(FM 2015) Poludim

Sve o FM15
Корисников грб
WOXER
First Team Coach
Поруке: 240
Придружен: 25 Дец 2010, 23:06
Место: Kucura
Status: Није на вези

Порука од WOXER »

ivogud пише:Sta je sa ovom Jagodinom, kao protiv Reala da igram, znaci bukvalno me otresose kao slinu 3 utakmice :xD:
Jagodina je i kod mene gazila prvih par sezona. Takodje Mladost i Jedinstvo putevi su imali po koju odlicnu sezonu. Zvezda tek sad pocela da igra u 2023. :xD:
mikoexclusive
First Team Coach
Поруке: 266
Придружен: 07 Апр 2013, 19:29
Место: Rudo
Status: Није на вези

Порука од mikoexclusive »

Ostvarimo skor u ligi 14-1-1 i onda uslede 2 nevjerovatna poraza!

Prvi: odnos u clear cut šansama 5-0 za nas, rezultat 1-5 za njih!!!
Drugi: dočekujemo fenjeraše, šutevi 20-3 za nas, rezultat 1-2 za njih!
Корисников грб
Branko95
Youth Team Coach
Поруке: 172
Придружен: 25 Авг 2011, 16:53
Место: Beograd
Has thanked: 5 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Порука од Branko95 »

Слика


Kakva utakmica. Prvo povreda Baste nije ni pocela utakmica, onda Planic dobije crveni. Povede Sevilja autogolom Kacara, preokrenem za 20 minuta i onda u 90 Vidal mi presudi mamu mu :nasty: strasno, bem ti igricu i sve.
Корисников грб
The Rock
Assistant Manager
Поруке: 565
Придружен: 16 Јун 2011, 18:42
Место: Despotovac
Status: Није на вези

Порука од The Rock »

komedija

Слика
Корисников грб
Juvenino86
Manager
Поруке: 1148
Придружен: 20 Нов 2012, 16:53
Место: Srbija
Klub koji vodite: Kyoto Sanga
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Juvenino86 »

Isuse, koj si ti baksuz.
Um caruje, snaga za svaki slučaj!
Корисников грб
The Rock
Assistant Manager
Поруке: 565
Придружен: 16 Јун 2011, 18:42
Место: Despotovac
Status: Није на вези

Порука од The Rock »

Neefikasnost ispred gola mi je veliki problem tokom cele sezone (zaredjao sam 9 utakmica bez pobede na startu) i moracu ceo letnji budzet da dam za jednog krstenog napadaca.
Inace, prvi gol je evrogol sa 20-25 metara, a drugi je posle prekida na odbitak.

A pola lige igra sa 5 igraca u zadnjoj liniji... :nasty:
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Слика

I kako ja posle ovakve tekme da ne polomim komp? Primim 2 brza gola, gazim ih do kraja, preokrenem i primim gol 5 min prije kraja iz nekog odbitka. CCC 11-1
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Odnos u CCC ne znači ništa, pošto FM tumači prilično proizvoljno da li je šansa "Clear Cut Chance", "Half Chance" ili obična šansa. Da ti bude lakše... :)
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Dobro druže, gledao sam tekmu, znam o čemu pričam :cheers:
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Ne kažem da ne znaš.

Kažem da se mnogi ljudi razbesne kada vide odnos CCC i rezultat. Da se poslužim tvojim primerom, 11:1 u CCC i rezultat 3:3, mada nesrećan, uopšte nije nerealan. Prosečna iskorištenost stopostotnih šansi u stvarnom životu je 33%. Ako uzmemo u obzir da, zbog baga, od 11 CCC dve zapravo to nisu (što je konzervativna pretpostavka!), dođemo do 9 CCC i tri gola, što je realno. Protivnik može da postigne gol iz jedine CCC i dva gola iz prekida ili posle greške odbrane.

Ne tvrdim da je tako bilo u tvom slučaju naravno, nemoj da se uvrediš ili nešto. :)

Ja tako neki put ni ne pogledam utakmicu, a iznerviram se kada vidim statistiku, a kada malo bolje pogledam...možda nisam imao sreće, ali i to je život. :)
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Da ali ja sam gledao tekmu na extended, nije realno koliko sam šansi napravio i na koliko nerealnih načina su njihov golman i igrači bukvalno vadili lopte iz gola, a meni ih zabili u mrežu svaki put kad su prešli centar. Ovakva utakmica može da se desi, ali meni je svaka druga ovakva, što nikako nije normalno. Napravljeno je tako da slabije ekipe koriste između 70% i 100% CCC dok mnogo jače ekipe koje gaze protivnika imaju tu realizaciju oko 33%, koja jeste donekle realna.
Последње учитавање од markohn22 дана 29 Дец 2014, 01:13, учитано 1 пут укупно.
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Verujem, moguće je to da se desi. Na kraju krajeva, i u stvarnom životu se dešava da jedan tim napada sve vreme i ne može da da gol, a onda mu protivnik zabije dva komada ni iz čega... Retko, ali dešava se.

Moguće je i da ti se desi da vežeš nekoliko loših utakmica, ali malo mi je teško da poverujem da ti je baš svaka druga takva. Glupo da te pitam, ali jesi li siguran da nemaš neki taktički problem? Ne znam šta bi drugo moglo da bude...

Ono što ljudi ne shvataju je da endžin igrice ne razlikuje da li igra čovek protiv kompjutera, čovek protiv čoveka, ili kompjuter protv kompjutera. Endžin jednostavno ni ne može da "vidi" koja je od tih kombinacija u pitanju, jer on samo obrađuje "input", a to je zadata taktika. Da li je tu taktiku zadao živ igrač, ili virtuelni menadžer, potpuno je svejedno, bitni su samo parametri koji su uneti. I virtuelni menadžer, tj. kompjuter, koristi isti Tactical Creator koji je i nama na raspolaganju, i ništa preko toga. Štaviše, mi smo kao živi igrači čak u prednosti, jer smo u stanju da razmišljamo, za razliku od virtuelnog menadžera koji sledi skripte u skladu sa svojim menadžerskim profilom.

Dakle, igra sigurno nije "naštelovana", pošto da jeste namešteno da slabiji tim igra bolje, imali bismo čudne rezultate i stanja na tabeli, jer bi svi jaki timovi imali taj penal. Naravno, sasvim je uobičajno da neki slabiji tim povremeno odigra bolje od favorita, ali to je ono što se dešava i u stvarnom životu (npr. sinoć, obe ekipe iz Mančestera su remizirale).

Izvinjavam se ako sam previše odužio, puno pozdrava...
Danijel_CH
Status: Није на вези

Порука од Danijel_CH »

Desava se u stvarnosti, al ne desava se svaku utakmicu. Naucite razliku branioci FM-a :gunman:
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Na šta tačno misliš?
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Brate nisam noob, igram FM skoro 10 godina, znam o čemu pričam. Muka mi je više da se prepirem i objašnjavam sa ljudima, jednostavno, problem ove igrice je što je očigledno prave totalni amateri od programera. Ne mogu jedan fix da odrade kako treba, kako nešto poprave tako nešto drugo sjebu, i tako u krug. Sad mi opet sejvuje igru po 5+ minuta.

Kontam ja da oni nemaju "tiraž" kao pes, fifa itd, ali koliko sam upućen nije uopšte mala brojka kopija koju prodaju zadnjih par godina, tako da to nikako nije opravdanje za konstantno uništavanje igre.
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Kod mene je taj procenat iskorišćenosti stopostotnih šansi dosta ispod pomenutih 33%, i iako ume da iritira, ne nalazim u tome neki posebno veliki problem, toga je bilo i ranije, i biće, meni ništa čudno. Jednostavno, nekad iskoriste svaku tu čistu šansu pa vodim 7-0 na poluvremenu što je takođe daleko od realnog. Ta priča da tim koji se brani čitav meč koristi svoje šanse je dobro poznata, pa mogu da se naviknem na nju i u FM-u, više nerviraju pojedina sranja u ME koja nikako da se srede.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

markohn22 пише:Brate nisam noob, igram FM skoro 10 godina, znam o čemu pričam. Muka mi je više da se prepirem i objašnjavam sa ljudima, jednostavno, problem ove igrice je što je očigledno prave totalni amateri od programera. Ne mogu jedan fix da odrade kako treba, kako nešto poprave tako nešto drugo sjebu, i tako u krug. Sad mi opet sejvuje igru po 5+ minuta.

Kontam ja da oni nemaju "tiraž" kao pes, fifa itd, ali koliko sam upućen nije uopšte mala brojka kopija koju prodaju zadnjih par godina, tako da to nikako nije opravdanje za konstantno uništavanje igre.
Marko, brate, ja nisam ni rekao da si noob. Nema potrebe da se braniš. Ovde tvoj skill nije "na tapetu", samo tvoja izjava kako je igra nameštena da slabiji timovi pobeđuju.

Ja ti kažem da igra nije nameštena, i sa sadašnjim načinom funkcionisanja ne može ni da bude nameštena u korist kompjutera (ili slabijih timova).

Sa druge strane, mogu da se složim sa tim da je puna bagova i da je endžin šupalj na više načina. Mnoge limitacije endžina su dobro poznate, i ako je potrebno, mogu da navedem niz...

Da se ne lažemo, proćiće godine i godine dok neko ne napravi simulaciju fudbala koja zaista odgovara realnosti.

Ali to ne znači da je okej da kažeš da ovu igru programiraju "amateri".

Ti kažeš da kada god nešto poprave, nešto drugo pokvare. Pa to je donekle normalno kada je programiranje u pitanju. ME je izuzetno komplikovan i promena bilo kog parametra je nepredvidljiva i posledice se vide tek kroz testiranje. Šta misliš, zbog čega svake godine postoje bagovi koji nisu postojali prethodne?

Bilo ko ko se bavi programiranjem, modelovanjem, itd. može da vidi koliki je samo put pređen da se od CM 93 dođe do ovoga što imamo danas. Ima dosta brilijantnih ljudi, što programera, što poznavalaca fudbala, koji sarađuju sa SI i rade na igri. To i jeste razlog zbog čega je FM jedan globalni fenomen u svetu igara.

I onda dođu klinci na forum i kukaju kako jedna određena stvar ne valja i kako je igrica govno zbog toga. Ne mislim na tebe Marko, niti na bilo koga konkretno sa ovog foruma, nemojte da se uvredite, pričam generalno o FM populaciji. Bolje bi bilo da prijavljuju te bagove SI-u, kako bi oni mogli da poprave.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Слика

Morao sam da lajem, čula igra, pa rešila da preduzme nešto. Golman na samrti napravio 9.4 rejting.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Vladar пише:Morao sam da lajem, čula igra, pa rešila da preduzme nešto. Golman na samrti napravio 9.4 rejting.
Okači .pkm ili barem mapu šuteva, taktiku, itd.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Ništa novo, napadač promaši prve dve prilike, probudi golmana, i posle mu ništa ne ide.

Слика
Слика

Код: Изаберите све

http://www.filedropper.com/torinovroma
Lep meč, fina igra, da nije šljakao bad mojo dobio bih lagano.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2015”