Sve o Football Manager 2019

Opšta diskusija
Корисников грб
dzoni91
First Team Coach
Поруке: 265
Придружен: 23 Нов 2010, 20:24
Место: Arbor
Klub koji vodite: Aston Villa
Formacija: 4-2-3-1
Has thanked: 40 times
Been thanked: 28 times
Status: Није на вези

Порука од dzoni91 »

Слика
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Odakle je izašla ova fotografija? Vidim da ne piše work in progress sa SI logom.

U svakom slučaju da povrdim da start screen (ovo gore) izgleda mnogo bolje nego ranije :svakako:
Корисников грб
dzoni91
First Team Coach
Поруке: 265
Придружен: 23 Нов 2010, 20:24
Место: Arbor
Klub koji vodite: Aston Villa
Formacija: 4-2-3-1
Has thanked: 40 times
Been thanked: 28 times
Status: Није на вези

Порука од dzoni91 »

Neki leak sa tvitera, meni ovo bas dobro izgleda.
Корисников грб
sergavra
Global Moderator
Поруке: 1009
Придружен: 22 Дец 2012, 05:14
Место: Berlin
Has thanked: 22 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Порука од sergavra »

Sto ja ne mogu da vidim ni jednu sliku na forumu? :bezibre:
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
Корисников грб
100Dzointa
Manager
Поруке: 2729
Придружен: 04 Мај 2011, 14:57
Место: Subotica
Formacija: 4-2-3-1, 4-3-3
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од 100Dzointa »

3D modeling i dalje sramotan. :headhurt:
Pravda za 2D!
Корисников грб
Jackint
First Team Coach
Поруке: 490
Придружен: 27 Сеп 2014, 11:18
Место: Jugoslavija
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Jackint »

Ajde što je sramotan, nego što ga predstavljaju kao da je nzm šta :slap:
IN ARSENE WE TRUST!!!
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

sergavra пише:Sto ja ne mogu da vidim ni jednu sliku na forumu?
Ne znam. Da nisi uključio neki bloker?
3D modeling i dalje sramotan.
Objašnjavali su da za tu platmorfmu na kojoj rade, ovaj 3D je vrhunac. Kapiram da kada bi ubacili neki bolji, igrica bi bila duplo veća. Možda i grešim. To je kao što brat Baja radi dresove u paintu. On je dostigao vrhunac. :love:
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Jackint пише:Ajde što je sramotan, nego što ga predstavljaju kao da je nzm šta :slap:
Znam tri osobe koje zbog ovog 3D i prošlogodišnjih izmena nisu uspeli da pokrenu FM18. I ja nešto slično kontam kao Orthodox da kada bi menjali bar nešto malo ta grafika da bude kvalitetnija, da dosta ljudi ne bi ni moglo da pokrene igricu.

Govorim za naše ljude na Balkanu naravno.
Корисников грб
sergavra
Global Moderator
Поруке: 1009
Придружен: 22 Дец 2012, 05:14
Место: Berlin
Has thanked: 22 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Порука од sergavra »

Orthodox пише:Ne znam. Da nisi uključio neki bloker?
Ma stoji meni bloker od kad posedujem komp. Moguce da je do ovog gde se uploaduju slike. Ce se popravi valjda.

Vidi, Dzoint ziv. Junacino, nije ovo fifa :)
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
Petros
Youth Team Coach
Поруке: 56
Придружен: 07 Сеп 2015, 21:30
Место: Backi Gracac
Status: Није на вези

Порука од Petros »

Realno nije problem grafika (bar meni), već animacije. Pokreti i reakcije igrača i slično.
Što se ove dve velike novine (trening i taktika) tiče, plašim se da se ne desi sledeće. Da se AI ili ekstremno dobro ili ekstremno loše snađe u tome. I da li će te sve implementacije imati ikakav uticaj na igru? Videćemo. Sve nešto mislim da će biti kao da možeš da postaviš potpuno promišljenu i detaljnu taktiku a da se ni 5% toga ne vidi na terenu. No, videćemo! :claping:
Корисников грб
Jackint
First Team Coach
Поруке: 490
Придружен: 27 Сеп 2014, 11:18
Место: Jugoslavija
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Jackint »

Znam tri osobe koje zbog ovog 3D i prošlogodišnjih izmena nisu uspeli da pokrenu FM18. I ja nešto slično kontam kao Orthodox da kada bi menjali bar nešto malo ta grafika da bude kvalitetnija, da dosta ljudi ne bi ni moglo da pokrene igricu.

Govorim za naše ljude na Balkanu naravno.
Slažem se, ali mislim da njih zabole za sve one koji imaju lošije kompove. Pa zašto bi na kraju krajeva izbacivali 2D prikaz meča i tjerali nas sve da gledamo ove prikaze?
Ja ne kažem, kome se sviđa super, ali brate baš su pretjerali sa ovim 3D, a ni na šta ne liči. Samo se nadam da će bar malo poboljšati ME, pa nek' rade šta hoće sa grafikom.
IN ARSENE WE TRUST!!!
Корисников грб
TheBlues
Manager
Поруке: 2419
Придружен: 21 Сеп 2011, 12:07
Formacija: 4-3-3
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од TheBlues »

Napravise RPG od igre, katastrofa. Ako uopste budem igrao, to ce biti samo Touch Mode
"Football is simple. But the hardest thing is to play football in a simple way." Johan Cruyff
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Majls na tviteru objavio još neke novine. U pitanju su uglavnom detalji ali pozitivni detalji. Na primer da igraču možete davati sugestije pored terena na osnovu njegovog govora tela, da AI bolje upravlja sa "B" ekipama, ima više izmena oko rezolucije (što uključuje i window mode) i tako dalje.
Корисников грб
100Dzointa
Manager
Поруке: 2729
Придружен: 04 Мај 2011, 14:57
Место: Subotica
Formacija: 4-2-3-1, 4-3-3
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од 100Dzointa »

Orthodox пише:Objašnjavali su da za tu platmorfmu na kojoj rade, ovaj 3D je vrhunac. Kapiram da kada bi ubacili neki bolji, igrica bi bila duplo veća.
Nema mi mnogo smisla da cuvaju ljudima storage msm bati nemamo vise hard diskove od 80gb iz doba pentium trojke. Generealno danas nemas ozbiljniji naslov a da nije par desetak GB. Po meni najnebitnija stvar je velicina igre.



Znam tri osobe koje zbog ovog 3D i prošlogodišnjih izmena nisu uspeli da pokrenu FM18. I ja nešto slično kontam kao Orthodox da kada bi menjali bar nešto malo ta grafika da bude kvalitetnija, da dosta ljudi ne bi ni moglo da pokrene igricu.

Govorim za naše ljude na Balkanu naravno.
Pa bati onda treba da se zapitas sta radis u zivotu kada nemas za jebeni racunar koji ce FM da gura.




Vidi, Dzoint ziv. Junacino, nije ovo fifa :)
Ooo saludos mexicanos. Jebes 3D, samo ako rade nesto neka to bude kako treba.

Ziv je Dzoint umro nije dok je gudre i murije. :zelenko:
Pravda za 2D!
JovicaSovica
Newgen
Поруке: 1
Придружен: 09 Окт 2018, 21:09
Место: Sombor
Status: Није на вези

Порука од JovicaSovica »

Pozdrav. Video sam da se u opisu jedne teme ističe kako se ovde može najjeftinije kupiti igra. Kako to da za 4800 din. nema pristupa beta verziji kad se na KP za 4400 din. može kupiti sa betom?
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

JovicaSovica пише:Video sam da se u opisu jedne teme ističe kako se ovde može najjeftinije kupiti igra. Kako to da za 4800 din. nema pristupa beta verziji kad se na KP za 4400 din. može kupiti sa betom?
Promašena tema totalno za ovakvo pitanje ali, kako da ti kažem, svako bira tamo gde želi da kupi igru i mi se nećemo trkati sa preprodavcima te vrste koji rade na KP. Ljudi biraju po nekoliko osnova da li će i gde će kupiti igru. Uz to, 100x sam naveo da je cena i kod nas (bukvalno) isto u rangu 4400 din, a da razlika do 4800 dinara ide na sam forum i pomaže radu ovog foruma (hosting, domen, tehničko održavanje, free kopije tokom godine i dr.) Uz to, nigde ne piše da ne najjeftinija igra kod nas ali da je jeftinija od svih velikoprodaja, jeste. Jer mi merimo učinak u rangiranju sa Games-om, CL-om, Win Win-om i prodavnicama video igara, kao firma i forum.

Kao deo FM zajednice koja je zavisna od SI-a i Sege u neku ruku, moramo da poštujemo ono što oni nalože, donekle. Uz fizicke kopije nema BETE, a isto tako ni uz D1 kodove (Day 1 kao aktivno od dana izlaska). možemo nabaviti i sa BETA pristupom ali bi onda isli preko korespodencije neke digital distributor kompanije (tipa Nexway, Genba itd) koji bi ovde napravili shop preko kojeg bi se kupovalo iskljucivo karticama. U istrazivanju koje smo napravili, dosli smo do zakljucka da mali broj ljudi koristi platne internet kartice i paypal, tako da bi takav vid kupovine onemogucio mnoge da dodju do FM-a i drugo, cena bi bila prikladna slicnim cenama u Evropi, a to nije 4800 din.

Na kraju, kao sto rekoh jos na pocetku, svako ima pravo da kupi svoj FM gde god pozeli. Ako imas poverenja i mislis da ti je bolje da kupis na KP, kupis tamo. Ako mislis da je bolje kod nas, kupis kod nas. Vrlo je jednostavno.
vladoju
Newgen
Поруке: 16
Придружен: 02 Окт 2016, 08:16
Место: Belgrade
Has thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од vladoju »

Svake godine čitam iste otrcane poruke koje aludiraju na to da ljudi sa Serbian FM na neki način "pljačkaju" one koji ovde kupe original FM. Izgleda da niko ne uzima u obzir to da rad foruma treba održavati, plaćati domen, server... Naravno, niko ne uzima u obzir i to da neko na to troši svoje vreme. A vidim da niko nema ništa protiv kada se pojave dodaci za domaće lige i ostale "free" zezalice.

Ako mislite da će se neko obogatiti od 400 dinara po igrici koju će kupiti manje od 300 ljudi, onda je zaista otužno dalje bilo šta pričati. Bacite pogled na slične forume u drugim zemljama, naplatiće vam skuplje nego u veleprodaji jer se smatra da ovde dobijate dodatne informacije, imate mogućnost da razmenjujete iskustva o taktici, igračima, što se svuda u svetu dodatno naplaćuje ako ne želite samo "golu" igricu.

Pretpostavljam da će neki pomisliti da i ja imam ličnu korist od svega ovoga iako ne poznajem lično nikoga ko održava forum, osim što redovno više godinama unazad kupujem ovde. Ali, pravo da vam kažem, baš me briga. Vidim da i dalje redovno naručuju ovde igricu isti oni koji su pre par godina pisali najstrašnije bljuvotine zbog toga što je nekoliko dana kasnila isporuka. Zaista mislim da je nepristojno pokušavati praviti budalama ljude koji su napravili ovo i održavaju već godinama. Ako imate jeftiniju varijantu, kupite je, naravno, svako u današnje vreme gleda da uštedi svaki dinar. Ali, nemojte onda ovde praviti budalama i one koji održavaju forum i one koji će ovde kupiti. Niko vam to neće zabraniti, ali nemojte onda ni odavde skidati sve ostale dodatke za FM. Zapitajte se da li je sama igrica jedina korist odavde ili ipak navratite na forum s vremena na vreme da vidite šta ima novo.

Potpuno razumem da 45 evra nije malo u današnje vreme i da malo ko od nas ima platu po standardima Broja 1 koji nas svaki dan laže da super živimo. Međutim, dovoljno je da samo uporedite cene na svim ostalim mestima i shvatite da ste godinama ovde kupovali najjeftiniji FM. To što je jedne godine za 3 evra skuplji nego na drugom mestu ne znači da ćete propasti, ako ćete odavde posle uzimati i razne dodatke i dolaziti po savete za taktiku, treninge itd...
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

vladoju, hvala na podršci i razumevanju.

No, da se vratimo na suštinu ove teme.
Слика
Слика
Najavili su u nekoliko narednih dana još noviteta. Ne znam da li će ovako linkovati sa realnim dešavanjima kao ovo gore ali ovo su par nekih stvarčica koje su dodali u FM19, a lično očekujem da predstave ME kako izgleda, konkretno i direktno.
Neven
First Team Coach
Поруке: 417
Придружен: 04 Нов 2010, 21:06
Место: Beograd,Srbija
Klub koji vodite: OFK Vršac
Formacija: 4-3-3 DM
Has thanked: 38 times
Been thanked: 17 times
Status: Није на вези

Порука од Neven »

Ljudi pa fora je u tome što nam je ovaj forum potreban i na neki način ga držimo u životu kupovinom igre.
Taj koji misli da ga ovde neko krade ili da je ovde skupo.....široko mu polje.....neka ide da kupuje gde god.
:boxer:
Srbija i Crna Gora će sigurno osvojiti Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj čim ima 22 igrača bolja od Ramba Petkovića. ''Ziko''
Корисников грб
Jord4nnnn
First Team Coach
Поруке: 269
Придружен: 13 Окт 2011, 18:15
Место: Beograd
Klub koji vodite: Partizan
Formacija: 4-2-3-1 DM
Has thanked: 34 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Порука од Jord4nnnn »

Koliki me je hajp uhvatio oko fm19, bukvalno ne mogu da docekam da izadje :yey:
Пошаљи Одговор

Повратак на “Opšta diskusija FM 2019”