Sve o Football Manager 2019

Opšta diskusija
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Sve o Football Manager 2019

Порука од maxim_tsigalko »

I dalje potpisujem da je ovo najgori FM sa njegovim ME!!!
Brane gol tako što 3 od 4 odbranbena igrača idu na jednog protivnika koji tog trenutka vodi loptu, a ostavljaju dva igrača sama koji završavaju akciju! Bolesno!
Taktika, formacija skoro je bez uticaja da se preokrene rezultat, ne sećam se da sam uopšte uspeo za tri sezone!
1 na 1 za napdača sa finišem 18-20 je najveći problem, ali zato što veća glava i da ga je otac napravio od 200cm visine u FM prolazi jer da nema prekida svaka bi se utakmica završila 0-0!
Je**m li vam sve u SI kad ste ovo sra**e izbacili!
SMRADOVI!!!
NemanjaBabic97
Youth Team Coach
Поруке: 94
Придружен: 12 Сеп 2011, 10:06
Место: Gradiska
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Sve o Football Manager 2019

Порука од NemanjaBabic97 »

maxim_tsigalko пише: 01 Дец 2018, 18:01 I dalje potpisujem da je ovo najgori FM sa njegovim ME!!!
Brane gol tako što 3 od 4 odbranbena igrača idu na jednog protivnika koji tog trenutka vodi loptu, a ostavljaju dva igrača sama koji završavaju akciju! Bolesno!
Taktika, formacija skoro je bez uticaja da se preokrene rezultat, ne sećam se da sam uopšte uspeo za tri sezone!
1 na 1 za napdača sa finišem 18-20 je najveći problem, ali zato što veća glava i da ga je otac napravio od 200cm visine u FM prolazi jer da nema prekida svaka bi se utakmica završila 0-0!
Je**m li vam sve u SI kad ste ovo sra**e izbacili!
SMRADOVI!!!
Potpisujem brate..
Odustao sam od igranja.
Градишка воли Звезду! :zvezda:
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Sve o Football Manager 2019

Порука од mmladja »

Sto ne probate public betu? Cini mi se da su neke stvari na njoj popravljene
Корисников грб
Jackint
First Team Coach
Поруке: 490
Придружен: 27 Сеп 2014, 11:18
Место: Jugoslavija
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Sve o Football Manager 2019

Порука од Jackint »

NemanjaBabic97 пише: 01 Дец 2018, 22:12 Potpisujem brate..
Odustao sam od igranja.
+1
IN ARSENE WE TRUST!!!
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Sve o Football Manager 2019

Порука од maxim_tsigalko »

Nemam reči, igra bez smisla, a svaka ideja koju zamisliš pada u vodu jer ne postoji sistem u igri.
Nadam se nekom apdejtu koji će izmeniti ovakav ME, mada sumnjam.
Sačekaću do Nove (nadam se da će do tada izbaciti zakrpu) i ukoliko ništa ne isprave nema razloga da se bilo šta očekuje za ovaj fm.
Naredne godine više ne kupujem pre-oder. Bolje 1000 dinara više, ali znaš da možeš da igraš, nego 40e da plaćaš na slepo i umesto igre dobiješ upakovano gov*o koje se zove FM 2019!
Корисников грб
dzoni91
First Team Coach
Поруке: 265
Придружен: 23 Нов 2010, 20:24
Место: Arbor
Klub koji vodite: Aston Villa
Formacija: 4-2-3-1
Has thanked: 40 times
Been thanked: 28 times
Status: Није на вези

Sve o Football Manager 2019

Порука од dzoni91 »

A da probate neku taktiku sa neta? Cisto da vidite da nije mozda problem u vama a ne u igrici? Da ne ispadne da branim SI ali ono... probajte :zelenko:
rajs5
First Team Coach
Поруке: 313
Придружен: 03 Апр 2012, 09:38
Место: Crvenka
Klub koji vodite: AC Milan
Formacija: 4:3:3
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Sve o Football Manager 2019

Порука од rajs5 »

Ja igram samo TOUCH mod, i ne dešavaju mi se sične stvari kao i vama, dosta puta sam preokrenuo rezultata, itd... ako neko proba da igra TOUCH mod, neka ostavi svoje utiske...
Pozz...
Корисников грб
TheBlues
Manager
Поруке: 2419
Придружен: 21 Сеп 2011, 12:07
Formacija: 4-3-3
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Sve o Football Manager 2019

Порука од TheBlues »

Ma moze da se preokrene, seru ljudi... Desavalo mi se da pravim preokrete po par kola zaredom. Lik je frustriran pa preteruje, bilo je i gorih FM-ova
"Football is simple. But the hardest thing is to play football in a simple way." Johan Cruyff
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Sve o Football Manager 2019

Порука од Gagi »

Mnogo gorih...
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Sve o Football Manager 2019

Порука од Sloba »

dzoni91 пише: 02 Дец 2018, 12:54 A da probate neku taktiku sa neta? Cisto da vidite da nije mozda problem u vama a ne u igrici? Da ne ispadne da branim SI ali ono... probajte :zelenko:
Ovaj FM je jako dobar.
NemanjaBabic97
Youth Team Coach
Поруке: 94
Придружен: 12 Сеп 2011, 10:06
Место: Gradiska
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Sve o Football Manager 2019

Порука од NemanjaBabic97 »

Sloba пише: 02 Дец 2018, 16:42
dzoni91 пише: 02 Дец 2018, 12:54 A da probate neku taktiku sa neta? Cisto da vidite da nije mozda problem u vama a ne u igrici? Da ne ispadne da branim SI ali ono... probajte :zelenko:
Ovaj FM je jako dobar.
Meni je ME uzasan,katastrofa.Taktika mi nikad nije bila problem,kacio sam nekad slike na ovaj forum,a nesto vise na FM Bosnia sa uspjesima koje sam ostvarivao (neki su me cak i prozivali da varam),a bilo je i onih koji su me prozivali da igram s taktikama s interneta,a to zaista nisam radio,a ni ne planiram jer mi to ubija draz igranja.Ima ljudi kojima je to ok,ali za mene to nije ta igra ako ja skinem tudju taktiku i s njom pravim uspjehe.
Imao sam 2 dobre sezone na ovome menadzeru (toliko sam ukupno odigrao).Cak mi se cini da je i ovo jedan od laksih menadzera u posljednjih par godina.Znaci nije stvar u tome sto ja nisam imao uspjeha nego bas puno stvari treba da se ispravi,a ovo su samo neke od njih:
1. Match Engine-glavni problem u ovom serijalu (Realizacija napadaca u sansama 1 na 1 je smjesna.Najbolji strijelci na kraju sezone uglavnom budu napadaci koji su visine 1.90+).
Bekovi u fazi napada uopste nemaju naviku da upute centarsut kad imaju otvoren prostor nego u 90% slucajeva naprave potez,dva viska i onda u nekih 80% slucajeva izgube loptu (najcesce im protivnik uzme loptu i oni padnu nekako smjesno).
Krila na "Winger" roli slicne stvari rade.
Kod presinga 3 igraca napadaju jednog (neko je to vec pisao i stvarno je istina),a ne igram najjaci presing,znaci glupost obicna.
2. Drugi problem koji mi dosta smeta su transferi.Igraca je gotovo nemoguce prodati,a i ako ga prodas onda to bude po nekoj cijeni ispod njegove trenutne trzisne vrijednosti.Znaci dobre transfere u ovom serijalu je jako tesko napraviti.

Pored ovoga sto sam naveo ima jos stvari koje mi smetaju kao npr. "Tutoring" ili "Mentoring".Bolje da su ostavili stari sistem jer ovo je besmisleno skroz.
Vidio sam da ljudi dosta pisu o tome kako im velikani pucaju kako igra odmice.Ja licno nisam puno obracao paznju na to ali ako je istina jos jedan veliki propust i minus za ovaj serijal.
Ima jos sitnica ali to su one stvari preko kojih se moze preci ali ovo iznad sto sam pisao mi toliko ubija draz igranja da zaista vise nemam volje.
Cekam decembarski update i nadam se boljem,a do tad ne planiram igrati.Ovo je 9-i serijal menadzera koji igram i ja licno za ovih 9 godina ne pamtim FM koji me je vise razocarao nego ovaj.Za mene ubjedljivo najlosiji od ovih 9 serijala koje sam igrao,a zaista sam puno ocekivao.
Градишка воли Звезду! :zvezda:
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Sve o Football Manager 2019

Порука од mmladja »

Mislim da je potrebno da igrac bas sabije jednu ili dve godine kako biste ga zavaljali za neke pare. Npr. ja sam Valentina Lazara iz Herte prodao u Totenhem za 60 milki. Isto tako neki spic Seike je posle dve solidne sezone sad otisao u Milan na pozajmicu i na kraju godine ga dovode za 56 milki.
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Sve o Football Manager 2019

Порука од dark warrior™ »

Ja sam za dve sezone u partizana koliko sam izigrao igraci digli cena maksimum za 1m i to da razvaljuje u LE il LS
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Sve o Football Manager 2019

Порука од mmladja »

Ja jedino imam problem sa Rajkovicem i nekim holandjaninom. Sta god radili, njima cena bedna. Imaju ugovore na jos 2-3 godine, igraju standardno, cena obojici po 3 miliona. Tu sam siguran da se nesto debelo sjebalo jer je nemoguce da ovako malo vrede i jedan i drugi

Слика
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Sve o Football Manager 2019

Порука од Filip991 »

Ima gresaka, ima bagova, ali daleko od toga da je najgori i neigriv. Ako se ne varam i prosli je bio tesko igriv do zimskog updatea.

Mene nervira sto prelaznu ocenu dobijaju samo igraci koji daju gol ili asistiraju, ostali igraci bas tesko dolaze do ''zelenih'' ocena.

Mislim da je mnogo teže uigrati ekipu i da je je potrebnije više vremena da neki igrač klikne, da se prilagodi i zaira kako ume. Možda su samo to moja iskustva sa mojim igračima, ali mislim da sam do sad posle nekoliko kola uspevao da napravim dominantu postavu, taktiku i igru. Sada se boga mi mucim.

Po meni ima mnogo gresaka defanzivaca.
Kao i u proslom serijali kada imate MC-a sa defend zadatkom (formacija 4-2-3-1) bas, bas retko dobije prolaznu ocenu, cak i kad nema gresaka. Na pozicciji MC-a najbolje mi se pokazala Mezzelo uloga od svih :D

Takođe mislim da je mnogo teže kada sad staviš nekog igrača da igra poziciju koja nije njegova. Teže dolazi do dobrih igara nego na ranijim serijalima. Ali mislim da sad brže uče nove pozicije, što je za pohvalu.

Koliko godina vec igram ali ne mogu da provalim, da li je ovaj FM teži nego do sad? Da li je teže dobiti zbog treninga? Da li je teže pobediti zbog nove taktike?

Kao da ne mogu da uigram ekipu celu sezonu. Desi mi se da vežem dve, tri dobre tekme i onda kao da u životu igrali nisu, ne mogu da se sastave. Ono što mi najviše pada za oko na ovom FMu je neverovatna broj grešaka u dodavanjima (barem kod mene), a imam igrače sa odličnom ocenom za pas i stalno im dajem da vežbaju kreiranje napada, kreiranje zavržnica i samu završnicu.
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Sve o Football Manager 2019

Порука од maxim_tsigalko »

TheBlues пише: 02 Дец 2018, 14:20 Ma moze da se preokrene, seru ljudi... Desavalo mi se da pravim preokrete po par kola zaredom. Lik je frustriran pa preteruje, bilo je i gorih FM-ova
Čisto da se nadovežem na "frustraciju" kako reče TheBlues
Da je frustracija u pitanu ne bih ni počinjao sa ovom igrom '97. Stvar je u ME!

Ponavljam, SI nam je ostavio "đubre" na koje trebamo da se navikavamo. Neke stavri koje u relnom fudbalu trebaju dati rezultate tokom utakmice (npr. ako imate dva igrača više i raširite igru, nije garant da ćete dati gol, ali ćete sigurno stvoriti za poluvreme nekoliko dobrih sansi) TO NE RADI!
Igrači mnogo u kratkim pasovima greše i to bez pritiska protivnika i često se stvara kontra za CPU.
Bekovi su beskorisni u fazi napada, imaju prostor za centaršut, dodaju se i često smetaju krilima, a i oni se nisu proslavili. IF retoko ulazi u 16m, W ne radi svoju glavnu funkciju a to je da uz liniju protrči i uposli igrača u 16m.
1na1 je ogromna mana, 7/10 prilika se NE RALIZUJE! I tu nema razlike kod igrača sa završnicom 15 ili 20.
Sve se svodi na prekid i "engleski fudbal posle Drugog svetskog rata, duge lopte, slobodnjak, korner...
Trening još niko nije "provalio" i mislim da su mnogo zamrsili sa novim sistemom.

Zato mislim da je ovo jedan od najlošijih FM i da je velika bruka.
Ali dok ima ovaca, ŠIŠAJ BRE!!!
Корисников грб
Jord4nnnn
First Team Coach
Поруке: 269
Придружен: 13 Окт 2011, 18:15
Место: Beograd
Klub koji vodite: Partizan
Formacija: 4-2-3-1 DM
Has thanked: 34 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Sve o Football Manager 2019

Порука од Jord4nnnn »

maxim_tsigalko пише: 02 Дец 2018, 22:05 Bekovi su beskorisni u fazi napada
Apropo ovoga za bekove, ipak mislim da je tu u pitanju stil koji igras, taktika i individualne instrukcije.

Prosle sezone 55 asistencija od strane 5 bekova koje sam najvise koristio: https://imgur.com/a/zzkMv64
Корисников грб
TheBlues
Manager
Поруке: 2419
Придружен: 21 Сеп 2011, 12:07
Formacija: 4-3-3
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Sve o Football Manager 2019

Порука од TheBlues »

Apsolutno netacno ovo za bekove i IF
"Football is simple. But the hardest thing is to play football in a simple way." Johan Cruyff
Neven
First Team Coach
Поруке: 417
Придружен: 04 Нов 2010, 21:06
Место: Beograd,Srbija
Klub koji vodite: OFK Vršac
Formacija: 4-3-3 DM
Has thanked: 38 times
Been thanked: 17 times
Status: Није на вези

Sve o Football Manager 2019

Порука од Neven »

Jedina stvar sa kojom ja imam problem je ta što sve ponude koje sam dobio za igrače su finalne i ne postoji mogućnost cenkanja, da tako kažem. I takođe ne postoji mogućnost da kazem zasto odbijam ponudu....?? Da li neko ima sličan problem? :nasty:

Što se tiče taktika nemam problem, postizanje golova mi je slično kao i na prošlom menageru što se tiče napadača...mislim da dosta zavisi od taktike i slobode u igri koju stavis da imaju igrači. Najbolje mi se pokazalo kad stavim da su igrači što manje kreativni...limitirani.
Sem što mislim da su reakcije bekova pri centaršutu spore....
Srbija i Crna Gora će sigurno osvojiti Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj čim ima 22 igrača bolja od Ramba Petkovića. ''Ziko''
Dis
Newgen
Поруке: 27
Придружен: 08 Нов 2012, 14:53
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Sve o Football Manager 2019

Порука од Dis »

FM ko i svaki.

Prvo mi trebalo mesec dana da nadjem odgovrajuci skin. Mnogo bagova, neuskladjenosti s rezolucijom laptopa, sarenila I kojecega u ponudjenim skinovima. Licno, volim svedeno, tamno, klasicno, detaljno, pregledno i jasno.

Nikada nisam igrao 2d ili 3d jer u prvom slucaju nema smisla i negledljivo je, a u drugom je na nivou game boya (kretanje, inteligencija, grafika… kao boćanje 11 na 11). Dakle, samo komentar uz paralelnu analizu meca, asistentovog fidbeka i kojekakvih parametara.

Igram s Liverpulom 20 godina.
4-2-3-1. Modifikovani genpres. Napadi po boku. Kad gostujem jacim protivnicima bekovi i krila igraju support duty. Skoro uvek work ball in the box. Itd, itd…
Bez letnjeg prelaznog roka. Uzimskom sam kupio Ikardija, dobar je naravno, ali mislim da sa svojim poacher karakterom ne odgovara sasvim mom stilu.

Trent Alexandra bih izdvojio. Ubica. Daje iz slobodnjaka ko Platini.

Drugi sam iza Sitija. Koji deluje nepobedivo. Izgubio samo od Jedinstva u gostima. I Totenhema u kupu. Desava se da imam 30:4 suteva I da jedva uguram jedan. Ali sve je to realno, pogotovo s Liverpulom.

Ima patcheva koji redukuju povrede na pola… nema potrebe! I to je realno.

Ukratko.

Zadovoljan.

Osim sto je dosadno kad ne mogu da izgubim…
Пошаљи Одговор

Повратак на “Opšta diskusija FM 2019”