Legends Comeback

Корисников грб
Football maniac
First Team Coach
Поруке: 212
Придружен: 01 Нов 2010, 22:26
Место: Cacak
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Legends Comeback

Порука од Football maniac »

Слика

Da kažem reč dve o ovome. Prvi put sam Legende radio za FM 2013 i koliko je bilo zanimljivo i popularno toliko je i imalo grešaka u vidu ogromnih budžeta i neverovatnih cena igrača. Nakon mnogo rada na ovom dodatku ispravljene su sve greške iz mog prvog projekta. Budžeti top timova su oko 15.000.000 € (Može se povećati ako vam uprava odobri), manje poznati timovi imaju budžete od 1-6.000.000 €. Selekciju igrača sam birao po više parametara, snaga ekipa, broj legendi u timovima, broj utakmica i uspeh u ekipama. Tako da pitanja zašto je Ronaldo u Sportingu? Zašto je Dejan Petković u Flamengu? Zaobiđite :smeker:

Nemoguće je editovati sve timove i igrače i ubaciti sve vrhunske fudbalere koji su ostavili trag širom planete ali dobar deo je ubačen u ovom dodatku, napravljen je i mali Facepack koji će ako mi vreme dozvoli biti dorađen. Pa da napravim mali vodič za ovo i da vam prezentujem.

Južna Amerika

Botafogo ima izuzetan tim predvođen Helenom, Žairzinjom , Garinčom i Niltonom Santosom. Santos predvode Gilmar i Pele. Imate pravu plejadu legendi u Brazilu, od Zika do Leonidasa.

Boka Juniors ima Marcolinija, Rikelmea i ostalu družinu. River je ravnopravan sa Artimeom i Frančeskolijem. Većinu argentinskih asova naćićete u Evropi.

Engleska

Arsenal predvodi ljubimac navijača Anri zajedno sa Tonijem Adamsom, tu su i ostali asovi Tobdžija. Plavci iz Londona vrebaju iz senke sa Makeleleom, Zolom i Floom. Liverpul u izuzetnoj ofanzivi koju predvode Dagliš, Jan Raš i Fil Nil. Junajted ima strahovit tim a ovo su samo neki od njih... Tomi Tejlor, Džordž Best, Dankand Edvards, Piter Šmajhel i Erik Kantona. I Totetenhem pevca za trku ima: Remzi , Dženings, Hudl i Džimi Grivs. Ima tu opasnih timova poput Evertona, Njukasla, Lestera...

Druga liga Engleske pripada Lids Junajtedu i Notingem Forestu koji predvodi čuveni Brajan Klof . Forest ima svoj tim iz 80-tih, dok je Lids sastavljen od modernih legendi i nekih čuvenih igrača iz njihove istorije.

Francuska

Kneževi su 99% sastavljeni od modernih legendi, predvode ih Bartez, Đorkaef i Trezege. Lion ima odličnu brazilsku vezu Žuninjo - Soni Anderson. Olimpik Marsej sa Drogbom i Riberijem biće čvrst orah svima. PSŽ nije ni bleda senka od današnjeg PSŽ-a, ipak tu su Vea i Safet Sušić. Rems je mali tim danas ali sa Kopom i Fontainem mogu da budu jedna od vodećih ekipa u Francuskoj.

Nemačka

Počećemo kao i obično od Bajerna, mašineriju iz Minhena čine Sep Majer, Lotar Mateus, Franc Bekenbauer i Gerd Miler. Borusija iz Dortmunda ima svoje pulene koje je Klop lansirao u zvezde ali i asove poput Jana Kolera i Manfreda Burgsmilera.

Holandija

Ajaks ima fenomenalan tim a glavne zvezde su: Krojf, Davids i Krol. PSV u nešto manje kvalitetnijem sastavu: Vuters - Kežman

Italija

Deo Milanovih gromada: Barezi, Van Basten, Gulit i Maldini. Juve je magičan tim... Zof, Del Piero , Zidan i Platini. Sjaj Fiorentine u četiri reči: Batistuta - Bađo - Rui Košta. Plavo - Crne iz Milana predvode Bobo Vieri, Ćino Rekoba, Zenga i Đuzepe Meaca. Nebesko Plavi iz Rima su Peruci, Ćolo Simeone, Piola. Zvezde Vučice su Aldair, Kafu i Montela. Parma ima umetnički tim: Adriano, Krespo, Kanavaro, Sensini, Tiram... Napoli ima Maradonu i Kareku

Portugal

Benfika ima svog asa Euzebija, a tu su još Nene, Koluna... Porto predvode njegove legende poput Lučo Gonzalesa, Vitora Baije i Deka. Sporting nije zaostao za pomenutim klubovima, tu su Kristijano Ronaldo i Luis Figo.

Srbija

OFK Beograd sastavljen od asova iz 30-tih i modernih legendi, evo nekih: Blagoje Marjanović, Aleksandar Tirnanić i Petar Borota. Real sa Nišave iz 80-tih a neki od njih su: Pantelić , Panajotović i Binić. Vošu predvode Toza Veselinović, Pirmajer i Ratko Svilar. Crvenu Zvezdu predvode asovi iz raznih generacija a ovo su glavne zvezde: Rajko Mitić, Dejan Savićević, Vladimir Beara, Vladimir Jugović i Dragoslav Šekularac. Parni Valjak takođe ima zavidnu kolekciju legendi iz raznih perioda a ovo su neki od njih: Dragan Mance, Stjepan Bobek, Zoran Mirković, Milutin Šoškić i Jusuf Hatunić.

Španija

Atletiko vodi naš Antić a deo ekipe Jorgandžija su: Falkao, Kun Aguero, Milinko Pantić i Luis Aragones. Valensiju predvode Kempes i Kanjizares. Kraljevski klub i naravno najbolji igrači... Ronaldo, Puškaš, Di Stefano, Karlos i Gento. Barselona takođe ima spoj raznih generacija pa su ovo nosioci igre: Ronaldinjo, Stoičkov, Kuman, Gvardiola i Zubizareta.

Ostali

Da sam posvećen detaljima govori činjenica da ćete imati "Magične Mađare" za protivnike ili za vaše, Kocsis, Czibor, Bozsik, Grosics i Hidegkuti. Što se evropskih ekipa sa istoka tiče obratite pažnju na Dinamo Kijev koji vodi Valeri Lobanovski a neki od igrača su Belanov i Ševčenko.

Napomena: Aktuelni fudbaleri poput Modrića, Žigića, Čičarita, Nejmara itd. su vraćeni u svoje matične klubove pa kad preuzmete tim obavezno pretresite rezervni i mladi tim. Takođe ovde su prezentovani bitniji igrači, broj legendi je na stotine. Nadam se da će bar polovina vas odigrati makar sezonu sa ovime :cheers:


Download / Facepack
Последње учитавање од Football maniac дана 03 Јан 2015, 22:05, учитано 2 пута укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Pošto sam bio obaveštavan kako ide i kako se radi na dodatku znam koliki si posao odradio. Bravo veliko za ovo. Mislim da niko nije uradio ovako detaljan posao ali ti si se baš potrudio. Kao što sam i rekao ja ću verovatno odigrati ali sam na slatkim mukama sa kim. Da li sa najtrofejnijim evropskim klubom ili sa domaćim BSK-om. Bravo još jednom. :cheers:
Корисников грб
Dario
First Team Coach
Поруке: 329
Придружен: 17 Мај 2012, 20:03
Место: Vienna
Status: Није на вези

Порука од Dario »

Svaka cast :)
Ya salen las estrellas
mi viejo Chamartin
de lejos y de cerca
nos traes hasta aquí

Madrid, Madrid, Madrid, ¡Hala Madrid! ¡Y nada más! ¡Y nada más!
¡Hala Madrid!
Корисников грб
draskobg
Youth Team Coach
Поруке: 76
Придружен: 03 Сеп 2014, 10:15
Место: Beograd
Klub koji vodite: Red Star
Status: Није на вези

Порука од draskobg »

Ovo je prava stvar,bravo! :fanman:
Корисников грб
draskobg
Youth Team Coach
Поруке: 76
Придружен: 03 Сеп 2014, 10:15
Место: Beograd
Klub koji vodite: Red Star
Status: Није на вези

Порука од draskobg »

Pavel Nedved ide u penziju sa 16 godina,Cristian Ziege x 2,to je nesto sto sam primetio prvih pola sata,pa eto cisto da imas u vidu :)
Корисников грб
Football maniac
First Team Coach
Поруке: 212
Придружен: 01 Нов 2010, 22:26
Место: Cacak
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Football maniac »

Biće za dan-dva ispravke, što se tiče duplih ljudi u igrici to je nemoguće ispraviti. Na FM13 neko ne postoji a na FM15 se pojavi kao trener. Tako da to ostaje kako jeste, o povlačenju će biti ispravki :cheers:
Корисников грб
draskobg
Youth Team Coach
Поруке: 76
Придружен: 03 Сеп 2014, 10:15
Место: Beograd
Klub koji vodite: Red Star
Status: Није на вези

Порука од draskobg »

Super,svidja mi se ideja svakako,to je nesto sto svi pamtimo,nekako je tada fudbal bio zanimljiviji nego sad.
Mada,ja sam vise misljenja da treba izabrati neku godinu,tipa 2001. i napraviti bazu od fudbalera koji su tada igrali,sa tacnim godinama itd.

Zasto?

Uzmimo npr Liverpool ili Man Utd. To su timovi koji imaju bar po 4 worldclass napadaca,s tim da je jedan igrao 70-ih a drugi 2000-ih. Nekako nije to to. I svi po 17 godina.

Sad,sa druge strane,razumem da je to posao i po koji zahteva vremena i vremena,ali sam misljenja da ako se posao lepo raspodeli izmedju 10-ak ljudi,moze da se napravi neka ozbiljna prica,daleko ozbiljnije nego sto se ikada pravilo.

Opet da dodam,nije ovo kritika na rad tvoj,odlicno je ovo sve,cista 5-ica,samo radi diskusije i eventualno neke buduce price iznosim svoje stavove :cheers: :cheers:
Корисников грб
Football maniac
First Team Coach
Поруке: 212
Придружен: 01 Нов 2010, 22:26
Место: Cacak
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Football maniac »

Takve stvari tipa određen fudbalski period i igrači postoje već, kombinaciju svih perioda mislim da nećeš naći osim ovog dodatka. Posao je ogroman ali npr tebe može u francuskoj Rems da počisti sa Kopom i Fontaine-om dok si rekao keks, a to je anoniman tim. Takođe mađarski Honved može jako lagano da te pobedi, to je ono što sam hteo da napravim. Imaju jake ekipe i imaju slabije ekipe sa svojim zvezdama koje prave čuda.

Na testeru Ligu Evrope nisu uzimali englezi, dve godine za redom Dinamo Kijev je bio finalista. I svaku grešku koju primetiš prijavi, sutra ide ispravljena verzija.
:cheers:
Корисников грб
draskobg
Youth Team Coach
Поруке: 76
Придружен: 03 Сеп 2014, 10:15
Место: Beograd
Klub koji vodite: Red Star
Status: Није на вези

Порука од draskobg »

Mogu ti reci da nisam naleteo ni na jedan dodatak sa odredjenim vremenom,uvek je bilo ovo sto si ti uradio mada mnogo losije. Ako imas neki link,podeli ga sa mnom :)

Shvatam sta hoces da kazes,al sam ja hteo da kazem da prosto ne znas koga da stavis u napad recimo u ta dva tima sto sam gore nabrojao,trebala bi ti formacija 4-2-8 da bi svi igrali jer se preklapaju igraci iz dva veka :D

Prijavicu sta primetim,nije frka. Nema tu puno gresaka koliko sam video,samo je do jaja zajebano kupiti nekog jer traze za Runija koji ima 16-17 godina od 156 do 204 milki. :xD:

I u Man Utd pored brdo spiceva,fali Dwight Yorke :D
Последње учитавање од draskobg дана 01 Јан 2015, 22:25, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Football maniac
First Team Coach
Поруке: 212
Придружен: 01 Нов 2010, 22:26
Место: Cacak
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Football maniac »

Imaš ovde 2000/01 bazu,samo je za stariju verziju FM-a ali to se pravilo. Cilj mi je bio da smanjim transfer aktivnosti na minimum, na prvobitnoj verziji najjači timovi su uzeli sve najbolje i dominirali, ovako će to mnogo teže ići.

Fale mnogi ali ovo je za sad to, biće večeras ispravka. :cheers:
Корисников грб
davidczv
Youth Team Coach
Поруке: 104
Придружен: 04 Јун 2013, 15:24
Место: Čelarevo
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од davidczv »

Ja radim jos detaljniji posao u vezi legendi, odradicu kompletno najvece klubove bivse Juge i sve svetske klubove. Velika cetvorka je vec odradjena, sad radim bosanske klubove. Bice gotovo za desetak dana.
Корисников грб
davidczv
Youth Team Coach
Поруке: 104
Придружен: 04 Јун 2013, 15:24
Место: Čelarevo
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од davidczv »

Ocene su ti malo nerealne, u mojoj databazi, detaljno sam istrazio kvalitete svih nasih igraca pojedinacno, Dule Savic je bio odlican u igri glavom, a ti si mu stavio heading 7, jumping 11, totalno nerealno, takodje Dzaja je bio mnogo jaci mentalno, posebno teamwork i leadership moraju biti minimum 19. Pancev je takodje bio dobar u igri glavom, Djurovski ne zasluzuje da bude u Zvezdi, kao i Milovanovic, Jankovic, Zigic, vece legende od njih su i Bora Kostic, Kule Acimovic, Branko Stankovic, Vladislav Bogicevic, Ilija Najdoski, Zivorad Jeftic i mnogi drugi... Imas mnogo nedostataka u tom smislu, ja kao navijac Zvezde sam to jako detaljno odradio, cak i Partizan, Hajduk, Dinamo i ostale klubove.

Vidicu i omladincima si morao smanjiti CA jer je nerealno da sa 15-16 god imaju ocene kao u realnosti.

Zoran Mirkovic je bio desni bek, a ne stoper, Vasovic je slab u odnosu na neke igrace, a bio je top klasa u svoje vreme, fale ti Vladica Kovacevic, Pirmajer, Cajkovski, Zebec, Jusufi i Stojkovic, njih nikako ne smes zaboraviti kao legende Partizana, neuporedivo veci igraci od Mirkovica, Krstajica, Milosevica i tih mladjih.

Takodje, ono sto sam ja uradio to su rejtinzi klubova, Zvezdi si ostavio nizak rejting i svi oni ce ubrzo traziti da napuste klub, treba svima staviti lojalnost na 20, i povecati rejting klubova u srazmeri s istorijskim uspehom kluba. Zvezdi sam stavio rejting 8200, Partizanu 8000, Hajduku i Dinamu 7800, sto je realnost u evro okvirima. Klubovima kao sto su Celzi, Siti i PSG neophodno je smanjiti rejting na oko 8000 da bi bilo realno, jer onda nista nisi odradio, oni ce i dalje pumpati novac i kupovati brutalna pojacanja.
Последње учитавање од davidczv дана 03 Јан 2015, 17:23, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Football maniac
First Team Coach
Поруке: 212
Придружен: 01 Нов 2010, 22:26
Место: Cacak
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Football maniac »

Ispravka je editovana!

Moguće su sitne greške kod ocena ali tu ima i drugih faktora kao što su npr. ocene iz editora se neće poklopiti sa ocenam u FM, u većini slučajeva su ocene manje za par brojeva (ne sve, ali neke da). Na kog Đurovskog misliš? Milko je odigrao više mečeva za Zvezdu nego za Partizan.

Koji igrači zaslužuju ili ne zaslužuju da se nađu u timu je diskutabilna tema, nisi pročitao moj uvod gde sam naglasio da se baza svodi na igrače iz raznih perioda. CA nije smanjivan nikome, godine su vraćene zacrtanima. Takođe godine utiču na ocene i kvalitet partija.

Bati Mirkoviću je prirodna pozicija bila štoper, takođe može da igra desnog beka kao i zadnjeg veznog (u Juventusu je igrao na toj poziciji). Velibor Vasović kad se sagleda ukupna karijera mislim da je sasvim realno odrađen, on ima CA 158 - PA 165. Od tih pomenutih igrača ima Pirmajer (Vojvodina), napomenuo sam: "Nemoguće je editovati sve timove i igrače i ubaciti sve vrhunske fudbalere koji su ostavili trag širom planete ali dobar deo je ubačen u ovom dodatku".

Reputacija se mogla povećati ali bi onda ti na startu u Zvezdi imao šansu da dovedeš Helena, Garinču, Žairzinja, Bobija Mura... (ali ne bi imao novca za njih). Man City ima reputaciju 7.000, PSG 8.800, Chelsea 8.800. Siti nema budžet kao u sadašnjosti, takođe isto važi i za PSG, Čelsi, Real i ostale. Top timovi imaju 15.000.000 na raspolaganju, timovi klasa ispod 6.000.000, manje klase - manje novca. Ako igraš sa domaćim timovima, možeš da zadržiš igrače. Transfer aktivnosti su svedene na minimum, primetićeš to u igri. Tek nakon 3-4 sezone se mešaju timovi.

Mislim da nisi totalno proučio moj dodatak pa ti priznajem samo polovinu kritika, polovina ti nije na mestu. Svakako rado ću probati tvoj dodatak, srećno. :cheers:
Корисников грб
davidczv
Youth Team Coach
Поруке: 104
Придружен: 04 Јун 2013, 15:24
Место: Čelarevo
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од davidczv »

Okej, kontam sta govoris. Ne mozes ubaciti bas sve igrsce, ali primera radi Milko Djurovski nije toliko dao Zvezdi kao Bora Kostic, koji je generalno jedan od najboljih srpskih napadaca ikada i najbolji strelac Zvezde u istoriji, tako da si njega morao staviti. Nisam bas detaljno pregledao, jer nemam vremena zbog mog projekta, ali sam naveo kritike vezano za ono sto sam na brzinu primetio. Sto se tice stranih igraca to je uglavnom ok, vidim da si radio ocene na osnovu ranijih verzija Legendi, koje sam i ja igrao, pa mi je to poznato.

Sto se tice omladinaca, ne vredi sto si im smanjio godine, jer ocene su im ostale iste, sto je preterano za njihov godine, ja sam npr. Vidicu smanjio CA na oko 120, i ispalo je skroz ok za njegovih 15 god, napredovace ravnomerno.

Vezano za rejtinge, ako stavis svim igracima lojalnost na 20 niko nece hteti da ode iz kluba, pa makar ga i Real trazio, probao sam na mom da u Real dovedem igraca iz Partizana, a on nece ni da razgovara o prelasku. Tako da nema sanse da u Zvezdu dovedes bilo koga od legendi, meni u Zvezdu nisu hteli da dodju igraci iz Sarajeva, Zelje, Buducnosti, sto mi se svidja. Pokusao sam da namestim da igraci ne mogu napustiti nasu ligu pre 24 godine, ali editor kao da to nije odradio, ne kontam kako da to namestim, a sve sam probao.

Evo veceras sam odradio komplet Sarajevo, Zelju, Borac, Slobodu Tuzlu, Rijeku, ostaju mi jos OFK, Vosa, Radnicki i Olimpija, a onda prelazim na strane klubove.

Timove koje sam odradio komplet (23-25 igraca) njima sam izbacio sve danasnje igrace, sem omladinaca, jer bi bilo preko 40 u rosteru.

Radimo slicnu stvar pa sam hteo cisto da te posavetujem vezano za neke stvari, da ti bude bas dobro odradjeno. Verovatno ces ti u nekim delovima odraditi bolje od mene, a ja bolje od tebe, al vazno je da jedan drugom damo savete. Kad zavrsim moje, pregledaces, pa cu da ispravim ponesto pre konacne verzije... :D

Hvala, srecno i tebi :D
Последње учитавање од davidczv дана 03 Јан 2015, 23:26, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
petarda
First Team Coach
Поруке: 328
Придружен: 26 Авг 2011, 12:02
Место: Novi Sad
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од petarda »

Ako moze sugestija! Odradi Liverpul kao da je sezona 96/97 ( Fauler, Meknaman, Berger, Kolimor, Barns, Rednap itd ). Verovatno jedna od najtalentovanijih generacija u Eng.fudbalu.
Pidikanac1
Newgen
Поруке: 6
Придружен: 13 Апр 2011, 17:31
Место: Bavaniste
Status: Није на вези

Порука од Pidikanac1 »

Svaka cast majstore za ovaj dodatak,sve pohvale. Probacu danas sigurno....samo mi se na pocetku jedno ne svidja, a to je u vezi dovodjenja igraca i njihovih cena... Stvarno je nerealno da Runi kosta 200 miliona,tj da Man Untd toliko trazi za njega...Mislim da igrace koje si ubacio (mislim na legende) mnogo puno kostaju i nemoguce ih je dovesti u druge timove...mozda neko ima zelju da napravi dream team :) ne kroz jednu sezonu ali kroz nekoliko sezona...
Пошаљи Одговор

Повратак на “Editor fajlovi i razni dodaci '15 / Editor files and misc add-ons '15”