Yugoslavia

Mesto za napravljene lige, klubove i druge korisne dodatke i pomagala.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Yugoslavia

Порука од Sloba »

Слика
Слика
SS:

Код: Изаберите све

http://share.pho.to/4ZCSM[/center]
Na red za DOWNLOAD konačno stiže i najčekaniji dodatak u Srbiji, Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini, Makedoniji, Crnoj Gori, Sloveniji, ali i drugim zemljama. Oživljavanje istoka se nastavlja time što je Jugoslavija ponovno aktivirana, a pod pravom zastavom Jugoslavije sada su SVI klubovi, gradovi, regioni, stadioni iz svih šest republika što daje najrealniju i najbolju napravljenu Jugoslaviju ikada! Kad bih pisao šta je sve menjano trebalo bi mi između 60 i 80 hiljada slova da to sve opišem pa zato evo ukratko šta Vam sve donosi ovaj dodatak:

- 12 igrivih liga i 13 neigrivu
- Kup, Liga Kup i Super Kup
- REPREZENTACIJU Jugoslavije [U prvih par godina ne igra takmičarske utakmice, samo prijateljske]
- Nagrade za igrače, trenere i sudije
- Mediji sa prostora Ex-Yu
- I još dosta toga...


Takmičenja nose nazive po nekim firmama, što današnjim što Ex-Yu te imena nagrada nose nazive po igračima i ljudima koji su doprineli raazvoju Jugoslovenskog fudbala. Urađeni su TV prenosi za lige, pare od TV prenosa i finalne pozicije u ligi na kraju sezone.

Ima tu još dosta stvari ali neka bude iznenađenje. Sutra Vas očekuje V.2 - UTOPIJA! Ako imate neke sugestije, primedbe... iznesite ih ovde u temi kako bi ovo poboljšali što skorije na maksimum, ako već sada nije na tom nivou.
Dodatak ubaciti na lokaciju my documents/sports interactive/football manager 2014/editor data

Слика

Код: Изаберите све

http://www.multiupload.nl/MBWQH38VAP
Слика

UpDate 1.1

Dan nakon izlaska V.1 izbacujemo Vam patch koji donosi određene promene:

- Izmenjene pozicije igračima Zrinjskog koje su u većini bile pogrešne
- Finale Kup-a dr Andrejevića se sada igra na Stadionu JNA!
- Sada bi trebalo da je sređeno da igrači pre 27 godine ne idu iz Jugoslavije ili da to bude u smanjenoj meri te da se vrše transferi vrše uglavnom između Jugoslovenskih klubova kada su u pitanju domaći igrači
- Gramatičke greške u nazivu liga i nagrada


Слика

Код: Изаберите све

http://www.multiupload.nl/DU9WZGRPR7
Слика
YUGOSLAVIA UTOPIA
SS:

Код: Изаберите све

http://share.pho.to/4ZWgp
Ovde možete pogledati screanshotove
Evo i napokon dugo čekane verzije 2 dodatka za nas nostalgičare. Osim toga što već u jednoj ligi imamo iz nedelje u nedelju jake utakmice na Koševu, Kantridi.. sada ćemo svaki vikend provoditi gledajući baš na tim terenima igrače poput Džeke, Jovetića, Vučinića, Mandžukića, Modrića, Handanoviča, Vidića, Kranjčara... u ovoj verziji 2 donosimo zamišljenu verziju Jugoslavije i kako je moglo biti uz malo pameti...

Pre nego što napišem šta sve sadrži ova verzija 2, da napomenem da je ona nadogradnja na verziju 1.1 tako da imate sve + još više u odnosu na prvu verziju Jugo dodatka.

Šta Vam ovaj dodatak donosi u odnosu na V1.1?
- Igrači koji su ponikli ili su ostavili neki trag u klubovima iz Jugoslovenskih liga. Vrlo je teško držati neki kriteriju zašto je neki igrač tu, a nije tamo i sl. Vodio sam se nekim neoborivim činjenicama i realnije od ovoga nije moglo! Ne može jedan igrač biti u 3-4 tima u isto vreme.
- Stadioni su puni na svim utakmicama u prve četiri lige, na nekim stadionima 5 i nižih liga!
- Veće novčane nagrade u ligama i kupovima.
- Klubovima iz Premijer lige, a nekima i iz nižih skidani dugovi ako su ih imali, dok Sarajevo ima bogatog vlasnika i saradnju sa Kardifom.
- Jugoslavija je članica EVROPSKE UNIJE!
- Uslovi života i finasijska moć fudbalskog saveza, kao i regeni koji dolaze iz ove države su sada na veoma visokom nivou
- Pod zastavom Jugoslavije igraju i neki igrači koji bi verovatno i igrali da su sve države ostale na okupu: Ibrahimović, Krkić, Seferović...
- Uglavnom će igrači do 27 godine ostajati u svojoj državi i to je napravljeno što je realnije moguće pa će se transferi uglavnom vršiti između Jugoslovenskih klubova. Moguće je da bude nekih transfer izuzetaka ali predpostavljam ne više od 5-6%!

I još dosta toga...


Dodatak ubaciti na lokaciju my documents/sports interactive/football manager 2014/editor data

Слика

Код: Изаберите све

http://www.multiupload.nl/OYDQEK1ENS
Vaš FM-Players.net ReSearch Team
Последње учитавање од Sloba дана 16 Јан 2014, 03:12, учитано 11 пута укупно.
Корисников грб
jovke delija
Youth Team Coach
Поруке: 50
Придружен: 10 Окт 2012, 14:41
Место: Zemun
Status: Није на вези

Порука од jovke delija »

Nadam se da će biti sjajno, jedva čekam.
Корисников грб
TheBigOneFCB
Manager
Поруке: 2159
Придружен: 02 Мар 2012, 20:16
Место: Београд
Status: Није на вези

Порука од TheBigOneFCB »

На основу чега је Чукарички који је српски прволигаш у истој лиги као и неки трећелигаши?
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Nadam se da nije problem što sam otvorio sada temu. Uskoro izlazi ovaj dodatak. Za par dana. Ja sam skoro sve završio. Svi klubovi, igrači, gradovi, regioni su pod zastavom Jugoslavije. Novi klubovi su kreirani u ligama Srbije, Cg, BIH.. kako bi te države i dalje bile aktivne ali su smanjene reputacije lige, države..

Ima 12 liga i sa preko 500-600 klubova će moći da se igra. Elita broji 18 klubova. Spisak po ligama nije kompletan još tj. sve klubove sam rasporedio po ligama ali još postoji mogućnost da idu za nivo gore ili dole klubovi.

Imaće, ako se ne varam, finalna verzija 50k promena tako nešto ako ne i više.

Kada kažem da izlaze tri verzije, mislim na:
- Ova osnovna verzija Jugoslavije. Kao što sam već rekao.
- Sutradan ako se ne varam, ako ne bude nekih komplikacija izaće UTOPIJA što znači da su staidoni puni u elitnim ligama, vraćaju se Nastasić, Biševac, Modrić.. u svoje klubovi koji su ih otisnuli u inostranstvo.. sve je savršeno i reputacija lige je naravno veća.
- Treća verzija će biti iznenađenje, ali da kažem da Vam otkrijem da će biti nešto u retro stilu.

Ako nekoga zanima Juga i kako će sve to biti ili ako bilo šta nekoga zanima neka pita ovde, trudiću se svima da izađem u susret i odgovorim najbolje moguće.

Za kraj samo da kažem da prve sezone u Evropi će igrati sledeće četiri ekipe:
GNK Dinamo [UCL]
Partizan [UEL]
Crvena zvezda [UEL]
Maribor [UEL]

Bilo je nedoumica koga u UCL, da li Dinamo ili Maribor, izbor je pao na Dinamo. Realno imaju najjači igrački kadar od svih trenutno po imenima i najskuplji su. Kod zvezde sam pravio izuzetak sobzirom da po UEFA koeficijentu nije zaslužila da bude u UEL već Hajduk, ali eto napravljen je izuzetak sobzirom da već iz HR Dinamo igra elitu pa onda neka večiti srpski klubovi + Maribor budu u EL, a i Cz ima bolju istoriju od Hajduka pa je to prevagnulo.

Evo i nekih SS:

Код: Изаберите све

http://share.pho.to/4TCHh
Mislim da će ovo biti najbolje odrađena Jugoslavija ikada, još samo da što realnije rasporedim klubove [samo mi je to ostalo].

:)


Čitaj šta sam napisao. :D Ostalo mi je da još što ravnopravnije timove rasporedim po ligama. Ubacivao sam ih po reputaciji. Sem toga neće biti sastav lige kao nekada u sezoni 91/92 il koja je već bila zadnja niti gledamo nešto posebno. Kod mene na forumu bar kada je prva liga u pitanju, odmah da znate da je bilo glasanje za sve klubove osim za one iz Srbije i HR. ;) I da je po tome formirana prva liga. :)

I uzmite u obzir da ne mogu 10 srpskih da stavim u jednu ligu. Moram ravnopravno da rasporedim nekako.

Srpska SL - 16 klubova
Bosanci - 16 klubova
Makedonci i Crnogorci - 12 klubova
Hrvati i Slovenci - 10.

Toliko broje prve lige. :)

jovke delija, Nadamo se da ćemo opravdati očekivanja svih. :)
Последње учитавање од Sloba дана 14 Јан 2014, 20:19, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
akalicanin
Newgen
Поруке: 33
Придружен: 18 Авг 2012, 16:46
Место: Beograd
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од akalicanin »

Auuu ovo jedva cekam :ole:
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

NAPOMENA: JA ZNAM DA ĆE OVAJ DODATAK BITI NAJBOLJI U ZADNJIH GODINA, MALE SU ŠANSE DA SE BILO KAKVA GREŠKA POTKRADE, ALI.. ZA VAS KOJI PRONALAZITE MANE I TO VAM JE HOBI U NAREDNIM DANIMA ĆU IZBACIVATI SS I BIĆE IH MNOGO, AKO MISLITE DA NEŠTO TREBA PROMENITI.. RECITE SADA.. POSLE VEROVATNO NEĆU UVAŽAVATI JER ĆE NA SKRINOVIMA NAREDNIH DANA BITI PRIKAZANO SVE MOGUĆE ŠTO SE NALAZI U IGRI I BIĆE NE MOGUĆE AKO IMA NEKA GREŠKA DA SE NE PRIMETI VEĆ PO OVIM SKRINOVIMA [ILI NEKA PRIMEDBA]. VELIKA SLOVA DA OBRATITE POZORNOST NA ONO ŠTO PIŠEM! I HVALA VELIKO NA POZORNOSTI!
Uvodni SS:

Слика
Universal Bank Premier League

Слика

Gazprom First League

Слика

Gazprom Second League

Слика

Gazprom Third League

Слика

Raiffaisen Elite Division

Слика

Raiffaisen First Division

Слика

Слика

Raiffaisen Second Division

Слика

Слика

Слика

Слика

Raiffaisen Third Division

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Raiffaisen Fourth Division

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Amateur Premier Division

Слика

Слика

Слика

Слика

Amateur First Division

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Amateur Second Division

Слика

Postoji i još jedna liga ispod, ali ona je neigriva!
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Ladno ste ubacili i Dolinu. Možda i probam ovo ako ne bude nekih greški.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Igrivo je preko 600 klubova ako se ne varam.. a još 500+ ih se nalazi u neigrivim ligama. :xD:
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Dragan Mance Cup

Ovo je nacionalni kup. Razmišljao sam kako da ga nazovem jer sve lige imaju specifične nazive i odlučio sam da kup dobije naziv po legendi FK Partizan. U drugi plan se stavlja ono što je uradio za klub, na prvom mestu je to da te 1985 godine izgubio život u saobraćajnoj nesreći. Legenda o njemu živi i ovo je zaslužio, pa bar i u igrici.

Слика

Winter Cup

Po nazivu se već može zaključiti da se radi o kupu koji se igra u toku zimske pauze, a da učešće u njemu imaju klubovi iz prve četiri lige. Zahvaljujući ovom kupu tokom zime nema potrebe za igranjem prijateljskih utakmica,a imate i dalje izuzetno jake utakmice i pripremu i više nego dobru za drugi deo sezone.

Слика

Super Cup

Novo takmičenje. Trofej za koji se bore zadnji osvajač Universal Bank Premier League i Dragan Mance Cup. U prvoj sezoni to su Crvena zvezda i Hajduk kao zadnji osvajači lige i kupa u bivšoj Jugoslaviji. Utakmica se igra pred sam start sezone i već na samom startu jedan od dva tima ima priliku da osvoji ni malo slab trofej.

Слика
topboy
Youth Team Coach
Поруке: 54
Придружен: 02 Нов 2011, 18:19
Место: Subotica
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од topboy »

Pre svega svaka čast na ideji I vremenu koje si izdvojio za realizaciju.
Interesuje me koliki će biti fondovi u takmičenjima I koje nagrade za menadžere I igrače će se naći? Recimo da li si planirao da ubaciš nagradu za najboljeg mladog igrača?
Ako se ne varam, finale nacionalnog kupa se igralo na JNA,pa bi to mogao biti jedan od saveta.
I naravno ne mogu da dočekam...
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Hvala na komentaru i sugestijama.

- Dosta dobri, zbog toga što je banka sponzor lige. 7M će recimo dobiti prvak lige u prvoj sezoni.. možda je previše, al opet nisam hteo da preterujem još više jer ipak ovakva liga ne može biti isto kao Engleska i sl. države u današnje vreme. Biće skrinova o tome.
- Ima veliki broj nagrada. Postaviću taj skrin. Awards - po meni nešto što daje veću draž nego novčane nagrade.
- Videću ovo za stadion JNA.

:cheers:
Корисников грб
akalicanin
Newgen
Поруке: 33
Придружен: 18 Авг 2012, 16:46
Место: Beograd
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од akalicanin »

Jos jednom pozdrav i sve cestitke na trudu!
Imam i ja par pitanja...
Hoce li biti nova pojacanja u Partizanu (Trajkovic, Skuletic, Vulicevic, Drincic), odlazak Stojkovica, uklanjanje povrede Lukacu?
Da li je povecana reputacija 1. lige, kao i budzeti klubova, posto je u rangu sa dosta jacim ligama od ovih nasih. Naravno, mislim na normalne cifre, nikakvo preterivanje.

:cheers:
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

- Transfer UpDate će biti nezavisno od ovoga. Fajlovi se mogu miksovati!
- Reputacija lige je po default 125 [postoji već u default bazi nekadašnja liga ex yu].

Za sve ostalo tu će biti Utopija koja je V.2 a tu će biti povećana i reputacija ligi i povratnici u večite i ostale klubove i sl [budžeti klubova].

Hvala. :cheers:
suki86
Newgen
Поруке: 24
Придружен: 01 Авг 2011, 17:56
Место: Prnjavor RS
Status: Није на вези

Порука од suki86 »

Ovo izgleda fenomenalno,svaka čast i na vremenu i na trudu mogu samo da pišem pohvale ništa drugo.Mene samo interesuje kakva će biti pravila za strance u ligi da li će juga biti napravljena kao član eu.I još jednom svaka čast.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Neće biti u EU [vremenom verovatno ulazi], a nema ograničenja za strance. :D
topboy
Youth Team Coach
Поруке: 54
Придружен: 02 Нов 2011, 18:19
Место: Subotica
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од topboy »

A jel postoji mogućnost da Ibrahimovića možeš da pozoveš u JugoslAvensku repku? :zelenko:
I kaži mi kad planiraš da izbaciš dodatak. Jednostavno ne mogu da dočekam :ole:
Danijel_CH
Status: Није на вези

Порука од Danijel_CH »

Mislim da bi trebao da stavis da iz lige ide jedan direktno u LS a jedan u kvalifikacije, a tri u LE(od tih 3 jedan kao pobednik kupa). Drzava bi logicno trebala biti u EU. Hvala unapred :*
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

topboy, Izlazi ovim redom:

V.1 za tri dana sve kako jeste
V.2 za četiri dana sa povratnicima, Mandžo u Dinamu, Srna u Hajduku, Vidić u zvezdi, Nastasić u Partizanu etc...
V.3 Nešto u retro fazonu i izlazi za pet dana

Danijel_CH, Liga je sama po sebi nerealna sobzirom da ne postoji u real life, ali bi to još dodalo na nerealnosti. Sem toga mora da se bude obazriv sa koeficijentima. Ako se pretera i sl. može da pobudali i da ti prikazuje da u LŠ grupnu fazu tipa ide 32 Jugoslovenska tima, a to ne želimo.

Ovako bi bilo i u stvarnosti [ali smo daleko od toga].

Država nije u EU, razmisliću da je stavim, ali lično ne preferiram to, ali videćemo ima još do finalne verzije.
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Порука од maxim_tsigalko »

SlobaGrobar пише:
Dragan Mance Cup

Ovo je nacionalni kup. Razmišljao sam kako da ga nazovem jer sve lige imaju specifične nazive i odlučio sam da kup dobije naziv po legendi FK Partizan. U drugi plan se stavlja ono što je uradio za klub, na prvom mestu je to da te 1985 godine izgubio život u saobraćajnoj nesreći. Legenda o njemu živi i ovo je zaslužio, pa bar i u igrici.

Slika

Winter Cup

Po nazivu se već može zaključiti da se radi o kupu koji se igra u toku zimske pauze, a da učešće u njemu imaju klubovi iz prve četiri lige. Zahvaljujući ovom kupu tokom zime nema potrebe za igranjem prijateljskih utakmica,a imate i dalje izuzetno jake utakmice i pripremu i više nego dobru za drugi deo sezone.

Slika

Super Cup

Novo takmičenje. Trofej za koji se bore zadnji osvajač Universal Bank Premier League i Dragan Mance Cup. U prvoj sezoni to su Crvena zvezda i Hajduk kao zadnji osvajači lige i kupa u bivšoj Jugoslaviji. Utakmica se igra pred sam start sezone i već na samom startu jedan od dva tima ima priliku da osvoji ni malo slab trofej.

Slika
mislim da si mnogo pogresio sto se tice imena dato kupu. postoje vece legende od dragana mancea (pioniri fudbala-marjanovic,tirnanic,vizionar-dr andrejevic,legenda-mitic,golgeter-veselinovic,treneri-vasovic,miljan miljanic,strelci-pancev,santrac) cak mislim da je andrejevic inajbolje resenje jos i neutralna licnost.
mance je tragicna licnost i legenda je zazivela samo u klubu ali nije toliko otisla da cela drzava ima urbanu legendu. po meni korektnije je da se taj zimski kup preimenuje u trofej dragana mancea!
mogao bi imena za najboljeg nazive strelca, golmana i igraca da nagrade nose naziv po nekim legendama.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Uvažen je tvoj predlog, ali ako po Manceu bude zimski kup po nekom Hrvatu ili Bosancu ide nacionalni kup i isto tako super cup jer sam ja prema svima jednak i ne bi bilo fer da stavim nazive trofeja po Manceu, Tirnaniću i kome već a da nema naših komšija tu. :)

Uzeto je i to u predlog, ali i ovo za nagrade igračima i sl.
Последње учитавање од Sloba дана 12 Јан 2014, 10:15, учитано 2 пута укупно.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Editor fajlovi i razni dodaci '14/ Editor files and misc add-ons '14”