Lan

Sve vezano za svet kompjutera,ostale igre i dr.
Корисников грб
palace
Youth Team Coach
Поруке: 191
Придружен: 24 Окт 2010, 17:20
Место: Beograd
Klub koji vodite: Partizan
Formacija: 4231
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Lan

Порука од palace »

Jedno pitanje,kako da povezem 2 kompa u lan?imam windows 7 na oba.oba su mi povezana na net ali hocu da ih stavim i u lan da mogu da igram sa ortacima fm u lanu...ako neko zna neka mi pojasni :) hvala u svakom slucaju :gunman:
Корисников грб
Grom
Assistant Manager
Поруке: 769
Придружен: 06 Нов 2010, 16:24
Место: Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Grom »

pa lakse ti je instaliras hamachi na jednom i na drugom i udjes u istu mrezu ili mrezni kabel iz glavnog pc samo spojis na drugi komp i automatski se povezes tako je meni pa igram sam protiv sebe hehe

Razgovor na medijima pred utakmicu i uspesan Team Talk je 80% vase efikasnosti vasih igraca.Jer ako tu pogresite dzaba vam bilo koja taktika ili trening
Корисников грб
Gaja89
Assistant Manager
Поруке: 720
Придружен: 25 Окт 2010, 15:36
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Gaja89 »

mozes preko hamachija a mozes i ovako preko fm-a samo, povezes se sa lan kablom, mislim da nije komplikovano, ja sam ranije to igrao, ne secam se bas najbolje :)
U LETONIJU SADA KRECE, GRUPA VERNIH DELIJA, I TAMO DALEKO AKO BOG DA SRECE SLAVICE SE POBEDA :D
Корисников грб
palace
Youth Team Coach
Поруке: 191
Придружен: 24 Окт 2010, 17:20
Место: Beograd
Klub koji vodite: Partizan
Formacija: 4231
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од palace »

Grom пише:pa lakse ti je instaliras hamachi na jednom i na drugom i udjes u istu mrezu ili mrezni kabel iz glavnog pc samo spojis na drugi komp i automatski se povezes tako je meni pa igram sam protiv sebe hehe

znam da moze preko hamachia ali je fora sto drugom zabada fm extra(onom koji nije serv).i onda smara takva igra...
Последње учитавање од palace дана 03 Јан 2011, 18:17, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
MilosM
Assistant Manager
Поруке: 600
Придружен: 10 Нов 2010, 01:19
Место: Zrenjanin
Status: Није на вези

Порука од MilosM »

Sve sto ti treba za dva kompa da povezes je LAN kabl.Da li ga imas? Ako nemas kupis to za tridesetak dinara metar.LAN kabl je slican kao oni sto idu u modem za internet samo je veci i ide u mreznu karticu koju bi trebalo oba kompa da imaju.
Kad povezes kompove kablom treba samo da podesis neke sitnice na kompu u network and sharing center i radice ti bez problema.Brzina je takodje odlicna nece nikom seckati.
Rossobianco
World Class Manager
Поруке: 3468
Придружен: 24 Окт 2010, 14:08
Место: Jagodina
Status: Није на вези

Порука од Rossobianco »

imas program Tunngle on te umrezi sa celim svetom ili Gameranger i samo kreiras igru i stavis password i igrate
Корисников грб
MilosM
Assistant Manager
Поруке: 600
Придружен: 10 Нов 2010, 01:19
Место: Zrenjanin
Status: Није на вези

Порука од MilosM »

Jesi ti palace resio ovaj problem sa lanom?
Корисников грб
palace
Youth Team Coach
Поруке: 191
Придружен: 24 Окт 2010, 17:20
Место: Beograd
Klub koji vodite: Partizan
Formacija: 4231
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од palace »

poceli smo preko tunngle-a da peglamo...tako da ono hvala u svakom slucaju :cheers:
Jedno pitanje jel moze nekako da se uradi da onom ko nije server ne zabada?
Корисников грб
MilosM
Assistant Manager
Поруке: 600
Придружен: 10 Нов 2010, 01:19
Место: Zrenjanin
Status: Није на вези

Порука од MilosM »

Jel igrate preko LAN kabla? ili preko programa koji kao simulira LAN, a ustvari se igra preko neta.Lan kablovi su jako brzi i nema sanse da ce nekome da zabada tako da pretpostavljam da ipak igrate preko neta , u tom slucaju jedino vas jaci net spasava.
Слика
Корисников грб
palace
Youth Team Coach
Поруке: 191
Придружен: 24 Окт 2010, 17:20
Место: Beograd
Klub koji vodite: Partizan
Formacija: 4231
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од palace »

pa da napisao sam da igramo preko tunngle-a.ne ali pazi fora je da onom ko napravi server ne zabada a onaj ko se nakaci njemu zabada.tako je i preko hammachia kad se igra i ovde,pa reko mozda ima neka fora da se izbegne :)
Корисников грб
MilosM
Assistant Manager
Поруке: 600
Придружен: 10 Нов 2010, 01:19
Место: Zrenjanin
Status: Није на вези

Порука од MilosM »

Serveru nikad nece da zabada, uvek ce mu raditi kao i kad igras solo, a kako ce raditi onima koji se kace na server zavisi od toga kakav upload ima server.
Da li su vama kompovi u istoj kuci? Ako ste u istoj prostoriji onda vam nema bolje opcije od lana jer to jako brzo radi, ja ovde nekad organizujem 5 kompova(za to vec treba switch) igramo svi fm i razne igre bez da bilo kome radi sporije.Ako ste udaljeni onda zavisite od neta koji je eto ogranicen najvise brzinom interneta koju server ima.
Слика
Корисников грб
palace
Youth Team Coach
Поруке: 191
Придружен: 24 Окт 2010, 17:20
Место: Beograd
Klub koji vodite: Partizan
Formacija: 4231
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од palace »

ma nismo u istoj kuci,hvala u svakom slucaju :)
Корисников грб
MilosM
Assistant Manager
Поруке: 600
Придружен: 10 Нов 2010, 01:19
Место: Zrenjanin
Status: Није на вези

Порука од MilosM »

Aha zbunio si me malo sa prvom porukom.Jer LAN je Local Area Network, sto znaci da su kompjuteri koji se povezuju dovoljno blizu da se pruzi kabal do njih.Proveri ko od vas ima najaci net(pogorovo upload) pa nek on bude server
Слика
nemanja087
Newgen
Поруке: 1
Придружен: 30 Окт 2011, 16:35
Место: beograd
Status: Није на вези

Порука од nemanja087 »

samo jedno pitanje da li i FM 2016 moze da se igra preko LAN-a ?? uz kabl......
Корисников грб
dusandodic
First Team Coach
Поруке: 241
Придружен: 29 Окт 2010, 23:00
Место: Trstenik
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од dusandodic »

nemanja087 пише:samo jedno pitanje da li i FM 2016 moze da se igra preko LAN-a ?? uz kabl......
Ne moze,samo preko interneta.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Virtuelni svet / Virtual World”