Go k'o pištolj

Vaše priče, izveštaji ili čista mašta o igranju Football Managera
Корисников грб
100Dzointa
Manager
Поруке: 2729
Придружен: 04 Мај 2011, 14:57
Место: Subotica
Formacija: 4-2-3-1, 4-3-3
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од 100Dzointa »

HNK Rijeka
Слика
Poslednji ples sa bijelima
Januar 2021
Kao sto i naslov apdejta kaze, to je to. Nakon dve i po sezone je dosao momenat kada sam prerastao izazove u Hrvatskoj. Stvorio sam ekipu koja ima kapacitet da uspostavi dominaciju. Klub cu napustiti u momentu kada smo na samom vrhu od pocetka saradnje. Ekipa se nalazi na prvom mestu u sampionatu sa 5 poena vise od drugoplasiranog Hajduka i 12 vise od Dinama. Ako su pametni, izgurace na vrhu do kraja i onda uz malo srece inkasirati onih 10+ mil od ulaska u LS i reci zbogom Maminju i dominaciji Dinama.

MAXtv Prva Liga
Слика
Слика
Слика
U ligi totalna dominacija, bila bi ubedljivija razlika da nisam ujebao u poslednja dva kola. Odigrao nereseno sa Hajdukom u gostima, to jos i ajde da prodje ali nije sme kiks protiv Dinama posto je to ujedno i jedini poraz ekipe u dosadasnjem delu sampionata.

Hrvatski Kup
Слика
Слика
Liga Sampiona
Слика
Слика
Kao sto je bilo i ocekivano. Pusiona, slabi smo za ovaj deo kvalifikacija. Porto je manje vise rutinski resio dvomec i prosao u narednu rundu.
Liga Evrope
Слика
Lagano smo usli u LE sto je bilo i ocekivano. Grupa kao grupa nije bila jaka. Jaca nego prosli godine ali se moglo proci. Mada tako nije mislila Crvena zvezda. Likovi su nerealno odigrali grupu. Pisali po svi u prva 3 kola. Mene iskarali 4-2 na Kantridi. Sve u svemu zesci seks je bio na kraju gde smo mi nazalost bili sa pogresne strane polnog uda.
Слика
Слика

Ekipa
Слика
Слика
Слика
Nije bilo puno promena u odnosu na proslogodsnji sastav. Neke igrace sam prodao, doveo jeftinije zamene. Klasican wheeling dealing. Rodrigez je glavna faca ekipe, razvio se vise nego sto sam ocekivao. Ostali su prosecni igraci manje vise, nisu nesto vredni napomena posto svakako uskoro preuzimam novi tim pa da se ne jebavam mnogo sa SS-ovima.
Menadzerski profil
Слика
Napokon sam uspeo da dobijem PRO licencu i tako zavrsim skolovanje. Ocekivao sam da treba malo vise vremena i da ce biti ponavljanja ali sve je islo glatko.

Sa najjacom diplomom u dzepu sam poceo da smaram ekipe iz najjacih liga. Valensija, Volfsburg, Sasuolo, Fiorentina, Lion itd itd. Svi su me jebeno odbili, cak i budjava Aston Vila mi je rekla ne. Na kraju sam uspeo da izmaltretiram jednu ekipu da me uzmu za menadzera. Iznenadio sam se kada su odlucili da mi pruze sansu posto su me do tog momenta odbijale slabije ekipe od njih. O kojem timu se radi? Otkricu u narednom apdejtu posto prvo i ja moram da se upoznam sa ekipom i vidim sta je na prodaju a sta ne.

Код: Изаберите све

Sezona       Klub        Zemlja           Liga                Pozicija     Kup       Kont takmicenje
2016.       Zhicheng      Kina        CFA Jia league           2.       1/4 finala           -
2017.       Zhicheng      Kina        CFA Super League         5.         Finale             -
2018.       Zhicheng      Kina        CFA Super League         4.        3. Runda            -
2018./19.  HNK Rijeka   Hrvatska      MAXtv Prva Liga          2.         Finale             -
2019./20.  HNK Rijeka   Hrvatska      MAXtv Prva Liga          2.         Finale     LE 1/16 finala
2020./21.  HNK Rijeka   Hrvatska      MAXtv Prva Liga          1.       Polufinale   LE Grupna faza
Последње учитавање од 100Dzointa дана 15 Јан 2017, 14:49, учитано 1 пут укупно.
Pravda za 2D!
Корисников грб
100Dzointa
Manager
Поруке: 2729
Придружен: 04 Мај 2011, 14:57
Место: Subotica
Formacija: 4-2-3-1, 4-3-3
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од 100Dzointa »

Chile
Слика

Apdejt sa Cileancima pisem pre vremena, pre zavrsetka kvalifikacionog ciklusa posto medju ocekivanjima novog kluba je i to da napustim kormilo Cileanske reprezentacije. Lepo nam je islo, napravio sam neku vrstu smene generacije. Mada nije mogla biti potpuna zbog ogranicenog broja igraca pa su mi neki igrali duze nego sto su treali ali sve u svemu sasvim solidnu ekipicu sam skockao i bili smo na pravom putu da se kvalifikujemo na svetsko prventsvo.
Слика
Слика
Слика
Слика
Pravda za 2D!
Корисников грб
100Dzointa
Manager
Поруке: 2729
Придружен: 04 Мај 2011, 14:57
Место: Subotica
Formacija: 4-2-3-1, 4-3-3
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од 100Dzointa »

Слика

West Ham United
2020/21 Januar
Слика
Слика
London Stadium 60,000
Слика
Слика
Слика
Na klupi WHU-a sam nasledio Bilica. Od pocetka sejva pa do sada nije bio ispod osmog mesta na tabeli. Dva puta je bio osmi, jednom sedmi i u sezoni 2018/19 je uspeo uci u Ligu sampiona. Nakon epizode u najelitnijem takmicenju ocekivanja su bila visoka, ali naredne sezone su izvisili za kontinentalna takmicenja dok su se ove nasli na par bodova od zone ispadanja pa je razlaz bio neminovan. Iznenadio sam se kada su mi prusili sansu. Ipak je to EPL a do tada su me odbijale slabije ekipe. Sve u svemu ne bunim se, dobio sam posao u ligi petice, nisam ocekivao odmah Englesku ali sto da ne. Sto se ekipe tice, imam sasvim fin sastav. Odbrana je malo kilava, trebace par pojacanja. Stoper neki bas jebacki, golman, jedan MC ili DMC u zavisnosti sta se nudi. Imam budzet od nekih 40-50 miliona tako da ce se nesto uraditi. Ima tu dosta glava koje cu da proterem, neki su matori a jedu haos platu kao Paje koji je u rezervama ili su jednostavno visak u ovom momentu. Bice par promena u igrackom kadru to je definitivno. Za sada mi je cilj da se dokopam sto repektabilnije pozicije na tabeli i tako obezbedim sebi mesto na klupo cekicara.

Naredni kraci apdejt pisem kada zavrsim prelazni rok, nesto malo sam igrao ali nisam uspeo da zavrsim do veceras. Pa ce biti taj transfer apdejt gde cu malo detaljnije predstaviti igrace i ekipu nakon cistke.
Слика
Последње учитавање од 100Dzointa дана 18 Јан 2017, 16:26, учитано 1 пут укупно.
Pravda za 2D!
Корисников грб
100Dzointa
Manager
Поруке: 2729
Придружен: 04 Мај 2011, 14:57
Место: Subotica
Formacija: 4-2-3-1, 4-3-3
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од 100Dzointa »


West Ham United

Februar 2021
Слика
Слика
Слика
Ovo su svi transferi ekipe za ovu sezonu. Letos su doveli par zanimljivih pojacanja, Zaza je nazalost prodat sto je kiks po meni jer je po ocenam pojam za sve moje napadace. Nisam puno igraca doveo. Rajkovic i Asensio su jedini koji ce konkurisati za prvi tim od novih igraca. Konacnih 22 miliona za Rajkovica nije puno, gosa za narednih 10 sezona, igrao cempionsip, pravi momenat da se dovede. Dok je Asensio bagatela, moze da pokrije vise pozicija i rola u timu tako da je cena od 13,5 mil smesna. Doveo sam jos trojicu igraca sa nasih prostora, Dva napadaca i jednog desnog beka. Budicin je produkt mog bivseg kluba pa sam morao da ga dovedem i u novi. Decko ima solidan potencijal, cisto sumnjam da ce ikada biti glavni napadac ekipe, ali nikad se ne zna. Ujedno je i next Ivica Olic. Doveo sam ovog Jovica, ima solidan potencijal ako se istrenira propisno moze biti bolji od Cresswell-a koji je najjaci bek u ekipi. Radovic mi je bio totalno nepotreban ali dok sam tako lutao po mladjim selekcijama nase repke, naleteo na njega i vidim da ga trazi pola Evrope pa sam ga doveo cisto da uteram k***c svima. Za njega kazu da ce biti sledeci Bajevic.
Ekipa
Слика
Prva postava bi manje vise trebala ovako da izgleda.

GK- Rajkovic (Adrian)
DL- Cresswell (Gibbs)
DC- Ogbonna (Subotic, Burke)
DC- Oxford (Reid)
DR- Calabria (Bree)
DMC- Coquelin (Nordtveit)
MC- Hughes (Hampson)
MC- Asensio (Obiang)
AML- Elyonoussi (Fischer, Lanzini)
AMR- Januzaj (Feghouli)
ST- Cavani (Stacey)

To je to za sada, prikazao sam tim sa kojim cu pokusati da ispunim cilj. Ostalo je nesto para u steku za leto. Nisam mogao bas sve igrace da proteram ali na kraju sezone sledi kompletna cistka. Stoper ce biti prioritet posto Italijan Ogbona vec ima 32, Feguli ce takodje napustiti tim, Paje za 2 nedelje odlazi u DC United, itd itd.

Слика
Последње учитавање од 100Dzointa дана 18 Јан 2017, 16:27, учитано 1 пут укупно.
Pravda za 2D!
Корисников грб
100Dzointa
Manager
Поруке: 2729
Придружен: 04 Мај 2011, 14:57
Место: Subotica
Formacija: 4-2-3-1, 4-3-3
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од 100Dzointa »


West Ham United

Kraj 2020/21
Слика
Na kraju deseto mesto, sto je sasvim respektabilno s obzirom da smo bili sedamnaesti u momentu kada sam preuzeo tim. Neki igraci su se fino pokazali dok su neki dokazali da nisu za WHU. Glavni cilj je i dalje ocistiti ekipu od nepotrebnih i matorih igraca. Ima tu masa igraca sa plus minus 30 godina i platama preko 100k p/w. To mora da se razjuri. Nakon remonta kidamo ka LE posto je LS jos uvek nerealna opcija mada ko zna, ako nas ukenja mozda se i dokopamo te famozne cetvrte pozicije. Ali da ne davim mnogo sa pricom, posto svakako nakon ovoga ide "transfer apdejt" i predstavljanje konacnog tima za sezonu 2021/22.

Premier League
Слика
Слика
Слика

Ekipa
Слика

Слика

Код: Изаберите све

Sezona       Klub        Zemlja           Liga                Pozicija     Kup       Kont takmicenje
2016.       Zhicheng      Kina        CFA Jia league           2.       1/4 finala           -
2017.       Zhicheng      Kina        CFA Super League         5.         Finale             -
2018.       Zhicheng      Kina        CFA Super League         4.        3. Runda            -
2018./19.  HNK Rijeka   Hrvatska      MAXtv Prva Liga          2.         Finale             -
2019./20.  HNK Rijeka   Hrvatska      MAXtv Prva Liga          2.         Finale     LE 1/16 finala
2020./21.  HNK Rijeka   Hrvatska      MAXtv Prva Liga          1.       Polufinale   LE Grupna faza
2020./21. West Ham Utd  Engleska      Premier League           10.       4. Runda            -
Pravda za 2D!
Корисников грб
100Dzointa
Manager
Поруке: 2729
Придружен: 04 Мај 2011, 14:57
Место: Subotica
Formacija: 4-2-3-1, 4-3-3
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од 100Dzointa »


West Ham United

Septembar 2021
Слика
Слика
Слика
Sada se moze reci da sam ostvario primarni cilj. Rasterao sam matoru bagru, bila je scena daj sta das samo da me ne jedu sa platama. Cavani je morao da ide zbog plate i godina dok sam za Januzaja dobio ponudu koja se ne odbija. Ostali koji su otisli nisu ni igrali tako da nema sta da se spominju. Budzet je bio 50 miliona plus ovo sto sam zaradio od prodaje. Kada se sve to sabere imao sam sasvim pristojan budzet da se fino pojacam na pozicijama dje skripi. Glavna meta prelaznog roka mi je svakako bio Leonardo Rodrigez decko koga sam doveo u Rijeku svojevremeno. Nadao sam se da cu uspeti da ga dovedem jer su mi zimus trazili preko 50 miliona za njega sto nije realno. Ali sada je bila druga prica, postali su sampioni ovaj je ispunio cilj i verovatno je hteo da ide pa sam ga ja upecao za 16 miliona sto je vise nego korektna cena. Posto sam prodao Januzaja morao sam dovesti i neko desno krilo. izbor je pao na Makedonca koji je u Junajtedu bio visak. Trazili devet miliona sto je ok cena, sa ovim igracem kontam da obrnem pare, svakako je privremeno resenje. Sledeci korak u sklapamju konacnog tima za sezonu je bilo dovodjenje nekih krstenih stopera. Doveo sam nekog camugu Adarabioyo-a, nikad cuo za njega, kao prvo nisam verovao da je lik uopste na transfer listi a kamoli da traze 5 miliona za njega. Odmah ja poslao ponudu, masnu platu i vec kroz par dana je presao lik. Sem ovih igraca u ekipu su stigli Walace koji je igrao u Milanu, placen je 20 miliona i Walker iz Totenhema. Nesto su mi sugavi bekovi u timu, morao sam nekoga dovesti pa sam se odlucio za njega. Em mi je gotiva lik, sa 31 ima 17 pace i acceleration, kapiram da ce odigrati makar jos dve sezone dok ne nadjem nekog jebackog regena. Kontao sam da je to to sa igracima ali sam odigrao par tekmi i video da mi je Cresswell rupa, kontao sam ga svakako prodavati u skorije vreme ali sam to planirao na kraju sezone. Pa sam bio primoran da dovedem i levog beka, bilo je zajebano, jer ono sto vredi ili je preskupo ili vec igra u nekom jacem timu i tako ti ja dovedem nekog Brazilca i platim ga preko 20 miliona. Doveo sam i stopera jednog da mi zameni Ogbonu, mada lik nije dobio radnu dozvolu pa sam ga morao poslati na pozajmicu.
Ekipa
Слика
To je to sto se tice prvog tima, sve je spremno za prvu redovnu sezonu na celu West Ham United-a. Kao sto sam spominjao i ranije, cilje je LE ali se spotajno nadamo dobroj sezoni i potencijalnoj borbi za to cetvrto mesto. Nadam se samo da necu proci kao Bilic. :zelenko:

Mladjani Lovci
Слика
Iz skole nije isplivalo jos nista bombasticno, sve neki prosecni igraci. Ali zato dovodim dvojicu Brazilaca, od jednog ocekujem da ce biti bas jebac dok drugi moze biti sasvim korektan stoper.
Слика

Слика

Toliko za sada, sledeci apdejt pisem kada odradim januarski prelazni rok. :cheers:
Слика
Последње учитавање од 100Dzointa дана 03 Феб 2017, 17:17, учитано 2 пута укупно.
Pravda za 2D!
Корисников грб
100Dzointa
Manager
Поруке: 2729
Придружен: 04 Мај 2011, 14:57
Место: Subotica
Formacija: 4-2-3-1, 4-3-3
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од 100Dzointa »

Слика

Koliko nerealan Junajted. Grizman, Isco, James, Hazard, Pogba. . . Moze li bolje?
Pravda za 2D!
Корисников грб
100Dzointa
Manager
Поруке: 2729
Придружен: 04 Мај 2011, 14:57
Место: Subotica
Formacija: 4-2-3-1, 4-3-3
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од 100Dzointa »

Let's go fucking mental !
Слика

Jun 2022
Prva redovna tj puna sezona na klupi WHU-a je prosla vise nego dobro, ocekivanja i predvidjanja su bila vezana za 6-7 poziciju i plasman u LE. Tako je sve izgledalo do sredine sezone, bio sam u prva 4 mada nisam ocekivao da cu uspeti ispratiti tempo iako imam dobar tim posto su ispod mene bile ekipe poput Celsija i Sitija koji imaju daleko jace igrace. Sve u svemu na kraju sam uspeo da izdrzim pritisak i ostanem u prva 4 i obezbedim sebi mesto u LS. Na kraju smo zavrsili na drugoj poziciji sto je ujedno i najbolji plasman WHU-a u istoriji, Junajted je bio neprikosnoven i sa 100 osvojenih (20 vise od mene) bodova lagano uzeo titulu drugi put za redom dok su LS uzeli treci put u nizu, batinja Murinjo je uspostavio opasnu dominaciju.

Nisam se mnogo jebavao oko kupova pa su takvi i rezultati. Ipak je liga bila primarno takmicenje pa su u kup utakmice sluzile za odmor i rotaciju.



Premier League
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика


EFL Cup
Слика
Слика


FA Cup
Слика
Слика


Ekipa
Слика
Слика
Zimus nisam bio narocito aktivan, pa u ovom apdejtu necu kaciti SS-ove individualaca. Posto svakako sledi "transfer apdejt" u kojem predstavljam tim za narednu sezonu. Bice izmena u timu sigurno, Fishera i Elyonoussi-ja gledam da uvaljam dok jos mogu dici neke pare, Makedonca zeli Barsa i Bajern pa u slucaju korektne ponude spreman sam da ga prodam, Obiang mi se cini kao visak iako je korektan sa ocenama. Za sada imam par opcija, mada mi je glavna meta neko jebacko levo krilo, ako to propadne morace Rodrigez tamo a Stacey u napad posto moram da prodam oba svoja krila dok se jos da nesto uzeti.




Код: Изаберите све

Sezona       Klub        Zemlja           Liga           Pozicija         Kup          Kont takmicenje
2016.       Zhicheng      Kina        CFA Jia league        2.        1/4 finala               -
2017.       Zhicheng      Kina        CFA Super League      5.          Finale                 -
2018.       Zhicheng      Kina        CFA Super League      4.         3. Runda                -
2018./19.  HNK Rijeka   Hrvatska      MAXtv Prva Liga       2.          Finale                 -
2019./20.  HNK Rijeka   Hrvatska      MAXtv Prva Liga       2.          Finale         LE 1/16 finala
2020./21.  HNK Rijeka   Hrvatska      MAXtv Prva Liga       1.        Polufinale       LE Grupna faza
2020./21. West Ham Utd  Engleska      Premier League        10.        4. Runda                -
2021./22. West Ham Utd  Engleska      Premier League        2.    FA 5.Rnd  EFL 4.Rnd          -
Последње учитавање од 100Dzointa дана 26 Феб 2017, 16:02, учитано 1 пут укупно.
Pravda za 2D!
Пошаљи Одговор

Повратак на “Menadžerska soba 17/18”