Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Sve o FM22
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Порука од Orthodox »

Слика

Ćao društvo.

Kao i svih 12 godina, evo je prva tema za novi serijal da sumiramo prve utiske o izašloj beti FM22. Ono što sam i sam uspeo da vidim i ukapiram, a možda i razlog zaštp sve manje novih klinaca ulazi u FM svet jeste prezehtevan UI i prekomplikovan početak. Default skin mi je takođe loš ali sama igra izgleda prostpjno, k ao i ME.

Eto, pišite svoje prve utiske. Živeli!
jesusnavas7
Youth Team Coach
Поруке: 159
Придружен: 14 Дец 2012, 13:16
Место: yes
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Prvi utisci (BETA)

Порука од jesusnavas7 »

Tacno, i meni je prvo sto mi je zasmetalo je ocajan skin i previse informacija.

Bas nepregledno, gomila nepotrebnih klikova, skauting report takodje prenatrpan.

U principu, jedna nova rola i data hub, i to je to.

Godinama je isto, prepravljaju se neke sitnice samo, nema nekih znacajnijih inovacija.

Razocaran sam kad sam video da je Nemanja Jovic jedini vunderkid, i to ima bas dobar potencijal, a daleko je od toga. Izvikan igrac. Bazdar je mnogo veci potencijal recimo.

Isto tako, iz Zvezde niko, a Lazetic je realno biser.

Sve u svemu, tek sam juce instalirao, ali nista posebno za sada.
Корисников грб
Van der Cincar
Newgen
Поруке: 7
Придружен: 01 Нов 2011, 17:21
Место: Zrenjanin
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Prvi utisci (BETA)

Порука од Van der Cincar »

Pozdrav menadzeri, ako je neko već zaigrao mene bi, naprimer, interesovalo jel Kristijan Eriksen idalje aktivan igrač? I jel meč gejmplej zaista bolji (grafika, AI)
necagv
Newgen
Поруке: 9
Придружен: 15 Дец 2012, 21:19
Место: Paracin
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Prvi utisci (BETA)

Порука од necagv »

Super Liga srbije i dalje sa 2 u21 igraca u prvih 11 i 2 na klupi,a to je pravilo od prosle godine,sad je pravilo da mora 1 bonus da bude na terenu 90 minuta.Isto tako cena igraca, OD-DO,nema konkretne cifre.Za sada ima malo razlike u odnosu na fm 21,ipak je ovo beta,ispravice valjda sve bugove do izlaska full verzije.
Ako neko hoce da napravimo nize lige Srbije,ja se ne razumem toliko u editor,nikad nisam radio,ali mogu da pomognem za par liga oko prikupljanja informacija
zullu666
Newgen
Поруке: 42
Придружен: 20 Окт 2014, 22:35
Место: Indjija
Klub koji vodite: Valencia
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Prvi utisci (BETA)

Порука од zullu666 »

pozdrav kako bih mogao da probam BETU
Корисников грб
Duke
Youth Team Coach
Поруке: 181
Придружен: 13 Јан 2016, 14:49
Место: Kragujevac, Srbija
Klub koji vodite: Crvena zvezda
Formacija: 4-2-3-1
Steam: http://steamcommunit
Has thanked: 16 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Prvi utisci (BETA)

Порука од Duke »

zullu666 пише: 29 Окт 2021, 01:24 pozdrav kako bih mogao da probam BETU
Kupiš igru.
Calm, concentrate
Корисников грб
Набеђен
First Team Coach
Поруке: 458
Придружен: 24 Окт 2010, 19:11
Место: Србија
Klub koji vodite: Партизан
Formacija: 4-2-4
Mood:
Has thanked: 100 times
Been thanked: 53 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Prvi utisci (BETA)

Порука од Набеђен »

По мени је наплаћена промена ростера по пуној цени... Уопште не вреди игра оволико. Могли би мало да се потруде да уведу нешто ново или да смање цену.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Prvi utisci (BETA)

Порука од Orthodox »

necagv пише: 27 Окт 2021, 01:03 Super Liga srbije i dalje sa 2 u21 igraca u prvih 11 i 2 na klupi,a to je pravilo od prosle godine,sad je pravilo da mora 1 bonus da bude na terenu 90 minuta.Isto tako cena igraca, OD-DO,nema konkretne cifre.Za sada ima malo razlike u odnosu na fm 21,ipak je ovo beta,ispravice valjda sve bugove do izlaska full verzije.
Ako neko hoce da napravimo nize lige Srbije,ja se ne razumem toliko u editor,nikad nisam radio,ali mogu da pomognem za par liga oko prikupljanja informacija
Greške treba prijaviti u Research sekciji.

Što se tiče nižih liga Srbije, do sada je samo jedan čovek uspeo da ih napravi i verovatno samo on to može i dalje da uradi ali je nažalost digao ruke od toga jer je odziv za pomoć bio loš. U suštini, prevedeno na razumljiv jezik, svi bi da igraju, a niko da radi. Svakako , pokušaj ako imas vremena, volje i znanja da to uradis.
Корисников грб
ClaudioCaniggia
Youth Team Coach
Поруке: 79
Придружен: 17 Нов 2010, 15:14
Место: Buenos Aires
Been thanked: 5 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Prvi utisci (BETA)

Порука од ClaudioCaniggia »

Odigrao sam 3 sezone. Igra sama po sebi je ok, ME bez nekih ociglednih bagova. Opet sto se nase lige tice, poprilican broj gresaka.
Vec je napisano sto se tice igraca U21.
Druga zamerka bi bila izmene i broj igraca na klupi. I dalje su dozvoljene 3 izmene i 7 igraca na klupi.
Treca zamerka bi bio ne promenjen broj fgn igraca i dalje je 4 u protokolu.
Ono sto je najveca zamerka je datum prelaznog roka. Dva puta mi se desilo da se plasiram u LS i pozelim da ojacam ekipu. Posaljem ponudu za nekog igraca i on mi dodje drugog septembra, jer je kraj prelaznog roka za Srbiju sredina septembra.
E sad problem je taj sto je zadnji rok za registraciju igraca za SL i LS 1. septembar i tako meni igraci koje sam doveo 6 meseci ne igraju jer ne mogu da ih registrujem.

Prestao sam da igram do izlaska full verzije u nadi da ce ovo biti reseno.
E sad koliko sam video igra zvanicno izlazi 9 novembra. Jel sam ja nesto istripovao ili je ranijih godina razmak izmedju bete i ful verzije bio dve sedmice?
Корисников грб
Набеђен
First Team Coach
Поруке: 458
Придружен: 24 Окт 2010, 19:11
Место: Србија
Klub koji vodite: Партизан
Formacija: 4-2-4
Mood:
Has thanked: 100 times
Been thanked: 53 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Prvi utisci (BETA)

Порука од Набеђен »

Јесте али су ове године решили да раније пусте бету.
pedja92
Newgen
Поруке: 44
Придружен: 27 Апр 2020, 15:38
Klub koji vodite: bologna
Formacija: 4-3-3
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Prvi utisci (BETA)

Порука од pedja92 »

jesusnavas7 пише: 26 Окт 2021, 21:36 Tacno, i meni je prvo sto mi je zasmetalo je ocajan skin i previse informacija.

Bas nepregledno, gomila nepotrebnih klikova, skauting report takodje prenatrpan.

U principu, jedna nova rola i data hub, i to je to.

Godinama je isto, prepravljaju se neke sitnice samo, nema nekih znacajnijih inovacija.

Razocaran sam kad sam video da je Nemanja Jovic jedini vunderkid, i to ima bas dobar potencijal, a daleko je od toga. Izvikan igrac. Bazdar je mnogo veci potencijal recimo.

Isto tako, iz Zvezde niko, a Lazetic je realno biser.

Sve u svemu, tek sam juce instalirao, ali nista posebno za sada.
Ako govoriš o onoj listi vunderkidova sa fm scouta, ta lista nije baš najpreciznija. U FM 21 npr. Zukić iz Vojvodine je imao veći potencijal od Nikolića iz Zvezde, ali se nije našao na toj listi, iz Zvezde Gavrić i Petrović imaju veći potencijal od Nikolića, tako da ne znam koji je kriterijum za postavljanje na listu (pretpostavljam da je potencijal, al možda gledaju i još nešto). Ima sigurno i još takvih nedostataka, nije isključeno da će Baždar imati veći potencijal od Jovića, proveri na editoru kakvo je stanje, jer ja još nisam uzeo igricu.
Корисников грб
petarda
First Team Coach
Поруке: 328
Придружен: 26 Авг 2011, 12:02
Место: Novi Sad
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Prvi utisci (BETA)

Порука од petarda »

Zanemarena je osnovna stvar - ovo je ipak IGRA!! Ok, simulacija, sto blize real life ali to sve zahteva najvredniji resurs-vreme! A toga svi imamo sve manje i manje. Drugo, potpuni nedostatak neceg novog. Natrpas 50 novih rola i evo " new " ! Pa CM sa indiv.instrukcijama ako je ME dobar postaje upravo ono sto ti zelis. - Regista,DLP, Mezalla itd itd itd. Igra treba da bude ono sto je nekad bila. Zabavna pre svega i click & play varijanta.
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Prvi utisci (BETA)

Порука од dark warrior™ »

Samo sto sam poceo da igram odigralo mi se opet greske iste u odbrane greske sa brojom izmenama isto kako sto mislim da je Ricardo napravljen preslab u sporedbu sa realnom ali jbg sta ces videcemo dali ce bar nesto da se ispraviti na full verzijom
Корисников грб
zonja
Youth Team Coach
Поруке: 70
Придружен: 17 Авг 2011, 04:16
Место: Beograd
Klub koji vodite: Partizan
Steam: zonja FM
Mood:
Has thanked: 6 times
Been thanked: 9 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Prvi utisci (BETA)

Порука од zonja »

Slozio bih se sa petardom, svake godine sve vise i vise natrpavaju igru nepotrebnim informacijama i opcijama.. I normalno je da se gube igraci.. Previse mikromenadzmenta.. Mislim da se ni menadzeri u velikim klubovim ne bave na ovaj nacin pozicijama igraca.. Kazes mu sta zelis, treneri mu objasne kako da to ostvari i to je nekako to.. Sumnjam da ti Mesiju, Ronaldu, Levi, Kanteu i slicno pricas kako da se krecu po terenu i da li da idu do kaznenog ili ne.. Ili Silvi, Ramosu kad da izadju na napadaca kada da cekaju..

Ovde je sad bukvalno potrebno da igracu kazes poziciju, ulogu, i onda da crtas kako da tu ulogu realizuje.. Trci levo 3 koraka, vrati desno 2. laznjak levom ,nemoj da sutiras na prvu, centriraj na prvu stativu, ako je igrac slobodan na drugoj batali samo prva.. Po meni je postalo malo zamarajuce..

Sve vise i vise mi se cini da ovo nije igra, nego mi deluje kao posao! Dok zapocnem mec, ja moram da podesavam 30 minuta sta i kako da radimo.. Mislim da ce u sledecih par godina da dostignemo da cemo morati da gledamo kako virtuelni igraci "treniraju", kako postavljas cunjeve za trening, putujes autobusom/avionom na gostovanje i slicno, kako bi bilo "sto pribliznije realnom zivotu"..

Zaboravili su da je ovo pre svega igra! Zelim da se opustim sat-dva koja imam slobodno da odigram par meceva, ne da se dokazujem da bih vodio PSG u relanom zivotu.. Sad me ne cudi kad mi kazu da ljudi i dalje igraju FM13..
tamerlan
Youth Team Coach
Поруке: 53
Придружен: 19 Окт 2011, 02:04
Место: Srbija
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Prvi utisci (BETA)

Порука од tamerlan »

Pozdrav,

Što se tiče grafike uspešno sam ubacio grbove, dresove, pozadine ali nikako igrica neće da mi učita slike igrača? Da li neko zna u čemu je problem?
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Prvi utisci (BETA)

Порука од dark warrior™ »

tamerlan пише: 12 Нов 2021, 22:52 Pozdrav,

Što se tiče grafike uspešno sam ubacio grbove, dresove, pozadine ali nikako igrica neće da mi učita slike igrača? Da li neko zna u čemu je problem?
Spustio si facepack ili samo ubacio slike ?
Корисников грб
Набеђен
First Team Coach
Поруке: 458
Придружен: 24 Окт 2010, 19:11
Место: Србија
Klub koji vodite: Партизан
Formacija: 4-2-4
Mood:
Has thanked: 100 times
Been thanked: 53 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Prvi utisci (BETA)

Порука од Набеђен »

Јел ја нешто лоше радим или ја нисам имао оно лудило последњег дана прелазног рока које су толико најављивали?
Водим Партизан, можда је то повезано с тим што се у Србији прелазни рок завршава 17ог септембра...
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Prvi utisci (BETA)

Порука од maxim_tsigalko »

Постоји БАГ у игрици. Дозвољене су час 3, час 5 измена по утакмици без обзира на такмичење.
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Prvi utisci (BETA)

Порука од dark warrior™ »

maxim_tsigalko пише: 16 Нов 2021, 10:32 Постоји БАГ у игрици. Дозвољене су час 3, час 5 измена по утакмици без обзира на такмичење.
i odma narednu sezonu 2022/23 su opet po 3 izmene a neke liga su vec permanentno usvoili po pet izmena
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Prvi utisci (BETA)

Порука од maxim_tsigalko »

Транфери су најблаже речедно чудни.
Одрадили субих нереално, са малим и ниским куповинама, с тим што буџети стално расту и постају ти веома брзо са осредњим клубом доступни скоро сви играчи.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2022”