Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Sve o FM22
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Prvi utisci (BETA)

Порука од maxim_tsigalko »

Људи, како да се сниме голови у самој игри. Не могу да нађем ту опцију!?
Корисников грб
Набеђен
First Team Coach
Поруке: 458
Придружен: 24 Окт 2010, 19:11
Место: Србија
Klub koji vodite: Партизан
Formacija: 4-2-4
Mood:
Has thanked: 100 times
Been thanked: 53 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Prvi utisci (BETA)

Порука од Набеђен »

Чини ми се да сам негде налетео да је та опција угашена због оптимизације и бржег рада игре... А можда сам се и истриповао :D
pedja92
Newgen
Поруке: 44
Придружен: 27 Апр 2020, 15:38
Klub koji vodite: bologna
Formacija: 4-3-3
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Порука од pedja92 »

Nevezano za fm22, cini mi se da je na svakom isto, izgleda da igraci imaju zakucan potencijal, koji se nikako ne može povećati, bez obzira na kako igra, faciilitis i ostalo. npr. Vanja Vlahovic mi je sa 20 godina dostigao 134ca a potencijal mu je 136, i sad par sezona stagnira, slično je sa štulićem koji sa 24 dostigao pun potencijal. Po meni, ako je igrac dostigao pun potencijal sa 20 god, treba mu povecati bar malo, ne svi da imaju 200 pa, al u mom slucaju bi mogli imati između 150-160. Cak je i fifa u onoj nesretnoj karijera modu omogucila dinamični potencijal, pa mislim da je jako neozbiljno od fm da ne ucini isto.

:knight: :knight: :knight:
Корисников грб
Wizz
Newgen
Поруке: 33
Придружен: 09 Нов 2019, 16:41
Klub koji vodite: FK Partizan
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 4 times
Been thanked: 19 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Порука од Wizz »

Primetio sam da je preterano sa povredama, vodim Mancester Junajted, trenutno su mi povredjeni Cavani, Luke Shaw, Wan Bissaka, Ronaldo, Sancho, Megvajer, Fernandes, Rashford, Varan, Lingard je blizu povrede, ja shvatam da igrac moze da se povredi, ali takve povrede na tom nivou gde su igraci najspremniji malo preterano, i to su mi svi na 3-4 nedelje... I kako se jedni oporavljaju drugi se povredjuju... Kako je krenulo tesko da cu nekada izaci sa punim sastavom, veca verovatnoca da cu sezonu odigrati sa juniorima.
Корисников грб
Pinky007
Youth Team Coach
Поруке: 127
Придружен: 29 Окт 2010, 21:49
Formacija: 4-3-3
Has thanked: 32 times
Been thanked: 16 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Порука од Pinky007 »

Ja sa Partizanom nemam takvo iskustvo sa povredama, mislim ono, 1-2 igraca su povrijedjeni i to je to, rijetko kad vise, pripremni period sam odradio dosta jako sa mnogo fizike, mozda zbog toga, a i u realnom zivotu Mancester zadnjih 10 godina u svakom trenutku ima tipa 6-7 povrijedjenih igraca, stvarno su nevjerovatni.

Jedno pitanje, imam face pack DF11, i par igraca mi nemaju slike, tipa golman Aleksandar Popovic, Terzic, Jovic, Milovanovic, nije mi od kljucnog znacaja ali bi mi bilo gotivnije da i oni imaju slike, pa da li je moguce ubaciti njihove slike a ne poremetiti postojece i na koji nacin da to izvedem, nisam nikad to radio? Hvala
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Порука од maxim_tsigalko »

Ја имам проблем да направим посед лопте. Квалитетнији и технички тим имам од противника и све поставке иду ка томе да играм на посед, али долазим до 40%. Није ствар у резултату, него да је једноставно то тешко постићи. Нпр 2.сезона Дортмунд-ХСВ 30% посед кући играм и победим 4-0. Дефинитивно проблем, али мислим да је до игре.
merengue
Youth Team Coach
Поруке: 117
Придружен: 15 Мар 2011, 21:28
Место: Lübeck
Has thanked: 42 times
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Порука од merengue »

maxim_tsigalko пише: 28 Нов 2021, 00:06 Ја имам проблем да направим посед лопте. Квалитетнији и технички тим имам од противника и све поставке иду ка томе да играм на посед, али долазим до 40%. Није ствар у резултату, него да је једноставно то тешко постићи. Нпр 2.сезона Дортмунд-ХСВ 30% посед кући играм и победим 4-0. Дефинитивно проблем, али мислим да је до игре.
I ja sam se baš fokusirao na stvaranje poseda. I čini mi se da praktično zavisi od protivnika - tokom par utakmica menjao sam 3 taktike, i ostvarivao posed drastično različit (sa osnovnom napadačkom 4222 taktikom imam 40%, pređem na 4231 dođem do 50%, sa 41231 imam 60%). Na sledećoj utakmici slično, ali druge kombinacije taktika. Razlika je u stilu igre protivnika. No, još nisam izvukao precizan zaključak kad kako i šta... :D
Корисников грб
Pinky007
Youth Team Coach
Поруке: 127
Придружен: 29 Окт 2010, 21:49
Formacija: 4-3-3
Has thanked: 32 times
Been thanked: 16 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Порука од Pinky007 »

Ono sto ja primijecujem je to da mi lower tempo donosi bolji posjed, sto je i logicno, naravno uz short passing i work ball into box. Srpska liga nije neko mjerilo jer igram sa Partizanom ali od 10 utakmica na sigurno 8 imam veci posjed.
jesusnavas7
Youth Team Coach
Поруке: 159
Придружен: 14 Дец 2012, 13:16
Место: yes
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Порука од jesusnavas7 »

Osim povreda , jako uznemirujuce je i to sto su mi igraci umorni posle svake utakmice nenormalno i naravno tako vise skloni povredama.

Vodim Zvezdu, i svaki put rotiram, kad imam utakmice u Evropi, igra jedna , ligu druga postava.

Igram sa higher line of engagement, ali su opet previse iscrpljeni, ne znam sta da radim.

Takodje, pripremni period nisam imao, trajao je 10 dana i odma pocinje liga. Bag.
Papučar
Assistant Manager
Поруке: 787
Придружен: 09 Мај 2011, 11:02
Место: ...
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Порука од Papučar »

dokle se doguralo sa prevodom za fm?
Корисников грб
Van der Cincar
Newgen
Поруке: 7
Придружен: 01 Нов 2011, 17:21
Место: Zrenjanin
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Порука од Van der Cincar »

Pinky007 пише: 27 Нов 2021, 11:27 Jedno pitanje, imam face pack DF11, i par igraca mi nemaju slike, tipa golman Aleksandar Popovic, Terzic, Jovic, Milovanovic, nije mi od kljucnog znacaja ali bi mi bilo gotivnije da i oni imaju slike, pa da li je moguce ubaciti njihove slike a ne poremetiti postojece i na koji nacin da to izvedem, nisam nikad to radio? Hvala


Nadji, npr Jovićevu sliku na googlu (najbolje u png formatu) iseci je u dimenzijama u kojima su ostale slike iz foldera, zatim preimenuj sliku u njegov lični ID number i ubaci sliku u isti folder sa ostalima.
I na kraju obavezno pronadji fajl iz tog fodera koji vezuje kodom te slike sa igračima i izmeni ga ubacujući još jedan red u kodu (c/p poslednji npr) zamenjujući ID number sa igračevim. Cleare cashe kad pokrećeš igru i to je to. Malo sam zardjao sa objašnjavanjem, ali provalićeš i sam. Ja to radim sa svim grafikama kako mi odgovara još od 2011
jesusnavas7
Youth Team Coach
Поруке: 159
Придружен: 14 Дец 2012, 13:16
Место: yes
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Порука од jesusnavas7 »

Mene uzasava sto godinama se ne menja jedna jako glupa stvar.

Igram sa Zvezdom, lagano sam prvi, pojacavam se, prodajem a Partizan nista.

Pazite sad, ja sam kraj druge sezone sada, oni nisu prodali nikoga, a doveli su Welbeka na pozajmicu, Cairneya na pozajmicu i Ling Long skart Nemanju Tosica i Dusana Stojijljkovica a recimo pustili Markovica za dz.

Ima mnogo domacih igraca koji su free i kojima je Partizan favorit club pa ih ne dovode. To mi je jako glupo, mora se na tome poraditi.

Takodje, Ricardo Gomes kod mene igra krilo, treba mu se skinuti AML, i samo ostaviti CF.

Mnogo konkurentiji jedan klub u odnosu na drugi je neophodno kako bi igra bila zanimljivija i realnija. Ne mogu ja da dovodim Marusica a Partizan Nemanju Tosica.

Mora se na tome poraditi definitivno.
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Порука од dark warrior™ »

jesusnavas7 пише: 04 Дец 2021, 14:30 Mene uzasava sto godinama se ne menja jedna jako glupa stvar.

Igram sa Zvezdom, lagano sam prvi, pojacavam se, prodajem a Partizan nista.

Pazite sad, ja sam kraj druge sezone sada, oni nisu prodali nikoga, a doveli su Welbeka na pozajmicu, Cairneya na pozajmicu i Ling Long skart Nemanju Tosica i Dusana Stojijljkovica a recimo pustili Markovica za dz.

Ima mnogo domacih igraca koji su free i kojima je Partizan favorit club pa ih ne dovode. To mi je jako glupo, mora se na tome poraditi.

Takodje, Ricardo Gomes kod mene igra krilo, treba mu se skinuti AML, i samo ostaviti CF.

Mnogo konkurentiji jedan klub u odnosu na drugi je neophodno kako bi igra bila zanimljivija i realnija. Ne mogu ja da dovodim Marusica a Partizan Nemanju Tosica.

Mora se na tome poraditi definitivno.
Isto ti je i ako preuzmes Partizan-a prve sezone sam laganica uzeo titulu sa mislim 103 boda eve u vtoru sezonu na 10 utakmica 9 pobede jedna neresena a zvezda izigrala 13 od kojih jedan poraz i tri neresene ali vlegli su u LE2
Dis
Newgen
Поруке: 27
Придружен: 08 Нов 2012, 14:53
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Порука од Dis »

ima li jos neko problem s najnovijim apdejtom?
uopste ga ne pokrece kad startujem igru!
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Порука од dark warrior™ »

Dis пише: 07 Дец 2021, 21:58 ima li jos neko problem s najnovijim apdejtom?
uopste ga ne pokrece kad startujem igru!
Mene mi prvi put kad pustio malo sporo startovao posle
Корисников грб
leonardo
Newgen
Поруке: 8
Придружен: 16 Авг 2016, 21:47
Место: Lazarevac
Klub koji vodite: Fk Partizan,Atalanta
Formacija: 4-2-3-1, 4-4-2,3-4-3
Mood:
Has thanked: 3 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Порука од leonardo »

Hocu da porucim menadzer,jel cemu da li da ga kupujem i kako ocenjujete partizan u igrici?!
Ko igr za raju a zanemari taktiku,igrace u nizerazrednom vratniku.... :yesko:
Корисников грб
Pinky007
Youth Team Coach
Поруке: 127
Придружен: 29 Окт 2010, 21:49
Formacija: 4-3-3
Has thanked: 32 times
Been thanked: 16 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Порука од Pinky007 »

Odlican je Partizan, uzeo sam titulu prve sezone, ali i Zvezda je brutalna, bukvalno se odlucivalo do zadnjeg kola iako sam dobio sva 3 derbija, desavali su mi se kiksevi protiv drugih ekipa... U ligi konferencije dodjem do polufinala, grupa bila prelaka, u osminu izbacio Ferencvaros, u cetvrt izbacio Seltik iako su bili malo bolji, a u polufinalu ispao od Rome, 2-0 tamo i 0-0 kuci, u BG sam ih zgazio, bio sam u soku da nisam makar gol dao. Zvezda igrala hrabro u LE i sada je nasa liga na 13 mjestu.

Sledeca sezona je pocela i kvalifikovao sam se u LS, Zvezda u LK. Znaci jos cemo da napredujemo nadam se, jer je Zvezdi nikad laksa grupa u LK, dok ja igram u grupi sa Sitijem, Bajernom i Lionom, znaci maler... Nema veze, lijepo je vidjet 15 miliona za ulazak u LS. Zrijeb za kvalifikacije me ispostovao, Slovan drugo kolo, trece se ne mogu sjetit sad u momentu, a u plejof mi dodje Slavija Prag, 1-1 kuci, 2-3 u goste uz strasnu igru i to je bilo dovoljno.

Glavna pojacanja su mi: desni bek Godswill Ekpolo, lijevi bek Jonathan Augustinsson iz Rozenborga, Palocevic na free, odlican igrac, ostali transferi su sve nasi mladi igraci, tipa Devetak, Kovač, Zukic(free), Micevic, ne mogu Topica da dovedem iz Vose, traze mi 3M, necu toliko da dam, a mali je zverina.
Djap Stam
Newgen
Поруке: 10
Придружен: 22 Апр 2019, 19:41
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Порука од Djap Stam »

Pozdrav ljudi,

Imam orginalnu igru i imam par bugova iako sam već skinuo official update za njega.

Bug 1 Ne mogu da prebacujem igrače u Reserves squad, tako da je reserves neupotrbljiv i svi igrači mi stoje u Main squad što je jako nervirajuće.

Bug 2 Knock out faza Lige conferencija (EURO Cup II) se igra samo po jedna utakmica !?!

Ima li neko odgovor?
Корисников грб
Pinky007
Youth Team Coach
Поруке: 127
Придружен: 29 Окт 2010, 21:49
Formacija: 4-3-3
Has thanked: 32 times
Been thanked: 16 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Порука од Pinky007 »

Stvarno mi nije jasno sta može da bude.
Probaj da pogledas u filtere kad udjes u squad ili tactics, gore desno imas filter, pa da ti nije ukljuceno da su ti uvijek prikazani igraci iz rezervi. Druga stvar koja mi pada na pamet je ako nista od toga ne moze da ih samo drzis na "available for reserve squad for 90mins", i tako ce uvijek biti dostupni rezervama. Sa koijm klubom igras?
Sto se tice kvalifikacija za LK, ja sam ih igrao sa Partizanom prosle sezone i sve je bilo regularno, nije mi jasno na koju foru ti je to tako.

Inace grupa LS sa Partizanom, prva sa Lionom u goste, izgubim 1-0 iako sam bio mogu slobodno reci dosta bolji. Drugo kolo Siti kuci, 1-1 kraj, izvukao sam se ali smo igrali odlicno, sad sledeca protiv Bajerna u goste, razmisljam da li da stavim zadnju liniju na lower ili standard, protiv Sitija sam poceo sa standard i zavrsio sa lower, a sad me ceka Mbape u napadu i nisam siguran da je pametno da stojim na standard jer ipak ima dosta prostora iza... Velika nedoumica.
Djap Stam
Newgen
Поруке: 10
Придружен: 22 Апр 2019, 19:41
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Порука од Djap Stam »

Hvala na pokušaju ali problem je i dalje tu. Bar što se tiče rezervi. Ako neko ima neki drugi predlog neka javlja. Dakle i dalje ne mogu da prebacujem igrače u rezerve al reserve staff imam
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2022”