SFM Assistant manager (FM 15)

Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Šta je konkretno problem? Malo golova? Puno primljenig? Posed?
Корисников грб
strupo1985
Newgen
Поруке: 32
Придружен: 26 Јан 2014, 01:48
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од strupo1985 »

Džajo5 пише:Šta je konkretno problem? Malo golova? Puno primljenig? Posed?
posed lopte i odbrana i malo golova sve je postalo problem ne znam gde je gore u odbrani ili u napadu pogotovo u evropi
Последње учитавање од strupo1985 дана 08 Феб 2015, 14:09, учитано 1 пут укупно.
D.
First Team Coach
Поруке: 381
Придружен: 09 Авг 2011, 19:40
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од D. »

За посед спусти стратегију (макар на контрол, мада комотно може и на каунтер), скрати додавања. На овако високу одбрану више иду офсајди него кавер код десног штопера. Спуштање стратегије ће то мало средити, али и даље сам више за 2 штопера на дефенд у случају тактика базираних на поседу. Пас у простор исто не иде с поседом, по некој логици, постављање "ризичнијих" додавања само играчима од којих их очекујеш би донело већи проценат тачних додавања, што иде ка већем поседу.

Поред тога, заменио бих везне (супорт лево, атак десно, уместо АП бих пре користио ЦМ-а, чисто због тога што се десни крилни нападач враћа у одбрану, а леви не, па с леве стране имаш велику рупу).

Можеш и да размислиш о 4-1-4-1, тако би добио приметно бољи дефанзивни блок на средини терена. Мало би се спорије укључивали у напад бочни играчи, али би могло да побољша одбрану, па чак у некој мери и посед.
Корисников грб
strupo1985
Newgen
Поруке: 32
Придружен: 26 Јан 2014, 01:48
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од strupo1985 »

D. пише:За посед спусти стратегију (макар на контрол, мада комотно може и на каунтер), скрати додавања. На овако високу одбрану више иду офсајди него кавер код десног штопера. Спуштање стратегије ће то мало средити, али и даље сам више за 2 штопера на дефенд у случају тактика базираних на поседу. Пас у простор исто не иде с поседом, по некој логици, постављање "ризичнијих" додавања само играчима од којих их очекујеш би донело већи проценат тачних додавања, што иде ка већем поседу.

Поред тога, заменио бих везне (супорт лево, атак десно, уместо АП бих пре користио ЦМ-а, чисто због тога што се десни крилни нападач враћа у одбрану, а леви не, па с леве стране имаш велику рупу).

Можеш и да размислиш о 4-1-4-1, тако би добио приметно бољи дефанзивни блок на средини терена. Мало би се спорије укључивали у напад бочни играчи, али би могло да побољша одбрану, па чак у некој мери и посед.

joj brate greskom sam te ignorisao hteo sam da ti zahvalim na savetima evo igram sa realom u evropi i vec vidim razliku na terenu i cak vodim 1-0
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

D. je zaista sve odlično sumirao. Javi nam kakvi su rezultati posle prepravki.
Корисников грб
strupo1985
Newgen
Поруке: 32
Придружен: 26 Јан 2014, 01:48
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од strupo1985 »

parnivaljak пише:D. je zaista sve odlično sumirao. Javi nam kakvi su rezultati posle prepravki.
jos se mucim nije bas sve ok u napadu dosta lose ide crosing i efikasnost napadaca... i jos nesto sta da uradim da popravim duel igru i igru glavom... to su mi jako losi u svakom mecu
Последње учитавање од strupo1985 дана 08 Феб 2015, 23:02, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
The Rock
Assistant Manager
Поруке: 565
Придружен: 16 Јун 2011, 18:42
Место: Despotovac
Status: Није на вези

Порука од The Rock »

Koju rolu da stavim ovom volu?

Probao sam AF, S, F9, T, TM i uvek isto - jednu utakmicu odigra dobro, pa onda 3 fula... I onda ne mogu da se odlucim na kojoj poziciji da mi masi zicere i zadrzava/gubi loptu u sred kontre. Igra sam u napadu ispred AM-A(probao sam i sa AM-S iza njega, ali slaba vajda).

Слика

P.S. Pretraga na forumu ne radi...bar meni...neki Debugg mode se pojavljuje sa zilion brojeva ispod toga...
D.
First Team Coach
Поруке: 381
Придружен: 09 Авг 2011, 19:40
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од D. »

Дај остатак тактике, роле и ТИ. Овако на кеца, уз АМ-а, мени ЦФ-с или ДЛФ-с. Обе задржавају лопту, додуше, па би за контре морао да играче око њега прилагодиш тако да се укључују у простор. Уз АМ-а, бар још нека двојица, највероватније крила, ако их имаш, или неки централни везни, ако немаш. Ако хоћеш да стоји напред и трчи у контру, АФ или поучер, и онда неки пас у простор или тако нешто.

Што се тиче зицера, нема ту много помоћи, промашују их и бољи играчи као блесави. Пробао сам нешто с Бајерном, Левандовски је имао висок број голова, али је и даље набијао с петерца у голмана, а важи за играча коме се такве ствари јако ретко дешавају. Уосталом, 14 голова на 20 утакмица је сасвим коректно. Додуше, и ја пиздим на то, Енглезима је то промашивање као реално, шта знам. Јебо их Емил Хески.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Uz AM-A može i F9, T, no kao što si rekao, zavisi od ostatka tima. Poacher teško sa AM-A, pre sa DLF-s ili TM-s... Inače, 14 golova u 17 mečeva je odlično po mom mišljenju.
Корисников грб
The Rock
Assistant Manager
Поруке: 565
Придружен: 16 Јун 2011, 18:42
Место: Despotovac
Status: Није на вези

Порука од The Rock »

Igrao sam 4-2-3-1, sa IF-A, W-A i AMC-A iza njega + desni mc je bio CM-A sa go further forward PI i 2 beka na Overlap. Kazem "igrao", jer mi je izasao crash dump nekih 1h posle ostavljanja posta, pa me mrzi da igram skoro mesec dana ponovo. Bilo je tu nekih tesko dobijenih utakmica, koje nemam zivce opet da igram(izbacio mocni Juventus i Milan u kupu i dobio Inter u ligi, kao i X sa Man Utd u LS).

Inace, mozes da zamislis moju frustraciju kad zavrsimo mec 1-0, sa nekih 25+ suteva na gol(uz jako mali broj long shots), a njemu krajnja ocena 6.6 uz 5 pokusaja na gol najmanje...i tako 3 meca za redom. Da je Torres u pitanju pa i da razumem.

Sto se kontri tice, ocigledno je da mu fali dribling i brzina, pa sam pokusavao sa nekim rolama kojima zadrzava loptu i salje je krilima koja protrce iza njega, ali on jednostavno nece da doda cak ni kad mu stoji Pass to space u TI, i more direct passing i play risky passes u PI. Zakopa se u mestu i izgubi loptu od trojice igraca koji ga zatvore do tad. Ponekad mu pridje MC, pa njemu doda.

Malo cu da iskuliram od FM-a zbog ispita pa mozda posle odigram ponovo ono sto mi je propalo. Tad cu probati ove tvoje savete. Hvala ti. :cheers:

EDIT: Golove je napumao preko Avellina koga svi pune i uglavnom na odbitke. Ocena od 6.6 na dobijenim utakmicama mi govori da tih 14 golova i nije toliko dobro koliko moze da bude. Zato trazim savete.
*I bekovi nisu na Overlap, jer je besmisleno Overlapovati ofanzivna krila, nego na WB-A. Moja greska.
Последње учитавање од The Rock дана 09 Феб 2015, 18:29, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Pa čekaj, čoveče, ne možeš da igraš sa toliko Attack dužnosti. :argh:

Sa obe strane ti "curi", jer igraš WB-A sa W-A, odnosno IF-A. Plus imaš AMC-A i MC-A. Nadam se da vidiš u čemu je problem.
Корисников грб
The Rock
Assistant Manager
Поруке: 565
Придружен: 16 Јун 2011, 18:42
Место: Despotovac
Status: Није на вези

Порука од The Rock »

parnivaljak пише:Pa čekaj, čoveče, ne možeš da igraš sa toliko Attack dužnosti. :argh:
I ja sam mislio da ne mogu, ali mogu. Sto je najgore, radi kao sat i ne duva u odbrani... Ne pamtim kad sam primio gol iz kontre, iako mi je odbrana na push higher. Golove primam posle centarsuta u fazi odbrane i prekida. Veci mi je problem da postignem gol iz 20 sansi(da ne kazem "da pogodim okvir gola"), nego da ne primim.

Naravno, kad igram protiv ekipa kao sto je Juventus, struktura se bitno menja. :yesko:
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Ako ne duva u odbrani, a sumnjam da ne duva, to je samo pokazatelj da koliko toga još fali ovoj reviziji endžina.

I što je najbitnije, to ne znači da već od sledeće revizije neće početi da duva.

Ja izbegavam te "nerealistične" taktike, i toplo bih preporučio i ostalima da ne uigravaju sisteme čiji je koncept nelogičan. Meni lično ne predstavlja satisfakciju da igram nešto što nema fudbalski rezon, a jednom sam i pročitao, ne sećam se gde, nešto vezano za FM što se puno puta pokazalo kao tačno: "Unrealistic input means unrealistic output". Drugim rečima, što se sistem manje bazira na fudbalskoj logici, to će utakmica manje ličiti na stvarni fudbal.

Naravno, The Rock, poštujem tvoje pravo da igraš kako god želiš, nemoj ovo shvatiti kao neki napad. Samo se bojim da to što igraš sa toliko Attack dužnosti možda ima implikacije koje nisu očigledne, a krajnji rezultat svega toga bude, na primer, problem sa efikasnošću.
Корисников грб
The Rock
Assistant Manager
Поруке: 565
Придружен: 16 Јун 2011, 18:42
Место: Despotovac
Status: Није на вези

Порука од The Rock »

Sve je moguce. :baloon:

Nemam ja problema sa tim, meni je jedini problem ova volina gore. Dok, na primer, sa Djordjevicem znam sta cu - stavim mu TM-A ili TM-S i covek odradjuje posao odlicno...s obzirom na svoje mogucnosti, naravno. Samo sto i on masi Boga oca... :zelenko:

Pozdrav :poz:
Корисников грб
stefi2508
Newgen
Поруке: 8
Придружен: 02 Јун 2011, 23:33
Место: Serbia
Status: Није на вези

Порука од stefi2508 »

Ima neko ideju sta da radim sa gostujucim utakmicama? Kod kuce moj tim razbija na 3 tekme 11:1 gol razlika, dobio sam Celsi vrlo lako, i odmah sledece kolo sam gostovao Halu koji je u 3 najgore ekipe u ligi i jednostavno su me oducili od fudbala. Uopste ne igraju kako treba na gostujucim utakmicama, samo mi dizu pritisak.
Слика
Слика
Stefan
D.
First Team Coach
Поруке: 381
Придружен: 09 Авг 2011, 19:40
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од D. »

Повуци крила на МРЛ, можда чак и да смањиш стратегију, висину одбране и темпо, зависно од тога шта желиш. Ако хоћеш контролу, дефинитивно крени од темпа, висину одбране коригуј према стратегији, каунтер и пуш ап, контрол без икакве додатне опције за одбрану. С каунтер+пуш ап би добио спорију игру из одбране, вишу одбрану, како се не би забијали на петерац, солидна основа за контролу утакмице. Ако желиш посед, искључио бих и ово уско постављање, нарочито ако је терен велики. Штавише, то бих задржао само ако је циљ напад из транзиције или контре.

Што се тиче крила, овако имаш 4 нападача, 2 везна и 4 одбрамбена, мртви Енглези то не исправљају откад је света и века.

Код: Изаберите све

http://community.sigames.com/showthread.php/298847-The-travesty-that-is-the-AI-4-2-3-1-tactic-an-urgent-fix-is-needed!?p=7590359&viewfull=1#post7590359
The closest to a real 4231 is the AI's "4-2-2-1-1". The problem with this is that many AML/AMR players are incapable of simply playing ML/MR.

What we're talking about is the AI's "4231 Denmark" formation with two CMs. This is one of the most common AI formations in the game and, while strong on the attack, it is a defensive shambles. You are right no team in the world plays the AI's "4231 Denmark" and that is why it needs to be fixed.
Уколико те посед не занима, онда задржи темпо, обори стратегију и пробај са модификацијом рола. Од АМЦ-а прави неког тркача (АМ-а, СС-а), а шпица на супорт, да задржи лопту док крила и АМЦ не утрче у простор. У том случају Јовић баш и није најбоље решење. Евентуално као нека лажна деветка са СС-ом иза себе, мада би у таквој улози "одлагача лоте" боље легао неки мало виши и јачи шпиц (као ДЛФ-с или ЦФ-с), али можеш да пробаш и видиш како се понаша.

Офсајди и стопер-кавер, зашто? Нису у линији, кавер треба да остаје дубље у терену и да чисти, самим тим нема разлога за офсајд замке (не кажем да није могуће, само да је вероватноћа испадања и грешака већа). Или оба на дефенд, па да пробаш да задржиш офсајде или офсајд замке елиминиши, заједно је превише.
Корисников грб
strupo1985
Newgen
Поруке: 32
Придружен: 26 Јан 2014, 01:48
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од strupo1985 »

Treba mi pomoc oko taktike Слика
Слика

Код: Изаберите све

 
[code]http://www.dodaj.rs/f/2E/Xe/4iTXZSs8/2015-02-2100005.jpg
[/code]

efikasnost u napadu nikakva i naravno posto je taktika sa velikim posedom svaki put posle neke greske u napadu go iz kontre mozda bi se nekako i branio od kontre ali da damo go u napadu nikako.. PI samo ima AP...
Последње учитавање од strupo1985 дана 21 Феб 2015, 16:41, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Poacher kao jedini špic neće raditi u 99% slučajeva (objašnjeno je na prethodnim stranama), a ni vezni red ne štiti dovoljno odbranu, posebno sa WB na DL/DR pozicijama. Možeš da probaš DLP Def i BWM Sup, ako nećeš da menjaš role, ali je bih se ipak rešio BWM-a, jer sa njim nemaš "dupli pivot" što je osnova 4-2-3-1 varijacija.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Jel koristio neko golmana kao SW? I šta se koristili(SW/D, SW/S ili SW/A)? Kontam pošto igram visoko da probam ovo, jer ispadaju štoperi.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Džajo5 пише:Jel koristio neko golmana kao SW? I šta se koristili(SW/D, SW/S ili SW/A)? Kontam pošto igram visoko da probam ovo, jer ispadaju štoperi.
Ako imaš pogodnog golmana, radiće dobro. Sa D/S/A kontrolišeš koliko će on biti agresivan. Recimo SK/A će se truditi da započne kontre pasevima u prostor, i sl, dok će SK/D igrati opreznije, slično kao normalan GK...
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '15 / Tactics & Training '15”