Crnogorac na Banovom brdu.

Vaše priče, izveštaji i bajke iz Football Managera
Čabo
Newgen
Поруке: 13
Придружен: 28 Јул 2017, 15:30
Место: podgorica
Been thanked: 15 times
Status: Није на вези

Crnogorac na Banovom brdu.

Порука од Čabo »

Poštovane kolege menadžeri,

Zovem se Srđan, imam 26 godina, iz Podgorice sam. Do sada nisam nijedno slovo napisao na forumu, ako me dobro sjećanje služi, tako da sam odlučio da se oprobam u tom segmentu. Inače sam po struci politikolog koji radi kao TV voditelj, pa mi pričanja nikad dosta. Pokušaću da budem kratak i koncizan :)

FM igram odavno, doduše na preskoke, kako su mi obaveze dozvoljavale, a imala je ulogu i konfiguracija kompjutera, kasnije i lap topa. Ljubav seže iz 2004. kada mi je otac nakon kupovine prvog računara donio hrpu cd-ova među kojima se našao i čuveni CM 01/02. Igrao sam i fudbal do svoje 19 godine, tako da se sve lijepo poklopilo.

Imam običaj da igram sa domaćim klubovima. Prije svega mislim na srpske klubove, a aktuelni su i crnogorski kada dobar patch pruži tu mogućnost. Među svima njima, imam jednog favorita. Fudbalski klub Čukarički..i ako me pitate zašto Čuka, vjerujte mi da ne znam, jednostavno je tako. Igrao sam februara 2007. kao kadet jednog podgoričkog kluba prijateljsku utakmicu na Banovom brdu i to je jedina veza koju imam sa ovim klubom. Čak, šta više, ni u Beogradu nisam za dosadašnjeg života sakupio ukupno 5 dana boravka, što je priznaćete, za jednog Crnogorca i Podgoričanina, čudan podatak. :)

Da krenem sa pričom.. 

Igram i dalje FM 18, pa će 19-ica sačekati još koju nedelju. Sejv koji mi je prirastao srcu i koji ću podijeliti sa vama je ušao u svoju 12. sezonu ili po datumu- septembar 2028. Bilo je momenata kada sam htio da odustanem i ugasim sve, ali sam srećom pregurao sve teške trenutke i vidjećete, postigao neke dobre rezultate. Pokušaću da sastavim ovu priču hronološki sa slikama od prve sezone sa najbitnijim stvarima i detaljima i zadržim vašu pažnju koliko to bude moguće.

*Prva sezona*
Слика
Nakon odigranih 30 kola, Čukarički je na 3. mjestu. Partizan je odmakao, titula nije opcija definitivno, tako da ostaje borba za 2. mjesto. Sve us vemu, zadovoljan sam ovim dijelom šampioanta, vidjećemo kako je bilo u plej ofu.
Слика
Skor 2-1-4 nije bio dovoljan ne da se osvoji 2. mjesto, već da se i zadržim na trećem. Na kraju 4. pozicija. Pa i nije bilo toliko loše.

U prvoj sezoni sam uspio da osvojim Kup, takmičenje koje baš i ne gotivim, međutim, trofeju se u zube ne gleda. Nekom FM logikom, u finalu sam igrao sa Cementom i kao što možete da vidite, zacementirao sam im 7 komada. Prva titula u karijeri, slavlje je moglo da počne.
Слика
Kada su u pitanu transferi, para nije bilo, pa sam morao da kupujem na rate. Vladimir Simunović će kasnije postati oslonac Čukine odbrane i jedan od miljenika navijača, dok drugi naovajlija nikada nije odigrao ni minut. Ne znam ni zašto sam ga uzeo.. Darko Zorić je vjerovatno bio i najbolji igrač kojeg sam imao u rosteru, međutim zbog taktike koju koristim, za njega kao kvalitetnog AMC-a, nije bilo mjesta. U godinama koje su slijedile, Nikšićanin sa topom u lijevoj nozi će postati legenda grčkog velikana, Panatinaikosa.
Слика
Taktika koju koristim svih 12 sezona izgleda ovako.
Слика
Toliko o prvoj sezoni, uskoro nova objava.
Ukoliko imate savjeta, pričajte :)
Čabo
Newgen
Поруке: 13
Придружен: 28 Јул 2017, 15:30
Место: podgorica
Been thanked: 15 times
Status: Није на вези

Druga sezona

Порука од Čabo »

Na red je došla i druga sezone. U kasi opet nema previše para, očekivanja od strane uprave nisu velika – gornji dio tabele. Međutim, planirao sam da napravim korak više u odnosu na prethodnu sezonu, svjestan da svakako neće biti lako. Imao sam zahvaljujući poziciji broj 4 I osvojenom kupu još jednu obavezu, Ligu Evrope.

Za početak, transferi. Dao sam gotovo čitav budžet koji sam imao na jednog igrača, Igora Zlatanovića iz surduličkog Radnika, koji je trebao da donese prevagu napadajući sa lijevog boka. Istina, na toj poziciji sam imao I veoma dobrog u prvoj sezoni Nemanju Belakovića pa sam računao da sam lijevu ofanzivnu stranu odlično zatvorio. Na suprotnoj strani uzimam besplatno krilo Voždovca, Aleksandra Ješića koji će se pokazati kao fantastično pojačanje, mada tek od naredne sezone.

Za nešto manje od 100k dovodim Miloša Drinčića, talentovanog štopera Iskre iz Danilovgrada koji je trebao da pojača konkurenciju u srcu odbrane, dok je novajlija zadužen za kreaciju na sredini bio vezista Rada, Marko Stojanović. Na zimu sam doveo Milana Pavkova i povratnika Milana Obradovića. Prvi će ostaviti mnogo dublji trag, dok Obradović nakon 6 mjeseci opet pakuje kofere.

Na kraju prve sezone gubim najbitnijeg igrača, Nemanju Milojevića, koji nije pristao da produži ugovor, pa se 1. Jula 2018 uputio ka Njukaslu. Od bitnijih igrača, prodao sam Luku Stojanovića u kiparski Apoel.
Слика
Takmičenje u Evropi.. išlo je sve sjajno do 79. minuta revanša završne, 4. runde kada je Kristian Budesku matirao Kirovskog i ostavio moje momke bez evropske jeseni.
Слика
U prvenstvu, nakon 30 kola, opet 3. I ponovo bez realne šanse da napanem titulu. Ove sezone, Zvezda je dominirala baš kao Partizan prethodne.
Слика
U plej ofu, 3-1-3.. I pad na 4. Mjesto.
Слика
U kupu sam pokušao da odbranim trofej, ali me Radnik iz Surdulice zaustavio u toj namjeri golom u gostima.
Слика
Lucifer
Assistant Manager
Поруке: 878
Придружен: 21 Феб 2011, 23:07
Место: Kruševac
Formacija: 4-1-2-3
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: Crnogorac na Banovom brdu.

Порука од Lucifer »

Slike rade na klik, al ih u postu forum ne prikazuje? E sad ne znam da li je to do foruma ili ne. Prekontrolisi svoje postove za svaki slucaj..
Technique is not being able to juggle a ball 1000 times. Anyone can do that by practicing. Then go and work in the circus. Technique is passing the ball with one touch, with the right speed, at the right time, to the correct foot of your team mate.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: Crnogorac na Banovom brdu.

Порука од Orthodox »

Ako se slažeš srediću ti slike i prebaciti ovu menadzersku priču u FM19 skeciju, svejedno što igraš FM18 jer tamo je vidljivije. Može? Inače hvala što si nam se pridružio i što pišeš i deliš karijeru sa nama.
Čabo
Newgen
Поруке: 13
Придружен: 28 Јул 2017, 15:30
Место: podgorica
Been thanked: 15 times
Status: Није на вези

Re: Crnogorac na Banovom brdu.

Порука од Čabo »

Naravno, ako će tamo biti vidljivije, prebaci priču :)

Za slike, ispravi slobodno, i taman mi reci kako da ih ubuduće upload-ujem kako bi bile vidljive odma ? :D
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: Crnogorac na Banovom brdu.

Порука од Orthodox »

Sređeno.

Slika mora da bude u png, jpg ili gif. formatu. Ovo sto si ti postavljao je kopirana adresa iz taba slike, dakle link. A kad postavljas sliku izmeju IMG kodova postavis image adress, znaci desni klik na sliku pa copy image address i to onda dodas. To je to. Premesteno.
Čabo
Newgen
Поруке: 13
Придружен: 28 Јул 2017, 15:30
Место: podgorica
Been thanked: 15 times
Status: Није на вези

Crnogorac na Banovom brdu.

Порука од Čabo »

TREĆA SEZONA 2019/2020

Možda i najlošija sezona rezultatski do sada, po 3. put u nizu 4. mjesto na tabeli. Ono što me tada radovalo jeste konačno dobar nastup u plej ofu. Skor 4-1-2 nije mnogo donio u pogledu konačnog plasamana ali je bio naznaka nekog boljeg vremena.

Слика

Слика

Ovaj prelazni rok je bio jedan od značajnijih jer je ekipa dobila dva igrača koja će u narednim godinama nositi kapitensku traku. Igora Vujačić sam doveo kao zamjenu za Miloša Drinčića kojeg sam prodao Zvezdi, dok je Nišić stigao na pozajmicu. Neće mi Partizan dati da produžim pozajmicu naredne sezone, ali samo do zime kada je Nišić ponovo došao i nije napuštao Čukarički u dugom nizu godina. Zapaženu ulogu u narednim godinama imaće i desni bek, Marko Mijailović.

Слика


Što se tiče Evrope, igrao sam ponovo u kvalifikacijama za Ligu Evrope. Ispao sam ponovo u finalnoj rundi, ovog puta me je Bašakšehir prilično lako nadigrao u dva meča.

Слика

U kupu sam rano ispao, Mačva me izbacila u 2. Kolu.

Слика

Uskoro pišem i 4. sezonu, uvod u bolje dane :)
Čabo
Newgen
Поруке: 13
Придружен: 28 Јул 2017, 15:30
Место: podgorica
Been thanked: 15 times
Status: Није на вези

Crnogorac na Banovom brdu.

Порука од Čabo »

ČETVRTA SEZONA 2020/2021

Četvrta sezona je bila najuspješnija do sada kada se pogleda tabela. Zbog loše prethodne sezone, bio sam lišen igranja u Evropi. Nakon 30 kola, bio sam treći na tabeli, ponovo daleko od titule. Međutim, dolazi plej of i nevjerovatna igra mojih momaka. Skor 6-1-0 me je izjednačio sa Zvezdom na finalnoj tabeli, ali uslijed slabijeg međusobnog skora, titula je otišla na stadion „Rajko Mitić“. Ovdje sam vjerovatno planirao i da batalim igranje, ali sam nakon par dana pauze ponovo krenuo.

Слика

Слика

Najveća vrijednost ove sezone je dovođenje Dejana Joveljića za male pare. U nekom od narednih postova postavići ss njegove karijere. Takođe, Nišić je potpisao ugovor nakon 6 mjeseci pauze u Partizanu. Vratio sam Drinčića na pozajmicu, a dobar posao u narednim sezonama uradiće i Nemanja Stevanović koji se vratio na gol Čukaričkog.

Слика

O rezultatima u Kupu ne bih trošio riječi.

Слика
Čabo
Newgen
Поруке: 13
Придружен: 28 Јул 2017, 15:30
Место: podgorica
Been thanked: 15 times
Status: Није на вези

Crnogorac na Banovom brdu.

Порука од Čabo »

PETA SEZONA 2021/2022

Nakon što mi je titula izmakla zbog slabijeg međusobnog skora, nadao sam se da ću u petoj sezoni moći do titule. Nakon 30 kola, bio sam blizu prvog mjesta, 5 bodova manje od Partizana i nije neka razlika ako uzmemo u obzir iskustvo iz prethodnog plej ofa. Međutim, skor 4-0-3 je dovoljan bio za vicešampiosnku poziciju.

Слика

Слика

U Evropi kao mi izleda još nije bilo suđeno. Bliži nego ikad, ali Aberdin i Adam Runi su bili neprelazni.

Слика

U kupu, očaj. Zlatibor bio bolji.

Слика

Što se tiče transfera, vratio sam Srnića koji je bio solidan, a tragve u Čuki će ostaviti u narednim sezonama Andrija Milić i Mateja Stojanović dovedeni kao višak iz Zvezde.

Слика
Čabo
Newgen
Поруке: 13
Придружен: 28 Јул 2017, 15:30
Место: podgorica
Been thanked: 15 times
Status: Није на вези

Crnogorac na Banovom brdu.

Порука од Čabo »

ŠESTA SEZONA 2022/2023 – KONAČNO JESEN U EVROPI I POSLEDNJA SEZONA PRED POČETAK NOVE ERE U SRPSKOM FUDBALU ! 

Šesta sezona je ličila na prethodne dvije. Izuzetno uzbudljivo i neizvjesno do kraja. Opet ostajem kratkih rukava, i osvajam 2. mjesto po treći put. Nakon 30 kola, kasnio sam za Zvezdom samo jedan bod, a nakon plej ofa razlika je bila 3 boda.

Слика

Слика

Najveći korak je napravljen u Evropi gdje sam konačno uspio u namjeri da jesen provedem igrajući grupnu fazu. Iako sam imao 10 bodova u konkurenciji Herte, Lokomotive iz Moskve i Ludogoretsa, nisam dočekao proljeće u Evropi. Biće ovo lijep uvod u evropske priče mog kluba u narednim sezonama.

Слика

U kupu sam stigao do polufinala.

Слика

Što se tiče transfera, izdvojio bih angažovanje Jovana Kokira koji je kasnije postao jedna od uzdanica Čuke, kao i Ožegovića koji je bio glavni krivac za učešće u grupnoj fazi LE, pošto je u 3. Kolu kvalifikacija u produžetcima presudio Malagi.

Слика
Čabo
Newgen
Поруке: 13
Придружен: 28 Јул 2017, 15:30
Место: podgorica
Been thanked: 15 times
Status: Није на вези

Crnogorac na Banovom brdu.

Порука од Čabo »

SEDMA SEZONA – 2023/2024 - STIGLA TITULA NA BANOVO BRDO !

Nakon 6 sezona, 3 četvrte I 3 druge pozicije, konačno sam uspio da osvojim prvenstvo ! Sjajna sezona sa 92 postignuta gola I skorom 29-4-4 za ukupno 91 bod. Tokom čitave sezone sam bio u vrhu I na kraju prilično rutinski zatvorio priču oko titule.

Слика

Слика

Veliki udio imala su pojačanja. Sada sam već imao nekoliko veoma dobrih regena u ekipi, budzet se napunio od dobre sezone u Evropi prethodne godine pa je bilo I para za ulaganje. Od igrača koje sam doveo, dva regena, Boško Popović I Jose Andres Caicedo će dugi niz godina nositi dres Čuke.

Слика

Imao sam veoma zapaženu sezonu u Evropi koja je počela ispadanjem od Šahtjora u Ligi Šampiona. U međuvremenu Srbiji skočili koeficijenti, pa ima 2 tima u LŠ. Nakon toga nastavljam takimičenje u Ligi Evrope, prolazim grupe čudesnom pobjedom nad Cibalijom, najviše zahvaljujući sjajnom Dejanu Joveljiću. Uradio sam ove sezone I više od očekivanog. Stigao do 16 najboljih u Ligi Evrope. Veliki uspjeh za mene.

Слика

Слика

U kupu se standardno nisam naigrao, mada I koristim uglavnom igrače koji nemaju veliku minutažu.

Слика
Čabo
Newgen
Поруке: 13
Придружен: 28 Јул 2017, 15:30
Место: podgorica
Been thanked: 15 times
Status: Није на вези

Crnogorac na Banovom brdu.

Порука од Čabo »

OSMA SEZONA – 2024/2025 – 2. TITULA U NIZU I PROLJEĆE U LIGI ŠAMPIONA !

Nakon istorijske titule koja je osvojena u prethodnoj sezoni, uspjeli smo da odbranimo tron. Nakon 30 kola, imali smo 10 poena više od Zvezde i 16 od Partizana. Lijepa zaliha pred plej of u kojem smo ostvarili skor 5-1-1 i ponovo 91 bod u finalnom skoru.

Слика

Слика

Imali smo veoma zapažen nastup u Ligi šampiona. Sada je već šampion Srbije imao direktan plasman u grupnu fazu. U grupi sa Juventusom, Bešiktašom i Sportingom osvajamo drugo mjesto i obezbjeđujemo prolazak u knock out fazu. Idemo na megdan Interu i na domaćem terenu ih tučemo sa 4-1. Kada sam mislio da je prolaz veoma blizu, desilo se suprotno. Na meaci primamo 5 komada, poslednji u nadoknadi vremena čime se I završava naša evropska odiseja.

Слика

U kupu, konačno dobar nastup poslije nekoliko sezona. Međutim, trofej je ipak otišao na “Rajko Mitić”.

Слика

Što se tiče pojačanja, dva Italijana, Vigolo I Zanelato koji su stigli za “dž” su bili puni pogodak. Vigolo je vjerovatno najbolji džoker kojeg sam imao ako sagledam dugi niz sejvova koje sam igrao. Okačiću kasnije njegov ss. Regen Jorge Salas je ozbiljan potencijal, dok je Vladan Danilović tukao sa distance veoma dobro. Bugarin Petko Hristov će biti sjajan lider u srcu odbrane.

Слика
Čabo
Newgen
Поруке: 13
Придружен: 28 Јул 2017, 15:30
Место: podgorica
Been thanked: 15 times
Status: Није на вези

Crnogorac na Banovom brdu.

Порука од Čabo »

DEVETA SEZONA – 2025/2026
TREĆA TITULA U NIZU, ČUKARIČKI DRMA EVROPOM !

Deveta sezona donijela nam je treću uzastopnu titulu. Nakon sjajnog prvog dijela, ni prosječan nastup u plej ofu nije ugrozio osvajanje trona. Postigli smo manje golova nego u prethodne dvije sezone, ali to nije bilo neko bitno mjerilo.

Слика Слика

Ove sezone smo veoma dobro igrali u Evropi. U Ligi šampiona smo izvukli grupu smrti sa Junajtedom, Atletikom iz Madrida i Borusijom iz Dortmunda. Dvije pobjede nad milionerima su bile dovoljne za treće mjesto i proljeće u Ligi Evrope gdje smo stigli među 8 najboljih, ali nas je Lester počistio prilično lako.

Слика

U kupu, opet po starom.

Слика
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Crnogorac na Banovom brdu.

Порука од Sloba »

Ide li uskoro nastavak?

Čestitke za dosadašnje rezultate. Sve ti je super osim tog kupa. :winner:
Čabo
Newgen
Поруке: 13
Придружен: 28 Јул 2017, 15:30
Место: podgorica
Been thanked: 15 times
Status: Није на вези

Re: Crnogorac na Banovom brdu.

Порука од Čabo »

Da ti odgovorim nakon godinu i 8 mjeseci, jer taman toliko nijesam ulazio ovdje.. a sjetih se ovog sejva prije par dana, pa uđoh da pogledam šta sam ovdje pisao.. u suštini, odigrao sam nekih 15 sezona, vezao čini mi se 7 titula, pa jednu izgubio, pa je ponovo vratio i stigao so 1/4 LŠ i 1/2 LE.. U međuvremenu sam pauzirao, igrao druge sejvove, a onda sredinom 2019. "Slomio" lap top i od tada nisam igrao ništa.. preskočio sam i FM19 i FM20.. ali, plan je da kad izađe 21, da opet počnem nešto slično, ne znam da li Čuka, ali neki sličan kalibar, TSC ili Vojvodina. :)
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM19 Menadžerska soba”