Суперлига Краљевине Србије

Mesto za napravljene lige, klubove i druge korisne dodatke i pomagala.
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Суперлига Краљевине Србије

Порука од maxim_tsigalko »

Почињем са израдом пројекта Суперлиге Србије у до сада невиђеном формату.
Од фм 2006 па све до фм 2013 радио сам Југословенску лигу и Југословенску лигу "Утопија". Овог пута радиће се Српска лига и то у саставу државе која никад није настала захваљујући нашом непромишљености и заваравајући се идејом југословенства.
Васкрс државе од пре 98 година из 1915. када се Србији од стране савезника нудило територијално проширење на уштрб Аустро-Угарске уколико Атната буде побеник у Великом рату. Пошто је идеја југословенства преовладала Спрска држава, икао више него реална никад није заживела. Зато у фм-у враћамо се Краљевини Србији и нашој држави.


Слика

Слика

Лига је планирна у следећем формату:
Суперлига (16 клубова)
-са плејофом 8 тимова и плејаутом других 8 тимова
-почетак лиге 1.недеља августа, завршетак последња недеља маја месеца
-тимови прве лиге: Ц.звезда, Партизан, Хајдук Сплит, Војводина, Сарајево, Жељезничар, Вележ, Челик, Борац БЛ, Осијек, Спартак, ОФК Београд, Будућност, Вардар, Раднички Ниш, Слобода Тузла.
1. Лига (16 клубова)
-двокружни систем
- Рудар ПЉ, Сутјеска, Зрињски, Цибалиа, Јагодина, Напредак, Работнички, Шкендија, Широки Бријег, Славија Сарајево, Олимпик Сарајево, Раднички КГ, Тетекс, Јавор, Пелистер, Рад.
2. Лига (16 клубова)
...
4. Лига (16 клубова)
...

Куп Краља
-64 тима
-нокаут такмичење са реванш утакмицом од четврт финала
-финале на неутралном терену једна утакмица
Суперкуп
-недеља пре почетка првенства један меч на неутралном терену

Сви играчи који су рођени на просторима које обухвата Краљевина Србија имаће Српско држављанство.

Ово је само "костур" нацрта идеје овакве државе и лиге, а сад следе ваши прелози...
Поздрав!
Последње учитавање од maxim_tsigalko дана 08 Јан 2014, 22:02, учитано 6 пута укупно.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Ne može Zvezda i Partizan onda, moraš imati u vidu kad su osnovani klubovi. Može BSK, Soko, Jugoslavija. Mislim da ne mogu ni Rad, Sparatak, Borac BL i ko zna ko još. Ali kul ideja, igrao bih.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Порука од maxim_tsigalko »

Zato sam i ostavio na forumu neko vreme da bi vase sugestije i ideje dosle do izrazaja.
Mislim da bi promena u nazivima klubova bila losija ideja zbog samih igraca n fm-u. Ipak i u kraljevini postojali su klubovi pod nazivima Rudar, Radnicki, Napredak (donekle radnicko-socijalni nazivi) ali slazem se da su imena C.zvezda, Partizan, Spartak bas komunisticki data, ali dobro sad nek nam drzava bude nesto liberalnija :)
Корисников грб
Vul3
World Class Manager
Поруке: 3033
Придружен: 13 Апр 2011, 12:09
Место: Trst
Status: Није на вези

Порука од Vul3 »

gledam i ne veruem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Корисников грб
akalicanin
Newgen
Поруке: 33
Придружен: 18 Авг 2012, 16:46
Место: Beograd
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од akalicanin »

Podrzavam te u ovome. Po meni, ostavi imena klubova... E sada, na tebi je da li ces neke transfere da odradjujes, posto ipak je liga velika i sa ovim klubovima zasluzuje vecu reputaciju i bolje igrace
Srecno :ole:
Корисников грб
Sturridge15
Newgen
Поруке: 23
Придружен: 18 Нов 2013, 00:47
Место: Podgorica
Status: Није на вези

Порука од Sturridge15 »

Ja, kao Crnogorac, imam zamjerku sto samo Buducnost u Superligu, zasto ne i Sutjeska, koja je sampion proslogodisnji, a i ove godine je uzela jesenju titulu :)
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Порука од maxim_tsigalko »

Mogla bi Sutjeska da zameni Slobodu iz Tuzle jer su u istom rangu i rejtingu. I jos nesto (nista licno) nema ovde Crne Gore, Makedonije, Dalmacije, Vojvodine ovo je Srbija. :fss:
rajs5
First Team Coach
Поруке: 313
Придружен: 03 Апр 2012, 09:38
Место: Crvenka
Klub koji vodite: AC Milan
Formacija: 4:3:3
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од rajs5 »

To Brate,
Velika Srbija!!!
heroes
Newgen
Поруке: 5
Придружен: 24 Јун 2011, 01:34
Место: Petrovgrad
Status: Није на вези

Порука од heroes »

Dobra ideja, igrao bi ovo :ole:
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Порука од maxim_tsigalko »

Ko zeli da pomogne ovom projektu neka se javi putem pm a pomoc bi dobrodosla oko spiska igraca kojima bi moralo da se menja drzavljanstvo u srpsko a da su rodjeni na ovim prostorima koje bi ova drzala obuhvatala (kartu imate u prvom postu).
potreban je spisak hrvatskih igraca koji su rodjeni na ovom prostoru koje karta obuhvata kako bi im se drzavljanstvo promenilo.
Последње учитавање од maxim_tsigalko дана 26 Дец 2013, 23:11, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Порука од maxim_tsigalko »

menadzeri patch je zavrsen, testiran, danas dobijate download verziju!
Danijel_CH
Status: Није на вези

Порука од Danijel_CH »

Partizan preimenuj u FK " Draza Mihajlovic " a CZ u " Nikola Kalabic "
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Порука од maxim_tsigalko »

Nece biti preimenovanja.Sve ostaje kako je i bilo.Hajduk i BSK (tek kasnije menja ime u OFK Beograd) nije menjao ime ni kad su komunisti dosli na vlast.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Danijel_CH пише:Partizan preimenuj u FK " Draza Mihajlovic " a CZ u " Nikola Kalabic "
Partizan u NDH (Nezavisna Država Hrvatska), a zvezda u SK Jugoslavija...

;)

Mali podatak iz istorije "večitih".. :)
Корисников грб
Boske11
Assistant Manager
Поруке: 884
Придружен: 14 Апр 2013, 10:34
Место: Sr.Mitrovica/Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Boske11 »

Nemoj da skrnavis imena nasa 2 najveca kluba :lol:
You''ll Never Walk Alone
fkbor
Newgen
Поруке: 6
Придружен: 11 Нов 2013, 11:48
Место: bor
Status: Није на вези

Порука од fkbor »

a gde je link za skidanje?
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Порука од maxim_tsigalko »

Iako sam zvezdas Partizan nije NDH i to su gluposti, ali jeste formiran u Zagrebu i bio je NK Jugoslovenske armije. Zvezda jeste "naslednik" pre svega zbog lokacije stadiona i navijaca, ali ne pravno-formalni SK Jugoslavije. Klubovi koji su postojali pre rata su svoja imena uglavnom i zadrzali (od vecih Vojvodina i Hajduk) svi drugi su formirani od 1945.pa nadalje. Ova drzava u ovom obliku trebala je da postoji jos 1915. a tada su postojala samo tri kluba (Backa Subotica, Hajduk Split i Vojvodina) tako da bi bilo uludo da se sad sve ostalo menja. Ovo je zamisljeno kao restaurizacija i obnova Kreljevine Srbije u ovom obliku i formatu tako da je istorija svih klubova izbrisana iz nacionalnih prvenstava (1992-2013) a pre toga ucestvovali su u SHS (1921-1941) i SFRJ ligi (1946-1992) i to su rezultati koji su ostali ubelezeni. Uostalom malo cemo se igrati Superligom sa jacom konkurencijom i vecom drzavom Srbijom!
Ovo je bio radni deo zbog izrade dodatka na forumu tako da bi tema mogla biti zakljucana!
Последње учитавање од maxim_tsigalko дана 08 Јан 2014, 21:45, учитано 1 пут укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Boske11 пише:Nemoj da skrnavis imena nasa 2 najveca kluba :lol:
Sve je potkrepljeno činjenicama. ;) Istorija govori to kao i da je Hajduk srpski klub. Ja kao Grobar prihvatam takvu istoriju i ponosan sam sa njom, ko ne prihvata za mene nije pravi Grobar.

Nisam to rekao bezveze. :)

Kad je NDH ugašen par igrača je prešlo u novoformirani Partizan [Glezer, Brozović, Čajkovski,Matekalo, Bobek]. A cz nije naslednik zvaničan od SK Jugoslavija jer to nekome ne odgovara. :)
Последње учитавање од Sloba дана 08 Јан 2014, 22:34, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Порука од maxim_tsigalko »

SlobaGrobar пише:
Boske11 пише:Nemoj da skrnavis imena nasa 2 najveca kluba :lol:
Sve je potkrepljeno činjenicama. ;) Istorija govori to kao i da je Hajduk srpski klub. Ja kao Grobar prihvatam takvu istoriju i ponosan sam sa njom, ko ne prihvata za mene nije pravi Grobar.

Nisam to rekao bezveze. :)

Kad je NDH ugašen par igrača je prešlo u novoformirani Partizan. A cz nije naslednik zvaničan od SK Jugoslavija jer to nekome ne odgovara. :)
Slobo molim te Partizan i NDH su razlicite stvari, jesu par igraca igrala za NDH ali to je ensto sasvim drugo i da se ova prica ovde zavrsi jer nema nikakve veze sa ovim dodatkom.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Samo kažem pošto ovaj dodatak veliča srpstvo [isto ko što hrvati nekad u svojim dodacima veličaju eto recimo Hajduk, a pogrešno je to] da nije sve tu srpsko i da Partizan i zvezda imaju i druge svoje strane koje se zataškavaju. ;)

Elem, završiće se na ovome, nećemo više, Aco sry za spam. :D

Tebi bravo za dodatak. :)
Пошаљи Одговор

Повратак на “Editor fajlovi i razni dodaci '14/ Editor files and misc add-ons '14”