do Beograda, tamo je uvek zariste i tamo se zavrsavaju poslovi. :motor: Cekaju me Ziva i Andjus, mozda odem i do Bosne, tamo je moj prijatelj Zdravko Mamic.
Dok se ne vratim sa timom, necu se javljati. A vi javite da li vam odgovara ova prica. Da nastavim dalje?

Pozdrav :poz:
Корисников грб
Duke
Youth Team Coach
Поруке: 181
Придружен: 13 Јан 2016, 14:49
Место: Kragujevac, Srbija
Klub koji vodite: Crvena zvezda
Formacija: 4-2-3-1
Steam: http://steamcommunit
Has thanked: 16 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Re: Povratak na scenu posle suspenzije - Javor

Порука од Duke »

Fino, fino, imas moju paznju! :lol:
Calm, concentrate
Корисников грб
Rale 22
Newgen
Поруке: 43
Придружен: 13 Нов 2018, 17:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times
Status: Није на вези

Re: Povratak na scenu posle suspenzije - Javor

Порука од Rale 22 »

Prvo cestitke na plasmanu u visi rang da se pojacas dobro da budes konkurentan... Samo polako korak po korak voleo bih pratiti tvoju karijeru i dalje posle javora. Puna podrska Braticu 👍
"Srbijo probudi se,Zvezda ti je SVE!"
Dragan Nikolic Gaga :fss: :ave:
Корисников грб
Mexes87
Youth Team Coach
Поруке: 97
Придружен: 01 Мар 2011, 20:56
Место: Grocka
Has thanked: 10 times
Been thanked: 88 times
Status: Није на вези

Re: Povratak na scenu posle suspenzije - Javor

Порука од Mexes87 »

Hvala braco! Krecem da pisem nastavak! :punker:
Корисников грб
Mexes87
Youth Team Coach
Поруке: 97
Придружен: 01 Мар 2011, 20:56
Место: Grocka
Has thanked: 10 times
Been thanked: 88 times
Status: Није на вези

Nastavak

Порука од Mexes87 »

Prelazni rok

Poceo je prelazni rok. Rano jutro, pola 8, citam zurnal i cekam nekog novokomponovanog menadzera da pregovaramo za jednog igraca. Rec je o mladom levom beku iz Cukarickog, Misko taksista mi ga je preporucio. Kaze da ga prati vec dve godine i da je veliki potencijal. Misko vedri i oblaci nasim terenima. Gleda sve utakmice prve lige, mladjih kategorija. Njegov njuh je nepogresiv sa mladim igracima.
-Vidi batice, nemam mnogo vremena, da platis kafu i da uradimo posao... -prisao mi je neko stolu
-Mislis da mozemo ovako s nogu da zavrsimo posao? Sedi...
-Vidi, mali je mnogo dobar, otac mu se posvadjao sa nekim trenerom tamo u Cukarickom, klub trazi samo trening kompenzaciju od 12.5k evra. I mene malo da podmazes i malom za kopacke bar hiljadu evra i sklapamo dogovor?

Procenio sam da je neka sitna ja**ra.
-Dam ti 3k evra i da nemas vise nista sa malim
-Moze!!


Dosao je Mateja Dukic

Слика

Sa istim tim likom, u jednom danu, obezbedim jos jednog igraca, koji moze da pokriva prvotimce, iskusan 34 godine, univerzalni vojnik nekada Nenada Lalatovica. Pristao je za 10k evra da predje u moje redove.

Darko Puskaric

Слика

Bukvalno preko telefona sam u istom danu, dok sam isao ka Maderi, odobrio odlazak nekolicine igraca na pozajmice. To je u Ivanjici resavao moj pomocnik zajedno sa sekretarom kluba. Na pozajmicu su otisli Tripkovic, Bacanin, Sevic i Piscevic. Uglavnom igraci koji su bili rezerve ili u nekom trecem planu. Ulazim u Maderu, desno od mene sede Zeljko Pantic, Ilijev i Vuletic. Danima vec slave titulu.

Слика

Isped mene nekoliko stolova dalje, prazan sto, samo Andjus cita novine.
-Jel si citao novine?-Upita me dok sam se namestao da sednem
-Ne?
-Partizan i Zvezda se otimaju za neko tvoje dete
-Koje bre dete?
-Neki mali Vucicev sinovac, Bojan se zove.
-Ahaaa, znam malog, 16 godina napadac, brz kao metak, ali malo razmazen, ne znam sta i koliko moze
-Pa taj ce da ide u Zvezdu logicno. Sto da nece cika da ga pusti u Partizan? -Andjus
-Ja bih ga ostavio jos dve godine da se kali ovde, ja alternativi u spicu nemam mnogo.
-Tvoj predsednik ce samo biti pozvan, i transfer ce biti uprilicen uz svu ceremoniju javnosti koja treba da ide...


Nisam se mnogo obazirao na te reci, starog lisca. Racunao sam na razum predsednika.
-Video sam da je Volkovu istekao ugovor u Radu, jel bi dosao on kod nas kao alternativa u odbrani?
-To cu da ti vidim sa Rankom...-Andjus
-Pricao sam danas sa Gavricem, doci ce do Ivanjice da sklopi ugovor, treba mi vezni kao voda zednom.
-Onaj grbavi Gavric? Sa izbacenom vilicom? Taj fizicki ne lici na fudbalera, njegova gradja, konstitucija, njegovo trcanje kao da ima kolac zabijen u ledjima...-Andjus
-Cekaj Dejane, nije taj, ovaj je bolji... Vezni, okretan i specifican po pokretima.

Kroz dva dva dana dosla su ta dva igraca:

Vladimir Volkov odmah uskocio u bazen u Ivanjici


Слика

I Nebojsa Gavric

Слика

Madjionicar!

Polako sam sklapao tim, ali sam vec morao nazad, pocele su pripreme. Hteo sam da nadomestim jos jednog veznog. Posto sam provodio vreme po terenima i magazama, nisam stigao da trazim igrace. Pa sam predsedniku rekao da mi dovede nekog veznog igraca, i da povede nekoga ko zna dobro da proceni igraca.

Doveo je Miljana Mutavdzica

Слика

Bivseg reprezentativca, asa Malmea, nas bivsi igrac, radilica, ali sada u svojstvu backup varijante na sredini.

Ziva se pojavio u Ivanjici sa svojom novom RAV4.

Слика

U drustvu nekog svog vrsnjaka, i nekog klinca sto je malo sporije isao za njima jer je vukao neke kofere.
-Ovu Ivanjicu bih ja nazvao ''Dolinom Vukova''. Opasnih tipusa ima, relacije su nevidjene...-Ziva
-Ma ovde je toliko mirno da ume da bude dosadno, nego ko ti je onaj mali tamo sto tegli one kofere?
-Aaaaaa to je ovaj mali Avramovic-Ziva
-Apostolovic -dobaci vrsnjak
-Apostolovic jeste, bio sam do Tonceva, kaze ne treba mu mali, a mali igra ceo navalni deo.... Kosta malo para, ali dodacu ja neku paru. Brz, hitar, za sparinu, on je prava stvar. Onako bez daha...

Andreja Apostolovic


Слика

Sa tim potezom sam zavrsio sve poslove vezane za dolazak igraca.
Ostalo je da vidim ko odlazi. Ogroman je pritisak za transfer Vucicevog sinovca. Pojavio se i Partizan u trci. Izvrsen je pritisak na naseg predsednika i mali je otisao u Crvenu Zvezdu.
Evo i slike prelaznog roka:

Слика

Sezonu smo poceli, kako smo je i zavrsili. Bez poraza. Zakljucno sa pocetkom septembra mi stojimo ovako:

Слика

Kao sto mozete da vidite, uzeo sam bod Zvezdi.

Nastavljam dalje sa treninzima, pomaze mi Ziva.
Potrebno je odrzati ovaj dobar vetar koji nas nosi na uzburkanom moru. Za sada, na krilima Bubala, Petkovica, Markovica koracamo medju zvezdama. Para i dalje nema, i one koje dodju, odmah odu na neke troskove.

Cujemo se uskoro, pozdrav!

:knight:
Корисников грб
Mexes87
Youth Team Coach
Поруке: 97
Придружен: 01 Мар 2011, 20:56
Место: Grocka
Has thanked: 10 times
Been thanked: 88 times
Status: Није на вези

Re: Povratak na scenu posle suspenzije - Javor

Порука од Mexes87 »

Javor potvrdio kvalitet

Слика

Pozdrav prijatelji, nije me bilo neko vreme. Borba u klubu i oko njega, pa nisam stigao da vam pisem. Sada sam ugrabio malo vremena da sumiram pola godine rada u Superligi.
Krenucu odakle sam i stao, negde u Avgustu mesecu.
Nakon pobeda nad nisko-kotiranim rivalima, usledilo je ispadanje iz kupa od Crvene Zvezde.
Nastavilo se porazom od Rada u jednoj cudnoj utakmici, pa od Vojvodine 0:2. Zatim sam igrao sa velikim Partizanom, koji je tada bas bio u nekom rezultatskom skripcu. Utakmica u kojoj je Partizan dominirao, a mi kontrama zadavali mnogo problema njihovoj odbrani. Rezultat takve jurnjave je bio 3:2 za Javor!

Слика

Kao sto je svojstveno za nas narod, ova pobeda, umesto da nas podigne i da pocnemo da igramo bolje, mi smo bili sve gori. Vreme i uslovi za igru sve losiji, kisa i blato, a mi kao i vreme...

Слика

Crna serija za moj tim. Odrzao sam sastanak, obecao mini premije za pobedu i pobedio Napredak 3:1.
Nereseno 1:1 je bilo odmah sledeci vikend sa Spartakom.

Cekala nas je Crvena Zvezda...

Слика

Za moj ukus malo potcenjivacki su usli u ovu utakmicu. Centarfor od 16 godina, mladi Joveljic, kriticni Sumaila, desno mladi Erakovic. Ipak "Zvezda je Zvezda", i tu dileme nema da ce ici na pobedu.

Docekao me je Terza:
-Cao momcino, prija ti Superliga?
-Tebi prijaju ove prostorije koliko vidim?-uzvratih
-Nisu lose, treba da renoviramo sve. Ali ne stize se, tuzbe oko povracaja titula, borba sa Vazurom, Vucelom, Vuletom....-Necete valjda da trazite titule od pre 50 godina?
-Nego sta. Lepo si ih pobedio... Imas dobru kontru.
-Nadam se da si pripremio ove tvoje na to?
-Ne boj se, odavde ne ides tako nasmejan. Nego da popijemo nesto. Malena, dva dupla Civasa


Слика

Popio sam viski i jurnuo u svlacionicu.
Dok sam poslednji put objasnjavao igracima, kretanja i zahteve u igri, gledao sam im face. Najskoncentrisaniji su bili Nikola i Marko Petkovic.Nasmejan je bio Ivan Markovic, nervozno je izgledao samo Bubalo.Sinisi Babicu sam rekao: Danas igras protiv brata Srdjana, danas ti odnesi kuci lepe vesti.

Pocela je utakmica. 2. minut....

Слика

CRVENI KARTON ZA BUBALA
Nervoza se prenela na teren, uleteo je jako iskusnom Marinu djonom u potkolenicu, i to je direktan crveni karton.
Minuti su prolazili, Zvezda sve vise pritiskala. Polukontra po levoj strani, Cuckic menja stranu, nalazi prekaljenog Puskarica, ovaj iz prve centrira na drugu stativu gde je ceka Sinisa i GOOOOL!!!!
Zvezda pojacava tempo... Redjaju se napadi, Mreze miruju do poluvremena. U drugom poluvremenu, ulazi Pavkov. 69. minut, Josovic sa svoje polovine panicno izbacuje loptu dok domaci traze penal, Markovic prihvata sa centra i prolazi Sumailu - GOOOOL!!! 2:0.

Krece totalna defanziva naseg tima. Igrac manje uzima svoj danak, samo je Babic ostao blizu centra. Prekid za nas na polovini terena, igra se 90. minut. Izbacuje Josovic, lose reaguje odbrana Zvezde, Babic iz prve i to je 3:0!

Слика

Slavlje nije dugo trajalo. Moji izvori koji se krecu po Maderi, Seheru, Dzeriju (Andjus) je nacuo da je Terza bio toliko ljut, da je resen da upropasti Javor.
Na pitanje kako, Andjus odgovara:
-Dobronamerno ti kazem, pazi koje poslove obavljas i koje biznis seme i varijante sprovodis. Pazi da te ne uhvate sa nekom plavusom, da ti nameste aferu, opasne su to bitange.
-Ma ne mogu nam nista...-odgovorih


Nakon Zvezde tukli smo i Radnicki i Zemun. Zakazao sam pripreme u Grckoj, kazu da nije lose vreme.
U medjuvremenu, angazovao sam Blazu Raosavljevica.

Слика

Za glavnog skauta u klubu. Za generalnog menadzera uzeo sam bivseg asa svetskog fudbala - RIVALDA. To je dobar marketinski potez.

Слика

Ocekivao sam od Blaze da mi nadje neke dobre igrace da se pojacamo na zimu. Ali imao sam sta da cujem:
-Ivo, moram nesto da ti kazem.-Blaza
-Da?
-Razgovarao sam sa Faljijem, Rankom, i sa jos 4 menadzerske kuce, niko ne zeli da da igrace u Javor. Ranko mi je u poverenju rekao da je tu Terza umesao prste.


Tako je i bilo. Nijednog igraca nismo prodali te zime, nijednog doveli... Niko sa nama ne zeli da saradjuje... Sujeta je bila velika, nije se podnelo da se izgubi od malog tima iz Ivanjice.

U teskim vremenima, sa malo novca, nastavljamo pripreme i spremamo se da obezbedimo plejof! Imamo solidan tim, koji se mnogo dobro poznaje. Ugovori su mali, ali su produzeni, i svi igraci su tu da se bore i cekaju leto.

Odlazim da ih spremam, pa se javljam uskoro!!! :poz: :poz: :poz:
Корисников грб
Mexes87
Youth Team Coach
Поруке: 97
Придружен: 01 Мар 2011, 20:56
Место: Grocka
Has thanked: 10 times
Been thanked: 88 times
Status: Није на вези

Kraj sezone

Порука од Mexes87 »

Kraj sezone 2019/20

Javor u EVROPI!

Konacni plasman je bio:
1. Crvena Zvezda
2. Partizan
3.Vojvodina i
4. Javor


Слика


Statistika Lige

Слика

U medjuvremenu sam izabran za trenera godine, zbog rezultata koje sam pravio tokom sezone. Sa minimalnim brojem pojacanja, da kazem sa drugoligaskim igracima, usli smo u Evropa Ligu. Raspustili smo ekipu. Ali za mene i moje strucne saradnike je tek poceo posao. Pojacati tim da bi bili konkurentni za Evropu. Da ne glumimo tamo glinene golubove. Najpre je bilo izvlacenje za prvo kolo.
Izvukli smo Spartak Trnavu

Слика

Svakako ekipa za respekt. Zvezda je jedva izasla na kraj sa njima u proslim kvalifikacijama. Moramo da se pojacamo!
Usledeli su turbulentni trenuci u nasem klubu. Jednog jutra, imao sam poziv od Ivice Ilijeva...

Слика

Ponuda je da preuzmem Partizan! Svakako ponuda koja se u nasim uslovima tesko odbija. Posle osvajanja drugog mesta u ligi, i ispadanja iz kupa, hteli su promene, i to u vidu "Najboljeg trenera SuperLige" po izboru novinara. Uz garanciju o dobrom budzetu, ne mesanju u rad (navodno), ponudili su mi i 30k evra na ruke.

Слика

Odbio sam!

Pre svega sam Zvezdas, a plus imam korektan dogovor sa ljudima u Javoru! Da ne pricam miran nacin zivota u Ivanjici.
U tom razgovoru sa Ivicom, nakon odbijanja ugovora, rekao mi je da mi jedan covek u klubu radi o glavi.
Rekao mi je i ime: BLAZO RAOSAVLJEVIC. Kaze da zbog njega nijedan igrac navodno nije bio trazen na zimu, niti je iko hteo da dodje kod nas. Sve je imalo smisla. Nemoguce je bilo da bas niko ne zeli kod nas, i da nikoga ne zanimaju nasi igraci.

Слика

Kada sam pitao Andjusa i Zivu o Blazi rekli su mi:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=-Ed9Keb ... e=youtu.be[/youtube]

DOBIO JE MOMENTALNI OTKAZ!

Слика

Odmah po njegovom odlasku, preuzeo sam sve funkcije kupovine i prodaje igraca na sebe.
Bilo nam je potrebno u svakoj liniji tima barem po jedno pojacanje. U jednom danu sam preko svojih veza i kontakta potpisao dva igraca. Jednog sam trenirao dok sam radio u mladjim kategorijama Rada.

Uros Vitas (28)

Слика

Bivsi stoper Genta, Mehelena i Irtisa. Bivsi mladi reprezentativac Srbije.

Nebojsa Kica Kosovic (25)

Слика

Sjajni vezni igrac Crnogorske reprezentacije. Nekada igrac Standarda, Ujpesta i Partizana.
U njegovom dolasku je ucestvovao upravo Ivica Ilijev. Pomogao je u pregovorima i za to bio adekvatno nagradjen.

Prodao sam par igraca za sitan novac. Sledeca dva dolaska su bila takodje u veznom redu.

Dejan Janjatovic (28)

Слика

Poceo karijeru u Bajernu. Bio vedeta Sent Galena, Vaduza i Brula.

Ognjen Djuricin (24)

Слика

Bivsi dribler Spartaka i Vojvodine.

Milan Zivadinovic, moj prijatelj, je bio na poslovnom putu u Gruziji. Kada se vratio, sedeli smo u Graficaru, pricao nam je o nekom malom krilnom igracu, brzom, agilnom sa dobrim driblingom i centarsutom... Ime nikako tacno nije mogao da izgovori. Insistirao je na tome da ga dovedemo, a ja posto sam siguran u njegov ''nos'', odobrio sam da ode po njega. Mali nije imao ugovor...

Khvicha Kvaratskhelia (19)

Слика

Primetio sam da je jednom golmanu Zvezde istekao ugovor i brzo reagovao.

Milos Gordic (20)

Слика

Bukvalno za 0 dinara u trasferima doveo sam sve ove igrace. Za koje ja imam velika ocekivanja. Spremam se za Spartak iz Trnave.
Konferencija za stampu:

Kurir:
-Kakva su vam ocekivanja pred Ligu Evrope?
-Spartak je jaka ekipa. Moracemo biti totalno fokusirani na igru i na defanzivne aspekte. Pogotovo na prekidima, jer Spartak jako dobro izvodi kornere i slobodne udarce u zoni suta.
Zurnal:
-Koje su vase prednosti o ovom dvomecu?
-Iskreno, moja najveca prednost je sto imam isti tim na okupu vec 3 godine. Svako od njih zna sve zahteve i zna kakav stil igre gajimo. Imamo nekoliko novih igraca...
Informer:
-Sta mislite o sex skandalu golmana Spartaka iz Trnave, da li to moze da utice na njih?
-Ne bih o tome...


9. Juli, Gradski Stadion kraj Moravice, ocekuje se oko 150 gostujucih navijaca i oko 4000 domacih.
20h - Javor : Spartak Trnava


Ukoliko vam je interesantno, javite.

Javljam se uskoro... :warrior:

-Kire-
Newgen
Поруке: 37
Придружен: 03 Окт 2011, 18:21
Место: Beograd
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Re: Povratak na scenu posle suspenzije - Javor

Порука од -Kire- »

prati se,odlicna prica
akila6
Newgen
Поруке: 26
Придружен: 18 Нов 2010, 00:44
Место: Kragujevac,Pozarevac
Status: Није на вези

Re: Povratak na scenu posle suspenzije - Javor

Порука од akila6 »

Bas zanimljiva prica, prati se :ole:
Корисников грб
Mexes87
Youth Team Coach
Поруке: 97
Придружен: 01 Мар 2011, 20:56
Место: Grocka
Has thanked: 10 times
Been thanked: 88 times
Status: Није на вези

Nastavak!

Порука од Mexes87 »

Hvala ljudi, inspiracija je ako to ima ko da prati! :cheers:

Upoznavanje sa timom za ovu sezonu

Upoznacu vas sa bitnim igracima iz moje ekipe i poneku rec o ovima u drugom planu.
Posto smo sada na okupu skoro 3 godine, vec smo se jako dobro upoznali.

Krenucemo od golmana:

Nemanja Jevric
Samo 23 godine, a vec jako iskusan i uigran sa odbranom. Uzdanica od prvog dana.

Odbrana:

Marko Petkovic
Usled nedostatka adekvatnih ponuda, resio da ostane kod nas. Ne treba puno trositi reci o nekadasnjem kapitenu Zvezde, OFK Beograda i mlade reprezentacije. Konstantan, prodoran, nije se razvio u velikog beka. Svakako sada vec sa 27-8 godina u punoj je snazi.

Marko Kolakovic
Docekao me kao kapiten i to opravdao. Izuzetno iskusan i pravi vodja. Van terena miran, na terenu zver!

Uros Vitas
Stoper evropskog iskustva, jos jedan rodjeni lider, takav bio i kao mali dok smo ga obucavali u FK Rad.

Ivan Josovic
Levi bek u godinama (30-31) i dalje pokazuje izuzetnu zelju za dokazivanjem. Jos jedan iskusan igrac, legenda JAVORA, ceo zivot u Javoru.

Sredina terena:

Nikola Cuckic
Kreativna radilica. Trci kao hrt, kreira napade. 23 godine, jos uvek nije pokazao sta sve ume. Mali nedostatak u skoku i igri glavom. Nezamenljiv u veznom redu.

Nebojsa Kica Kosovic
Kada je dolazio, mislio sam da ce biti problem da se uklopi jer je imao predrasude o zivotu u Ivanjici. Zeleo je velike gradove, metropole i igre pre 50k navijaca. Vremenom se adaptirao i postao bitan sraf u veznom redu.

Nikola Petkovic
Meni omiljeni igrac. Nisam znao ko je taj covek, iskreno prvi put cuo. Dosao, video na treningu masinu. Vrlo brzo postao lider i covek kome igraci prvom gurnu loptu. Brazilska tehnika, Spanski pas... Ima jednu manu, a to je trema na bitnim utakmicama. Radimo na tome...

Napad:

Boban Djeric
Kada bi ga ozbljni skauti ocenjivali, ne bi mnogo imali sta da kazu. Ono sto meni koristi je velika fudbalska inteligencija. Ubacuje se iz drugog plana po boku, cesto skuplja odbitke.

Andreja Apostolovic
Ziva ga doveo kod mene, snasao se strasno dobro. Igrac za velike scene. Motivise ga pun stadion, jak protivnik, putovanje u velegrad... Neko ko bi mogao dugo da igra u Javoru!

Ivan Markovic
Nas najbolji golgeter. Univerzalni vojnik, cesto postize golove iz nicega. Fali mu malo sportskog zivota da bi igrao za neki veliki klub. Za sada, za nas je odlican.

Recicu po koju rec i za rezerve:
Milos Gordic- prva rezerva na golu i buducnost Javora.
Nemanja Andjelkovic- Prva rezerva na stoperima, zna da igra fudbal i lako izlazi na kraj kada je pod pritiskom.
Mateja Dukic- Rezervni Levi bek, 19 godina, vreme radi za njega.
Dejan Janjatovic- - iskusna zamena na zadnjem veznom, dobar tehnicar.
Khvicha Kvaratskhelia- Da skratimo, Ziva ga zove Kvaljarela i tako ga zovemo u klubu. Izuzetno brz, DZOKER!
Ognjen Djuricin - Kada osetim da M. Petkovic ima tremu, ovo je prva opcija tada. Moj najbolji dribler!
Milan Bubalo - Krilo u godinama, jos uvek moze da izmisli asistenciju.

Ukratko, ovo je moj tim, uz jos neke u rezervama kojima je potrebno da se dokazu pa da budu predstavljeni.
Sada cemo proci kroz kvalifikacije za EURO.

EURO CUP 2020/21

Слика

Iako vec imam iskustva u igranju ''Evrope'', svakog juna, kada krenu kvalifikacije, Zlatibor, izrada programa za pripreme, izvlacenje protivnika za Evropu, treninzi i spremanje ja sam u velikoj euforiji. To pokusam da prenesem na igrace. Lep je taj period godine. Spremas se za EURO CUP na Zlatiboru, dok traje trening, gledas na put koji prolazi prema Zlataru, pa posle prema Crnog Gori, vidjas ljude koji idu na more, a ti se spremas. Specijalni trenuci.

Utakmice LIGE EVROPE igramo na najblizem stadionu koji ima uslove za to takmicenje, a to je Gornji Milanovac.

Слика

Spartak je dosao u dobrom sastavu.
Krajnji rezultat - 4:1

Слика

Kod njih smo izgubili 2:1 i prosli dalje ukupno 5:3 za Javor!
Konferencija:

Iznenadjujuce ste prosli dalje, da li ste ovo ocekivali ili je i za vas iznenadjenje?
-Gledajte, mi se spremamo za ovo sto igramo vec dve godine. Konstantno igru podizemo na visi nivo, i ni ja sam ne znam koliki su limiti moga tima.

Sledeci protivnik je bio daleko laksi - EUROPA sa Giblartara

Puno lakse smo izasli na kraj sa njima 4:1 u gostima i 3:0 kod kuce za nas. Iako ne preterano jaka ekipa, shvatili smo ih ozbiljno i rezultat je bio kao da je recimo Partizan igrao sa njima. Ozbiljan pristup na kome celog zivota insistiram. U tim utakmicama briljirali su Markovic, Petkovic i Apostolovic.

Слика

Na izvlacenje treceg kola su otisli Rivaldo i moj pomocnik Trifunovic. Ja sam sa Andjusom, Zivom i Milovanom otisao do Bosne da se vidim sa Zdravkom (Mamicem) koji je u debeloj ilegali. Zajedno smo gledali izvlacenje iz bazena na video bimu.

Слика

Neizvesnost je rasla...

Standard Liège

Слика

Izuzetno atraktivan protivnik. Dolazi iz zemlje koja trenutno ima jednu od najjacih reprezentacija sveta - Belgija.
Kica Kosovic je tamo proveo deo karijere. Sada ce ponovo igrati tamo. Seo sam u auto i pravac Beograd, na konferenciju za stampu:

Kakvi su vam prvi utisci o zrebu? Zurnal
-Dobili smo jakog protivnika. Standardnog ucesnika evropskih takmicenja, kao sto im i ime kaze. Ali to smo i hteli, i vreme je da odmerimo snage i vidmo koliko u ovom trenutku mozemo sa jakim protivnikom.

Da li mislite da vasa ekipa ima snage da se nosi sa atletski dominantim igracima? -RTS
-Fudbal je igra gde cesto detalji odluce. Ako vas neko pretrci ne mora da znaci da ce vas pobediti. Cesto neki stos moze da napravi prevagu. Trenutak inspiracije igraca, motivacioni momenat...

Kako komentarisete komentare da bi neki vas igrac bio dobar u nekom rijalitiju? -Informer
-Nemam komentar na tako nesto.

U dvomecu sa Standardom, neverovatno ali istinito... U prvih 20 minuta smo fakticki pobedili Standard... Umesto 180min, nam je trebalo celih 20 da napravimo situaciju da prodjemo dalje. U narednih 160min smo se branili svim snagama i silama.

Слика

Kao sto vidite, ocene u drugoj utakmici. Odbrana na celu sa sjajnim Vitasom i Jevricem je briljirala u toj utakmici.

Za sledeceg protivnika smo imali vise srece nego pameti. U zrebu gde je mogao da nam padne Napoli, Krasnodar, nekoliko engleskih i nemackih ekipa, nama je zapalo Sarajevo.

Слика

Konferencija:

Kolike su vam sanse u ovoj utakmici, igrate sa vicesampionom BIH? Novosti
- O sansama, kada smo vec dosli do ovde, mogu da kazem da su 60-40% za Sarajevo. Samo zbog iskustva igranja ovakvih utakmica.

Ulog je veliki. Visemilionski kako bi se reklo? Kurir
-Jeste, svakako za nas ogroman novac u ovom trenutku. Vec smo inkasirali oko milion evra od ovih pobeda. Da ne pricam o iskustvu koje smo stekli i reputaciji koju smo dobili. Ovaj prolaz bi bio kruna...

Kako ocenjujete Sarajevo kao tim? Zurnal
-Jako interesantna ekipa. Bojan Pavlovic je bivsi golman Crvene Zvezde, stoper Amer Dupovac je igrao u Serifu. Milos Stanojevic nekada nada FK RAD, Krste Velkoski iskusni reprezentativac Makedonije. Miroslav Stevanovic bivsi veliki igrac Sevilje, Bosanske reprezentacije. I jos jedan jako bitan igrac - Haris Medunjanin. Igrao preko 50 utakmica za reprezentaciju BIH, igrao u AZ, Americi, Turskoj... Uz mlade igrace koji prate...

Dan je pred utakmicu sezone... Sedimo u kancelariji i gledamo na teren. Igraci se polako skupljaju za trening...

Слика

Cujemo se... :poz:
alex98ks
Newgen
Поруке: 10
Придружен: 17 Мај 2014, 20:14
Место: Kruševac
Has thanked: 36 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: Povratak na scenu posle suspenzije - Javor

Порука од alex98ks »

Љуљај Јаворе, пиши још, занимљиво је :knight:
:warrior:
Корисников грб
Mexes87
Youth Team Coach
Поруке: 97
Придружен: 01 Мар 2011, 20:56
Место: Grocka
Has thanked: 10 times
Been thanked: 88 times
Status: Није на вези

Nastavak...

Порука од Mexes87 »

Javor ljulja Evropom!!!

Ludnica u Maderi! Nakon 0-0 u Gornjem Milanovcu gde se igrao kalkulantski fudbal sa obe strane, na Kosevu je bilo milina biti uz Javor.
Sarajevo - Javor 0:3

Слика

Pred korektno ispunjenim stadionom, blistali su Markovic (2), Djeric (1) i Josovic (2 asist). Javor se po prvi put u svojoj istoriji plasirao u grupnu fazu Lige Evrope!
U kasnim vecernjim casovima smo stigli u Ivanjicu, a moji prijatelji i ja nastavili u Maderu...
Pilo se celu noc, docekali smo izvlacenje za grupnu fazu koja se odrzavala u 14h u Nionu. Tamo je vec bio Predsednik Lazovic.

Слика

Dok cekamo izvlacenje, raspasani, raskopcani i vec valjano umorni. Pijemo trecu kafu i komentarisemo:

Milovan:
-Ovo je zemlja lazi, zivimo u lazima... Savez je obecao renoviranje stadiona u Ivanjici, od toga nema nista. Docekivacemo protivnike u Lucanima, Uzicu i necemo imati sanse da prodjemo dalje...

Ziva:
-Pa mozda i prodjemo? Dva divlja protivnika, dozvolite ima tu dosta divljaka. Pa ti svi Serif-berif, Moldavija, Mandalija, pa nemojte valjda cemo pobediti prvaka Albanije...

Milovan:
-Toga nema Zivo, ostali su svi jaki.

Andjus:
-Ko moze da padne iz Italije? Parma?

Ziva:
-Zaj*bano recimo da ti padne Deportivo ili tako neko...

Ja:
Evo ga bre izvlacenje!!!

СликаСликаСлика

Prilicno jaka grupa. Sporting, Bazel i Steaua
Kada analiziramo ekipe u globalu, slicno im je da su sve ekipe jake na lopti. Sporting je Braziski stil igre u malom. Bazel kopija reprezentacije Svajcarske. Steaua, klasicna Rumunska ekipa, uporna, borbena i jako dobrog kretanja.

Andjus o zrebu:
-Ja sam siguran, uz dobru motivaciju da ce Javor...
-Da prodje...-Ziva
Andjus
-Da odigraju dobro. Ali kako ih motivisati dobro, tu sada moras da budes maher...

Ziva:
-U staroj Jugoslaviji, drug Tito je davao do dvesta maraka. Da mozes da potpises i da pojedes 4kg pecenja i dve flase vina, i ti si zadovoljan, poveo si sekretaricu - urokas je narokas je i to je dosta motivacije....

Tako su se nastavile price jos malo pa na spavanje kod Pere u Radmilovac.
U nastavku sezone smo odigrali neverovatne utakmice... Kada bih vas vodio kroz svaku pojedinacno, potrajalo bi dugo.
Mogu vam samo reci da su nas sve tri ekipe shvatile jako jeftino. Zapravo da su se imalo bavili nama, znali bi da nasa ekipa nije skupa, ali je iskusna i jako uigrana. Nesto kao Viktoria Plzen zadnjih godina. Niko iz okoline ne bi znao da nabroji 5 nasih igraca. To je bila nasa prednost u ovogodisnjoj LIGI EVROPE.
Evo nasih rezultata:

Слика

Moram da napomenem da su igraci Javora prvi put igrali pred skoro 48 hiljada vatrenih navijaca... U Lisabonu sam osetio zar fudbala i ono za sta se zivi ako se bavite trenerskim poslom... Velika organizacija, spalir koji vas prati do samog terena, reflektori i stadion koji se bukvalno trese. Karnevalska atmosfera. Preko 30 kamera oko vas. Dostojanstven poraz od ekipe koja je mnogo kvalitetnija od nas, ako realno pricamo.

Слика


Prosli smo grupu Lige Evrope... Da vam ne pricam kakva smo pompa u medijima u Srbiji... Anonimci su postali heroji. Na livadama i svezem vazduhu treniramo... Spremamo se... Nismo losi ni u Superligi. U zimskoj pauzi smo kupili svega dva igraca, i to bez para, samo ugovor. Istina je da smo zakasnili da ih registrujemo za Ligu Evrope. Sto je meni posebno smetalo. Ali sta je tu je. Predstavicemo ih:

Romario Balde (24)

Слика

Brzonogi krilni igrac. Igrao za Benfiku i Lehiju

Lacina Traore (30)

Слика

O njemu nemam sta da pricam. Covek je pristao da dodje u nas klub. Svakako najbolji po rejtingu igrac koji je igrao u Javoru. Igrao je izmedju ostalih za Everton, Monako i CSKA iz Moskve. U zadnje vreme se nije nadavao golova. Resio je da to promeni dolaskom kod nas. Novac mu nije primaran, vec da ostavi traga u fudbalu. Visina je njegova najveca prednost - 203cm!

Protivnik u nokaut fazi je izvucen... Kuglica je pala na Galatasaraj.
Gigant Turskog fudbala... Mladi Gruzijac koga Ziva zove Kvaljarela je blistao u ovom dvomecu. Ofanzivni vezni Nikola Petkovic je jos uvek tremaros. On je vrhunski igrac koji ne zna da igra velike utakmice. Zato je Zivin pulen Apostol (Apostolovic), rodjen za velike utakmice. Kao i mali Gruzijac. U prvoj utakmici u Lucanima pobedili smo 2:0. Strelci Djeric i Kvaljarela. Odbrana odigrana brutalno dobro.

U gostima, na Ali Semiju, je oboren jos jedan rekord Javora. Pred 50 hiljada gledalaca, igrao je Javor utakmicu nokaut faze gde je branio 2:0 iz prve utakmice. Uz napomenu Zive, da je dva - nula najgori rezultat, stiglo se na stadion. Ako neka slika govori vise od 1000 reci, onda je to ova. Ovako je izgledao nas ulazak na stadion:

Слика

Jezivo je najbolja rec. Nasi igraci - heroji. Raspolozeni za igru, igraci koji vole velike meceve, poput ovog, odigrali su 2:2.

Javor je prosao dalje!

Слика

U zrebu koji se odrzao sutradan. Izvukli smo PSV Eindhoven
Ovo je izuzetno tezak protivnik. Nema predaje. Igraci osecaju veliki umor, ima i povredjenih, ali mi ne odustajemo. Saljem rezultate do sada i tabelu.

Слика
Слика

Слика

Videcemo sta ce biti sa PSV-om. Iskreno ja se bojim te utakmice. Gledam ekipu, izmorena, povredjena, dva nova igraca ne mogu da igraju, nisu registrovani.
Svezina im fali. Ali da ne malerisem. Idemo da se borimo. :warrior:
Drzite nam palceve. Nasa prica se nastavlja. Drago mi je da pratite!
Pozdrav drugari i ljubitelji ove lepe igre zvanom FUDBALSKI TRENER! :ave:

Корисников грб
jmgandza
Youth Team Coach
Поруке: 56
Придружен: 09 Окт 2011, 16:39
Место: Smederevo
Klub koji vodite: Zvezda, Betis
Formacija: 4-2-3-1
Has thanked: 286 times
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Re: Povratak na scenu posle suspenzije - Javor

Порука од jmgandza »

Samo nastavi, prati se :fanman: :gunman: :fanman:
vladimir95
Youth Team Coach
Поруке: 65
Придружен: 02 Мар 2017, 20:55
Место: beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: Povratak na scenu posle suspenzije - Javor

Порука од vladimir95 »

Kad sam video kako ides kroz Evropu, mislio sam da si u Sribiji ubedljiv kad ono ne ide ti :slap:
Корисников грб
Berserk
Manager
Поруке: 1289
Придружен: 25 Дец 2011, 22:04
Место: Petrovgrad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: Povratak na scenu posle suspenzije - Javor

Порука од Berserk »

Retko dobra priča u zadnje vreme...
Svaka čast kako imaš volje :winner:
Kako je nekad ovde meni bio beg sa posla, dođem pa pročitam a sada ako uđem jednom u mesec dana :(
Sir Alex Ferguson, A Knighted Champion
So Many Years the boss and we adore him
Simply The Best, United through and through
Forever we will be his Red Army
Корисников грб
Mexes87
Youth Team Coach
Поруке: 97
Придружен: 01 Мар 2011, 20:56
Место: Grocka
Has thanked: 10 times
Been thanked: 88 times
Status: Није на вези

Odgovor

Порука од Mexes87 »

Hvala momci. Mala smo ekipa, ja dugo nisam igrao FM pa su mi rezultati u prvenstvu oskudni i variraju...
Sve podredjujem EVROPI. U Srbiji nadam se da ce titula prirodno doci. :winner:
Iskreno, smara me da samo igram sam, pa onda mi uz pisanje ide lakse i bolje. Pozdrav
Neven
First Team Coach
Поруке: 417
Придружен: 04 Нов 2010, 21:06
Место: Beograd,Srbija
Klub koji vodite: OFK Vršac
Formacija: 4-3-3 DM
Has thanked: 38 times
Been thanked: 17 times
Status: Није на вези

Re: Povratak na scenu posle suspenzije - Javor

Порука од Neven »

pRIČA TI JE TOP....NARAVNO DA SE PRATI!
Nadam se da ćeš nastaviti.... :fanman: :fanman:
Srbija i Crna Gora će sigurno osvojiti Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj čim ima 22 igrača bolja od Ramba Petkovića. ''Ziko''
Корисников грб
Набеђен
First Team Coach
Поруке: 458
Придружен: 24 Окт 2010, 19:11
Место: Србија
Klub koji vodite: Партизан
Formacija: 4-2-4
Mood:
Has thanked: 100 times
Been thanked: 53 times
Status: Није на вези

Re: Povratak na scenu posle suspenzije - Javor

Порука од Набеђен »

Добра прича, само настави тако...
Neven
First Team Coach
Поруке: 417
Придружен: 04 Нов 2010, 21:06
Место: Beograd,Srbija
Klub koji vodite: OFK Vršac
Formacija: 4-3-3 DM
Has thanked: 38 times
Been thanked: 17 times
Status: Није на вези

Re: Povratak na scenu posle suspenzije - Javor

Порука од Neven »

Ima li nastavka?
Srbija i Crna Gora će sigurno osvojiti Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj čim ima 22 igrača bolja od Ramba Petkovića. ''Ziko''
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM19 Menadžerska soba”