(FM18) Koga trenutno vodite?

Sve o Football Manager 2018
Корисников грб
Serddar
Newgen
Поруке: 4
Придружен: 21 Јул 2017, 13:17
Место: Herceg Novi
Status: Није на вези

Порука од Serddar »

Prvi save sa Monacom, onako za zagrijavnje, ipak je novi FM, ima noviteta. Prva sezona bez titule, PSG sve uzeo u Francuskoj, u LS treci u grupi, u LE me izbaci Andrleht od svih klubova...

Druga sezona krece vec malo ozbiljnije, uzimaju se Superkup i Kup (ne ona njihova verzija Liga Kupa nego pravi kup). Polufinale LE, ispadnem od Barse.

Treca sezona - Prvenstvo, Superkup i kupa, u cetvrtini-finala LS me izbaci United.

I zadnja, cetvrta sezona, prvenstvo i kup, u LS me izbaci Juve u osmini. Tu me malo vec pocne smarat save iiiii... Novi save.

Salford, sesta Engleska. Decembar - 2 boda iza prvog.
Последње учитавање од Serddar дана 04 Дец 2017, 08:33, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Flojd 8
Newgen
Поруке: 29
Придружен: 15 Нов 2017, 18:21
Место: Srbija
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Flojd 8 »

Vodim Zvezdu sezona ide vrhunski s povredama nemam do sad muke na polovini sam septembra prva sezona.DoLige Evrope u velikom stilu kod kuce 0:1 od olimpika a u Francuskoj ponizio ih do bola 2:5.Sto se ticeigraca najurio supica i kahrimana malog milosevica u rezerve.Od klinaca igra mmi Ilic,Racic..Prvenstvo ide dobro Partizana na Jna tukao 1:4.Imam tandem snova svakog menadzera Pesic-Radonjic koga sam stavio na Cf i decko kida.Na 9 utakmica u ligi zajedno 15 golova pesic 8 radonjic 7.U svim takmicenjima dosad 26 iduvace djyrdjevica i leonarda i njihovih 50 golova samo dao bog da me obidju povrede.Strucni stab sam dosta izmenio sad je puno ozbiljnija prica na treninzima.Ako bog da zadrzim ovaj tim Liga sampiona u sezoni 2 bice realnost.Joveljica ubacujem na zimu.
Dovedi Gvardiolu osvoji Ligu sampiona!
Корисников грб
kiba
World Class Manager
Поруке: 3915
Придружен: 29 Мар 2012, 18:00
Место: Niš
Status: Није на вези

Порука од kiba »

Odlican DC za nasu ligu dolazi free jer mu na zimu ostice ugovor.
Dobar u skoku, duelima, ne ispada.

Слика
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од vignjoslav »

Igra ove igrice mi se uvek zasnivala na klincima, tako da sam resio da odigram jedan youth challengde. U pitanju je Rugby FC, a liga je Midland Football League. To je neki mozda 10-12 rang engleskog takmicenja.
Klub je interesantan zbog uslova za treniranje i za stvaranje klinaca, koji su za rang, malo je reci fantasticni.
Слика
Igraci su bulja, liga je neverovatna, svako svakog pobedjuje. Igraci na terenu deluju kao babe, greske sevaju na sve strane. Bukvalno ne moze biti gore od ovoga.
Samo prvi ide dalje, bice jako tesko.
Слика
Ali zato raduje youth intake. :)
Слика

Cilj sejva je da na ovaj nacin igranja dodjem do premier lige, s' tim da bih vise vole da na tom putu stvorim mnogo dobrih engleskih reprezentativaca.
Корисников грб
CrazyBoyCZV
First Team Coach
Поруке: 219
Придружен: 27 Авг 2012, 01:19
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од CrazyBoyCZV »

Vrlo dobra sezona u Bilbau. Tokom cele sezone je bilo izdvojeno 6 ekipa. Sve se resilo u poslednjem kolu. Real je oteo titulu, ja obezbedio cetvrtu poziciju. Vise nego zadovoljan. Pogotovo sto nisam morao ni da igram kvalifikacija, iako sam to ocekivao.

Слика

Kup, pa... Oba meca protiv Barselone sam igrao sa drugom postavom. Ni meni nije bas jasno kako nisam primio gol. Mesi je igrao obe, Suarez valjda samo drugu.

Слика

U finalu je bas prstalo. Dva puta sam vodio, ali su dva puta uspevali da izjednace. Imao sam i u penal seriji sut za pobedu, ni to nije uslo. Ipak na kraju, ne uzima Real duplu krunu.

Слика

Kao i uvek u Bilbau, moraju klinci da dobiju sansu. Ova trojica su cele sezone igrali u prvoj postavi. Na pocetku sam ih izbacivao protiv Reala, Barse... ali su posle igrali sve. Samo me nervira sto sva trojica imaju onaj problem nekonstantnosti.

Слика

Слика

Слика

Ovo je tim za sledecu sezonu. Nema nikakvih znacajnijih promena. Bice tesko boriti se u dva takmicenja bez odgovarajuceg fonda dobrih igraca, ali videcemo na kraju sta ce da ispadne...

Слика
delija92
Newgen
Поруке: 42
Придружен: 03 Мар 2011, 13:25
Место: Odzaci
Status: Није на вези

Порука од delija92 »

Las Palmas,lepo iskustvo sam ima sa njima pre jedno 3-4 godine dok su jos bili u drugoj ligi,pa reko da probam i na ovom menadzeru. Fina ekipica,par mladih igraca Lemos,Halilovic. . . uz par proverenih Vitolo,Viera,Aquilani. Predlazem svim ljubiteljima Spanske La Lige.
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Слика

Dva neobična otkaza, jedan u Koudenbetu zbog prijave za drugi posao, a drugi u Forestu zbog izbegavanja konferencija za štampu.

Sve u svemu kul karijera, želim da konačno uzmem jednu ligu, pa da probam neku od liga petica, ili čak da jurim LŠ sa Rendžersima.
Корисников грб
Keot
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 25 Јан 2012, 09:42
Место: Smed. Palanka
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Keot »

Poceo prvu sezonu sa Interom, i mogu da vam kazem da sam i vise nego zadovoljan,zavrsio na 2. mestu, cele godine sam se kidao sa Juventusom za titulu, ali su me na kraju za malo pretekli. Probacemo bolje sledece sezone.
Icardi naravno izdominirao i prvi je strelac u ligi i svim merama cu pokusati da ga zadrzim
Слика
Слика

A evo i ekipe koja je igrala cele sezone
Слика
Слика
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Vodim Billericay Town, engleska 7. liga, ko nije čuo za njih...

Код: Изаберите све

http://www.mozzartsport.com/vesti/gazda-sa-dva-ferarija-finalista-lige-sampiona-i-finalista-lige-evrope-i-sve-to-u-engleskoj-sedmoj-ligi/180238
Ostvario sam 3 vezane promocije i sada smo već u malo ozbiljnijem društvu u L2, tu će već biti teško doći do promocije u prvoj sezoni.

Слика

Слика

Слика

Prva sezona je bila prilično lagana, klub je ipak suviše dominantan za taj rang takmičenja i što se tiče igračkog kadra i finansija. Tek u drugoj sezoni smo bili još moćniji i uzeli titulu bez poraza. Treća sezona u konferenciji je već bila pravo ludilo, igralo se na gol više i na kraju opet ubjedljivo prvo mjesto sa ludom gol razlikom 113:67 :D
Последње учитавање од markohn22 дана 12 Дец 2017, 17:15, учитано 3 пута укупно.
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
torresinho
Youth Team Coach
Поруке: 70
Придружен: 28 Нов 2010, 15:43
Место: Nis
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од torresinho »

Najveca pobeda do sada

Слика
Корисников грб
Jackint
First Team Coach
Поруке: 490
Придружен: 27 Сеп 2014, 11:18
Место: Jugoslavija
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Jackint »

Слика

Слика
IN ARSENE WE TRUST!!!
Корисников грб
WildBoar
First Team Coach
Поруке: 242
Придружен: 12 Окт 2011, 21:38
Место: Indjija
Status: Није на вези

Порука од WildBoar »

Samo na FM trenutno, primetices i ja sam navijac Arsenala, Wenger out!
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Слика
Слика
Siguran?
Последње учитавање од Vladar дана 14 Дец 2017, 21:58, учитано 4 пута укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Слика

Krenuo sam više sejvova... ali ništa ozbiljno nisam igrao do danas. Ovde je bila prijateljska ali oni igrali više od trećina meča u najjačem sastavu... na kraju gol iz jedinog šuta u okvir na samom kraju utakmice.

Слика

Prvo kolo lige i odmah večiti derbi.

Nisam puno dovodio osim što sam napravio skoro pa korenite promene u osoblju (ne 100%). Ivanović (Spartak, 600k €) i Madlung (free) su došli dok odlazaka igrača skoro i da nije bilo (samo nebitni)...

Taktika 424 na kontre.
U Evropi jedva prošao Žilinu i sada za playoff igram sa BATE Borisovim.
Џони
Assistant Manager
Поруке: 632
Придружен: 30 Дец 2011, 16:52
Место: Jagodina
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Џони »

Слика

Слика

Sin moj. Od Serije C je kod mene.
Cvija пише:Pratim igrace,ako kidaju u 29-30godina,zapamtim ih i dovedem dok su mladi,sry ako je nerazumljivo... :cheers:
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Zadovoljan sam delimično...

Čitavu polusezonu mi branio rezervni golman (u jednom trenutku i treći jer mi se i Stevanović povredio).
Bez Tošića dobar deo polusezone (oko tri meseca, dve povrede).
Jedno dobro rešenje na desnom beku.
Kvalitet štopera upitan.
Gužva na sredini ali malo kvaliteta pokazanog.
Ofanzivno jako dobro se igralo bez obzira što su dva napadača iznela polusezonu i što se dosta rotiralo na krilima.
Klupa limitirana.

Слика

U kupu ispao od Radničkog iz Niša u okviru 2. kola. Preveliki umor ali ako ništa i Zvezda je ispala iz tog takmičenja. Dobio sam i drugi derbi u ligi samo što je rezultat bio 2:3. Generalna situacija nije loša ali mala je ovo prednost mada ću se dobro pojačati. Ako ostane nekih 5 bodova prednosti sa neparnim brojem osvojenih bodova u playoff bi ušao sa +3 ali ako ništa imao bi derbi na svom stadionu.

U Evropi prezimeo. U grupi LŠ bio treći u konkurenciji Chelsea, Porta i Dynama K.. U 1/16 LE igram sa Baselom.

Zimske pridošlice će biti:

Kadušić
Bogosavac
Medojević (postaće najplaćeniji igrač u klubu ali ne preterano u odnosu na Sumu)

Jurim Maraša, možda i Sekulića... odbrana je baš problem pa gledam da je rešim (a i Antonov neće ostati izgleda, ne prihvata ni ponudu za ugovor).
Последње учитавање од Sloba дана 15 Дец 2017, 18:05, учитано 1 пут укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Završio sam prvu sezonu pa moram reći da mi je bila izuzetno stresna jer sam mogao izgubiti titulu, a ni sam ne znam zašto (kada su dve ekipe jednake gleda se broj osvojenih bodova u regularnom delu tj. ko je bio bolji pa međusobni skor, gol razlika, broj postignutih golova, a ja po svemu bio bolji od Zvezde ali iz nekog razloga me sortiralo na drugu poziciju).

Titulu sam osvojio sa jednim bodom više u odnosu na Zvezdu.
U kupu sam ispao dakle kao što sam i rekao ranije u 2. kolu od Radničkog iz Niša.
U Evropi je kraj bio u 1/16 jer je Bazel uspeo da me prođe (dobili me u Beogradu iz nepostojećeg penala 0:1 da bi na strani bilo 2:2).

Mučile su me dosta povrede. Čak i ne toliko dugačke koliko kratke i pred samu utakmicu mi se povredi igrač na period od 1-3 dana. To je tako iritirajuće... u drugom delu sezone sam odigrao 15 utakmica i na 11 pobedio dok sam 2 izgubio i 2 odigrao nerešeno. Derbi u playoffu je izgubljen u zadnjem minutu, a Napredak nisam uopšte dobio u drugom delu sezone (Napredak je poražen i u finalu Kupa Srbije pa će u Evropu osim mene i Zvezde ići Napredak i Radnički iz Niša).

Transferi (Osoblje):

IN:

Слика

OUT:

Слика

Слика

Transferi (Igrači):

Слика

Za sledeću sezonu sam ugovorio nekoliko jakih transfera poput Rukavine, Zdjelara i Krasića te na polusezoni sam otkupio Antonova. Isto ću probati i sa Pantićem. Imam nekoliko opcija, a pre svega na štoperu... izgleda da ću uspeti Milenkoviću da produžim pozajmicu i to na dve sezone + Maraš mi je top meta. Imam još neke ideje...

Liga (Tabela regularnog dela):

Слика

Liga (Tabela završnog dela):

Слика

Utakmice regularnog dela 1 | Utakmice regularnog dela 2 | Utakmice završnog dela

Evropske utakmice:

Слика

Izabran sam za menadžera sezone.
Tavamba i Ožegović na prva dva mesta u izboru za igrača sezone.
Četiri igrača u timu sezone (Antonov, Mitrović, Vulićević, Tavamba) + 2 na klupi (Janković, Ožegović).
Ožegović je najbolji strelac lige sa 20 golova (Tavamba je drugi sa 17).
Treba pomenuti da sam i treći u izboru za fair play priznanje. Jako malo kartona sam dobio tokom ove sezone dok sam na ranijim menadžerima uglavnom igrao grublje.

Najbolji igrači: Klik

U toku je pojačavanje uslova za trening i mlade igrače, a i centar za analizu je nadograđen. Za transfere imam oko 8M mada mi za prvi tim te pare neće ni trebati dok za za plate imam oko 5.5M.

Sada ću pisati o mladom timu...

Ja tradicionalno kada igram ali uglavnom sa Partizanom, dosta pažnje posvetim i mladim igračima. Ove sezone sam uradio nešto neverovatno pa su igrači jako dobro se razvili i neki će dobiti priliku i u prvom timu, a neki će sezonu provesti u Teleoptiku (mom B timu). Najbolje mlade igrače koje imam u ekipi nisam slao u Teleoptik ili priključivao prvom timu (neki su igrali jedan meč u kupu, a Đole Jovanović je igrao i par mečeva za prvi tim) već sam ih ostavio u mladom timu što je rezultiralo time da su u ligi mladih imali učinak 28-2-0 uz gol razliku 92:15 i osvojili su LŠ za mlade bez poraza (8-2-0) sa samo tri primljena gola (dva u finalu). Računajući i prijateljske, odigrali su 52 utakmice u kojima nisu poraženi.

Đorđe Jovanović je najbolji strelac lige sa 38 golova (+ LŠ mladih sa dodatnih 8). Odbio sam par miliona od PSG za njega još na polusezoni.
Đerlek je dao 21 gol u ligi.

Prvenstvo mladih:

Слика

Liga Šampiona za mlade:

Слика

Najbolji igrači u toku sezone | Regeni pridošlice (najbolji su zadržani)


Слика

U drugoj ligi se Teleoptik do samog kraja borio za opstanak ali na kraju je uspeo. Ove sezone im se nisam toliko posvetio ali napraviću selekciju igrača i tamo gde je cilj razvijanje mladih. Već sam za potrebe Teleoptika rezervisao par igrača na leto koji su odlični, a ističu im ugovori u njihovim klubovima (između ostalog tu mislim i na Pantovića iz Bajerna).

Teleoptik je u kupu ispao u prvom kolu od Metalca na penale. Solomon najbolji igrač sa 23 data gola u ligi pa ga možda i otkupim.
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Bolest zvana Dalvič Hamlet

Порука од луди »

OK braćo, igram možda najbolji sejv koji je ikad odigran na FM-u, bez preterivanja. Krenuo sam u engleskoj šestoj. Nije mi se dopao ni jedan klub, pa sam odlučio da odsimuliram jednu sezonu, nakon čega se u Konfi Jug pojavljuje možda najgotivniji klub u celoj Engleskoj posle Čedara - Dalvič Hamlet. Jedna od najmoćnijih ekipa koja se pojavila na non-league fudbalskoj sceni.
Слика
To su ta braća, ekipa koja mi je osvojila srce. Najbolje boje ikad. Naravno, ja ne bih bio ja kada ne bih igrao youth challenge, pa je tako bilo i ovaj put.

Слика

Tri godine sam proveo u Konfi Jug, dva puta gubio finale plejofa, treći put ga osvojio, i odveo ekipu u konfu.

Слика

U konfi pravim velike promene u dotadašnjoj taktici i pravim možda najlegendarniju taktiku koju je iko ikad igrao.

Слика

Da sam promenio na vreme, moguće je da bih ostvario i direktan plasman u L2, međutim krenuo sam da igram ovo tek nakon 10 kola i 3 osvojena boda u konferenciji. Doveo sam ekipu do 5. mesta na tabeli i šanse za plasman u viši rang kroz plejof.

Слика

Jedan sjajan plejof me vodi u Ligu 2, gde su očekivanja baš tanka, a u prvoj sezoni ih i ostvarujem, jedva opstajem u ligi, dok je drugoj bila skroz druga priča.

Слика

Preko 100 datih i primljenih golova postaje moj trademark polako.

Слика

Urnisanje Jeovila tamo, odmaranje igrača kod kuće i još jedno sjajno finale plejofa me vode u Ligu 1, i to više nego zasluženo.

Слика

U ligi jedan opšti haos i ludilo, prvi osvojen trofej, 145 datih golova, čista boles, kako će moja taktika kasnije i biti nazvana.

Слика

Totalni fudbal Dalviča. Zdenjek Zeman se raduje kada vidi ovo, sedi kući, čita o čoveku kome je idol i uživa, zna da je preneo svoju filozofiju na čoveka koji će da upropasti bogataše i moćnike.

170 datih golova u ligi braćo, 170 jebenih datih golova. Dobro, 114 primljenih, ali to sada nije toliko važno. Makar meni. Direktan plasman u PL, totalna ofanziva na sve. Hoću da pamte tih 170 golova 200 godina narednih.


Слика

Слика

Слика

Слика

Tegart mi je najbolji igrač već godinama, ali imamo i mi svog Dena Megvajera, i to je za nas Luk Tomlinson, strašna glava i u ovom trenutku zajedno sa Tegartom jedine legende kluba.

Ne znam braćo da li ću ostati u PL, baš iskreno mislim da neću, ali se nadam da ću uzeti samo bod više od Gagija, dakle 12 bodova želim i to je to.
Последње учитавање од луди дана 18 Дец 2017, 00:59, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

I onda je isključio niže lige i odjednom mu se pojavilo 100k igrača u sejvu...

R.I.P. Dalvič.
Последње учитавање од Gagi дана 18 Дец 2017, 05:09, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Probaću da furam, ako ne bude išlo Benevento ili iznova. Videćemo.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2018 Opšte”