PES 2017

Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

PES 2017

Порука од neme93 »

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=8XMVoAp-6I8[/youtube]

Ubacili su advanced opcije za napad:
-tiki-taka
-false no 9
-hug the touchline
-advanced full-backs(najzad)
-centering targets
-wing rotation

za odbranu:
-gegenpress
-false fullbacks
-center target
-swarm the box
-deep d line
-tight marking

Pitanje je koliko ce to u samoj igrici sljakati jer obicno obecavaju mora i planine a dobijemo igricu gde pas izmedju stopera i beka moze da prodje samo ako ga odigras manuelno. Mada je pola ovoga moglo da se namesti i u 2016. Al opet, radujem se igrici :ole:
Последње учитавање од neme93 дана 30 Јул 2016, 00:23, учитано 1 пут укупно.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Ima li feature "goalkeepers are not brain dead"?

Svake godine dodaju neke nove forice, a istovremeno sjebu ili ne poprave neke temeljne stvari nogometne igre. Tako doslovno svake godine, samo se mijenja stil. Jedne godine nabacivanja su OP, druge godine through balls kroz sredinu obrane itd. Nešto u FM stilu, zapravo. :D

A opet, igrat će se PES kakav god da bio jer FIFA-e više nema narodne verzije pa ne možemo probati obje, usporediti, odabrati.
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

shirajzl пише:Ima li feature "goalkeepers are not brain dead"?

Svake godine dodaju neke nove forice, a istovremeno sjebu ili ne poprave neke temeljne stvari nogometne igre. Tako doslovno svake godine, samo se mijenja stil.
Word. Jbga, mora se masa navuci na nesto novo a fifa ih suri sa prodajom i drzi bar 70% trzista pa verujem da i nemaju dovoljno resursa da se sve to odradi kako treba i na vreme. Al ocene igraca, to mi stvarno nikad nece biti jasno. Ljudi kao da ne prate fudbal.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Џони
Assistant Manager
Поруке: 632
Придружен: 30 Дец 2011, 16:52
Место: Jagodina
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Џони »

Последње учитавање од Џони дана 30 Јул 2016, 11:17, учитано 3 пута укупно.
Корисников грб
Stepa
First Team Coach
Поруке: 337
Придружен: 30 Мај 2014, 16:34
Место: Obrenovac
Status: Није на вези

Порука од Stepa »

Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

shirajzl пише:Ima li feature "goalkeepers are not brain dead"?
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=QxkjGVlYb3M[/youtube]

Izgleda da su sredili malo odbijanje lopte, tj. gde je golman gura kad ne moze da uhvati zivu.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Џони
Assistant Manager
Поруке: 632
Придружен: 30 Дец 2011, 16:52
Место: Jagodina
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Џони »

Корисников грб
Stepa
First Team Coach
Поруке: 337
Придружен: 30 Мај 2014, 16:34
Место: Obrenovac
Status: Није на вези

Порука од Stepa »

Igrao neko demo?
Utisci?
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Jebo to, demo uvijek bude različit od finalne verzije.
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Igrao ja danas na soniju. Nije lose. Zajebanije je odigrati dobar pas, sto je jako kul. Golman imao jedan opasan bag a van toga sam zadovoljan sa branjenjem.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Noviteti u pesu. Junajted nije licenciran, ove godine su licencirani Liverpul i Arsenal u premijer ligi. Iiiiii VELIKI NOVITETI

Izgubili su licencu za Juve i Sasuolo.

Izgubili su licencu za spansku ligu, licencirani su samo Barsa i Atletiko.

Izgubili su licencu za drugu spansku ligu.

Nemaju licencu ni za Portugalsku ligu, tu su samo Benfika i Sporting od licenciranih.

Kako stvari stoje, nece biti ni Bajerna.

Ali opusteno, tu je sada azijska liga sampiona i 30 timova iz argentinske lige :aplause:

Znam da zvuci neverovatno, al ko mi ne veruje moze da proveri na konamijevom sajtu.
Последње учитавање од neme93 дана 26 Авг 2016, 11:41, учитано 1 пут укупно.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Ma licence nisu bitne ako igraš na PC-u, to se sve sredi unutar tjedan dana kad igra izađe.
E, sad, spomenuo si da si igrao na Sonyju, to je već zajebano.
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Na drugoj strani lezi problem, mene iskreno nervira sve to jer igram na soniju, i to u igraoni ili se iznajmi soni za neki maratonski turnir, al mene na stranu, konami je opasno podbacio i izgubice brdo korisnika. Kome se igra offline, uzme pirata. Kome se igra online, kupi igricu. Verujem da 70% ljudi koji kupi pes kupi ga da bi mogao i online da igra. I to bi trebalo da bude ono sto je bitno konamiju. A koliko ja znam, bar je tako pre bilo, za online ne mozes da instaliras peceve i ispravis licence. I ako je tako i sada, opasno su se posrali po sopstvenim korisnicima.
Последње учитавање од neme93 дана 26 Авг 2016, 12:03, учитано 1 пут укупно.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Da je Konami smijeh od kompanije, zna se već duže vrijeme zbog drugih stvari koje su radili i koje rade (Hideo Kojima i ostali skandali).

Ovo što pričaš offline-online vrijedi za konzole valjda, jer sigurno si primjetio da je ovdje ekipa s foruma igrala online turnir sa svim licencama, a nitko original vidio nije.

To je totalna sramota Konamija kao kompanije, da ljudi s originalom i piratom igraju pod istim uvjetima, na istim serverima bez ikakvih problema. Mislim, i meni je to išlo u korist jer sam i ja igrao dosta online, ali to ne mijenja činjenicu da je takva situacija direktna karina u šupak svim onima koji su pošteno kupili igru.
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Opet sam igrao. Kurcina i od ovog pesa. Ne znam zasto sam ocekivao od kineza da iznesu kako treba kompleksne takticke opcije. U demu nemas polovinu opcija otprilike, tj. zakljucane su. Ali zato sam isprobavao ove koje mogu da se koriste. Ovo je skandalozno. Koristio sam offensive full backs i Hug touchline opcije da vidim kako funckionisu zajedno. Fon mi je bio iskljucen pa nisam mogao da slikam radar da vam pokazem.

Stvarno je lepo videti kad napadam po jednoj strani kako bek najzad pritrcava u pomoc i djira napred. A sa gornje strane kod aut linije ceka drugo krilo, u slucaju da hocu da promenim stranu. Medjutim, dolazim sa loptom po levoj strani do korner zastavice, tu su mi krilo i bek. A sa desne strane... Stoje desno krilo i desni bek kod druge korner zastavice. Ni da pridju golu na centarsut. Samo stoje tamo, i ne mrdaju se od korner zastavice, ni blizu sesnaesterca.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
rouz
Youth Team Coach
Поруке: 123
Придружен: 06 Јан 2011, 04:07
Место: Beograd Karaburma
Status: Није на вези

Порука од rouz »

Batalio sam pes od kad sam probao fifu... Do pre godinu dana smo cepali samo pes.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

rouz, ja sam na promenljive periode igrao PES ili FIFU. Počeo sam davno sa FIF-om, a onda je jedan period PES mi bio bolji. Sada zadnjih par godina samo FIFA.
Корисников грб
Stepa
First Team Coach
Поруке: 337
Придружен: 30 Мај 2014, 16:34
Место: Obrenovac
Status: Није на вези

Порука од Stepa »

Jel ima neko pouzdan izvor da PES 17 ima denuvo zastitu, i da ce biti tesko doci do kreka? :cheers:
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Evo ja da prenesem utiske sa full verzije. Pre svega, golmanima je mnogo teze dati gol, sut sa R2 ne funkcionise toliko dobro kao ranije. Golmani cesto guraju loptu na stranu, tako da je manje golova na odbitke. Ne kazem da ih nema uopste, ali ih ima u manjoj meri. Fizicki atributi su bitniji nego ranije, tj. jacina igraca, kada bih u proslom pesu poceo mec sa npr. Felainijem i Snajderlinom u vezi, prosao bih kao bos po trnju, sada to i nije slucaj.

Gegenpres savrseno funkcionise ako se formacija dobro postavi. Takozvani pinball spameri, ljudi koji cepaju ko ludi po iksu i trouglu i dodju lako do gola, su sad u problemu. Ortak sa kojim stalno igram je taj pinball spamer, i ne ume drugacije da igra. Igrao sam 3-4-3 sa dva cm-a, 2 klasicna krila, rwf, lwf i cf, sa sve gegenpresom, lik nije mogao da se poveze, poceo je da prica da necemo igrati novi pes jer je sranje, pa sam morao da iskuliram malo sa tom taktikom :zelenko:

Ima problema sa pasovima, to sto je teze odigrati dobar pas ne gledam kao problem, problem je sto npr i kad napunim bar do kraja na L1+trougao, moj igrac doda po visu u prostor liku koji je 3 metra ispred a ne krilu koje sam zapazio na radaru da bleji bez cuvara 50 metara od lopte. Inace igram na pass support 1, gde je minimalna pomoc AI-a, tako da ti problemi ne bi trebalo da postoje.

Ne svidja mi se kako lazna devetka funkcionise. Ako ukljucis laznu devetku, to postaje obicna desetka koja nema veze sa napadom, i apsolutno nikad nije ni blizu protivnickih stopera i ni u jednom trenutku svojim kretanjem ne lomi oblik defanzivne linije niti vuce protivnicke stopere na sebe. Ovo je jedino ucinkovito ako protivnik stavi markaciju stopera na tu laznu devetku, mada retko ko radi to u pesu. Vidi se kako krila utrcavaju u prostor kad se lazna devetka vrati po loptu, al uvek je neki vezni tu da je zaustavi dok stoper ni ne obraca paznju tako da se ne stvara nestabilnost u odbrani koju bi krila ili krilni napadaci mogli da iskoriste utrcavanjem.

Offensive fullbacks je kul opcija ali ima veliki problem, nije dovoljno razradjena i previse je ofanzivna jer kad krenes da napadas, oba beka trce napred i oba su jako ofanzivna, sto ne bi trebao da bude slucaj. Lose je kombinovati offensive fullbacks i hug touchline jer kada npr napadas po levoj strani, na desnoj strani jedan do drugog stoje desno krilo i desni bek, sto je apsolutno nepotrebno i stvara nestabilnost u slucajnu kontra napada jer su oba boka prazna. Ako neko koristi offensive fullbacks, postoji defanzivna taktika protivnika koja bi mogla da te unisti. Mislim da se zove counter-target. Gde biras igraca koji ce ostati napred u fazi defanzive. I onda lepo stavis counter-target na svejedno levo ili desno brzo krilo i samo cepas kontre po toj strani uz pomoc dugih loptu. Mogli su malo da gledaju sta Murinjo radi, samo jedan bek sme da ide napred sve do protivnickog sesnaesterca, dok 2 stopera i drugi bek formiraju neku vrstu 3-men odbrane gde imas tri lepo poredjana stopera kao u nekoj formaciji od 3 stopera i na taj nacin se stitis od potencijalnih kontra napada. Ali ne, japanci su to, u fudbal se ne razumeju.

Sudije mi se ne svidjaju, previse seckaju igru, previse je faulova. Dele kartone zbog gluposti. Bar je malo teze dati gol iz faula.

Na kraju krajeva, sve te pozitivne stvari mogu da postanu negativne, i sve te negativne mogu da postanu pozitivne, jer kako vreme prolazi, sve vise ces kontati kako nova igrica funkcionise i iskoriscavati sve sto naucis.
Последње учитавање од neme93 дана 15 Сеп 2016, 13:01, учитано 1 пут укупно.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

neme93 пише:E Igrao sam 3-4-3 sa dva cm-a, 2 klasicna krila, rwf, lwf i cf, sa sve gegenpresom
Ovo i nije neka novost, na svakom PES-u otkad znam za sebe formacije s 3 napadača bile su overpowered. Na to uvijek prebacim kad je panika i nema brige. Kad to još kombiniraš s visokim presingom, to je :gunman:

Inače, ovo što kažeš da se pinball spammerima ne piše dobro konkretno znači da će igra postati kao FIFA. I ona je prošla kroz istu fazu.

Sad je unazad zadnje dvije-tri FIFA-e sve direktno, jako, u glavu, ništa kratki pasovi ovo-ono.

Ne čudi me što je PES krenuo tim stopama s obzirom na stanje na tržištu.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Igre”