Serije

Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Auh, kakva epizoda u Person Of Interest!! :ave: :droper: Brutalno dobra serija!! :asome: Kakav kraj epizode, srce ste mi slomili. :(
Последње учитавање од Socivar дана 07 Јан 2015, 19:21, учитано 1 пут укупно.
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Keyser Söze
World Class Manager
Поруке: 3053
Придружен: 29 Апр 2011, 18:46
Место: Bogatic
Status: Није на вези

Порука од Keyser Söze »

Soči oči moje jel imaš ti vremena da jedeš :D pratiš 25 serija u isto vreme :D
Корисников грб
westlife92
World Class Manager
Поруке: 3952
Придружен: 26 Мај 2011, 17:59
Место: Nis
Status: Није на вези

Порука од westlife92 »

Zivi na kokicama
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Keyser Söze пише:Soči oči moje jel imaš ti vremena da jedeš :D
Kad bas moram... Prioriteti se moraju znati! :zelenko:
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Vladar пише:Počeo da pratim The Strain i Penny Dreadful .

Ne obećavaju ni jedna ni druga, ali su makar glumice dobre. Mia Maestro i Eva Green
Penny Dreadful, odustao sam pred kraj sezone, Strain me i dalje drzi, cekam 2. sezonu.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Pogledao sam tri epizode Peni dredfula. Kojikurac?! Dorijan Grej, Frankeštajn, šta sledeće da očekujem? Doktor Džekil/Gopodin Hajd će da bane?Nemojte me zajebavati. Strejn nisam gledao, Gagi me mrači da počnem. Simiću, a ona tuberanka kurava, ništa?

Слика
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Ja sam pri kraju sezone Strejna, sranje je. Teško. Peni isto. Smrdi još na računaru, ali sumnjam da ću joj se vratiti.

U Strejnu stvarno umeju da biraju glumice, sve su dobre.

Слика

Слика
Последње учитавање од Vladar дана 11 Јан 2015, 11:48, учитано 3 пута укупно.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Ovaj Peni Dredful je jebeno sjajan, gledam samo da bih video kakavu će glupost da lupe. Dorijan Grej je trenutno na 50% uspešnosti što se tiče jebanja glavnih likova, sve mi se čini da mu Timoti Dalton neće dati, a da će ga Sembene jebati, a ne on njega. Frankeštajnovo prvo čudovište je ubilo njegovu drugu kreaciju, pa je onda ubili i Van Helsinga, koji se pojavio u medjuvremenu. Staroegipatski vampir se plaši raspreća iako potiče iz perioda kada o Hristu i Hrišćanstvu nije bilo ni ideje. To što je lik krajnje jadno pokrao Stokera, nema veze, oprostiću mu ipak je Stoker sabio. Čekam još neku glupost, bukvalno gledam seriju samo da bih video šta će da nalupetaju. Da, Van Helsing je ubio svoju ženu tako što joj je odsekao glavu i probo kolac kroz srce, a jebeni Timoti Dalton i Džoš Hartnet potamanili brdo krvopija pucajući im u glavu. Sembene najgotivniji lik, očekujem da će da uradi nešto neverovatno.

Gde si bre Simiću iskopao ovo govno?
Последње учитавање од zele дана 10 Јан 2015, 23:40, учитано 1 пут укупно.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Код: Изаберите све

http://www.buzzfeed.com/robinedds/look-on-my-works-ye-mighty-and-despair?bftw&utm_term=4ldqpfp#.plMeDO0MN
Za sve fanove Breaking Bad-a. Ne ulazite ako niste odgledali celu seriju!
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

zele пише:Ovaj Peni Dredful je jebeno sjajan, gledam samo da bih video kakavu će glupost da lupe. Dorijan Grej je trenutno na 50% uspešnosti što se tiče jebanja glavnih likova, sve mi se čini da mu Timoti Dalton neće dati, a da će ga Sembene jebati, a ne on njega. Frankeštajnovo prvo čudovište je ubilo njegovu drugu kreaciju, pa je onda ubili i Van Helsinga, koji se pojavio u medjuvremenu. Staroegipatski vampir se plaši raspreća iako potiče iz perioda kada o Hristu i Hrišćanstvu nije bilo ni ideje. To što je lik krajnje jadno pokrao Stokera, nema veze, oprostiću mu ipak je Stoker sabio. Čekam još neku glupost, bukvalno gledam seriju samo da bih video šta će da nalupetaju. Da, Van Helsing je ubio svoju ženu tako što joj je odsekao glavu i probo kolac kroz srce, a jebeni Timoti Dalton i Džoš Hartnet potamanili brdo krvopija pucajući im u glavu. Sembene najgotivniji lik, očekujem da će da uradi nešto neverovatno.



Gde si bre Simiću iskopao ovo govno?

Preporuka. Od nekog ko me očigledno ne voli puno. Možda su se svi ti likovi koji se pojavljuju privukli pažnju, ja sam dovoljno zaludan da odgledam još par epizoda, pogotovo kad vidim šta si sve naškrabao. Da mogu da se priključim hejtu.
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Arrow, Flash i Supernatural obnovljeni za 4., 2. i 11. sezonu.
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
bubi.ue
World Class Manager
Поруке: 8508
Придружен: 22 Дец 2010, 15:02
Место: Užice / Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од bubi.ue »

Počela 5. sezona šejmlesa.
Корисников грб
Androsito
World Class Manager
Поруке: 3025
Придружен: 11 Јун 2011, 20:06
Место: Krusevac
Status: Није на вези

Порука од Androsito »

zele пише:Ovaj Peni Dredful je jebeno sjajan, gledam samo da bih video kakavu će glupost da lupe. Dorijan Grej je trenutno na 50% uspešnosti što se tiče jebanja glavnih likova, sve mi se čini da mu Timoti Dalton neće dati, a da će ga Sembene jebati, a ne on njega. Frankeštajnovo prvo čudovište je ubilo njegovu drugu kreaciju, pa je onda ubili i Van Helsinga, koji se pojavio u medjuvremenu. Staroegipatski vampir se plaši raspreća iako potiče iz perioda kada o Hristu i Hrišćanstvu nije bilo ni ideje. To što je lik krajnje jadno pokrao Stokera, nema veze, oprostiću mu ipak je Stoker sabio. Čekam još neku glupost, bukvalno gledam seriju samo da bih video šta će da nalupetaju. Da, Van Helsing je ubio svoju ženu tako što joj je odsekao glavu i probo kolac kroz srce, a jebeni Timoti Dalton i Džoš Hartnet potamanili brdo krvopija pucajući im u glavu. Sembene najgotivniji lik, očekujem da će da uradi nešto neverovatno.

Gde si bre Simiću iskopao ovo govno?
Da krenemo redom... Što se tiče toga koga je jebo Dorijan Grej, pa liku je to i poenta u seriji... Da ide i da jebe... Što se tiče Frankenštajnovih čudovišta ne vidim problem??? Što se tiče raspeća... Samim tim što raspeće radi u seriji se potvrđuje postojanje boga i hrista, samim tim i utiče na staroegipatskog vampira... E sad to što se tiče tamanjenja brda krvopija to jebiga, malo i meni zasmetalo... Što se tiče toga kako je ovaj ukokao ženu, opet ne vidim šta je tu problem? I poslednje... El znaš ti šta uopšte znači penny dreadful?
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Da li si čitao Vajlda, pa ti je poznat lik Dorijana Greja? Sličnost izmedju ovog Vajdlovog Greja je minimalna, tačnije najtrivijalniji delovi Grejovog lika preneti su u seriju, no nebitno. Kako možeš da ne vidiš problem sa Frankeštajnovim čudovištem? Čovek je napravio jedno, pa drugo, pa je onda prvo ubilo drugo, da bi ubilo i Van Helsinga, kako tu ne vidiš problem. Ni po kojoj logici raspeće ne može delovati retroaktivno, J***m mu mater, ako je staroegipatski vampir nastao u predhiršćanskom periodu, sigurno mu slaba tačka nije raspeće, nego bi po logici to morao da bude neki staroegipatski simbol. Može i običan krst, ali raspeće nikako. Nemam problema sa tim kako je Van Helsing ubio ženu, nego je problem što je on morao tako da je ubije, a ova dvojica rešavaju vampire pucnjem u glavu. Jedina stvar koja mi se dopala u ovoj seriji jeste veza naslova i predstave koju su gledali, to je bilo kul, zanimljivo rešenje da se prikaže prozni žanr po kojem je serija dobila ime.(valjda ovo dokazuje da znam šta je peni dredful, jebiga, položio sam Teoriju književnosti i četiri Opšte književnosti, Romantizam, Istoriju čitanja i možda još nešto što bi moglo da ima veze sa teorijom, proznim žanrovima, istorijom književnosti).
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=sU9QTLXYCCc[/youtube]

Idemo! Jebeno sjajno, primetite samo ritam bubnjeva, kao u Ričardu trećem, nimalo slučajno.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Androsito
World Class Manager
Поруке: 3025
Придружен: 11 Јун 2011, 20:06
Место: Krusevac
Status: Није на вези

Порука од Androsito »

zele пише:Da li si čitao Vajlda, pa ti je poznat lik Dorijana Greja? Sličnost izmedju ovog Vajdlovog Greja je minimalna, tačnije najtrivijalniji delovi Grejovog lika preneti su u seriju, no nebitno. Kako možeš da ne vidiš problem sa Frankeštajnovim čudovištem? Čovek je napravio jedno, pa drugo, pa je onda prvo ubilo drugo, da bi ubilo i Van Helsinga, kako tu ne vidiš problem. Ni po kojoj logici raspeće ne može delovati retroaktivno, J***m mu mater, ako je staroegipatski vampir nastao u predhiršćanskom periodu, sigurno mu slaba tačka nije raspeće, nego bi po logici to morao da bude neki staroegipatski simbol. Može i običan krst, ali raspeće nikako. Nemam problema sa tim kako je Van Helsing ubio ženu, nego je problem što je on morao tako da je ubije, a ova dvojica rešavaju vampire pucnjem u glavu. Jedina stvar koja mi se dopala u ovoj seriji jeste veza naslova i predstave koju su gledali, to je bilo kul, zanimljivo rešenje da se prikaže prozni žanr po kojem je serija dobila ime.(valjda ovo dokazuje da znam šta je peni dredful, jebiga, položio sam Teoriju književnosti i četiri Opšte književnosti, Romantizam, Istoriju čitanja i možda još nešto što bi moglo da ima veze sa teorijom, proznim žanrovima, istorijom književnosti).
Pitanje je bilo retoričko jer previše realistično sagledaš celu situaciju... To što su tek najtrivijalniji delovi Dorijana Greja preneseni meni ne predstavlja nikakav problem i ne kapiram zašto ljudi uopšte očekuju da likovi koji su se pojavili u serijama budu identično, ili skoro identično kopirani u serijama i filmovima? Ne kažem da serija nema svoje probleme... Ali to nisu stvari koje si ti naveo...
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Ne predstavlja ti problem, jer te apsolutno boli k***c za Vajlda, što je ok, ali meni smeta, skrnave knjigu. Ljudi koji nisu čitali roman steći će pogrešan utisak, a neće se iscimati da ga pročitaju. Glupavo mi je preuzimanje lika iz literature na ovaj način. Normalno da očekujem da će lik koji se zove Dorijan Grej biti utemeljen u literaturi, jer se jebeno zove Dorijan Grej. Lik jebača nije morao da se zove tako, mogli su da lupe neko ime, da ubodu nešto iz telefonskog imenika, da smisle nešto, ali kad su već odliučili da preuzmu lik iz literature, što ga nisu valjano preuzeli, nego tako traljavo.

Očekujem da će se u drugoj sezoni pojaviti Oliver Tvist, imaće neku suludu sposobnost da izludi neprijatelja do samoubistva tako što će ga pitati: "Molim vas gospodine, mogu li dobiti još malo?" Bože moj, i on je lik koji je smešten u to doba. Možda se pojavi i Šerlok Holms, ko zna. A možda i je i dr Votson lični prijatelj dr Frankeštajna, možda su zajedno studirali. Možda se pojavi i Herbert Džordž Vels, pisac Vremeplova, jer se u romanu glavni lik zove Putnik kroz vreme(a možda ga nazovu kao u filmu, Aleksandar nešto, zaboravih kako, na H valjda), pa onda uz pomoć tog vremeplova uspeju da isprave sve.
Последње учитавање од zele дана 12 Јан 2015, 21:27, учитано 1 пут укупно.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Androsito
World Class Manager
Поруке: 3025
Придружен: 11 Јун 2011, 20:06
Место: Krusevac
Status: Није на вези

Порука од Androsito »

Ja ne znam dal kapiraš da je penny dreadful ustvari supernatural 19og veka... Razumem da ti smeta što si čitao neke knjige i likovi su ti drugačije prikazani al ja kao što znaš ne volim da čitam knjige, jednostavno takav sam i meni te stvari ne smetaju... Serija je počela sa preterivanjima od početka i ja nemam apsolutno nikakav problem sa tim... Ono oko ubijanja vampira je jedna od većih rupa u priči ali mislim da su je ispravili, iskreno ne sećam se najbolje...
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Krenuo da gledam Peni i uželim se Supernaturala, sad vidim da nisam jedini koji nalazi vezu. Ako ću već da pratim nešto uz toliko tolerancije, neka makar bude kul kao Vinčesteri.
neme93 пише:Penny dreadful - preporuka. Eva Grin objasnjava glumu.
Pseto pokvareno.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Ja sam počeo da posmatram ovu seriju u potpuno novom svetlu, kao kompletnu sprdačinu nekoga ko očito poznaje literaturu 19. veka. Ima jedna kul scena, koja me je naterala da počnem tako da mislim, Frankeštajnovo čudovište br. 1 poklanja knjigu onoj glumici, ne znam da li si izvalio koja je knjiga u pitanju, jer je to ono što je bitno. Mislim da je epizoda posle te još bolja, jer je ispričana jednim narativnim postpukom karakterističnim baš za književnost 19. veka. Gotovo sam siguran da se nekoliko dijaloga vodilo u stihovima nekih romantičarskih spevova, ali mo je nezgodno da izvalim koja su to dela, jer sam ih ja čitao uglavnom u prevodu. Sve sam bliži ideji da počnem ponovo da gledam seriju, jer kontam da je kompletna priča sa vampirima, poredjenje sa Supernaturalom i slično čista budalaštna, površna zabava, omot da se serija proda. Ljudi se lože sad na tu tematiku, pa što da ne, zamotaš im nešto u suštini kvalitetno u ono što oni hoće.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Пошаљи Одговор

Повратак на “Obrazovanje - Kultura - Umetnost”