FM20 - Video (i statičke, takođe)Adboards (iliti reklame) i navijački baneri

ostali grafički dodaci
Корисников грб
Boyshane
Youth Team Coach
Поруке: 75
Придружен: 13 Окт 2011, 17:58
Место: Beograd
Status: Није на вези

FM20 - Video (i statičke, takođe)Adboards (iliti reklame) i navijački baneri

Порука од Boyshane »

Drage kolege, posle višegodišnjeg egzodusa, vratio sam se i domu svome, a sada i ovde, što mi je veoma, veoma drago. FM me, naravno, nije "pustio" ni prethodnih godina, ali sada sam, napokon, imao dovoljno vremena da budem i kreativan, da napravim nešto što mislim da bi vam se moglo svideti:

Grafički dodatak sa video-reklamama, fiksnim reklamama i navijačkim banerima za utakmice Super lige Srbije i Kupa Srbije i utakmice Partizana i Crvene zvezde.


Download je u prilogu, a detaljna objašnjenja slede u narednim postovima.

Ono što, pre svega, napominjem je da su ovi fajlovi namenjeni kao dodatak fajlu koji su drugari na SI i Sortitoutsi forumima (Strangerthankindness) napravili još pre dve godine, a koji je apdejtovan i radi i na FM20, a koji možete skinuti sa ovih linkova:
https://sortitoutsi.net/downloads/view/ ... s-for-fm20
https://community.sigames.com/topic/433 ... t-11331516

Autori video reklama sa gornjeg linka su Džef Roberts i Rabcp (takođe sa SI i Sortitoutsi foruma) i vrlo sam im zahvalan na trudu oko pravljenja svih reklama, ali i na objašnjenjima koja su mi omogućila da potrošim dvadesetak sati rada na pravljenje video-reklama koje se sada prikazuju pored terena na svim utakmicama Super lige i Kupa Srbije.

Osim video-reklama, ovaj dodatak na fiksnim reklamama na delovima tribina kao fiksne "reklame" prikazuje (doduše samo za Partizan i Zvezdu) i navijačke transparente koji, po meni, doprinose boljem ugođaju igranja.

Takođe, sastavni deo ovog paketa su i fiksne reklame za ljude koji ne žele video-reklame oko terena (Mando, izvini, nadam se da zameriti nećeš što sam ovo uradio na svoju ruku ;) ) za utakmice, takođe, SL i KS, koje se, u tom slučaju prikazuju umesto video-reklama. Ovde napominjem da je, kad se koriste statičke reklame, nemoguće koristiti i reklame i navijačke banere - praktično, ako igrate sa Partizanom ili Zvezdom, morate da odlučite da li će vam se na utakmicama na kojima ste domaćini, prikazivati samo navijački baneri umesto svih reklama ili ćete koristiti reklame pripremljene za Kup i SL.

Više o sadržaju fajla, uz uputstvo za instalaciju i podešavanja u narednim postovima. Dodatak sa video-reklamama je testiran za FM20 - prilično sam siguran da radi i na FM19, ali iskren da budem, to nisam proveravao.

Link za skidanje ovog fajla:
http://www.mediafire.com/file/35hn8txwf5zozjo/Serbia_Adboards.zip/file
Последње учитавање од Boyshane дана 13 Јан 2020, 02:44, учитано 8 пута укупно.
- Malom je fudbal u krvi!
- Možda si u pravu, ali mu još nije stigao do nogu...

Ako u ekipi imate tri Škota, imate šansu da osvojite nešto, ako ih imate više od trojice, u problemu ste!
Корисников грб
Boyshane
Youth Team Coach
Поруке: 75
Придружен: 13 Окт 2011, 17:58
Место: Beograd
Status: Није на вези

Sadržaj fajla

Порука од Boyshane »

Fajl iz gornje poruke namenjen je korišćenju uz dodatak sa Sortitoutsi foruma (link u postu iznad takođe) i omogućava:
  • Video reklame za sve utakmice Super lige i Kupa Srbije (iste reklame, bez obzira koji klub igra)
  • Navijačke banere za utakmice Crvene zvezde i Partizana (na svim utakmicama koje igraju kao domaćini)
  • Ukoliko ste skinuli dodatak sa Sortitoutsi foruma, imaćete, video reklame i u drugim takmičenjima i navijačke banere za sve klubove koji su u fajlu (oko 700 klubova širom sveta)
  • Ako ne instalirate Sortitoutsi dodatak, već samo fajlove iz mog paketa, reklame ćete videti samo na utakmicama Super lige i Kupa Srbije
Video i statičke reklame za SL sadrže, pored reklame za Linglong Super ligu i reklame sponzora koji su pravljeni (da budem iskren) delom na osnovu reklama na stadionu Partizana, ali nema Partizanovih reklama, dakle, neutralne su i u bojama kompanija koje predstavljaju.

Navijački baneri Partizana su mojih ruku delo, a navijački baneri Crvene zvezde su delo nekog od autora (pretpostavljam) odavde, nisam ih dorađivao, onakvi su kakve su i bili u fajlu sa Sortitoutsi foruma.

Reklame za Kup Srbije su reklame sponzora FSS i reklame samog FSS (za kampanju "Jedan tim srcem svim") i Kupa Srbije.

Oni igrači koji ne vole video-reklame, imaju mogućnost da pored terena i na tribinama za sve utakmice vide statičke reklame ILI navijačke banere (samo ako igraju sa Partizanom ili Zvezdom, za ostale klubove videće uvek samo statičke reklame).

Uputstvo za instalaciju i korišćenje fajlova iz priloga sledi u narednom postu.
Последње учитавање од Boyshane дана 13 Јан 2020, 02:16, учитано 2 пута укупно.
- Malom je fudbal u krvi!
- Možda si u pravu, ali mu još nije stigao do nogu...

Ako u ekipi imate tri Škota, imate šansu da osvojite nešto, ako ih imate više od trojice, u problemu ste!
Корисников грб
Boyshane
Youth Team Coach
Поруке: 75
Придружен: 13 Окт 2011, 17:58
Место: Beograd
Status: Није на вези

Uputstvo za instalaciju fajlova - deo 1

Порука од Boyshane »

Kompletna instalacija (ako želite da imate reklame i navijačke banere za sve klubove i sva takmičenja) podrazumeva nekoliko koraka:

1. Instalaciju fajlova sa Sortitoutsi foruma:

A. Raspakujte arhivu (ZIP-fajl) na lokaciju na koju želite. U arhivi se nalaze 3 foldera:

  • ads folder - njega smestite u vaš FM20 user data folder, difoltni folder je obično:
    Documents > Sports Interactive > Football Manager 2020.
    Ako ste menjali lokaciju foldera, iskopirajte ads folder na novu lokaciju.
    Napomena: ads folder ostaje u rootu FM20 user data foldera, nemojte ga premeštati drugde.
  • pictures/ads folder - njega pakujete u vaš graphics folder koji se, po defaultu nalazi u
    Documents > Sports Interactive > Football Manager 2020 > graphics
    Ako ste (v. tačku iznad) menjali lokaciju graphics foldera, iskopirajte ads/pictures folder na tu lokaciju.
    Ako nemate graphics folder, napravite ga sami, pa u njega iskopirajte ads/pictures folder.
    Napomena: Ako već imate pictures folder unutar graphics foldera, samo iskopirajte ads folder iz skinutog fajla (ne ceo pictures/ads folder, da vam se ne bi dogodilo da vam budu obrisani drugi grafički dodaci koje već imate u pictures folderu)!
  • Ceo folder simatchviewer_uncompressed (u kom se nalaze video reklame) prekopirajte u data folder u Steam instalacionom folderu (koji nije na istoj lokaciji kao prethodna dva i ova lokacija je ista za sve igrače FM20!):
    steam > steamapps > common > Football Manager 2020 > data
Nakon instalacije celog dodatka (obavljenih svih prethodnih koraka), postupak za aktiviranje dodatka sa reklamama je sledeći:
  • U Preferences, očistite keš postojećeg skina (clear cache),
  • Ponovo učitajte skin (reload skin) i - ovo je veoma važno
  • Restartujte ceo FM20 (ugasite pa ponovo pokrenite igru), pošto sistem ne prepoznaje video reklame ako se uradi samo čišćenje keša i ponovo učita skin.
Последње учитавање од Boyshane дана 13 Јан 2020, 02:14, учитано 6 пута укупно.
- Malom je fudbal u krvi!
- Možda si u pravu, ali mu još nije stigao do nogu...

Ako u ekipi imate tri Škota, imate šansu da osvojite nešto, ako ih imate više od trojice, u problemu ste!
Корисников грб
Boyshane
Youth Team Coach
Поруке: 75
Придружен: 13 Окт 2011, 17:58
Место: Beograd
Status: Није на вези

Uputstvo za instalaciju fajlova - deo 2

Порука од Boyshane »

2. Instalaciju fajlova iz ZIP arhive koju ste skinuli ("Serbia Adboards"):

B. Raspakujte arhivu (ZIP-fajl) na lokaciju na koju želite. U arhivi se nalaze 3 foldera:
  1. ads folder - iz ovog foldera kopirate samo fm.xml fajl i to u ads folder koji ste prethodno smestili u vaš FM20 user data folder (v. Uputstvo za instalaciju deo 1 - post iznad), umesto tamo već postojećeg fm.xml fajla.
  • Foldere superliga, kup i folder clubs , a koji se svi nalaze u folderu pictures/ads/serbia koji ste skinuli kopirate na putanju graphics/pictures/ads/europe/serbia, dakle u već ranije napravljen (v. Uputstvo za instalaciju - deo 1, A-1, druga tačka) graphics folder.
  • Folder serbia koji ste raspakovali (nalazi se u folderu simatchviewer_uncompressed/videos/video_ads/hd) kopirate u data folder u Steam instalacionom folderu, na putanju iz tačke 3 iz posta iznad - simatchviewer_uncompressed/videos/hd/video_ads.
    Potpuno isto ponovite i sa folderom serbia iz sd foldera, vodeći računa da ga iskopirate na odgovarajuću putanju - simatchviewer_uncompressed/videos/sd/video_ads.
Kao i nakon instalacije dodatka sa Sortitoutsi ili SI foruma, postupak za aktiviranje dodatka sa reklamama je sledeći:
  • U Preferences, očistite keš postojećeg skina (clear cache),
  • Ponovo učitajte skin (reload skin) i - ovo je veoma važno
  • Restartujte ceo FM20 (ugasite pa ponovo pokrenite igru), pošto sistem ne prepoznaje video reklame ako se uradi samo čišćenje keša i ponovo učita skin.
Последње учитавање од Boyshane дана 10 Јан 2020, 21:16, учитано 2 пута укупно.
- Malom je fudbal u krvi!
- Možda si u pravu, ali mu još nije stigao do nogu...

Ako u ekipi imate tri Škota, imate šansu da osvojite nešto, ako ih imate više od trojice, u problemu ste!
Корисников грб
Boyshane
Youth Team Coach
Поруке: 75
Придружен: 13 Окт 2011, 17:58
Место: Beograd
Status: Није на вези

Video adboards - korišćenje statičkih reklama

Порука од Boyshane »

Ukoliko ste skinuli ceo dodatak, a u nekom trenutku ne želite više da koristite video reklame pored terena (uprkos činjenici da dodatak podržćava i HD i SD opcije), postoji rešenje i za vas - u fajlu se nalaze i statičke reklame za Super ligu i Kup Srbije.

Da biste koristili statičke reklame, ukoliko ste skinuli osnovni (Serbia Adboards) fajl, potrebno je da uradite jednu od 3 dole navedene stvari:
  • Da fm.xml fajl koji ste skinuli sa linka iznad (nalazi se u ads folderu) iskopirate u ads folder unutar vašeg FM user data foldera (vidi prvi post - difoltna putanja je Documents > Sports Interactive > Football Manager 2020, ako ste menjali putanju, sami znate gde instalirate skinove i druge grafičke dodatke), ili
  • Da unutar već instaliranog ads foldera na ovoj lokaciji, preimenujete postojeći fm.xml fajl (dodajte mu bilo koji znak da izmenite naziv), a drugi fajl koji se trenutno zove fm-static-no club bannerspreimenujete u fm.xml.
  • Ukoliko igrate sa Partizanom ili Zvezdom, imate mogućnost da, umesto statičkih reklama, vidite samo navijačke banere na svim utakmicama koje igrate kao domaćini, u svim takmičenjima, a za to je potrebno da unutar već instaliranog ads foldera na ovoj lokaciji, reimenujete postojeći fm.xml fajl (dodajte mu bilo koji znak da izmenite naziv), a drugi fajl koji se trenutno zove fm-static-club banners preimenujete u fm.xml.
Nakon što uradite bilo šta od gore navedenog, ispoštujte i ceo postupak za čišćenje keša, ponovno učitavanje skina i restarujte FM (ovo sada ne bi trebalo da bude neophodno, ali nikad se ne zna... :) )
Последње учитавање од Boyshane дана 13 Јан 2020, 03:08, учитано 11 пута укупно.
- Malom je fudbal u krvi!
- Možda si u pravu, ali mu još nije stigao do nogu...

Ako u ekipi imate tri Škota, imate šansu da osvojite nešto, ako ih imate više od trojice, u problemu ste!
Корисников грб
Boyshane
Youth Team Coach
Поруке: 75
Придружен: 13 Окт 2011, 17:58
Место: Beograd
Status: Није на вези

Samo statičke reklame (bez video-reklama)

Порука од Boyshane »

Ukoliko ne želite, ne volite ili iz bilo kog razloga ne možete da koristite video reklame pored terena (uprkos činjenici da dodatak podržćava i HD i SD opcije), ne morate skidati ceo Serbia Adboards dodatak sa video reklamama, možete sa linka ispod skinuti samo fajl sa apdejtovanim statičkim reklamama za Super ligu i Kup Srbije.

http://www.mediafire.com/file/4wwlkcozf41d97o/Static_Adboards.zip/file
  • Defaultni fm.xml fajl koji ste skinuli sa ovim zip-fajlom prikazuje reklame za takmičenje koje vaš klub igra, uključujući i Super ligu i Kup Srbije. Njega instalirate na standardni način
    fm.xml fajl koji ste skinuli sa linka iznad (nalazi se u ads folderu) iskopirate u ads folder unutar vašeg FM user data foldera (vidi prvi post - difoltna putanja je Documents > Sports Interactive > Football Manager 2020, ako ste menjali putanju, sami znate gde instalirate skinove i druge grafičke dodatke).
  • Ukoliko igrate sa Partizanom ili Zvezdom imate mogućnost da na utakmicama koje igrate kao domaćiniumesto reklama vidite navijačke banere vašeg tima. Napominjem da ovo praktično znači da na utakmicama u svim takmičenjima nećete videti reklame ni za SL ni KS ni za bilo koje drugo takmičenje. Da biste to postigli, potrebno je da unutar već instaliranog ads foldera na ovoj lokaciji, reimenujete postojeći fm.xml fajl (dodajte mu bilo koji znak da izmenite naziv), a nakon toga drugi fajl koji se trenutno zove fm-static-club banners preimenujete u fm.xml.
Nakon što uradite bilo šta od gore navedenog, ispoštujte i ceo postupak za čišćenje keša, ponovno učitavanje skina i restarujte FM (ovo sada ne bi trebalo da bude neophodno, ali nikad se ne zna... :) )
Последње учитавање од Boyshane дана 13 Јан 2020, 03:07, учитано 2 пута укупно.
- Malom je fudbal u krvi!
- Možda si u pravu, ali mu još nije stigao do nogu...

Ako u ekipi imate tri Škota, imate šansu da osvojite nešto, ako ih imate više od trojice, u problemu ste!
Корисников грб
Boyshane
Youth Team Coach
Поруке: 75
Придружен: 13 Окт 2011, 17:58
Место: Beograd
Status: Није на вези

Dalji planovi

Порука од Boyshane »

Pošto nijedan od postojećih dodataka ne pokriva reklame za novo takmičenje - Ligu Nacija, rešio sam da i to uradim sam, tako da ću narednih nedelja probati da napravim video-reklame za samo takmičenje i UEFA sponzore koji postoje, pa to možete da očekujete kao dopunu fajla, uz adekvatnu modifikaciju reklama za ostala UEFA reprezentativna takmičenja (već sam za Svetski kup izbacio reklame za Rusiju, a srediću i reklame s novim sponzorima za evropske kvalifikacije za to takmičenje, kao i za EURO i EURO kvalifikacije).
Последње учитавање од Boyshane дана 13 Јан 2020, 02:31, учитано 2 пута укупно.
- Malom je fudbal u krvi!
- Možda si u pravu, ali mu još nije stigao do nogu...

Ako u ekipi imate tri Škota, imate šansu da osvojite nešto, ako ih imate više od trojice, u problemu ste!
Корисников грб
Boyshane
Youth Team Coach
Поруке: 75
Придружен: 13 Окт 2011, 17:58
Место: Beograd
Status: Није на вези

Screenshots

Порука од Boyshane »

Evo i nekoliko skrinšotova iz igre:

Video-reklame SL Srbije sa navijačkim banerima na tribinama:

Слика

Слика

Video-reklame Kup Srbije sa navijačkim banerima na tribinama:

Слика

Слика

Statičke reklame (nema navijačkih banera) - Kup Srbije:

Слика

Statičke reklame (nema navijačkih banera) - Super liga:

Слика

Statičke reklame u 2D prikazu:

Слика
Последње учитавање од Boyshane дана 13 Јан 2020, 02:42, учитано 1 пут укупно.
- Malom je fudbal u krvi!
- Možda si u pravu, ali mu još nije stigao do nogu...

Ako u ekipi imate tri Škota, imate šansu da osvojite nešto, ako ih imate više od trojice, u problemu ste!
Dimitrije08
First Team Coach
Поруке: 205
Придружен: 10 Нов 2019, 21:10
Место: Banja Luka
Klub koji vodite: Crvena Zvezda
Formacija: 4-2-3-1
Has thanked: 50 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: Screenshots

Порука од Dimitrije08 »

Boyshane пише: 10 Јан 2020, 17:47 - rezervisan prostor -
Da li ovaj fajl radi ako ne gledas 3d itakmicu?
Корисников грб
Boyshane
Youth Team Coach
Поруке: 75
Придружен: 13 Окт 2011, 17:58
Место: Beograd
Status: Није на вези

Re: Screenshots

Порука од Boyshane »

Dimitrije08 пише: 10 Јан 2020, 18:04
Boyshane пише: 10 Јан 2020, 17:47 - rezervisan prostor -
Da li ovaj fajl radi ako ne gledas 3d itakmicu?
Radi, samo sa statičkim reklamama - Potrebno je da instaliraš odgovarajući fm.xml fajl - vidi moj post iznad za instalaciju fajla koji omogućava da rade statičke reklame.
- Malom je fudbal u krvi!
- Možda si u pravu, ali mu još nije stigao do nogu...

Ako u ekipi imate tri Škota, imate šansu da osvojite nešto, ako ih imate više od trojice, u problemu ste!
Dimitrije08
First Team Coach
Поруке: 205
Придружен: 10 Нов 2019, 21:10
Место: Banja Luka
Klub koji vodite: Crvena Zvezda
Formacija: 4-2-3-1
Has thanked: 50 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: Screenshots

Порука од Dimitrije08 »

Boyshane пише: 10 Јан 2020, 21:15
Dimitrije08 пише: 10 Јан 2020, 18:04
Boyshane пише: 10 Јан 2020, 17:47 - rezervisan prostor -
Da li ovaj fajl radi ako ne gledas 3d itakmicu?
Radi, samo sa statičkim reklamama - Potrebno je da instaliraš odgovarajući fm.xml fajl - vidi moj post iznad za instalaciju fajla koji omogućava da rade statičke reklame.
Ok,hvala!pozz
Корисников грб
vinjak126
First Team Coach
Поруке: 242
Придружен: 09 Окт 2011, 16:08
Место: Loznica
Status: Није на вези

Re: Screenshots

Порука од vinjak126 »

Dimitrije08 пише: 10 Јан 2020, 18:04
Boyshane пише: 10 Јан 2020, 17:47 - rezervisan prostor -
druze kako da se upale i hd i baneri iza.. kod mene moze samo pokretne reklame...nije mi jasno
Ariane83
Newgen
Поруке: 1
Придружен: 22 Дец 2020, 19:30
Mood:
Status: Није на вези

Re: FM20 - Video (i statičke, takođe)Adboards (iliti reklame) i navijački baneri

Порука од Ariane83 »

Boyshane пише: 10 Јан 2020, 16:37 Drage kolege, posle višegodišnjeg egzodusa, vratio sam se i domu svome, a sada i ovde, što mi je veoma, veoma drago. FM me, naravno, nije "pustio" ni prethodnih godina, ali sada sam, napokon, imao dovoljno vremena da budem i kreativan, da napravim nešto što mislim da bi vam se moglo svideti:

Grafički dodatak sa video-reklamama, fiksnim reklamama i navijačkim banerima za utakmice Super lige Srbije i Kupa Srbije i utakmice Partizana i Crvene zvezde.


Download je u prilogu, a detaljna objašnjenja slede u narednim postovima.

Ono što, pre svega, napominjem je da su ovi fajlovi namenjeni kao dodatak fajlu koji su drugari na SI i Sortitoutsi forumima (Strangerthankindness) napravili još pre dve godine, a koji je apdejtovan i radi i na FM20, a koji možete skinuti sa ovih linkova:
https://sortitoutsi.net/downloads/view/ ... s-for-fm20
https://community.sigames.com/topic/433 ... t-11331516

Autori video reklama sa gornjeg linka su Džef Roberts i Rabcp paris airports transfers(takođe sa SI i Sortitoutsi foruma) i vrlo sam im zahvalan na trudu oko pravljenja svih reklama, ali i na objašnjenjima koja su mi omogućila da potrošim dvadesetak sati rada na pravljenje video-reklama koje se sada prikazuju pored terena na svim utakmicama Super lige i Kupa Srbije.

Osim video-reklama, ovaj dodatak na fiksnim reklamama na delovima tribina kao fiksne "reklame" prikazuje (doduše samo za Partizan i Zvezdu) i navijačke transparente koji, po meni, doprinose boljem ugođaju igranja.

Takođe, sastavni deo ovog paketa su i fiksne reklame za ljude koji ne žele video-reklame oko terena (Mando, izvini, nadam se da zameriti nećeš što sam ovo uradio na svoju ruku ;) ) za utakmice, takođe, SL i KS, koje se, u tom slučaju prikazuju umesto video-reklama. Ovde napominjem da je, kad se koriste statičke reklame, nemoguće koristiti i reklame i navijačke banere - praktično, ako igrate sa Partizanom ili Zvezdom, morate da odlučite da li će vam se na utakmicama na kojima ste domaćini, prikazivati samo navijački baneri umesto svih reklama ili ćete koristiti reklame pripremljene za Kup i SL.

Više o sadržaju fajla, uz uputstvo za instalaciju i podešavanja u narednim postovima. Dodatak sa video-reklamama je testiran za FM20 - prilično sam siguran da radi i na FM19, ali iskren da budem, to nisam proveravao.

Link za skidanje ovog fajla:
http://www.mediafire.com/file/35hn8txwf5zozjo/Serbia_Adboards.zip/file
Zdravo, kako koristite reklame pripremljene za Kup i SL?
Пошаљи Одговор

Повратак на “Ostali dodaci /Misc graphics”