Football Manager 2015 - Diskusija

Sve o FM15
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

shirajzl пише:Gdje god se okrenem, na koji god FM forum, svuda gotovo svi koji imaju velikih uspjeha igraju Control ili Attacking, bez obzira na timove i igrače.

Čak sam na dosta mjesta vidio da se Control koristi kao obrambena, gostujuća taktika, a Attacking za domaće i protiv slabijih!
Upravo tako, ja sa Partizanom u 2. sezoni igram u gostima protiv Čelzija control, retain possesion i tako to, i završava meč 3:3. Kada protiv nekog jačeg stavim counter ili defend, razbiju me kao da igram sa overload čitav meč :argh:
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

markohn22 пише: Upravo tako, ja sa Partizanom u 2. sezoni igram u gostima protiv Čelzija control, retain possesion i tako to, i završava meč 3:3. Kada protiv nekog jačeg stavim counter ili defend, razbiju me kao da igram sa overload čitav meč :argh:
Pa da...to sam pisao i na SI forumu.
Ako želiš igrati tradicionalno na kontre, onda je to nekom logikom Counter + More Direct Passes + Higher Tempo, znači niski blok, gusto i onda brze, okomite lopte da se iskoristi prostor koji ostaje iza protivnika.
Ali šta je...ako tako igraš, tvoji gube loptu u roku 2 sekunde i onda se suočavaš sa stalnim valovima napada i pitanje je vremena kad ćeš dobiti gol.
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Pa tako je vec tri godine, ne znam sta se je to vama cudno :)
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Tik'al пише:Pa tako je vec tri godine, ne znam sta se je to vama cudno :)
FM 13 i 14 nisam baš nešto igrao pa nisam ni primjetio. :)

EDIT: Tumaram tu po engleskim konferencijama i tako. Slaba ekipa, krenuo nekom logikom, ajmo se braniti pa kontre ovo-ono...Ništa od toga, gaze me svi.
Napravim luđačku taktiku, visoko, široko, agresivno...i odjednom gazim sve, i jače i slabije od mene.
Последње учитавање од shirajzl дана 12 Нов 2014, 22:42, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
Sofronije79
Youth Team Coach
Поруке: 112
Придружен: 13 Сеп 2011, 14:29
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Sofronije79 »

Ovo je bolesno koliko ima povreda. Odigrao sam 11 kola u Italiji i na SVAKOJ utakmici sam imao po 2 iznudjene izmene zbog povreda. Uzas.
I spent a lot of money on booze, birds and fast cars. The rest I just squandered - George Best
Корисников грб
sergavra
Global Moderator
Поруке: 1009
Придружен: 22 Дец 2012, 05:14
Место: Berlin
Has thanked: 22 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Порука од sergavra »

Verovatno je @offtopic:

Da li ste radili slike za Jelen Super ligu za ovaj fm? Vidim da mi klinci od po 19-20 pa do 24 godina nemaju slike.
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
Корисников грб
kLeSa
World Class Manager
Поруке: 3305
Придружен: 13 Нов 2010, 14:08
Место: Srbija - Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од kLeSa »

Ima slika... Samo zavisi koji si koje si slike skinuo.
Корисников грб
sergavra
Global Moderator
Поруке: 1009
Придружен: 22 Дец 2012, 05:14
Место: Berlin
Has thanked: 22 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Порука од sergavra »

DF11. Sad pokusavam da ubacim i sve apdejtove...sa 7 giga slika, bice to duga noc :)
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
Корисников грб
Tachini
First Team Coach
Поруке: 319
Придружен: 07 Нов 2010, 12:54
Место: NY
Status: Није на вези

Порука од Tachini »

Povodom predhodne prepiske oko counter taktike. Licno nisam pre probavao da igram na counter, ali na ovom FM sam poceo bez kluba i bez licenci i dobijem ponudu od portugalskog drugoligasa Tondela. Klub je u najboljem slucaju za sredinu tabele. I sastavim neku 3-5-2 taktiku koja je Counter i odigram fantasticnu sezonu i zavrsim 2. i samim tim napredujem u prvu ligu. Tako da mislim da counter moze da upali, ali da treba sve od postavki igracima to team instrukcija dobro promisliti sta treba na counter i sta moze da upali i ako se sve dobro ukombinuje mislim da moze da se dobije odlicna taktika. Eto izgleda da sam ja potrefio. Npr ono sto je mene najvise zacudilo je to sto nisam igrao utakmice gde sam jedva izborio pobede, vec sta vise bio sam tim sa najvise datih golova u iligi i najmanje poraza. Sad u prvoj ligi na polusezoni sam 15. ali sam ja kriv za to jer sam probao malo ofanzivnije da igram i imao sam strasnih poraza, uz to su me i povrede unistile. Poslednih nekoliko utakmica sam se vratio na counter i opet fino sljaka. Uspeo sam da dodjem i do 6. kola u kupu i ocekujem da cu izboriti opstanak u ligi, a mozda dobacim i do nekoh 10. mesta to mi je trenutno ambicija.
D.
First Team Coach
Поруке: 381
Придружен: 09 Авг 2011, 19:40
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од D. »

shirajzl пише:Igra li ovdje itko uspješno sa Counter ili Standard kao glavnom taktikom?

Gdje god se okrenem, na koji god FM forum, svuda gotovo svi koji imaju velikih uspjeha igraju Control ili Attacking, bez obzira na timove i igrače.

Čak sam na dosta mjesta vidio da se Control koristi kao obrambena, gostujuća taktika, a Attacking za domaće i protiv slabijih!
Ја мање-више само са каунтер и играм, може то да испадне ок. У принципу, било која тактика може да се направи на тој стратегији, било класично повлачење, пресинг и транзиција или посед, тако да даље од тога не идем.

Мене све више нервирају роле, превише су ригидне откад су укинули слајдере, не могу да се комбинују две роле у једну (типа кат инсајд на деф. крила), већ се све своди на то да се одабере оно што је најмање далеко од почетне замисли. Не видим напредак у односу на 12/13 скоро ни у чему.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Miles Jacobson @milesSI
I said if we got parental permisson, Ødegaard would be added to #FM15 Thanks @ErikMidtgarden!

Код: Изаберите све

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=340346029
… pic.twitter.com/2gHo36BLNp
To get him in the game you need to download/subscribe & start a new game. We'll add his data to the next hotfix/patch but no date for that.
Ne znam da li je neko već postavio ali eto. Miles objavio na tviteru. :)
Корисников грб
WOXER
First Team Coach
Поруке: 240
Придружен: 25 Дец 2010, 23:06
Место: Kucura
Status: Није на вези

Порука од WOXER »

Juce mi se pred kraj meca povredio igrac, ja ga zamenim i potvrdim, i posle toga mi je samo vrtelo wait for next highlight. Morao sam izaci posto nije htelo da nastavi. Probavao sam i da vratim malo, ali pokaze da igraci krecu prema tunelu i opet izbaci da sacekam. Poludeo sam.
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

WOXER, jesi probao da kliknes pause pa play? Meni je to upalilo...
Sé un hombre
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

WOXER пише:Juce mi se pred kraj meca povredio igrac, ja ga zamenim i potvrdim, i posle toga mi je samo vrtelo wait for next highlight. Morao sam izaci posto nije htelo da nastavi. Probavao sam i da vratim malo, ali pokaze da igraci krecu prema tunelu i opet izbaci da sacekam. Poludeo sam.
Meni se desilo isto, kliknuo sam dole na time line i vratio malo utakmicu. Nakon toga na Live i pojavilo mi se Continue.
Корисников грб
WOXER
First Team Coach
Поруке: 240
Придружен: 25 Дец 2010, 23:06
Место: Kucura
Status: Није на вези

Порука од WOXER »

tanke14 пише:WOXER, jesi probao da kliknes pause pa play? Meni je to upalilo...
madness пише:Meni se desilo isto, kliknuo sam dole na time line i vratio malo utakmicu. Nakon toga na Live i pojavilo mi se Continue.
Pokusao sam i da pauziram, i da vracam vreme na time line, i pokusavao sam cak da izadjem iz meca ili da udjem u nekog igraca, ali nije htelo da nastavi.
Последње учитавање од WOXER дана 14 Нов 2014, 12:23, учитано 1 пут укупно.
Marin[ko]
Newgen
Поруке: 7
Придружен: 13 Авг 2012, 17:17
Место: Slavonski Brod
Status: Није на вези

Порука од Marin[ko] »

Fitipaldi пише:
shirajzl пише:Igra li ovdje itko uspješno sa Counter ili Standard kao glavnom taktikom?

Gdje god se okrenem, na koji god FM forum, svuda gotovo svi koji imaju velikih uspjeha igraju Control ili Attacking, bez obzira na timove i igrače.

Čak sam na dosta mjesta vidio da se Control koristi kao obrambena, gostujuća taktika, a Attacking za domaće i protiv slabijih!
Ја мање-више само са каунтер и играм, може то да испадне ок. У принципу, било која тактика може да се направи на тој стратегији, било класично повлачење, пресинг и транзиција или посед, тако да даље од тога не идем.

Мене све више нервирају роле, превише су ригидне откад су укинули слајдере, не могу да се комбинују две роле у једну (типа кат инсајд на деф. крила), већ се све своди на то да се одабере оно што је најмање далеко од почетне замисли. Не видим напредак у односу на 12/13 скоро ни у чему.
Upravo to, znaci, evo sad sa Hoffenheimom sam igrao, Vollanda nikako ne mogu iskombinirat da upravo to radi na MR, mogu ga iskoristiti jedino da ga igram na AMR-u Ramdeutera ili Inside Forwarda sto ne zelim jer mi kaska u obrani onda, a ako ga stavim na MR prakticni ne mogu nijednu rolu iskombinirati sa time da on obrambeno stisce, iskoristava work rate i snagu, dok u napadu sijece unutra i izvlaci se na lijevu nogu, role su stvarno pre specificne i uvelike ogranicavaju kako ce se pojedini igrac kretati na terenu, ne dopustaju previse improvizacije po meni.
topboy
Youth Team Coach
Поруке: 54
Придружен: 02 Нов 2011, 18:19
Место: Subotica
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од topboy »

Da li je samo meni ima i još neko kome je FM15 lak ili se sledeće odnosi na domaću ligu?
Trenutno vodim PFC, prva sezona. Neračunajući LŠ, svaku utakmicu povedem 2:0 do 10. min i onda im nabijem još 2-3 komada do kraja, sa sve 30ak šuteva na utakmici dok protivnik ima 3-4. Da ne spominjem da sam prvi na tabeli +20 u odnosu na drugoplasiranog. Nebitno koga stavim, kakvu formaciju, att ili control jednostavno meljem protivnike... Počinje da mi bude malčice dosadno
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Meni je bilo lako sa PFC-om na beti, čak sam naguzio moćni Atletiko na JNA u 1. sezoni, ali sa Southamptonom jedva završio 11. Na beti IF-ovi kidali, sad ne mogu da se sastave sa životom. No dobro, bilo je tu i mojih grešaka, možda sam 2 utakmice odigrao sa familiarity-em 100%... Videću da pustim neke Nemce, odigram sezonu-dve tamo, vidim ovog Raumdojtera.
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Igra po krilima u odnosu na betu... Nebo i zemlja, ništa više ne prolazi kao prije.
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

markohn22 пише:Igra po krilima u odnosu na betu... Nebo i zemlja, ništa više ne prolazi kao prije.
Meni izgleda balansirano, više ne strahujem od svakog jeb*nog centaršuta, ali ipak se zabija.
Ja na jednom krilu imam Wa, a na drugom je IFs s nadolazećim FBa. Dosta lijepo funkcionira.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2015”