RETRO FM?

Mesto za napravljene lige, klubove i druge korisne dodatke i pomagala.
Корисников грб
petarda
First Team Coach
Поруке: 328
Придружен: 26 Авг 2011, 12:02
Место: Novi Sad
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

RETRO FM?

Порука од petarda »

Valjda zbog ovog smor vremena, sivila i najavljenog snega sam se smorio kao 3 bureka. Nemam neku posebnu zelju da igram ovaj FM ( trenutno ) pa sam onako iz dosade upalio kao nekada moj omiljeni menadzer - CM 1996/1997. Igrajuci tako ...dodjoh na ideju kako bi bilo sjajno od SI da naprave neki retro FM. Zamislite da igrate ovaj novi FM14 sa svim njegovim dobrim stranama a da pri tome zapocinjete sezonu 1996/1997? Tamo Vas cekaju :

Erik Kantona, Robi Fauler, Stiv Meknamanam, Sten Kolimor, Zidane, Ronaldo, Maldini, Luis Enrike, Rivaldo, Vijeri, BATISTUTA, Rui Kosta, Bufon, Turam, Krespo , Sevcenko, Toni Jeboa, Andi Kole, Dvajt Jork, ALAN SIRER, Gaskoin ...

I pade mi ideja da napravim ja takvu bazu? Nisam bas nesto vest u editoru pa ako moze savet, pomoc? Da li je tako nesto izvodljivo, koliko bi vremena trebalo za to..itd. Znaci napravio bi komplet bazu za PL, drugu i trecu ligu + tipa 20-30 top klubova u Evropi/Svetu.

Da li bih morao da kreiream novu bazu ( kako? ) nova takmicenja ( kako ? ) itd...

Hvala unapred svima,
Petar.
Последње учитавање од petarda дана 24 Нов 2013, 15:36, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

Puff, djavolja rabota. Meni je omiljeni CM 97/98, najbolji menadzer ikada uz 01/02.

Ovo je jako komplikovano. Jedino da pobrises sve igrace iz baze ako je to moguce u editoru pa da kreiras nove, po starom CM-u

Ne trebaju nikakve lige nove nista, samo je potrebno dodati te matore igrace ili uzeti vec postojece pa im promeniti podatke. Ali sta ces sa ostalim igracima ako ne mogu da se obrisu svi iz baze? Bilo bi bzvz da recimo Kantona igra sa Darkom Lazovicem u timu :D
Корисников грб
icko1610
First Team Coach
Поруке: 328
Придружен: 09 Нов 2010, 15:49
Место: Zaječar
Has thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од icko1610 »

Ja sam to radio za 1990. godinu...najbliži završetku sam bio na FM12, odradio gomilu igrača, timova, čak i evro kupove...ali što Karna kaže, đavolja rabota...
Корисников грб
petarda
First Team Coach
Поруке: 328
Придружен: 26 Авг 2011, 12:02
Место: Novi Sad
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од petarda »

Kako da izbrisem sve igrace? Da li zna neko kako i da li je to uopste izvodljivo?
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

Nisam cackao konkretno to u editoru ali mislim da nema opcija remove all players. Tako da bi morao to nekako manuelno po ligama da radis a to je samoubistvo od posla. Jedino da nadjes par ljudi da ti pomognu.
Корисников грб
icko1610
First Team Coach
Поруке: 328
Придружен: 09 Нов 2010, 15:49
Место: Zaječar
Has thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од icko1610 »

Ja mogu da ti dam jedan mali savet, ako si čvrsto rešio da radiš ovo. Nemoj da brišeš sve igrače, možeš one bolje da edituješ, odnsono, da im promeniš godište, da budu klinci. One sa niskim PA i CA, ostaviš, jer ionako neće uraditi ništa. Mnogi od igrača iz tog doba su i sada u fudbalu, nađeš ih, "podmladiš" ih, ubaciš im da su igrači, pozicije i slično... Posao je ogroman, vući će te u širinu, biće "da uradim još ovo, pa još samo ovo"... U svakom slučaju, želim ti sreću, ideja je odlična. Možda bi neko sa dobrim poznavanjem engleskog mogao da ovaj predlog podnese SI-u...
Корисников грб
petarda
First Team Coach
Поруке: 328
Придружен: 26 Авг 2011, 12:02
Место: Novi Sad
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од petarda »

icko1610 пише:Ja mogu da ti dam jedan mali savet, ako si čvrsto rešio da radiš ovo. Nemoj da brišeš sve igrače, možeš one bolje da edituješ, odnsono, da im promeniš godište, da budu klinci. One sa niskim PA i CA, ostaviš, jer ionako neće uraditi ništa. Mnogi od igrača iz tog doba su i sada u fudbalu, nađeš ih, "podmladiš" ih, ubaciš im da su igrači, pozicije i slično... Posao je ogroman, vući će te u širinu, biće "da uradim još ovo, pa još samo ovo"... U svakom slučaju, želim ti sreću, ideja je odlična. Možda bi neko sa dobrim poznavanjem engleskog mogao da ovaj predlog podnese SI-u...
Tako sam ja i mislio, da nadjem te stare igrace i da ih podmladim! Ali sa druge strane, sta ce biti sa igracima koji su rodjeni 95,96 god recimo? Nije mi jasno to tehicki, tj. kako da namestim da kada pokrenem ligu sezona pocne od 1996/1997 recimo? Ako izbrisem sve sezone od 2013 do 1996 i ucitam tu ligu da li to automatski znaci da ce sezona poceti tada? 1996/1997? Po toj logici svi koji su rodjeni 81,82 + se nece ni pojaviti u toj bazi...hmm?
A razmisljao sam i o tome da pisem SI. Male su sanse da ce oni time hteti da se bave ozbiljno, ali sam kontam da oni negde u arhivi imaju sigurno bazu igraca iz te godine. Pa nekako da to naprave kompatibilnim sa FM14 ( siguran sam da to mogu ) i da mi to ustupe a ja bih posle se zezao oko ocena, pozicija igraca, finansija itd...
Корисников грб
Football maniac
First Team Coach
Поруке: 212
Придружен: 01 Нов 2010, 22:26
Место: Cacak
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Football maniac »

Ja sam radio Legende i imam samo u Engleskoj oko 100 urađenih igrača a gde su ostale Španija,Nemačka,Italija,Brazil,Argentina,Portugal,Francuska,Srbija....itd

Što se tiče kreiranja igrača ja sam imao sistem npr Baloteli namestiš mu da ima 15 godina i vratiš ga u Milan i tako te aktuelne zvezde u svoje matične timove. A kreiranjem igrača tipa Skols,Pele,Zidan itd dobijaš prostor. Slabije igrače otpusti iz ekipa i tako ćeš napraviti balans. Ja planiram opet da radim Legende i ako si zainteresovan javi se :poz:
Корисников грб
icko1610
First Team Coach
Поруке: 328
Придружен: 09 Нов 2010, 15:49
Место: Zaječar
Has thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од icko1610 »

E, upravo to što kaže maniac...ja i dalje imam želju da uradim 90. godinu, ali je ogroman posao...
Корисников грб
petarda
First Team Coach
Поруке: 328
Придружен: 26 Авг 2011, 12:02
Место: Novi Sad
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од petarda »

Football maniac пише:Ja sam radio Legende i imam samo u Engleskoj oko 100 urađenih igrača a gde su ostale Španija,Nemačka,Italija,Brazil,Argentina,Portugal,Francuska,Srbija....itd

Što se tiče kreiranja igrača ja sam imao sistem npr Baloteli namestiš mu da ima 15 godina i vratiš ga u Milan i tako te aktuelne zvezde u svoje matične timove. A kreiranjem igrača tipa Skols,Pele,Zidan itd dobijaš prostor. Slabije igrače otpusti iz ekipa i tako ćeš napraviti balans. Ja planiram opet da radim Legende i ako si zainteresovan javi se :poz:
Pravio sam i ja legende. Bas mi se tako zvala ta baza :) Verovatno kao i svima. Ali nisam nikad pokusao ovako nesto. Znaci sto realnije i bukvalno kao da igras sezonu 1996/97 samo u FM 14 endzinu. Kako bi ovo stvarno bio preglomazan posao, zadrzao bi se na engleskoj ligi. Znaci PL + 2,3 lige ispod i to je to. Uz to kao bonus jedno 20- 30 ak najjacih klubova u Evropi
Корисников грб
Football maniac
First Team Coach
Поруке: 212
Придружен: 01 Нов 2010, 22:26
Место: Cacak
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Football maniac »

petarda пише:Pravio sam i ja legende. Bas mi se tako zvala ta baza :) Verovatno kao i svima. Ali nisam nikad pokusao ovako nesto. Znaci sto realnije i bukvalno kao da igras sezonu 1996/97 samo u FM 14 endzinu. Kako bi ovo stvarno bio preglomazan posao, zadrzao bi se na engleskoj ligi. Znaci PL + 2,3 lige ispod i to je to. Uz to kao bonus jedno 20- 30 ak najjacih klubova u Evropi
Ne znam kako ćeš uspeti da podesis vreme da startuješ sa sezonom 96/97 ali što se tiče timova to je sve moguće uraditi ali imaćeš sate i sate posla :cheers:
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

da krećeš iz sezone 97/98 je ne moguće namestiti..
ali remove all players je moguće uraditi.. uđeš u players u editoru, stisneš u srč baru enter i pronađeti sve igrače na bazi.. potom obeležiš prvog, ideš dole do zadnjeg stisneš shift i stisneš na tog zadnjeg igrača i onda stisni na opciju remove.. to je par sekundi posla. :) Kreiranje i sl. kasnije je zajebano..
Корисников грб
petarda
First Team Coach
Поруке: 328
Придружен: 26 Авг 2011, 12:02
Место: Novi Sad
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од petarda »

SlobaGrobar пише:da krećeš iz sezone 97/98 je ne moguće namestiti..
ali remove all players je moguće uraditi.. uđeš u players u editoru, stisneš u srč baru enter i pronađeti sve igrače na bazi.. potom obeležiš prvog, ideš dole do zadnjeg stisneš shift i stisneš na tog zadnjeg igrača i onda stisni na opciju remove.. to je par sekundi posla. :) Kreiranje i sl. kasnije je zajebano..
Da, ne vidim uopste opciju da u takmicenju editujes datum pocetka sezone. Mozes da izbrises history do 1997 recimo, ali sta ce biti kada pokrenes igru? Imaces 1997 pa sledeca sezona 2014 ? Ovo jeste zaista vrlo zahtevan posao i oduzece mi dostaaaa vremena ako uopste krenem da se bakcem sa ovim.

Po meni dobra ideja bi bila da mozes ti sam da pravis svoju database, da pravis nova takmicenja ili vec postojeca editujes ali kompletno. Znaci i pocetak sezone itd..
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Voleo bih kada bi to ubacili i meni se sviđa, ali kad bi ubacili i ženski fudbal. :D
Корисников грб
BaZz
Newgen
Поруке: 8
Придружен: 18 Мар 2013, 14:41
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од BaZz »

Mene cudi samo kako eto hajde od FM Serijala da kazem 05 do danas, nikad nije izmisljen neki program za konvertovanje baze, verovatno je i ne moguce jer baze i nisu iste, ali sta znam, mozda se nekad i pojavi.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Zapravo koliko znam od fm 12 pa do fm 14 moguće je xml. fileove prebacivati na sledeći fm samo se moraju neke manje izmene praviti u bazama, brisati klubovi koji više ne postoje ili ako se neki dupliraju ali to je mali posao.
Корисников грб
KingPablo
Newgen
Поруке: 35
Придружен: 31 Окт 2012, 20:44
Место: Imotski
Status: Није на вези

Порука од KingPablo »

Petarda, nemoj se mučiti oko ovoga jer je to prezahtjevan posao i izgledno je da ga naćeš završiti...

E sad, ja/mi imamo FM 1990 koji je odlično radio na FM 13 i uskoro će biti objavljen i za FM14
Корисников грб
icko1610
First Team Coach
Поруке: 328
Придружен: 09 Нов 2010, 15:49
Место: Zaječar
Has thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од icko1610 »

Pablo, ima li tu naše lige?
Корисников грб
KingPablo
Newgen
Поруке: 35
Придружен: 31 Окт 2012, 20:44
Место: Imotski
Status: Није на вези

Порука од KingPablo »

uf da mi se sjetiti...

ja sam igrao s Milanom 5 sezona (Baresi, Maldini, Van Basten, Gullit, Boban, Savićević...)

Zapravo ima naših klubova...

mislim da je Yu liga, ali provjerim sutra pa javim
Корисников грб
icko1610
First Team Coach
Поруке: 328
Придружен: 09 Нов 2010, 15:49
Место: Zaječar
Has thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од icko1610 »

Našao sam to negde na netu, skinuo sam i mnogo toga je odrađeno...dobro će mi doći da iskombinujjem taj fajl sa svojim i da najzad završim svoju ideju za 1990. godinu. Naravno, ako mi daš dopuštenje... ;)
Video sam tamo da Toti, recimo, ima 14 godina, ali nema Mesija i Ronalda, npr...
Пошаљи Одговор

Повратак на “Editor fajlovi i razni dodaci '14/ Editor files and misc add-ons '14”