FM15 - Ispravke

Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Nisi lepo postavio slike.
Корисников грб
Tachini
First Team Coach
Поруке: 319
Придружен: 07 Нов 2010, 12:54
Место: NY
Status: Није на вези

Порука од Tachini »

Ne znam kakav je research u Sloveniji, ali ako uporedimo samo ocene vezane za brzinu Parkera i npr Volkova, Darka Lazovica, Predraga Luke, Zarka Udovicica itd. koji imaju iste ili jako slicne Pace i Acc ocene vidimo da nesto nije uredu, jer je Parker sigurno brzi od svih navedenih igraca, a u bazi nije. Uz to ne mislim da su ovim nabrojanim prebudzene ocene za brzinu.
Moze vezano za Parkera svasta da se dovodi u pitanje, ali ako covek nesto poseduje, onda je to izuzetna brzina. Uostalom videcete kada odigra prvu utakmicu. A da ne pricamo npr o oceni 5 za Finishing, a covek prosle sezone postigao 13 golova u ligi koja uopste nije losija od nase, sta vise jaca je. Plus neretko igrao na krilnim pozicijama. Tako da definitivno te ocene treba dovoditi u pitanje.

Takodje ocene Salamia koji je reprezentativac jedne od jacih Africkih reprezenacija su smesne u bazi i ko zna od kada nisu azurirane. Pa kod nas 80% napadaca u JSL ima bolje ocene, a cisto sumnjam da su svi bolji igraci. No dobro zivi bili pa videli.

Inace uopste nisam gledao Salamia i Parkera u bazi, vec sam predlozio ocene na osnovu dosta procitanih tekstova i odgledanih snimaka(a to nisu samo snimci sa najboljim potezima). Takodje po pitanju Parkera sam se raspitivao kod prijatelja iz Slovenije koji bas prati njihovu ligu. Onda sam na osnovu svega toga izveo te ocene.

Uostalom ovo je samo moj predlog, a na Dusanu je da li ce nesto usvojiti ili ne.
Последње учитавање од Tachini дана 16 Јан 2015, 18:37, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

Kakve? Najveće ocjene, što se brzine tiče kod nas su 14-15, ne znam da li neko ima 16. Ti koji si pogledao tri klipa tvrdiš da ima takvu brzinu, a neko ko ga gleda jače od godinu dana tvrdi drugačije.
Dao je 3 gola na 17 utakmica ove sezone. Igra krilo, igra beka, ni on sam ne zna više. Trebalo mu je pet godina profi karijere da da prvi gol. Tvoji prijatelji su opet pozvaniji od researchera, Milka Đurovskog i ovog slovenačkog sportskog novinara.

Код: Изаберите све

http://mondo.rs/a757988/Sport/Fudbal/Ko-je-Dzosua-Parker-i-sta-Zvezda-dobija-tim-transferom.html

Код: Изаберите све

http://fudbal.hotsport.rs/2015/01/10/danas-svako-moze-da-igra-u-jsl-ko-je-skautirao-i-doveo-parkera-u-zvezdu/
O čemu mi raspravljamo, da li je resarcher iz Slovenije mjerodavniji ili ti koji si pogledao par klipova i izguglao statistiku reprezentativca Antigve i Barbuda.

Salami nije igrao na Kupu Konfederacija 2013. godine. Nije igrao na Svjetskom prvenstvu 2014. godine. Ono što je igrao je uspeo sa svojom reprezentacijom da se ne kvalifikuje za Afrički kup nacija. Više nego očigledno je da je menadžerska prevara. Ima 23 godine i igra i dalje u Nigeriji.

Ovo što ti tražiš je smješno. Tražiš da se usvoji tvoje mišljenje, a ne mišljenje ljudi koji zaista prate i gledaju te igrače i to im povećavaš ocjene za 2 i 3 puta.

Dušan će svakako presuditi, ali je ovo van svake pameti. Onda, kakve sam ja ocjene trebao da tražim za Kamela Zaiema i Aleksisa Ngambija. Prvi je imao nadimak Zidan i bio reprezentativac, jedan od najboljih igrača tamošnje lige. Šta sa Someom, Fereirom, Asamoom, Fofanom... Da pogledamo njihove klipove sa najboljim potezima pa da im redamo ocjene...
Последње учитавање од tadicweb дана 16 Јан 2015, 19:00, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Tachini
First Team Coach
Поруке: 319
Придружен: 07 Нов 2010, 12:54
Место: NY
Status: Није на вези

Порука од Tachini »

Decko popij pivo, iskuliraj, ovo je samo igra nemoj toliko da se uzivljavas, ne valja ti to. Dobices bzvz infrakt miokarda nastavis li ovako da se brecas i nerviras svaki put kada neko predlozi nesto sto nije u skladu sa tvojim skromnim misljenje. Plus sto se ti pitas oko svega toga koliko i ja. Pita se Dusan, a mi samo iznosimo svoje predloge i svoja misljena koja ne moraju svakome da svide, takodje totalno je nebitno da li se svidjaju moja, tebi, peri, miki, ziki i obrnuto. Ti takodje slobodno iznesi svoje predloge vezane za bilo kog igraca, napisi sta god hoces, uostalom tome ova tema i sluzi. Ne sluzi tome da nas ti ubedjujes u svoja misljenja i ideje, koga realno briga za iste? Napisi ako imas neki predlog i to je to. Dusan ako misli da je nesto ok i da je merodavno usvojice, ako misli da nije nece i kraj price. Nema potrebe da ispisujes svaki put eseje koji se by the way zasnivaju iskljucivo na tvom misljenju i burek novinarskim clancima, koje/koji uopste ne mora/ju biti tacno/ni i pitanje kad je i da li je i da nas ubedjujes u ista. Bolje tu energiju usmeri na nesto korisnije u zivotu. Bzvz samo svaki put zapocinjes rasprave koje totalno nemaju svrhu i ne vode nicemu. Ti imas svoje, ja svoje misljenje i tu je kraj svake price.
Последње учитавање од Tachini дана 16 Јан 2015, 19:22, учитано 1 пут укупно.
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

Tachini tvoj post nema veze sa realnoscu, ovaj poslednji mislim. Momak je samo izneo suve cinjenice i razloge zasto tvoj post o ocenama nije validan i skroz je u pravu. To sto ti neces da prihvatis da je jaje belo to je drugo i ne vidim cemu napad na tadica kad ti je samo rekao sve iskreno. Covek je samo realan za razliku od tebe jer zar se i ti ne zapitas kako to da svaki put ljudi planu kada ti predlozis ocene? Zzar ne mislis da ne sagledavas situaciju realno i da malo favorizujes uvek jednu stranu u zelji da tvoj klub dobije veoma dobro pojacanje, talentovanog klinca itd? I odma da ti kazem i ja navijam za Zvezdu da ne bude da sam na njegovoj strani jer sam takodje navijac Partizana.
Последње учитавање од salel дана 16 Јан 2015, 19:45, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Tachini
First Team Coach
Поруке: 319
Придружен: 07 Нов 2010, 12:54
Место: NY
Status: Није на вези

Порука од Tachini »

Ne bih rekao da sam ja taj koji napada, no nije ni preterano bitno. Neka bude da ste sve upravu. Burek novinarski clanci i necije misljenje su suve cinjenice, realnost je finishing 5(mislim da pola stopera, ako ne i vise, u nasoj ligi ima vecu ocenu) za igraca koji postigne 13 golova u sezoni u ligi jacoj od nase. Budzenje i nerealno je sve ostalo.
Mozda sam ja nerealan, mozda favorizujem jednu stranu, mozda ste par vas sve upravu sta kazete. Sve je to moguce. Samo jedno mi nije jasno, a to je kako ljude ne smara i kako nemaju nista pametnije u zivotu da rade, vec svaki put kada napisem nesto ispisu strane i strane jednog te istog palamudjenja. Ok mislite da sam nerealan i da moji predlozi nisu na mestu, sta se onda primate toliko i brecate na iste? Iskuliras moj post i bas te briga. Vec sam sto puta rekao da nemam nameru da se upustam u te rasprave i da me ne interesuje previse da li ce se Tadicu i ostalima dopasti moji predlozi i da li se slazu i da nema potrebe da raspravljamo oko istih, samo bzvz svi gubimo vreme i ispisujemo strane i strane koje nikome ne pomazu, sta vise samo odmazu Dusanu. Ako sam nerealan i ako moji predlozi nisu na mestu siguran sam da ih Dusan nece usvojiti, tako da nema potrebe za brigom.
Корисников грб
averel80
Assistant Manager
Поруке: 522
Придружен: 11 Мај 2011, 21:11
Место: Novi Sad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times
Status: Није на вези

Порука од averel80 »

Salama je vrhunski igrac a dosao je u Srbiju... I onda je mrmot umotao salamu u foliju :)
Корисников грб
Tachini
First Team Coach
Поруке: 319
Придружен: 07 Нов 2010, 12:54
Место: NY
Status: Није на вези

Порука од Tachini »

Evo pogledao sam i ocene iz baze koje trenutno imaju ta dva igraca i na osnovu toga i mog nekog zapazanja moj finalni predlog ocena bio bi sledeci(malo manje drasticne promene, mozda ovaj put ne izazovem gnev forumske zajednice):

Parker:
Слика


Parizer:
Слика
Последње учитавање од Tachini дана 16 Јан 2015, 20:30, учитано 4 пута укупно.
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

Ostaviti kako jeste.
Ukazati poštovanje kolegama researcherima. Kako prethodnih 10-15 godina, tako i sada.
Корисников грб
ivogud
Assistant Manager
Поруке: 574
Придружен: 01 Дец 2010, 21:01
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од ivogud »

Treba im pojacati samo malo Ca i eventualno Pa u skladu sa tim da su presli u takoreci veci klub, a preciznije ih odraditi nakon odredjenog broja utakmica. Npr Fofana je bio ocajan u bazi pa je sredjen kad je presao u Partizan, a ne moze niko da kaze da se proslavio...
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

tadicweb пише:Ostaviti kako jeste.
Ukazati poštovanje kolegama researcherima. Kako prethodnih 10-15 godina, tako i sada.
Što se Parkera tiče, tu nije problem da ga malo poboljšamo, ali čovek koji ga je ocenio redovno gleda Domžale, a tamo je odigrao 40+ utakmica...

Kada je reč o Salamiju, tražio sam da malo poboljšaju Current Ability (jer je na oko 85), ali dalje od toga nemamo prava, jer kod nas nije odigrao niti jednu utakmicu, a oni ga ljudi već dugo prate. Tu od promena konkretnih ocena u ovom trenutku nema ništa.

Prema tome, Tadić je u pravu - ako je neko došao u Zvezdu ne znači da mora sve da mu se duplira. Kada odgledamo prolećni deo prvenstva, videćemo ko je gde.

I Tachini - ovde se već ne pita samo Dušan, nego i dvojica drugih ljudi, mojih kolega, koje moram da ispoštujem, a pita se i cela FM zajednica - nekako rešenja tražimo na sredini. Poigrao sam se malo brojkama koje si predložio za Parkera - ako ovako podesim, baza traži Current Ability od 128, po čemu Parker postaje najbolji igrač naše lige. Izvinjavam se, ali mislim da to nije slučaj.
Последње учитавање од dukiss дана 17 Јан 2015, 10:26, учитано 5 пута укупно.
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

Kao Zvezdas mogu da kazem da ova dvojica ni ne zasluzuju bolje ocene,u ostalom lepo je Dule rekao,zivi bili pa videli na prolece...
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

Na vanrednoj Izbornoj skupštini Fudbalskog kluba Bačka 1901, održanoj tokom poslepodneva, pred članovima je bila samo jedna tačka dnevnog reda - izbor predsednika Upravnog odbora, ali ponovo nisu uspeli da je završe do kraja, pa je tako Dragoslav Radonjić izabran za vršioca dužnosti do kraja tekućeg prvenstva (jun).
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
Корисников грб
Igorz
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 20 Јун 2013, 21:35
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Igorz »

da se stavi milutinu mileticu iz vojvodine da navija za czv
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

averel80 пише:generalno sam zadovoljan nacinom na koji dusan radi rsc za srbiju ali imam par predloga. npr da se izbace neke ekipe iz dazabaze koje nisu tu vec nekoliko godina. FK Polet Rastina ne postoji od 2005 a stalno je u databazi. To nije jedini klub koji se vuce vec dugo vremena. Nije nesto ozbiljno i svi mi koji radimo nize lige to lako sredimo ali eto cisto da se zna.
Hvala, izbrisaću, ali "to nije jedini klub koji se vuce vec dugo vremena" mi ništa ne znači - napiši o kojim se klubovima radi.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Baja пише:Dule,nadam se da si uneo sve izmene u upravi Crvene Terze,ja nisam imao snage,niti volje da pisem o tome,jer mi je sve to jedna velika prevara,posebno kada sam video da je prica pomalo i Bajata... :yesko:
I za Zvezdu i za Partizan sam uneo izmene, ali mi ne pada na pamet da ubacujem po 15 direktora jer su u upravnom odboru... Ovi glavni su tu i po nekoliko članova odbora... nije ni potrebna uprava veća od desetak članova.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

dukiss пише:Hvala, izbrisaću, ali "to nije jedini klub koji se vuce vec dugo vremena" mi ništa ne znači - napiši o kojim se klubovima radi.

To bi mogao da pogledaš na srbijasport.net oni ažurirane lige sve do "betona" i uporediš sa bazom koju imaš i sve koji nisu u tim ligama obrišeš.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

markohn22 пише:I ja sam imao problem sa tim, igrao sam nokaut fazu već 2x nekih 10ak dana nakon što su se igrači vratili sa odmora. Naravno da to ima veze, kako da dovedem ekipe u stanje da igra takmičarske mečeve nakon mjesec ipo pauze i 10 dana treninga?
Tražio sam i ranije, sada sam ponovio zahtev SI-u.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

zele пише:
dukiss пише:Hvala, izbrisaću, ali "to nije jedini klub koji se vuce vec dugo vremena" mi ništa ne znači - napiši o kojim se klubovima radi.

To bi mogao da pogledaš na srbijasport.net oni ažurirane lige sve do "betona" i uporediš sa bazom koju imaš i sve koji nisu u tim ligama obrišeš.
Čovek kaže nije jedini, ima ih još, pa pretpostavljam da zna - ne kapiram zašto da radimo duplo? Usred smo prelaznog roka, baš za beton lige i nije vreme...
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Ne mora sad, ima vremena do sledeće sezone.A kada bi to uradio, mnogo bi olakšao posao Miroslavu, ali i svima koji prave dodatke za igranje nižih liga. Rekao je da to nije jedini klub koji se ugasio zato što dečko voli da prčka po editoru, pravio je niže lige pre sezonu-dve, pa je verovatno primetio. Uostalom, šta ti je problem da to ispregledaš, jesi li ili nisi hed risrčer, risrčuj ga onda J***m mu miša.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Закључано

Повратак на “Football Manager 2015 - Research”