FM19 - Kako vam ide?

Opšta diskusija
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

FM19 - Kako vam ide?

Порука од Orthodox »

Слика
Kraj septembra je pravo vreme da proćaskamo na temu odakle ćemo krenuti u FM19?

Neke stvari se ne menjaju skoro nikada, pa tako i mnogo igrača svake godine iznova i iznova, uobičajeno bira poznat početak u ekipi koju "najbolje poznaje" ili sa ekipom za koju navija.

Da li ćete ove goine ostati verni tradiciji i izboru ili ćete napraviti neki novi izbor i iznenaditi sebe?

Birate li skupe ili jeftine timove, velike ili male, poznate ili nepoznate, top lige ili marginalne?

U ovoj temi nam recite sa kojim klubom ili reprezentacijom ćete krenuti u novi serijal i zašto baš birate to što birate?

U iščekivanju....

Serbian FM
Последње учитавање од Orthodox дана 17 Окт 2018, 05:21, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Порука од dark warrior™ »

Uvek sam krenivao sa Celsijem il Partizanom tako da najverovatnije tako bice i ove godine samo se neznam sa kojim cu prvo :cigara:
Caba02
Newgen
Поруке: 3
Придружен: 17 Сеп 2018, 07:07
Место: Republika Srpska
Status: Није на вези

Порука од Caba02 »

Obicno pocinjem sa timovima za koje navijam..
Tako da: Zvezda,Milan,Liverpul ili Atletiko :svakako:
,,Bolje biti konobar,nego igrati za Inter!''-Gennaro Gattuso
Корисников грб
Jord4nnnn
First Team Coach
Поруке: 269
Придружен: 13 Окт 2011, 18:15
Место: Beograd
Klub koji vodite: Partizan
Formacija: 4-2-3-1 DM
Has thanked: 34 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Порука од Jord4nnnn »

Iskreno, jedva cekam ovaj FM da bih počeo sa Partizanom (tradicionalno).
Mislim da će biti ozbiljan čelendž osvojiti titulu u prvoj sezoni pored silno pojačane Zvezde. :boxer:
Корисников грб
GrobarDoGroba
Youth Team Coach
Поруке: 178
Придружен: 05 Нов 2010, 22:34
Место: Beograd
Klub koji vodite: Gateshead FC
Formacija: 4-2-3-1; 4-2-4
Has thanked: 8 times
Been thanked: 13 times
Status: Није на вези

Порука од GrobarDoGroba »

<------------- Prvi sejv (k'o sto je bio zadnjih 10 godina)


Drugi sejv: Evro putesestvije
Последње учитавање од GrobarDoGroba дана 22 Сеп 2018, 17:28, учитано 2 пута укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Nešto random (ne znam sa sigurnošću za sada). Sa Partizanom sam igrao svaki serijal osim FM13 (zbog toga što mi je na FM12 skoro jedini sejv bio sa Partizanom) a generalno ne počinjem iz domaće lige save upravo od FM13. Jake ekipe ne preferiram za igru i možda sam samo dva ili tri puta igrao sa jačim ekipama (što ne znači da sa takvim ekipama neću igrati na narednim menadžerima recimo), pogotovo ozbiljnije. Opcije su mi:

1. Blekbern Roversi

Dosta sam ih zavoleo u poslednjih nekoliko godina i to zbog FM. Intezivno ih pratim i možda uspostavim neku novu tradiciju igranja sa njima u kontinuitetu. Igrao sam na FM16 (sa više uspeha) i FM17 (sa manje uspeha) ali generalno na FM18 sam ih zaobišao jer sve što sam odigrao van nekih proba od konkretnosti je bilo sa Partizanom dve ipo sezone. Blackburn mi je prva opcija ukoliko mi ne bude previše dosadno da sa njima igram i na FIFI i na FM.

2. Mačva Šabac

Lokal patriotizam ali ne toliko izgledna opcija za početni save. Možda i najmanje moguća opcija jer iskreno malo sam zasićen domaćeg fudbala i domaće lige generalno. U jednom delu godine ću verovatno bar nešto odigrati sa Mačvom ako već ne krenem sa njima odmah po izlasku igre.

3. Rajo Valjekano, Sankt Pauli, Marselj ili Livorno

Jedan od ova četiri kluba, nikako nisu sva četiri kao opcije za igru u jednom delu serijala ili na početku. Razlog su navijači koji imaju dosta ispravne stavove i značajno se razlikuju od većine ostalih ultrasa širom sveta. Rekao bih Seltik čiji su mi navijači dragi takođe zbog svojih političkih stavova ali sam klub mi nije simpatičan kao ni što mi Škotska liga nije ni malo privlačna za igranje.

4. Neka četvrta opcija

Ovo podrazumeva igru van Evrope (Azija je opcija 1, opcija 2 je Afrika gde još nikada nisam igrao).
Последње учитавање од Sloba дана 22 Сеп 2018, 20:34, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Порука од Filip991 »

Leverkuzen
Vulverhempton/Bormut/Votford
Monako


Tokom godine ce se odigrati verovatno i sa OFKom

P.S. spominjanje Zvezde je nepotrebno. Nadam se da ce igraci biti mnogo bolje ocenjeni nego na ovim updatovima sa transferima (Ben, Kafu ocajni, Ebisilijo, Simic katastrofalni, ni za drugu ligu nisu itd.)
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Krecem najverovatnije od 5. ili 6. engleske lige, jos ne znam sa kojim timom, a kasnije 3. spanska, portugalska, mozda i italijanska liga i za kraj Pirocanci, ako im nisu otisli svi igraci koji su ponikli u klubu.
Neven
First Team Coach
Поруке: 417
Придружен: 04 Нов 2010, 21:06
Место: Beograd,Srbija
Klub koji vodite: OFK Vršac
Formacija: 4-3-3 DM
Has thanked: 38 times
Been thanked: 17 times
Status: Није на вези

Порука од Neven »

Nakon isprobavanja igre, samo jedan ozbiljan sejv jer nemam puno vremena za igranje..................kao i uvek samo jedna jedina Zvezda Crvena. :claping: :claping:
Srbija i Crna Gora će sigurno osvojiti Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj čim ima 22 igrača bolja od Ramba Petkovića. ''Ziko''
Jamie Vardy
First Team Coach
Поруке: 200
Придружен: 14 Нов 2014, 12:25
Место: Loznica
Has thanked: 3 times
Been thanked: 35 times
Status: Није на вези

Порука од Jamie Vardy »

Zvezda obično na početku za isprobavanje, ništa ozbiljno i onda Dinamo Tbilisi, Wolves/Crystal Palace. To je tradicija. A posle jedan LLM i Pentagon, ako se stigne :headhurt:
Причаће ти да се она гаси, ти што никад нису тако сјали.
Корисников грб
dubaRA7
Youth Team Coach
Поруке: 78
Придружен: 20 Авг 2016, 02:24
Место: Belgrade
Klub koji vodite: Partizan Cska Moscow
Formacija: 5-2-1-2 WB
Has thanked: 32 times
Been thanked: 15 times
Status: Није на вези

Порука од dubaRA7 »

Obicno na pocetku uzmem neki klub iz Premijer lige jer ima puno novca i onda mogu da kupim dobre igrace i onda sam u mogucnosti da lepo testiram ME. Posto ove sezone pratim Fulam dosta najverovatnije cu poceti prvi FM19 save sa njima.
P.S. Nadam se da ce Mitar da dobije upgrade :) :svakako:
Последње учитавање од dubaRA7 дана 27 Сеп 2018, 21:40, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Čitam kako ljudi zbog različitih okolnosti biraju ekipe. Dovoljan je i jedan igrač kojeg volimo i to je to. Igra se sa tim klubom. Ja ne volim nikog u Napretku, ne vole ne i oni mene, ali je to verovatno i definitivno prvi klub i prvi sejv. Može se desiti da kao mnogo godina do sada bude i jedini klub i jedini sejv kroz mnogo sezona ali videćemo. Definitvno su dugi sejvovi meni omiljeni i to je nešto što me održava u ovome i dalje.

Nikad nisam igrao onaj MLS, a možda to nije loše da se proba. Svake godine isto kažem i uvek zaglavim u jednom sejvu. Možda problem rešim ukljucivanjem i te lige pa kako igra da. :love:

Obzirom da Averel radi na nizim ligama Srbije, desiće se i selo moje. :shy:
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Порука од dark warrior™ »

@Ortodox MLS je malo cudan sa pravilima probao jednom na FM17 i mislim da necu vise to da probujem :rofl:
-Kire-
Newgen
Поруке: 37
Придружен: 03 Окт 2011, 18:21
Место: Beograd
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од -Kire- »

ko voli kratke sezone ja preporucujem australijsku ligu,melbourne city ima simpaticnu ekipu...od jacih liga postoji ekipa koja nikako da se iskaze u pravom svetlu a to mislim na everton, mozda nemogu ubosti pravog trenera pa probajte vi da ih uvucete medju pre cetiri :poz:
daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Re: FM19 - Odakle krenuti?!

Порука од daniloviccc »

BETIS, ANDALUZIJA, ima li sta bolje :)
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Re: FM19 - Odakle krenuti?!

Порука од maxim_tsigalko »

Obično krećem sa Ajaksom dok se ne uvežbam i priviknem na FM...
Potom po ligama, Atalanta ili Fjorentina, OM, Blekburn ili Vila, Sautempton, Leverkuzen ili Gladbah, Zvezda i odjava negde u septembru sa Atletik Bilbaom.
gogi
Newgen
Поруке: 8
Придружен: 14 Феб 2011, 15:51
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: FM19 - Odakle krenuti?!

Порука од gogi »

Naravno da ce biti to Partizan, pa zatim Inter. A verovatno Fulham sledeci zbog Mitro's on fire!!! Uglavnom timove biram po taktici koju zapravo igraju. Posto sam veliki ljubitelj 4-4-2, probam malo sa Monacom I At. Mad. Ali to ugavnom bude kratkog daha, jer su prejaki. Ranije sam uzimao klubove iz mnogo manjih liga i lagano dizanje ka vrhu. kako sve manje vremena imam za igranje uzmem neki klub iz sredine lige, i laganica :D :partizan:
mdacha
Newgen
Поруке: 43
Придружен: 03 Дец 2015, 18:06
Место: Srbija
Been thanked: 19 times
Status: Није на вези

Re: FM19 - Odakle krenuti?!

Порука од mdacha »

Partizan na svakoj beti klasika
Bela
Newgen
Поруке: 3
Придружен: 13 Јун 2017, 22:19
Место: Bosna I Hercegovina
Status: Није на вези

Re: FM19 - Odakle krenuti?!

Порука од Bela »

Definitivno startam sa Juventusom, zatim klub kojeg sam zavolio na FM18 a to je Austria Wien i onda jedna karijera na forumu sa Munchen Lionsima
nelelur
Newgen
Поруке: 13
Придружен: 25 Нов 2014, 00:52
Место: Krusevac
Status: Није на вези

Re: FM19 - Odakle krenuti?!

Порука од nelelur »

"Bićeš prvak jednog dana, to je tvoja sudbina" - oriće se tribinama u Kruševcu i ovog novembra. :shy:

Put me onda uglavnom nanese u seoce Nailsworth, gde sa tamošnjim Forest Green-om mučim muke par sezona, dok me ne proteraju i zabrane ulaz na Ostrvo.

A onda za kraj, niže lige Srbije - čitaj : od betona do Prve lige. :fss:
Пошаљи Одговор

Повратак на “Opšta diskusija FM 2019”